Udostępnij
Skomentuj

Co to jest saturator do wody gazowanej? Jaki wybrać?

Jaki saturator wybrać? Czym jest i jak działa syfon do wody gazowanej? Sprawdź, jak zrobić wodę gazowaną!

Urządzenie, takie jak saturator do wody gazowanej w dzisiejszych czasach nie cieszy się już tak dużą popularnością, jak miało to miejsce w przeszłości. Wszystko oczywiście przez to, że woda gazowana jest powszechnie dostępna w formie butelkowanej i jej zakup nie stanowi dla większości osób problemu. Mimo wszystko warto zastanowić się nad zakupem maszyny do gazowania wody, szczególnie jeśli pijemy często tak zwaną kranówkę, która w większości miast jest do tego zdatna.

Jaki saturator wybrać – polecane modele

Chcąc kupić saturator do wody, warto postawić na wysokiej jakości model, który posłuży przez lata i nie będzie wymagał wymiany na nowszy. Z tego powodu przygotowaliśmy krótką listę popularnych w naszej ofercie saturatorów, które z pewnością będą dla Ciebie dobrym wyborem.

Sodastream Crystal

Sodastream Crystal to jeden z najpopularniejszych i najlepszych saturatorów do wody na rynku. W naszej ofercie znajdziesz go za niecałe 600 złotych i w skład takiego zestawu oprócz samego saturatora wchodzą jeszcze dwie butelki, które są potrzebne, by go dobrze wykorzystać oraz 1 nabój z dwutlenkiem węgla. Saturator Sodastream Crystal charakteryzuje nie tylko dobra jakość wykonania, ale też atrakcyjny design, który sprawia, że będzie dobrze prezentować się w kuchni.

Quick Soda SA-01 ART

Ten saturator jest niezwykle prosty w obsłudze, a do tego bardzo mobilny. Quick Soda Maker to bowiem wykonana z aluminium butelka, która zawiera w sobie specjalny nabój z dwutlenkiem węgla. Korzystanie z tego syfonu jest banalnie proste i wymaga jedynie specjalnych naboi CO2 Kayser 7,5gr, a do tego pozwala on na szybkie gazowanie sporych ilości wody, a nawet zabieranie ze sobą, gdy chcemy mieć prosty dostęp do wody gazowanej poza domem.

Sodastream Terra

Kolejne urządzenie od firmy Sodastream. Saturator Terra to po prostu świetny wybór spośród saturatorów za około 250 złotych. Charakteryzuje go nowoczesny design, a jego obudowa może być wykonana w kolorze białym lub czarnym. Ponadto jest bezprzewodowy, więc można z niego korzystać w dowolnym miejscu. Wystarczy posiadać odpowiedni nabój oraz specjalną butelkę przeznaczoną do korzystania z tego typu saturatora. Tylko tyle wystarczy, by móc cieszyć się gazowaną wodą bez konieczności kupowania plastikowych butelek i wydawania na nie czasem naprawdę sporych pieniędzy.

Saturator do wody gazowanej – jaki wybrać, by cieszyć się pyszną wodą?

To, jaki saturator wybrać zależy tylko i wyłącznie od własnych oczekiwań. Osoby, które piją naprawdę dużo wody gazowanej, powinny raczej wybrać stacjonarny saturator możliwy do postawienia w kuchni. Dobrze sprawdzają się tu urządzenia od Sodastream, które są wyposażone w bardzo pojemne naboje pozwalające na gazowanie nawet do 60 litrów wody.

Czym się kierować przy wyborze saturatora do wody gazowanej?

Chcąc wybrać dobry saturator, czy też syfon do wody gazowanej warto zwrócić uwagę na najważniejsze w wypadku tego typu urządzeń kwestie. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na moc saturatora. Jeśli przygotowujemy sporo wody i często ją pijemy, to im mocniejszy będzie syfon, tym lepiej dla nas. Moc odpowiada bowiem za to, jak szybko saturator jest w stanie gazować wodę.

Kolejna kwestia to pojemność butelek do saturatora. Ponownie, jeśli pijemy dużo wody i często przygotowujemy ją dla więcej niż jednej osoby to dobrze, gdy są to butelki większe. W ten sposób stracimy mniej czasu na korzystanie z saturatora.

