Udostępnij
Skomentuj

Jaki fotel do pracy przy komputerze wybrać?

Czym należy kierować się przy wyborze jak najlepszego fotela do wielogodzinnej pracy i nauki przy biurku?

Na co zwrócić uwagę kupując fotel do komputera?

Podczas wielogodzinnej pracy przy biurku czy komputerze bardzo ważna jest postawa ciała, która może długofalowo wpływać na Twoje samopoczucie, a także stan zdrowia. Aby zadbać nie tylko o swoją wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, należy wybrać fotel do pracy przy komputerze jak najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb. Dowiedz się, na jakie aspekty zwrócić uwagę, czego unikać i jakie elementy wyposażenia krzesła są najistotniejsze.

Polecane krzesła biurowe

Często po całym dniu siedzącej pracy przy komputerze odczuwa się ból pleców, spięcie mięśni karku czy ucisk w okolicach lędźwi. Warto wiedzieć, że wybierając odpowiednie gabinetowe krzesło biurowe ergonomiczne, można łatwo pozbyć się nieprzyjemnych odczuć. Dobrze dopasowany fotel zapewni Ci całkowity komfort przez wiele godzin. Poszukując dla siebie odpowiedniego fotela do pracy, zwróć uwagę przede wszystkim na jego oparcie, gdyż to ten element jest najważniejszy. Równie istotne będzie także samo siedzisko – dla Twojego dobrego samopoczucia powinno być dość miękkie.

Należy także zdecydować, czy wolisz fotel biurowy bez podłokietników, czy z nimi. Choć niektórzy preferują to drugie rozwiązanie, to obecność podpórek jest dość istotna nie tylko ze względu na wygodę, ale przede wszystkim dlatego, że pozwalają Ci one odciążyć kręgosłup oraz utrzymywać ręce w naturalnej pozycji. Nowoczesne krzesła konferencyjne zapewniają również możliwość regulowania kąta nachylenia oparcia oraz ustawienia pożądanej wysokości dostosowanej do poziomu biurka.

Dobry fotel do pracy przy komputerze – czyli jaki?

Dobry fotel do pracy przy komputerze powinien być ergonomiczny, czyli podpierać Twój kręgosłup w naturalnej pozycji i chronić Cię przed odruchowym garbieniem. Codzienne siedzenie przy biurku z pochylonymi plecami może spowodować poważne konsekwencje zdrowotne. Warto zatem wybrać najlepsze krzesło do biurka z regulowanym oparciem, które zapewni Ci poczucie komfortu. Zwróć także uwagę na to, z jakiego materiału zostało wykonane. Co będzie lepsze – cienkie, ażurowe wykończenie czy miękkie i wyprofilowane siedzisko?

Najpopularniejszy fotel obrotowy do biurka to taki wykonany z dość miękkiego materiału, zapewniającego niepowtarzalną wygodę podczas pracy czy nauki. Najlepiej wybrać model, którego górną część oparcia zrobiono ze specjalnej, przewiewnej tkaniny. Sprawdzi się ono przede wszystkim w upalne dni – wówczas nie będziesz musiał obawiać się o to, że z powodu gorąca Twoje ciało nie przykleja się do krzesła.

Dobry fotel do komputera powinien być odpowiednio wyprofilowany – musi on podpierać Twoje plecy, ręce, a także głowę. Jednym z ważniejszych aspektów jest sposób wykończenia krzesła przy łączeniu oparcia z siedziskiem, czyli tam, gdzie opiera się lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Jeżeli kupujesz stacjonarnie fotel biurowy ergonomiczny, polecamy skorzystać z możliwości wypróbowania go i przekonania się, czy jego budowa odpowiada Twoim oczekiwaniom i czy po prostu czujesz się w nim wygodnie.

Jakie funkcje powinno posiadać krzesło do pracy przy komputerze?

Zamiast korzystać ze zwykłego, drewnianego lub plastikowego krzesła, najlepiej postawić na obrotowy ergonomiczny fotel do komputera, który jest dostosowany do kształtu Twojej sylwetki. Dzięki temu nawet kilkanaście godzin pracy przy biurku nie będzie dla Ciebie fizycznym obciążeniem. Pamiętaj także o tym, że długotrwałe siedzenie jest wysiłkiem dla mięśni karku. Z tego względu wybierz fotel biurowy ergonomiczny z zagłówkiem, który pozwoli Ci nawet na chwilowy odpoczynek.

