Udostępnij
Skomentuj

Far Cry: New Dawn – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje

Far Cry: New Dawn to nowa gra uznanej już serii. Sprawdź szczegółowe informacje o rozgrywce i wymaganiach.

Far Cry: New Dawn - informacje ogólne

Far Cry: New Dawn to kontynuacja piątej części kultowej serii gier. Tym razem trafiamy do postapokaliptycznego świata. Za produkcję odpowiada znana marka Ubisoft. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami o grze.

  • Producent – Ubisoft
  • Wydawca – Ubisoft
  • Data premiery – 15.02.2019
  • Tryb gry – singleplayer/multiplayer

Gra pojawiła się na komputery osobiste oraz takie konsole jak Playstation i Xbox. Użytkownicy Nintendo Switch muszą jeszcze poczekać na ewentualne ogłoszenie planów wydania tej produkcji na ich ulubioną konsolę. Pomimo tego, gra trafia do szerokiej grupy odbiorców. Far Cry: New Dawn oferuje zarówno rozgrywkę singleplayer, jak i wieloosobową.

Produkcja ujrzała światło dzienne 15 lutego 2019 roku. W grze zobaczymy napisy w języku polskim. To bardzo miły gest ze strony producenta, który jednak nas nie dziwi. Polski język obecny był już w wielu wcześniejszych produkcjach marki Ubisoft. Należy wspomnieć, że gra jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Jaka jest cena Far Cry: New Daw? Wersję na PC kupimy już za 95 zł. Podobnie jak tę na Xbox One. Zakup gry na konsolę ze stajni Sony to koszt 149 zł. Trzeba przyznać, że oferta jest bardzo atrakcyjna, tym bardziej że mamy do czynienia z dosyć nową produkcją. Na każdej platformie mamy do wyboru zarówno wersję pudełkową, jak i cyfrową. Pierwsza opcja to gratka dla kolekcjonerów, a druga stanowi świetny wariant dla graczy, którzy chcą kupić produkcję bez wychodzenia z domu. Zapewnienie dwóch różnych dróg dystrybucji produktu to świetna opcja, która jest już bardzo popularna na rynku gier komputerowych.

Polecane karty graficzne

Far Cry: New Dawn - fabuła, mechanika, detale

Po katastrofie nuklearnej, która doszczętnie zniszczyła Stany Zjednoczone, przyroda powoli budzi się do życia, a ludzie opuszczają kryjówki. Nasz bohater, który wraz ze swoją ekipą będzie próbował przywrócić dawny porządek świata. Nasze plany spróbują nam pokrzyżować silne i agresywne siostry Mickey i Lou. Taka tematyka przypadła do gustu wielu graczom, którzy wystawiają Far Cry: New dawn opinie nadzwyczaj pozytywne.

Teren gry jest przepiękny i znany już z Far Cry 5. Jednak widać na nim wpływ zagłady atomowej. Przyroda wygląda wręcz niesamowicie. Kolorowe, kwitnące kwiaty i świetne efekty pogodowe potrafią zaskoczyć wszystkich miłośników gier video. Z drugiej strony będziemy przemierzać stare bunkry, czy zniszczone budynki. Dodatkowo spotkamy przedziwne, zmutowane zwierzęta, Będziemy wyruszać na ekspedycje, przejmować posterunki i pokonywać całe rzesze wrogów. Warto dodać, że niektóre misje będziemy mogli wykonać z towarzyszem rozgrywki w trybie kooperacji.

Bardzo ciekawym zabiegiem jest nadawanie naszym broniom poszczególnych rang. Wraz z ich wzrostem zadane obrażenia będą rosły. Taki system motywuje nas do poszukiwania zasobów. Eksploracja tego świata naprawdę potrafi zachwycić. Niejedna recenzja Far Cry: New Dawn podkreśla przyjemny i bardzo wciągający gameplay.

Far Cry: New Dawn - wymagania sprzętowe

Wymagania sprzętowe Far Cry: New Dawn mogą okazać się nieco za wysokie dla niektórych graczy. Podzieliliśmy je na te minimalne, które wymagane są do uruchomienia gry, oraz rekomendowane, które pozwolą nam na komfortową zabawę z produkcją. Należy mieć na uwadze, że o dobrym działaniu gry decyduje przede wszystkim karta graficzna, pamięć RAM oraz procesor, który jest sercem komputera. Im wyższe parametry będzie posiadał nasz pecet, tym rozgrywka będzie bardziej komfortowa.

Far Cry: New Dawn - minimalne wymagania sprzętowe

Oto minimalne wymagania sprzętowe, które pozwolą nam uruchomić Far Cry: New Dawn. Należy liczyć się z tym, że aby osiągnąć wysoką płynność animacji, będziemy musieli obniżyć rozdzielczość i jakość detali. Niemniej jednak, komputer o poniższych właściwościach wystarczy na zabawę w grze.

Jeżeli jednak te parametry przewyższają możliwości Twojego komputera, warto zastanowić się nad wyborem wersji gry na jedną z konsol. Playstation 4 i Xbox One pozwoli na bardzo przyjemną rozgrywkę z padem w dłoniach. W tym przypadku nie musimy się martwić o spadki płynności, czy inne problemy z działaniem gry.

Far Cry: New Dawn - rekomendowane wymagania sprzętowe

Poniżej przedstawiliśmy wymagania sprzętowe, które pozwolą na rozgrywkę na najwyższych obrotach. Są one dosyć wysokie, lecz bardzo ładna grafika w grze w pełni odzwierciedla oczekiwania graczy.

Przed zakupem gry należy dokładnie przeanalizować nasz sprzęt pod kątem jego parametrów. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup monitora, który wspiera technologię 4K. Dzięki temu jakość obrazu będzie jeszcze wyższa.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Biurka gamingowe - Pady - Dyski SSD - DDR4 - Fotele gamingowe

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:07
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.