Udostępnij
Skomentuj

Fotel gamingowy PRO-GAMER – jaki najlepszy?

Dobry fotel gamingowy zapewnia wysoki komfort gry. Jaki fotel do gier PRO-GAMER najlepiej wybrać?

Komfort to jeden z ważniejszych elementów podczas długich posiedzeń na komputerze. Wysoką wygodę zapewni fotel gamingowy, który dzięki takim elementom jak wyprofilowany profil, wypukłości czy regulowane poduszki pod odcinek lędźwiowy i kark oraz podłokietniki umilają użytkownikowi czas gry. Firma PRO-GAMER specjalizuje się w produkcji foteli dla graczy, które mimo niskiej ceny mają bardzo dobre wykonanie oraz zapewniają wysoki komfort rozgrywki. Jaki fotel PRO-GAMER kupić, tak aby wybrać jak najlepszy model?

Polecane fotele gamingowe

Fotele gamingowe PRO-GRAMER - czy warto? Porównanie

Firma PRO-GAMER już od 2002 roku specjalizuje się w produkcji innowacyjnych foteli gamingowych. Są to produkty budżetowe znacznie tańsze od krzeseł do gier marki Akracing, Arozzi czy fotel Quersus. Jednak gorsza cena nie przekłada się w dużym stopniu na jakość wykonania fotela. Fotele PRO-GAMER cechują się solidnym wykonaniem. Choć materiały zastosowane w fotelach są bardziej podatne na wgniecienia niż w droższych fotelach to zapewniają wygodne użytkowanie i ergonomię pracy. W tańszych modelach może brakować poduszek w odcinku lędźwiowym czy też regulacji podłokietnika. W stosunku do marek takich jak fotele Akarcing czy fotele Diablo, fotele PRO-GAMER nadal nie mają tak dużego zainteresowania i zaufania klientów, jednak ze względu na niską cenę, wygodę i solidne wykonanie mają dobre opinie.

Wiele osób zastanawia się nad tym czy warto kupować fotel gamingowy? Do wyboru mamy przecież tańsze krzesła biurowe, które także sprawdzają się do pracy przed komputerem. Jednak między tymi dwoma wariantami występują istotne różnice, które wpływają na ergonomię oraz wygodę użytkowania.

Fotel gamingowy, a krzesło biurowe — tabela porównawcza

Uwaga!

Na naszej stronie internetowej morele.net można w dogodny sposób sortować produkty według interesujących Cię parametrów, na przykład materiał wykończenia fotela, wysokość oparcia czy cena. Jest to łatwy sposób na szybkie znalezienie zadowalającego produktu.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie foteli PRO-GAMER?

Oto kilka kryteriów, na które warto zwrócić uwagę:

  • Materiał – Fotele PRO-GAMER w większości są wykonane ze skóry ekologicznej. Zaletą tego materiału jest to że dopasowuje się do ciała i zapewnia komfortowe użytkowanie, jest łatwy w czyszczeniu, posiada niepowtarzalny charakter. Mankamentem mogą być wgniecienia przy dłuższym nacisku na skórę. Fotele PRO-GAMER z materiału nie przylegają do ciała i w zależności od gęstości pianki zapewniają inny poziom komfortu.
  • Konstrukcja– szkielet fotela powinien być wykonany ze stali, najlepiej by był dodatkowo wzmocniony, by podnieść wytrzymałość konstrukcji. Uniwersalnym kształtem fotela jest design kubełkowy, który zapewnia wysoki komfort oraz odpowiednią ergonomię pracy.
  • Wysokość i kształt oparcia– wysokość fotela PRO-GAMER powinna być dobrana indywidualnie pod wzrost użytkownika. Oparcie powinno mieć kształt, który dopasowuje się do kręgosłupa. Istotnym elementem jest poduszka lub wypukłość na odcinku lędźwiowym, który pozwoli na prawidłowe ułożenie kręgosłupa oraz zwiększy komfort gry.
  • Zagłówek oraz profil krzesła – Innym elementem, który wpływa na komfort gry jest zagłówek – pozwala na wygodne oparcie głowy. Dobrze wyprofilowany fotel powinien dobrze przylegać do odcinka kręgosłupa i mieć kształt zbliżony do litery “S”. Dobrze wyprofilowany fotel gamingowy PRO-GAMER to inwestycja w nasze zdrowie oraz wygodę podczas wielu godzin gry.
  • Podłokietniki– Powinny znaleźć się w każdym fotelu dla graczy PRO-GAMER. Najlepiej jest, gdy są one regulowane. Istnieją podłokietniki 2D, 3D, 4D.
  • Zakres wysokości siedzenia– warto zwrócić uwagę na te dane techniczne, gdyż różne krzesła gamingowe mogą mieć różny zakres wysokości siedziska. Należy dobrać fotel, który można będzie ustawić na wysokość, która pozwoli komfortowo siedzieć przy biurku tak, by stopy opierały się o podłogę, a nogi były zgięte w kolanach pod kątem prostym.
  • Funkcje i mechanizmy– Dobrze jest gdy fotel PRO-GAMER posiada funkcję odchylania oparcia, która pozwala odchylać oparcie pod kątem (w niektórych modelach nawet do pozycji poziomej). Dodatkowa funkcja, która zadowoli każdego gracza to TILT, która pozwala na bujanie w fotelu.
  • Maksymalne obciążenie– To jest parametr, który wskazuje maksymalny udźwig krzesła gamingowego. Nie powinno się przekraczać maksymalnego obciążenia, gdyż może to spowodować trwałe uszkodzenie fotela PRO-GAMER.
  • ●  Gwarancja – Jest to nasze zabezpieczenie przed nieoczekiwanymi usterkami spowodowanymi nie z naszej winy. Firma PRO-GAMER do każdego fotelu posiada gwarancję w razie awarii produktu. Uszkodzony sprzęt można zwrócić lub wymienić na nowy.

Warto wiedzieć!

W morele.net prowadzona jest sprzedaż outletowa. Klienci mogą zakupić towar po obniżonej cenie. Produkty z outletu pochodzą z końcówek serii lub ze zwrotów. Jest to w pełni pełnowartościowy sprzęt. Kupowanie w outlecie pozwoli zwiększyć nasz budżet, dlatego warto stale sprawdzać naszą ofertę, aby złapać dobrą okazję.

Czy można tanio kupić dobry fotel PRO-GAMER?

Ceny foteli gamingowych zaczynają się już od 300 zł. Tanie fotele PRO-GAMER są wygodne oraz posiadają podstawowe funkcje i mechanizmy, które pozytywnie wpływają na komfort i ergonomię pracy. Można siedzieć na nich przez kilka godzin i nie odczuwać dyskomfortu ani uczucia zmęczenia. Jednak dla profesjonalnych graczy o wyższych wymaganiach polecane są droższe modele foteli PRO-GAMER, zaczynające się od 800 zł. Posiadają one lepsze parametry, takie jak szersze, wygodniejsze oparcie, lepszy materiał wykończenia czy solidniejszy szkielet. Posiadają one wszystkie elementy, jakie posiadają nowoczesne fotele dla graczy, czyli regulowane podłokietniki poduszkę na odcinek lędźwiowy oraz pod kark. Mają szerszy zakres regulacji oparcia oraz wysokości siedziska. Takich dodatkowych elementów mogą nie posiadać tańsze modele.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:25
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.