Nie ma co też pomijać tego, jak ważny jest materiał, z którego wykonano saturator. Najlepsze są takie, które powstały z wytrzymałych surowców. Jeśli ma być on szklany, to powinien być ze szkła wzmacnianego. Popularne są też konstrukcje z aluminium, które są dość lekkie, odporne na korozję oraz bardzo wytrzymałe.

Ostatnia rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, gdy chcemy uzyskać odpowiedź na pytanie „Saturator do wody gazowanej, jaki wybrać” to naboje w saturatorze. Od ich pojemności, dostępności i ceny zależy koszt oraz wygoda regularnego wykorzystywania saturatora dlatego warto się z nimi lepiej zapoznać przed dokonaniem zakupu.

W jaki sposób działa urządzenie do gazowania wody?

Czas dowiedzieć się, jak zrobić wodę gazowaną z pomocą saturatora. Sposób działania saturatora zależy w dużej mierze od jego rodzaju. Najłatwiej wyróżnić dwa. Mamy saturatory małe w formie butelek, do których wkładamy nabój, a także te większe, obudowane, które przypominają wręcz ekspres do kawy.

Aby wykorzystać mały saturator w formie butelki, wystarczy umieścić w nim odpowiedni nabój, nalać do niego wody, a następnie przytrzymać odpowiedni przycisk, dzięki któremu do wody pod wysokim ciśnieniem trafi dwutlenek węgla, który ją dogazuje. Dokładnie tak samo działają większe domowe saturatory. Wystarczy uzupełnić specjalną butelkę wodą, umieścić ją w saturatorze i wcisnąć przycisk, który dostarczy dwutlenek węgla.

Aby uatrakcyjnić saturatory, niektórzy producenci są też w stanie zaoferować syrop do wody gazowanej. Jest to specjalny syrop, który pozwala z wody zrobić słodki napój gazowany, taki jak na przykład Pepsi, czy też 7up.

Czy naboje do saturatora mają znaczenie? Jaki saturator wybrać?

Jednym z najważniejszych elementów każdego saturatora do wody gazowanej jest jego nabój. Jest to specjalny zbiornik zawierający dwutlenek węgla potrzebny do gazowania wody. Wybierając saturator, naprawdę warto zwrócić uwagę na naboje z kilku powodów. Przede wszystkim mowa tu o pojemności. Im wyższa, tym lepiej, gdyż wymiana konieczna będzie znacznie rzadziej.

Sodastream nabój – na ile starcza?

Jednym z najpopularniejszych producentów urządzeń do gazowania wody jest firma Sodastream. Saturatory tej firmy działają dzięki tak zwanym nabojom. Bardzo często ludzie szukają odpowiedzi na pytanie brzmiące „Sodastream nabój na ile starcza”? Odpowiedź jest bardzo prosta. Saturatory oferowane przez firmę Sodastream korzystają z nabojów, które powinny wystarczyć na około 60 litrów gazowanej wody.

Wymiana naboju w urządzeniach SodaStream nie jest zbyt problematyczna. Jest dostępna online oraz stacjonarnie i w obu wypadkach kosztuje dokładnie 49 złotych. W wypadku formy online pusty nabój jest odbierany przez kuriera, który jednocześnie wręczy pełen w cenie jedynie gazu. Podobna usługa dostępna jest w punktach stacjonarnych, które można znaleźć w całej Polsce. Tam również zapłacimy 49 złotych za wymianę zużytego naboju do saturatora Sodastream.

Czy domowy saturator się opłaca?

Opłacalność domowego saturatora do wody zależy od tego, skąd będziemy brać wodę. Jeśli pijemy kranówkę, której koszt jest praktycznie żaden w porównaniu do wody butelkowanej, to jak najbardziej posiadanie domowego saturatora może być opłacalne. W końcu w ten sposób nie trzeba płacić od 2-3 złote za zaledwie 1,5l gazowanej wody. Wystarczy postawić na dobre urządzenie i raz na kilkadziesiąt litrów dokupić nabój, którego koszt to zaledwie kilkanaście złotych. Domowe saturatory są dziś naprawdę efektywne i potrafią umożliwić gazowanie sporych ilości wody naprawdę niewielkim kosztem.

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 05:33
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.