Udostępnij
Skomentuj

Ciepło i termowentylatory - jaki mini grzejnik kupić?

Za oknem temperatura spada, a sezon grzewczy jeszcze się nie zaczął? Termowentylator rozwiąże ten problem!

Gdy zaczyna się okres jesienno-zimowy, zbliża się również zmniejszenie temperatury powietrza. Ogrzewacz powietrza, znany również jako farelka elektryczna albo termowentylator to prawdziwe zbawienie. Mnogość dostępnych na rynku opcji sprawia, że kwestia, jaki termowentylator kupić nie jest najłatwiejsza. Do wyboru mamy wiele wariantów, na przykład termowentylator ceramiczny, termowentylator energooszczędny, termowentylator elektryczny lub termowentylator na baterie. Każdy z tych ogrzewaczy powietrza jest gotów spełnić zróżnicowane oczekiwania zmarzniętych domowników. W tym artykule znajdują się odpowiedzi na zróżnicowane zagadnienia, których znajomość przełoży się na zakup najlepszego ogrzewacza powietrza. Termowentylator – co to jest? Gdzie kupić termowentylator? Jaki termowentylator kupić?

Co to jest termowentylator?

Podczas poszukiwań farelki z pewnością nasunie nam się pytanie: termowentylator – co to jest? Przeznaczeniem termowentylatora, farelki czy też ogrzewacza powietrza jest podniesienie temperatury powietrza w pomieszczeniu, w którym zostało postawione. Do wyboru mamy farelki w wielu wersjach i o zróżnicowanej mocy, dzięki czemu dobrze sprawdzają się zarówno w małych, jak i dużych pokojach. Cichy termowentylator jest idealnym rozwiązaniem w chłodne dni, gdy sezon grzewczy jeszcze się nie rozpoczął, ale czujemy już tęsknotę za komfortowym i przytulnym ciepłem. Co więcej, możemy natknąć się na wiele wariantów urządzeń: termowentylator ceramiczny czy zwykły, termowentylator ścienny lub nawet termowentylator łazienkowy. Duża ilość możliwości sprawia, że bez problemu dopasujemy go do otoczenia.

Termowentylator – jak działa?

Gdy wiemy już, co to jest termowentylator, warto poznać również odpowiedź na pytanie: termowentylator – jak działa? Zasada jest dosyć prosta, ale niezwykle efektywna. Spirala grzejna, która znajduje się we wnętrzu urządzenia, zaczyna nagrzewać się, gdy tylko uruchomimy farelkę. Za spiralą znajduje się śmigło, dzięki któremu ogrzewacz wyrzuca ciepłe powietrze na zewnątrz, ogrzewając w ten sposób pomieszczenie. Co więcej, wlot powietrza przykryty jest specjalnym filtrem. To sprawia, że do urządzenia nie dostaje się kurz. Działanie tego urządzenia nie jest skomplikowane i nie wymaga wiele, dlatego mini termowentylator dobrze poradzi sobie w każdych warunkach.

Termowentylator – ile pobiera prądu?

To, jaki kupić termowentylator zależy od naprawdę wielu kwestii, takich jak ilość miejsca, którą dysponujemy, czy głośność jego pracy. Ilość pobieranego prądu także może być kluczowa, gdy myślimy nad tym, jaki termowentylator do domu wybrać. W przypadku każdego urządzenia, także termowentylatora, ile pobiera prądu zależy głównie od tego, jaką moc posiada. Większość urządzeń charakteryzuje się mocą w zakresie 700–2000 W. Co ważne, im większa jest moc urządzenia, tym szybciej będziemy mogli cieszyć się przyjemnym ciepłem. Często wersje o dużej mocy są droższe, jednak zwiększony komfort i wygoda użytkowania mogą okazać się warte każdych pieniędzy – szczególnie gdy planujemy używać farelki bardzo często. Zatem ile prądu zużywa termowentylator o konkretnej mocy? To działanie z łatwością możemy obliczyć, znając obecną cenę prądu i posiłkując się internetowymi wzorami, a nawet gotowymi kalkulatorami zużycia energii.

Rodzaje termowentylatorów

Na rynku istnieje zadziwiająco dużo wersji urządzenia, jakim jest termowentylator – jaki kupić, aby być zadowolonym? Szukając rozwiązania takiego problemu, powinniśmy wiedzieć o istnieniu różnych opcji. Z pewnością natrafimy na termowentylator łazienkowy, ścienny, a także termowentylator kolumnowy, a nawet termowentylator z termostatem lub termowentylator obrotowy. Wszystkie te rodzaje farelek (lub ogrzewaczy powietrza) dostosowane są do różnych potrzeb i spełnią się podczas innych zadań. Termowentylator ścienny zawiesimy w dogodnym miejscu, a kolumnowy postawimy w pozycji pionowej. Wersja łazienkowa, jak sama nazwa mówi, będzie odpowiednia do tego rodzaju pomieszczeń. Ciekawą opcją są także mini termowentylatory, które mogą posłużyć do ogrzewania nóg lub dłoni, a dzięki zasilaniu bateriami możemy wykorzystać je zawsze i wszędzie. Są niewielkie i ciche, w dodatku możemy postawić je na biurku lub na półce. Warto także przemyśleć jaki termowentylator do samochodu kupić, ponieważ działający przy użyciu napięcia 12 V sprzęt może okazać się bardzo przydatny. Świetnie spełnia się podczas ogrzewania wnętrza pojazdów, dzięki czemu możemy cieszyć się komfortową podróżą.

Termowentylator – jaki wybrać?