Biurowe krzesło do pracy przy komputerze powinno mieć możliwość regulowania wysokości siedziska. Choć aspekt ten wydaje się mało istotny, to pamiętaj o tym, jak bardzo kluczowa jest postawa ciała podczas siedzenia. Fotel ustawiony zbyt nisko względem biurka wywoła u Ciebie nienaturalną pozycję – wysoko ułożone ręce z czasem spowodują ból, podobnie jak nieustannie odchylona do góry głowa. Tak samo będzie w przypadku zbyt wysokiego ustawienia krzesła. Dobry fotel do pracy przy komputerze musi umożliwić Ci prostą i szybką regulację.

Równie ważną funkcją są także wbudowane kółka. Choć najczęściej posiadają je krzesła do biurka młodzieżowe, to warto rozważyć taką opcję także do pracy. Sprzęt zapewni Ci większą swobodę oraz mobilność w pobliżu stanowiska. Jeśli zdecydujesz się na tego typu fotel obrotowy do biurka, zwróć uwagę na materiał wykonania kółek. Powinny być kauczukowe, by nie rysować parkietu bądź paneli. Drewniane krzesła do biurka bez kółek również mają swoich zwolenników, choć znacznie częściej powodują one uszkodzenia nawierzchni podłogi podczas przesuwania.

Jaki fotel wybrać, by uniknąć problemów z kręgosłupem?

Jeżeli zmagasz się z problemami z kręgosłupem lub obawiasz się ich jako konsekwencji pracy siedzącej, wybierz najlepsze komputerowe krzesło do biurka – nowoczesne, ergonomiczne i z dodatkowymi funkcjami. Jeśli spędzasz codziennie wiele godzin na siedząco, świetnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie wygodny fotel biurowy z masażem. Wiele modeli ma wbudowane masażery na poziomie lędźwi, ramion oraz karku, czyli w miejscach, które po długotrwałej pracy są najbardziej spięte. Fotel do pracy przy komputerze z taką funkcją może stanowić wspaniałe źródło odpoczynku.

Wiele nowoczesnych modeli ma różnego rodzaju dodatki mające na celu poprawę komfortu pracy siedzącej. Dużą popularnością cieszą się krzesła biurowe z podnóżkiem. Taki fotel do pracy przy komputerze pozwoli Ci się zrelaksować i przyjąć przyjemną pozycję nawet w czasie wypełniania obowiązków. Podnóżek łatwo wsuniesz pod siedzisko, gdy w danej chwili nie chcesz z niego skorzystać. Niektóre fotele mają dodatkową, niezłączoną z krzesłem pufę przeznaczoną do podpierania nóg. Taki element może sprawdzić się jako osobne miejsce siedzące.

Ergonomiczne krzesło do pracy – czy warto kupić?

Wygodne i nowoczesne krzesło ergonomiczne to najczęściej wybierany model na rynku. Dzięki niemu unikniesz przykrych konsekwencji zdrowotnych, bólu czy nadmiernego spięcia mięśni po całym dniu pracy. Odpowiednie wyprofilowanie oparcia, siedziska i podłokietników to kluczowe elementy, którymi należy kierować się przy wyborze produktu. Na rynku można znaleźć wiele foteli biurowych do 300 złotych, jednak w wielu przypadkach najlepiej odłożyć większą kwotę na ten cel, by wybrać produkt naprawdę dobrej jakości.

Kupując krzesło do pracy przy komputerze, nie warto nadmiernie oszczędzać, ponieważ dobrze dopasowany produkt zapewnia nie tylko dobre samopoczucie, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie. Jeśli poszukujesz konkretnych modeli w określonej cenie, sięgnij do rankingu krzeseł biurowych, który jest dostępny w internecie. Rynek obfituje w sprzęty o różnych kolorach oraz wykończeniach. Krzesła konferencyjne mają także wiele bardzo przydatnych funkcji wpływających na Twój komfort pracy. Dzięki masażerowi przerwa w pracy będzie prawdziwą przyjemnością.

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:45
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.