Udostępnij
Skomentuj

Czy warto kupić konsolę Xbox One S All-Digital?

Konsola Microsoftu Xbox One S All-Digital to rewolucja sprzętowa i cenowa. Czym wyróżnia się ten model?

Konsola Microsoftu Xbox One S All-Digital to swojego rodzaju rewolucja sprzętowa i cenowa. Czym wyróżnia się ten model? Czy warto sięgnąć po konsolę Digital Edition Xbox One S?

W coraz większej liczbie komputerów i laptopów rezygnuje się z czytnika płyt DVD i BluRay na rzecz treści dostępnych w sieci, jak również przenoszonych na zupełnie innych nośnikach. Dziś coraz więcej gier jest oferowanych w dystrybucji cyfrowej, a nawet ich fizyczne warianty rzadko kiedy zawierają w opakowaniu płytę. Tak jest zarówno w przypadku gier na PC, jak i w odniesieniu do gier na konsolę. Nic dziwnego, że w końcu w sprzedaży pojawiała się pierwsza konsola bez czytnika płyt. Oczywiście mowa o Xbox One S All-Digital.

Jakie są zalety konsoli Xbox One S All-Digital bez czytnika płyt?

 • Niższa cena – konsola Xbox One S Digital ma cenę niższą o przynajmniej 50 dolarów od swego poprzednika. Obniżka ceny to kwestia zmian konstrukcyjnych – można było zrezygnować z czytnika i części materiałów, dzięki czemu produkcja urządzenia w wersji Digital S była tańsza.
 • Wygoda – wielu graczy i tak nie korzysta już z gier na nośnikach fizycznych, ale kupuje je w sieci w dystrybucji cyfrowej. To wygodne i szybkie – gra jest dostępna praktycznie od ręki już na kilka minut po zakupie. Nie trzeba martwić się tym, by nie zgubić lub nie porysować nośnika, a poza tym nie traci się przestrzeni na przechowywanie płyt z grami.
 • Bezpieczeństwo – wszystkie gry na konsolę można archiwizować w chmurze, dzięki czemu nośniki fizyczne nie są już niezbędne. Zaletą takiego rozwiązania jest dostęp do gier z poziomu dowolnej konsoli – wystarczy zalogować się na swoje konto Microsoft.
 • Funkcjonalność – gdy zerkniemy na materiały typu Xbox One opis wersji Digital Edition S, z łatwością dostrzeżemy, że jest to sprzęt nie tylko do grania. Na tym modelu konsoli można również odtwarzać filmy w jakości 4K z serwisu Netflix lub Amazon Prime.

Jak widać, lista mocnych stron konsoli Microsoft Xbox One w edycji Digital S jest długa. Warto wspomnieć także o tym, że konsole Xbox One są wstecznie kompatybilne z modelem Xbox 360, dzięki czemu mogą posłużyć zarówno do uruchamiania najnowszych produkcji, jak i do nieco starszych gier.

Wszystko o Xbox One S All Digital Edition – najważniejsze parametry

Zastanawiając się nad zakupem konsoli Xbox S One w wersji Digital Edition, warto poznać jej wszystkie kluczowe parametry. Oto najważniejsze informacje na jej temat:

 • Konsola Xbox One S All Digital nie dysponuje fizycznym odtwarzaczem płyt. Nie można więc użytkować na niej płyt DVD lub BluRay.
 • Urządzenie zostało wyposażone w procesor AMD Jaguar x86-64 o ośmiu rdzeniach. Jego taktowanie wynosi 1,75 GHz i dysponuje on 2 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu. Zapewnia to bardzo płynną pracę urządzenia i optymalną wydajność w najnowszych grach.
 • Układ graficzny to AMD Radeon, a konsolę wyposażono także w 8 GB pamięci RAM.
 • Pojemność dysku wewnętrznego wynosi 1 TB.
 • Konsolą Xbox One Alles S Digital Edition można sterować przy pomocy smartfona lub tabletu.
 • Funkcjonalność tego modelu konsoli nie ogranicza się go gier. Urządzenie może posłużyć także do strumieniowania filmów 4K, do korzystania z Internetu, a także do użytkowania aplikacji, jak choćby komunikatora Skype.
 • Konsolę wyposażono w obsługę łączności bezprzewodowej WiFi, w dwa gniazda HDMI oraz w dwa sloty USB.

Opis Xbox One S All Digital Edition i jej parametry sugerują, że jest to urządzenie o świetnych możliwościach technicznych, a recenzje użytkowników dodatkowo to potwierdzają. Warto jednak zastanowić się, czy konsola bez czytnika płyt to rozwiązanie dla nas. Jeśli korzystaliśmy ze starszych modeli i jesteśmy przyzwyczajeni do użytkowania płyt, może być trudno się odzwyczaić – wiele osób doceniało np. możliwość odtwarzania MP3 Xbox 360. W konsoli Xbox One S All Digital trzeba przestawić się na serwisy streamingowe, korzystać z chmury albo z nośników podłączanych do USB (np. chcąc odtworzyć wspomniane MP3 Xbox One).

Jakie wyposażenie jest dołączone do konsoli Xbox One S All-Digital Edition?

Każda nowa konsola oferowana jest wraz z wyposażeniem i akcesoriami, które może być różne w zależności od wybranego wariantu urządzenia. W przypadku konsoli Xbox One S All-Digital w opakowaniu znajdziemy konsolę, pad, przewód HDMI, a także dołączona do Xbox One instrukcja obsługi, ale to nie wszystko.

Konsola Xbox One S All-Digital Edition jest oferowana w pakiecie z trzema grami: Minecraft, Sea of Thieves oraz Forza Horizon 3. Dodatkowym bonusem jest także miesięczny dostęp do Xbox Live Gold.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Xbox - Xbox Series X - PS5 - Pady Xbox Series X - Gry na Xbox

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:55
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.