Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Crackdown 3 - wymagania sprzętowe

Jakie są wymagania sprzętowe do gry Crackdown 3? Jaki komputer się sprawdzi?

Crackdown 3 – informacje ogólne o grze

To już trzecia odsłona popularnego cyklu sandboksowych gier akcji w futurystycznym klimacie. Za powstanie tej gry odpowiada twórca pierwszej części cyklu (David Jones) oraz studio Reagent Games. Gra trafi zarówno na platformę PC, jak również na konsole nowej generacji.

Crackdown 3 – informacje o grze

Fabuła gry

Produkcja Crackdown 3 jest kontynuacją poprzedniej odsłony serii, a jej akcja rozpoczyna się na 10 lat po wydarzeniach z drugiej części cyklu. Gracz ponownie wciela się w rolę stróża prawa, który pracuje dla Agencji.

Futurystyczne realia nadają grze odpowiednio interesujący klimat. To rzeczywistość przesiąknięta przez przedstawicieli przestępczego podziemia, którzy działają pod przykrywką wielkich korporacji. Gdy miastu zagraża niebezpieczeństwo, a ulice stają się polem walki, gracz zostaje wezwany przez Agencję i musi stawić czoła zagrożeniu oraz całkowicie je wyeliminować.

Kluczowym elementem fabuły oraz całej rozgrywki jest walka ze światem przestępczym. Na drodze gracza stają całe zastępy przeciwników, ale celem głównym jest, oczywiście, rozprawienie się z postaciami, które trzymają władzę w kryminalnym podziemiu.

Mechanika i detale

Crackdown 3 to sandboksowa gra akcji, która nie różni się od poprzednich odsłon cyklu, jeśli chodzi o mechanikę. Do dyspozycji gracza oddano otwarty świat, po którym można poruszać się swobodnie, a przy tym podejmować walkę, wykonywać zadania i odnajdywać ukryte przedmioty. Celem nadrzędnym rozgrywki jest jednak walka z przeciwnikami oraz pokonanie przywódców świata kryminalnego.

Postać gracza wyposażono we wskaźnik tak zwanej nienawiści. Zostaje on doładowany po każdym starciu z przeciwnikami, które okaże się zwycięskie, a także po zniszczeniu placówek wroga. Gdy wskaźnik całkowicie się zapełni, nadchodzi czas na walkę z bossem.

Gra Crackdown 3 wymaga zarówno pewnej dozy zręczności, jak również zastosowania odpowiedniej taktyki i umiejętnego obchodzenia się z całym arsenałem dostępnych broni. Postać gracza doskonale radzi sobie w terenie, świetnie się wspina oraz skacze na długi dystans. Uzupełnieniem tych zdolności są różnorodne bronie oraz gadżety, a sama postać bohatera jest rozwijana podczas gry, co poprawia jej umiejętności.

Warto dodać, że gra w edycji na PC oraz XONE korzysta z dodatkowej mocy obliczeniowej w chmurze, co umożliwiło wdrożenie spektakularnego systemu zniszczeń, który pozwala na totalną destrukcję całej metropolii. Jeśli tylko gracz posiada odpowiednią broń, nic nie stoi na przeszkodzie, by poszatkować nią ściany, a nawet zburzyć całe budynki.

Grę można rozgrywać zarówno w trybie kampanii fabularnej jednoosobowej, jak również w trybie multiplayer online.

Jakie są wymagania sprzętowe do gry Crackdown 3?

Z uwagi na zaawansowaną grafikę oraz spektakularne efekty dotyczące zniszczeń, warto upewnić się, że użytkowany komputer podoła tym wyzwaniom i spełni wymagania sprzętowe, które prezentują się następująco.

Wymagania sprzętowe minimalne

 • Procesor: Intel Core i5-3470 3.2 GHz lub AMD FX-6300 3.5 GHz lub lepszy.
 • Pamięć RAM: 8 GB.
 • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 750 Ti lub Radeon R7 260X lub lepsza.
 • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy.

Wymagania sprzętowe rekomendowane

 • Procesor: Intel Core i5-4690 3.5 GHz lub AMD FX-8350 4.0 GHz lub lepszy.
 • Pamięć RAM: 8 GB lub więcej.
 • Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 970 lub Radeon R9 290X lub lepsza.
 • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy.

Jaki komputer do gry Crackdown 3?

By zagrać w Crackdown 3 oraz w wiele innych, nowych produkcji, warto dysponować komputerem o odpowiedniej wydajności. Ciekawym wyborem mogą być urządzenia:

 • Komputer ELITE (OC) H2850 – to jeden z bestsellerów w swoim przedziale cenowym. Urządzenie wyposażono w 8 GB pamięci RAM, dysk HDD oraz SSD, wydajny procesor AMD Ryzen 5 2600 oraz kartę graficzną MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC.
 • Komputer Morele ELITE H3460 16 GB RAM/ 240 GB SSD/ 1 TB HDD/ Windows 10 Home – nieco droższym rozwiązaniem od poprzedniego może być ta konfiguracja, w której znajdziemy 16 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 240 GB i dysk HDD. Za wydajność odpowiada procesor Intel Core i5-8400 oraz karta graficzna 6 GB Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC.

Jaki laptop do gry Crackdown 3?

Wśród laptopów gamingowych bez problemu znajdziemy urządzenia, które świetnie sprawdzą się w tej produkcji oraz w wielu innych grach. Godnym polecenia jest:

 • Laptop HP OMEN 15-ce013nw (2NM93EA) – popularny model do 4000 zł. Znajdziemy w nim procesor Intel Core i5-7300HQ oraz 8 GB pamięci RAM. Zastosowano tu również grafikę 4 GB GeForce GTX 1050, a matowa matryca i ekran o rozdzielczości Full HD zapewnią odpowiednie wrażenia wizualne.
 • Laptop Dream Machines G1060-17PL49 – droższy model niż powyższy, ale za to z procesorem Intel Core i7-8750H, 8 GB pamięci RAM oraz grafiką 6 GB NVIDIA GeForce GTX 1060. Doskonałe wrażenia wizualne zapewni również ekran o przekątnej 17,3 cali, matowa matryca oraz rozdzielczość Full HD.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:26
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.