Udostępnij
Skomentuj

Co to jest Xbox Game Pass? Jak działa?

Przekonaj się, jak działa Xbox Game Pass na PC i dlaczego warto zainwestować we wspomniane rozwiązanie.

Inwestycja w propozycję Microsoftu przynosi szereg rozmaitych korzyści. Przede wszystkim daje dużą swobodę działania i dostęp do wirtualnej biblioteki Xbox Game Pass.

Czym jest Xbox Game Pass?

Xbox Game Pass to jedna z usług Microsoftu. Amerykański koncern wprowadził ją na rynek w 2017 roku. Rozwiązanie działa na podobnych zasadach jak popularne platformy streamingowe (na przykład Netflix, Spotify, HBO Go czy Tidal). Początkowo było ono skierowane wyłącznie do pasjonatów gamingu, którzy posiadali w swoim wyposażeniu konsole Xbox One, ale z czasem grono odbiorców uległo poszerzeniu. Dziś z prezentowanej propozycji może korzystać praktycznie każdy (oczywiście po uiszczeniu odpowiedniej opłaty abonamentowej).

Jak działa Xbox Game Pass?

Usługa Xbox Game Pass jest określana mianem subskrybenckiej. By zyskać do niej dostęp, trzeba uiszczać comiesięczną opłatę abonamentową. W zamian użytkownik otrzymuje „przepustkę” do biblioteki gier. Może z niej pobierać różnego rodzaju tytuły i realizować gamingowe pasje bez najmniejszych ograniczeń. Co zrobić, by aktywować subskrypcję? Do dyspozycji masz kilka różnych metod. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest zakup usługi bezpośrednio na stronie internetowej producenta. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę adres xbox.com, a następnie przejść do zakładki Game Pass kliknąć komendę Dołącz teraz. Potem trzeba już tylko wybrać odpowiedni plan i uiścić stosowną opłatę.

Nie chcesz korzystać z opisanej wyżej procedury? Żaden problem. Sięgnij po inne rozwiązania. Dobrym pomysłem jest na przykład nabycie specjalnych specjalnych kodów. Muszą one jednak pochodzić ze sprawdzonego, wiarygodnego źródła. Kupowanie ich na niezweryfikowanych aukcjach w podejrzanie niskiej cenie przynosi bardzo często więcej szkody niż pożytku.

Jak taki kod aktywować? Zaloguj się na swojej konsoli Xbox One. Pamiętaj, by użyć danych zarezerwowanych dla konta Microsoft. Naciśnij przycisk Xbox, a po otwarciu głównego menu, wybierz następującą sekwencję poleceń: Start – Sklep Store – Użyj kodu. W kolejnym kroku wpisz wszystkie znaki w dedykowane pola. Nie pomiń żadnego elementu. Bez pośpiechu przed zatwierdzeniem kodu dokładnie sprawdź, czy nigdzie nie ma żadnego błędu (łączniki pojawią się automatycznie). Możesz też dokonać tradycyjnych zakupów w oficjalnym sklepie Microsoftu. Uruchom oprogramowanie w systemie Windows. Odszukaj interesujący produkt i złóż zamówienie. Cała transakcja zajmie zaledwie kilka minut.

Należy pamiętać, że Xbox Game Pass PC działa wyłącznie na komputerach wyposażonych w środowisku operacyjne Windows 10 w wersji 1903 lub wyższej. Do pobierania gier z wirtualnej biblioteki Microsoftu służy dedykowana aplikacja Xbox. Ściągnij oprogramowanie ze strony internetowej koncernu, zainstaluj je na swoim urządzeniu, a następnie zaloguj się na koncie, korzystając z zakładki Profil i ustawienia zlokalizowanej w prawym górnym rogu ekranu i rozpocznij pobieranie wybranych gier.

Proces zakończy się automatycznie, a listę gotowych do uruchomienia pozycji znajdziesz na specjalnej rozwijanej liście. Opisywana usługa Microsoftu nie ma ustalonego z góry okresu obowiązywania. W każdej chwili możesz zrezygnować z Xbox Game Pass. Jak wyłączyć subskrypcję? Wystarczy anulować opcję rozliczania cyklicznego. Wówczas usługa wygaśnie automatycznie po upływie opłaconego wcześniej okresu.

Polecane konsole Xbox

Co daje Xbox Game Pass?

Lista gier jest naprawdę bardzo długa – liczy ponad trzysta różnych pozycji i stale się powiększa. Została stworzona z myślą o bardzo szerokiej grupie odbiorców. Amerykański koncern umieścił na niej reprezentacje różnych gatunków – poczynając od klasycznych strzelanek, symulacji sportowych i strategicznych przygodówek, a na niezależnych, niszowych produkcjach kończąc. Usługa Microsoftu sprawi, że zapomnisz o nudzie na wiele godzin.

Co ważne prowadzenie poszczególnych rozgrywek nie wymaga połączenia z siecią. Pokonuj przeciwników, zdobywaj kolejne poziomy i osiągnięcia, kiedy tylko chcesz (nawet w trybie offline). Nie musisz nawet włączać komputera. Możesz wejść do świata wirtualnej rozrywki za pośrednictwem telefonu komórkowego bądź tabletu i dedykowanej aplikacji XBox.

