Udostępnij
Skomentuj

Fotele gamingowe z pianki – czy to dobry pomysł?

Materiał na obiciu fotela gamingowego jest bardzo ważny, ale warto również zwrócić uwagę na jego wnętrze, czyli wypełnienie.

Wygodne i komfortowe fotele z pianki

Pianka tapicerska jest jednym z najpowszechniejszych rodzajów wypełnień mebli. Oczywiście, nie ma jednego, uniwersalnego rodzaju pianki, który będzie dobry na wszystko. W przypadku mebli często eksploatowanych, takich jak łóżka, krzesła, fotele czy kanapy, potrzebne jest trwałe, mocne, solidne wypełnienie. Dlatego też tworzy się różne rodzaje pianek, w zależności od rodzaju mebli.

Jeśli chodzi o fotele gamingowe, jest to – można powiedzieć – osobna kategoria wśród foteli.  Posiadają szereg cech, które odróżniają je od innych i co sprawia, że doskonale sprawdzają się podczas wielogodzinnych sesji przed komputerem. Co je wyróżnia?

  • Ergonomiczny kształt, idealnie dopasowany do naturalnej fizjonomii ciała, nie obciążający ani kręgosłupa, ani mięśni
  • Kubełkowa konstrukcja – odpowiedniej wielkości, nieco zaokrąglone siedzisko oraz oparcie zapewniają wygodę i komfort
  • Design – nowoczesny, oryginalny, idealnie dopasowujący się do okoliczności, czyli pasujący do charakteru gracza komputerowego
  • Dodatkowe funkcje – regulacja zagłówka, podłokietników i wysokości oraz dodatkowe poduszki to tylko niektóre z opcji, które są do wyboru przy fotelach gamingowych
  • Mnogość wzorów, tworzyw, kolorów – oferta foteli dla graczy jest bardzo rozbudowana, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie, także pod względem cenowym.

Zdecydowana większość foteli posiada wypełnienie z pianki. I choć wielu może ją kojarzyć z szybkim odkształcaniem się, zmniejszaniem objętości i miękkością – nic bardziej mylnego!

Polecane fotele gamingowe

Fotele z pianki poliuretanowej – na co zwrócić uwagę?

Pianka poliuretanowa jest stosowana najczęściej, jako główny lub uzupełniający składnik wypełnienia siedziska czy materaca. Jest stosunkowo tanim materiałem, stąd jej powszechność. Poliuretan jest miękki, przez co często jest stosowany w meblach nadających się do przenoszenia, jak materace, czy krzesła. Niestety, gorszej jakości pianki mają tendencje do odkształcania i mogą już nie wracać do swoich odpowiednich kształtów. Dlatego tak ważne jest, by zwracać uwagę na rodzaj wykorzystanej pianki i wszystkie związane z nią oznaczenia.

Uwaga!

Dość często cena fotela może świadczyć o jakości wykorzystanej pianki. Słowem – im mebel jest tańszy, tym większe prawdopodobieństwo wykorzystania gorszej jakości materiału, który nie będzie zbyt wytrzymały. Warto mieć to na uwadze, planując budżet, jaki można przeznaczyć na fotel gamingowy.

Aż trudno uwierzyć, ale jest spore zróżnicowanie w twardościach, a co za tym idzie – w przeznaczeniu pianek tapicerskich. Jakie powinny być wykorzystywane w przypadku foteli gamingowych?

Warto wiedzieć!

Litery T lub HR oznaczają gęstość pianki, z kolei liczby po nich to oznaczenie ilości zużytego materiału na m3. Im mniejsza wartość, tym użyto mniej pianki, a więc siedzisko będzie bardziej miękkie. Z kolei stopnie twardości oznacza się literą H i wartością liczbową. H2 przeznaczona jest dla osób o wadze do 80kg, z H3 dla tych, którzy przekraczają taką wagę. Im wyższa wartość, tym siedzisko przeznaczone dla cięższych osób.

Fotele gamingowe z pianki czy fotel z nylonu?

Najlepiej… fotel z nylonu z wypełnieniem z pianki, oczywiście dobrej jakości, więc na poziomie T35, T4- lub HR 35. Dlaczego? Połączenie tych dwóch tworzyw sprawi, że fotel gamingowy nabierze wyjątkowych cech:

  • Sztywny i wytrzymały - takie właściwości ma nylon, a jeśli połączyć to z wypełnieniem dobrej jakości, równie odporną na odkształcenia pianką – siedzisko będzie niemalże nie do zdarcia.
  • Odporny na bakterie i drobnoustroje -nylon nie absorbuje wody, co można uznać za wadę. Jednak warto zwrócić uwagę, że dzięki temu pot czy inne płyny (np. wylany napój) nie będą wsiąkały w piankę, co zapobiegnie zagnieżdżaniu się w niej różnego rodzaju brudów i nieproszonych gości.
  • Szybko wysychający - przy czyszczeniu, nylon bardzo łatwo wysycha, dzięki czemu także wypełnienie nie będzie miało zbyt długiego kontaktu z wilgocią.

Czy warto kupić fotel gamingowy z pianką?

Tak, pod warunkiem, że będzie wysokiej jakości, dobrze dopasowana do fizjonomii użytkownika fotela. Dlatego należy dokładnie czytać ścisłą specyfikację techniczną danego modelu lub poprosić o jej wykaz, jeśli nie jest podana do publicznej wiadomości.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:11
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.