Udostępnij
Skomentuj

Gears 5 – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

Seria Gears of War powraca – tym razem pod nieco inną nazwą. Czy znane są już oficjalne wymagania gry?

Za przygotowanie gry cały czas odpowiada studio The Coalition. Premiera piątej części zapowiedziana została na 2019 rok (dokładna data nie jest jeszcze znana). Dobrą informacją dla posiadaczy blaszaków jest fakt, iż produkcja jest tworzona od podstaw na komputery osobiste.

Polecane komputery gamingowe

Gears 5 – informacje ogólne o grze

Wszystko to sprawia, że gracze mogą liczyć na w pełni funkcjonalną grę, która na rynku pojawi się równo z wersją konsolową. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że historia opowiedziana w piątce podtrzyma dotychczasowy poziom.

  • Producent – The Coalition/Black Tusk Studios
  • Wydawca – Microsoft Studios
  • Data premiery – 2019 rok
  • Tryb gry – single player i multiplayer

Premiera Gears 5 już niebawem. To kolejna odsłona tej niezwykle uznanej serii. Gra oferuje zabawę dla jednego gracza, jak również tryb sieciowy. Już poprzednie części skupiały wokół siebie ogromną społeczność miłośników tej dynamicznej rozgrywki. Ich grono poszerzyło się, gdy Gears of War 4 pojawiło się na również na komputery osobiste. Nie inaczej będzie z najnowszą odsłoną. Gears 5 wyjdzie na PC i Xbox One. Cena tego tytułu prawdopodobnie będzie oscylowała wokół 200 zł.

Gears 5 – fabuła, mechanika, detale

Fabuła gry dotyczy wydarzeń rozgrywających się po historii opowiedzianej w części czwartej. Wcielamy się w postać Kait Diaz, znanej z poprzedniej odsłony, która wraz z Delmontem Walkerem zostaje wysłana do bardzo dalekich obszarów planety Sera. Jak można się domyślać, są one bardzo niebezpieczne.

W piątej części serii oczywiście nadal dominujący będzie temat szarańczy. W trakcie rozgrywki będziemy musieli zdobyć informacje na temat jej pochodzenia. Historia skupi się również na wątku dziwnych snów, które nawiedzają Kait Diaz – postara się ona odkryć ich źródło, a także rozwikłać przekaz, jaki za nimi stoi.

Pod względem rozgrywki, gra jest podobna do poprzednich odsłon cyklu – postacie nadal obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Gears 5 postawi przede wszystkim na eksplorację terenów Sery. Gracze dostaną okazję do zwiedzenia bardzo zróżnicowanych lokacji (między innymi lodowca i pustyni). Niezwykle ważna będzie oczywiście walka. W trakcie popychania fabuły do przodu, przyjdzie nam zmierzyć się z hordą pomniejszych wrogów, a także z potężnymi bossami.

Podczas starć mamy korzystać z bogatego arsenału broni, który jest wyznacznikiem serii. O naszym powodzeniu lub porażce zadecyduje również sposób wykorzystania otoczenia, a zwłaszcza rozmaitych osłon. Twórcy podkreślają, że Gears 5, wzorem poprzednich części, zapewni mnóstwo dynamicznej rozgrywki, która powinna przypaść do gustu zarówno weteranom serii, jak i nowym graczom.

Gra zaoferuje tryb fabularny, który możemy przejść sami lub z drugim graczem w trybie kooperacji (możliwa będzie rozgrywka na podzielonym ekranie). Do tego dochodzi również sieciowy multiplayer, oparty na rywalizacji.

Gears 5 – wymagania sprzętowe

Do premiery gry pozostało jeszcze sporo czasu, dlatego twórcy nie podali do tej pory oficjalnych wymagań. Możemy jednak przypuszczać, że będą one wyższe od tego, z czym mieliśmy do czynienia w przypadku części czwartej.

Gears 5 – potencjalne minimalne wymagania gry

Możliwości graficzne Gears 5 na PC będą bardzo duże. Aby spełnić minimalne wymagania sprzętowe musimy wyposażyć się w komputery o poniższych parametrach. Pozwoli nam to na uruchomienie gry, lecz powinniśmy liczyć się z koniecznością obniżenia jakości grafiki, aby uzyskać zadowalającą płynność w naszej rozgrywce. Ta ma kluczowe znaczenie w rywalizacji online.

Gears 5 – potencjalne rekomendowane wymagania gry

Oto rekomendowane wymagania Gears 5. Aby uzyskać najwyższy komfort rozgrywki oraz wysokiej jakości grafikę, powinniśmy posiadać bardzo szybki procesor, świetną kartę graficzną oraz aż 12 GB pamięci RAM. Szczegółowe parametry przedstawiliśmy poniżej.

  • Procesor: Intel Core i7 3.5 GHz
  • Karta graficzna: 4 GB, Nvidia GeForce GTX 1050 Ti lub lepsza
  • Pamięć RAM: 12 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Gears 5 – jaki komputer do gry?

Nie ma co liczyć na obniżenie wymaganych wartości. Seria od zawsze wyróżniała się bardzo atrakcyjną, szczegółową oprawą graficzną – w przypadku części piątej będzie podobnie. Chcąc więc liczyć na płynną, stabilną rozgrywkę, powinniśmy zainwestować w wydajną kartę graficzną, która będzie dysponowała co najmniej 2 GB pamięci własnej. Obsługa wysokich detali graficzny będzie zapewne wymagać podwojenia tej wartości.

Do tego oczywiście trzeba dodać czterordzeniowy procesor oraz sporą ilość pamięć RAM – najlepiej 12 GB lub więcej.

Gears 5 – jaki laptop do gry?

Choć podane wymagania dotyczą komputerów osobistych, łatwo można je przenieść na laptopy. Jeżeli chcecie już teraz wybrać sprzęt, który pozwoli na uruchomienie pełnej szczegółowości oprawy graficznej Gears 5, powinniście celować w modele z najnowszymi procesorami Intela (np. i7-8750H), pamięcią RAM typu DDR4 oraz kartą graficzną na poziomie jednostki GeForce GTX 1050 Ti. Całość powinna kosztować od 4500 złotych wzwyż.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:05
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.