Oferta Xbox Game Pass obejmuje między innymi produkcje Electronic Arts czy wersje próbne wybranych nowych gier, dostępne jeszcze przed oficjalną premierą. Znajdziesz tam m.in. takie znane produkcje jak The Sims 4, Battlefield w różnych odsłonach, Star Wars. Fallen Order, FIFA 20 czy Doom Eternal. Możesz na bieżąco śledzić trendy panujące w branży informatycznej i testować wybrane tytuły jeszcze zanim zagoszczą na sklepowych półkach.

To rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu youtuberom, blogerom, a także dziennikarzom zajmującym się recenzowaniem gamingowych propozycji. Subskrybenci usługi Microsoftu mogą również liczyć na szereg atrakcyjnych bonusów, takich jak na przykład oferty partnerskie, materiały eksploatacyjne czy różnego rodzaju dodatki do gier (pakiety akcesoriów, zniżki członkowskie, rozszerzenia prowadzonych kampanii itp.).

Co jeszcze daje Xbox Game Pass? Gry dostępne w bibliotece występują w różnych kategoriach wiekowych. Usługa Microsoftu stanowi więc wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny – zarówno młodszych, jak i starszych domowników. Rodzice mogą zarządzać poszczególnymi tytułami i kontrolować to, w jaki sposób ich pociechy spędzają wolny czas. Jednocześnie zyskują pewność, że dana rozgrywka czy seria jest w pełni bezpieczna i nie zawiera żadnych szkodliwych treści (na przykład wulgaryzmów, przemocy, elementów nawiązujących do hazardu, uzależnień itp.).

Co więcej, bardzo często wspomniane pozycje mają walor edukacyjny – nie tylko bawią, ale również uczą i pomagają w rozwijaniu różnego rodzaju zdolności (zręczności, umiejętności szybkiego reagowania i logicznego myślenia). Oficjalną listę gier zamieszczonych w bibliotece Xbox Game Pass z podziałem na kategorie wiekowe znajdziesz na stronie internetowej Microsoftu.

Polecane gry na Xbox One

Ile kosztuje Xbox Game Pass?

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na postawione pytanie. Koszt zależy od wybranego rodzaju usługi Microsoft Game Pass. Cena pakietu podstawowego, dostępnego wyłącznie na konsolach Xbox One, wynosi 40 zł miesięcznie. Za opcję abonamentową przeznaczoną na komputery stacjonarne lub laptopy zapłacisz podobną kwotę, przy czym pierwszy miesiąc subskrypcji to wydatek rzędu 4 złotych.

Najkorzystniejszą ofertą z punktu widzenia użytkownika wydaje się pakiet Game Pass Ultimate, który stanowi niejako połączenie zaprezentowanych wyżej opcji. Pozwala na dostęp do wysokiej jakości gier na konsolę komputer PC, a także urządzenia mobilne wyposażone w system Android (telefony komórkowe, tablety itp.). Obejmuje również zestaw Xbox Live Gold z wieloosobowym trybem gry. Koszt tego pakietu oscyluje w granicach 55 złotych miesięcznie (z trzymiesięcznym okresem promocyjnym).

Czy warto kupić Xbox Game Pass?

Nadal zastanawiasz się, czy warto inwestować w usługę Xbox Game Pass? Odpowiedź brzmi: z całą pewnością tak. To bardzo atrakcyjna oferta, zarówno dla gamingowych wyjadaczy, jak i amatorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w świecie wirtualnych rozrywek. Propozycja Microsoftu stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych pudełkowych wersji gier, która niesie za sobą szereg rozmaitych profitów postaci wspomnianych wcześniej rabatów albo dodatkowych bonusów czy dostępu do przedpremierowych pozycji znanych i renomowanych producentów o ugruntowanej pozycji w branży.

Na korzyść usługi koncernu Microsoft przemawia również łatwość poruszania się na stronie Microsoftu. Bez trudu odnajdziesz interesujący Cię wariant rozgrywki. Lista dostępnych tytułów została podzielona tematycznie na kategorie, na przykład:

  • ostatnio dodane,
  • odchodzące wkrótce,
  • przyjazne rodzinie,
  • najpopularniejsze,
  • Ea Play;
  • przygodowe gry akcji.

Dodatkowo zestawienie wyposażono w szereg różnych filtrów (między innymi tryb dla wielu graczy, dopuszczalny wiek, HDR czy 4K), co znacznie skraca czas poszukiwań. Każdą pozycję wyposażono w krótki opis gry oraz zrzuty ekranu, które pozwolą Ci się zorientować, czy dana produkcja odpowiada temu, czego szukasz. Możesz tam również sprawdzić wymagania systemowe oraz dodatkowe udogodnienia.

Pobieranie i instalowanie tytułów w aplikacji Xbox również przebiega bardzo szybko i nie nastręczy Ci najmniejszych trudności. Nie wymaga żadnego zaangażowania ze strony użytkownika – poza naciśnięciem kilku przycisków. Z poziomu oprogramowania możesz zarządzać poszczególnymi pozycjami w swojej prywatnej gamingowej bibliotece.

Nie potrzebujesz dostępu do internetu, by oddawać się ulubionym rozgrywkom. Możesz prowadzić bitwy i pojedynki z dowolnie wybranego miejsca za pośrednictwem tabletu lub telefonu komórkowego. Nic cię nie ogranicza. Realizowanie gamingowych pasji jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Xbox - Xbox Series X - PS5 - Pady Xbox Series X - Gry na Xbox

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:25
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.