Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Co to jest saturator do wody gazowanej ? Jaki wybrać?

Wyjaśniamy zasadę działania saturatora i wskazujemy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru konkretnego modelu.

Czym się kierować przy wyborze saturatora do wody gazowanej?

Saturator pozwala na przygotowanie wody gazowanej. Jak wybrać urządzenie, które spełni nasze oczekiwania? Przedstawiamy najważniejsze parametry.

Popularność saturatorów do wody jeszcze kilka lat temu była ogromna. Obecne moda na tego typu sprzęty wraca. Producenci produkują je w bardzo poręcznych wymiarach, dlatego też doskonale sprawdzą się zarówno w domu, jak i w lokalu gastronomicznym. 

Co istotne, saturator do wody jest bardzo prosty w użyciu. Nie jest również przesadnie drogi, dlatego warto zainteresować się jego możliwościami, a także sprawdzić, jakie dokładnie modele są dostępne na rynku.

Co to jest saturator do wody?

Na samym początku warto jeszcze wyjaśnić, o czym tak naprawdę mówimy. Dawniej saturatory były urządzeniami, które w szybki sposób pozwalały na przygotowanie rozmaitych napojów. Obecnie przyjmują one postać butelek lub sprzętów przypominających kształtami ekspresy do kawy. Pozwalają one na gazowanie wody. W tym celu jednak należy umieścić w nich specjalny nabój zawierający dwutlenek węgla. To dzięki niemu w wodzie pojawiają się bąbelki.

Saturator do wody gazowanej to sprzęt kierowany do miłośników wody z gazem. Pozwala on znacząco ograniczyć ilość wykorzystywanego plastiku. Nie musimy bowiem kupować butelek z wodą w sklepie. Wystarczy odfiltrowana woda z kranu i właśnie saturator. Pozwala to także oszczędzić pieniądze. Zwłaszcza rodzinom, które kupują całe zgrzewki wody gazowanej.

Jaki saturator do wody wybrać?

Saturator do wody występuje na rynku w wielu odmianach, zróżnicowanych pod względem sposobu wykonania, a także najważniejszych parametrów technicznych. Zdecydować możemy się na przykład na typowy saturator domowy, a także sprzęt o większych możliwościach, kierowany na przykład do lokali gastronomicznych. Żeby więc saturator wody gazowanej spełnił swoje funkcje, warto przed zakupem przeanalizować jego najważniejsze parametry techniczne.

  • Rodzaj. Jak już wspominaliśmy, na rynku znaleźć możemy saturatory w dwóch odmianach. Tańsze modele mają kształt butelek, w których umieszcza się naboje. Po uzyskaniu gazowanej wody możemy ją rozlać do innego naczynia lub zostawić w urządzeniu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby umieścić je w lodówce.

Nieco droższe są saturatory wody obudowane, przypominające ekspres do kawy. Należy umieścić ją w nich specjalną butelkę na wodę (powinna zostać dołączona do zestawu), a następnie uruchomić działanie sprzętu. Taki saturator do wody pozwala na wykorzystanie kilku butelek w krótkim czasie. Zalecany jest więc wówczas, gdy ze sprzętu korzysta więcej osób.

  • Moc. Odpowiada za sprawność i szybkość całego procesu. Im więc jest większa moc, tym urządzenie lepiej poradzi sobie z przygotowywaniem wody gazowanej.
  • Materiał. Pod względem designu, niezwykle atrakcyjne są zwłaszcza saturatory szklane, które doskonale pasują do kuchni w stylu nowoczesnym. Należy jednak dobierać sprzętu ze szkła wzmacnianego, tak aby zminimalizować ryzyko przypadkowego rozbicia obudowy. Do tego dochodzą również saturatory domowe z tworzyw sztucznych, które również powinny być wzmacniane.
  • Naboje. Należy je dobierać do konkretnego modelu urządzenia. Przed zakupem saturatora warto więc sprawdzić dostępność oraz cenę pasujących nabojów. Istotną kwestią jest również wydajność nabojów, a więc to, ile litrów wody gazowanej są w stanie przygotować.
  • Pojemność butelek.Przeważnie wynosi ona od 0,5 do 1 l. Butelki przeważnie są wielokrotnego użytku, dlatego bez problemu może używać ich na co dzień.
  • Wyposażenie. >Poza samym urządzeniem, producent może umieścić w zestawie także dodatkowe butelki, napoje, czy też specjalne pojemniki z miarką (np. na sok).

Polecane modele

Niektóre sprzęty obsługują także funkcje dodatkowe, pozwalające na przykład wybrać, jak mocno gazowana będzie woda z saturatora. Sprzęty tego typu produkują między innymi takie firmy jak Sodastream, Orion oraz ART. Ile kosztuje saturator do wody? Najtańsze modele zakupimy za około 150 złotych, podczas gdy te najbardziej rozbudowane mogą kosztować nawet ponad 500 złotych.

Polecane modele saturatorów

Zakup dobrej jakości sprzętu okaże się inwestycją na bardzo długi czas. Zwłaszcza gdy wybierzemy saturator do wody gazowanej z szerokim dostępem do nabojów. Żeby ułatwić Wam poszukiwania, przygotowaliśmy krótką listę z urządzeniami szczególnie popularnymi wśród klientów sklepu.

  • Sodastream Spirit Mega Pack – na początek bardzo popularny saturator z trzema butelkami w zestawie (2x1 l + 1x0,5 l). Wyróżnia się mocą na poziomie 100 W i bardzo atrakcyjnym designem. Jeden nabój pozwala na przygotowanie 60 litrów wody gazowanej. Sprzęt kosztuje 290,99 zł.
  • Sodastream Cristalsaturator o bardzo nowoczesnej obudowie w stylu art deco. Pozwala na gazowanie wody w szklanej butelce (do 60 litrów na jednym naboju). Urządzenie zakupimy za 532,54 zł.
  • ART Quick Soda SA-01Asaturator w formie butelki o pojemności jednego litra. Bez problemu można włożyć go do lodówki. Zapewnia szybkie oraz wygodne gazowanie wody. Jego cena wynosi 169,99 zł.

Choć zasada działania saturatora jest dość prosta, warto przed zakupem zwrócić uwagę na kwestię podane w tekście. Dzięki temu z łatwością znajdziemy sprzęt, który zapewni sprawne działanie przez długi czas.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:47
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.