Moc, jakość wykonania, wielkość i rodzaj to tylko kilka cech, które determinują termowentylator – jaki kupić? Wybór odpowiedniego dla nas termowentylatora kręci się głównie wokół przytoczonych wcześniej cech. Przed dokonaniem wyboru należy zastanowić się, gdzie zamierzamy używać ogrzewacza, jak długo oraz w jakiej pozycji chcemy go umieścić. Warto jest postawić na sprawdzone i polecane rozwiązania od znanych firm, na przykład na termowentylator Rowenta lub termowentylator Volteno. Urządzenia do ogrzewania powietrza tych marek znakomicie wykonują swoją pracę i oferują zrównoważony stosunek jakości do ceny. Co więcej, do wyboru jest naprawdę wiele opcji, które możemy dopasować do naszych wymagań. Tym samym charakteryzuje się termowentylator Ravanson – dobra jakość wykonania, cicha i wydajna praca oraz estetyczny wygląd to tylko kilka zalet najlepszych farelek tej marki.

Termowentylator – jaka moc?

Urządzenia do ogrzewania powietrza w pomieszczeniach cechują się zróżnicowaną mocą, która waha się w zakresie od 600 do 2000 W. Co więcej, coraz częściej możemy zaobserwować pojawianie się farelek o mocy równej nawet 3000 W. Wyższa moc wiąże się ze zwiększoną wydajnością pracy, ale często również z wyższym poziomem hałasu. Farelka o mniejszej mocy idealnie nadaje się do dogrzewania wyjątkowo małych pomieszczeń, szczególnie gospodarczych. Termowentylator – jaka moc będzie odpowiednia w przypadku ogrzewania pokoju dziennego? Do tego celu nadadzą się mocniejsze urządzenia, których moc zaczyna się od 2000 W. Ta moc zapewni prawidłowe i efektywne ogrzanie powietrza w pomieszczeniu, którego metraż wynosi około 20 metrów kwadratowych. Doskonałym wyborem mogą okazać się farelki, które posiadają możliwość regulacji nawiewu – znacznie zwiększa to komfort i wygodę użytkowania, ale wpływa również na cenę urządzenia.

Jaki termowentylator do domu?

Na rynku istnieje naprawdę wiele wersji ogrzewaczy powietrza, dlatego dobrze jest pochylić się nad kwestią zakupu. Termowentylator – jaki wybrać do domu? Odpowiedź na to pytanie będzie się różniła w zależności od naszych wymagań. Ważne jest, aby do dogrzewania łazienki stosować tylko termowentylatory łazienkowe, które są przystosowane do pracy w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności. Nadal musimy jednak obchodzić się z nimi ostrożnie i unikać zalania farelki wodą. W pomieszczeniach użytku codziennego sprawdzą się farelki o mocy minimum 2000 W. Ich umieszczenie zależy od tego, czy zdecydujemy się na wolnostojącą farelkę kolumnową, czy może postawimy na farelkę ścienną. Jedno jest pewne – powinniśmy zwrócić uwagę na głośność pracy urządzenia, aby przebywanie w dogrzewanym pomieszczeniu nie było udręką. Dobrym rozwiązaniem jest również wybranie urządzenia polecanej firmy, która cieszy się zaufaniem klientów, na przykład Volteno – termowentylator tej marki znajdziemy w wielu rankingach internetowych.

Jaki termowentylator do samochodu?

Sztywniejące z zimna palce i parujący oddech nie ułatwiają jazdy, dlatego w najchłodniejsze dni i noce możemy zaufać dobroczynnym efektom termowentylatorów samochodowych. To, jaki kupić termowentylator do samochodu zależy od naszych oczekiwań. Dzięki farelce nie tylko zwiększymy temperaturę powietrza, ale również możemy bezproblemowo odszronić i odparować szyby w pojeździe. Urządzenia w wersji samochodowej są przystosowane do korzystania z napięcia 12 V, a w przypadku większych gabarytowo pojazdów także 24 V. Podczas zakupów musimy zwrócić uwagę na moc urządzenia, która w przypadku przeznaczenia stricte samochodowego powinna oscylować w przedziale 100–600 W. Co więcej, ważny jest także rozmiar i materiał wykonania. Większy ogrzewacz skuteczniej oddaje powietrze, a wytrzymały materiał, na przykład ceramika, pozwala dłużej cieszyć się urządzeniem. Jednymi z popularniejszych marek, które oferują tego typu urządzenia, są Bedee lub Mat–Company. Dodatkową zaletą przemawiającą za zakupem urządzenia jest możliwość regulowania mocy, co przekłada się na większą funkcjonalność.

Termowentylator ceramiczny czy zwykły?

Termowentylator ceramiczny – co to jest? Urządzenie to wyróżnia się zastosowaniem grzałki wykonanej z ceramiki. Ten typ farelek jest bardziej nowoczesny i często zawiera udogodnienia w postaci możliwości regulacji temperatury, a nawet wybierania trybu pracy. Należy pamiętać, że grzałka ceramiczna szybciej się nagrzewa i pobiera więcej mocy. Liczne zalety tego typu termowentylatora zwiększają znacznie jego cenę. Gdy zestawimy ze sobą obie wersje ogrzewaczy powietrza, zapewne stwierdzimy, że lepszą jest wersja z grzałką ceramiczną. Zapewnia nie tylko większą wydajność, ale również wytrzymałość. Zwykły termowentylator jest zupełnie wystarczający, jeśli nie dysponujemy dużym budżetem i planujemy korzystać z dogrzewania powietrza dorywczo. Wszystkie oferowane przez wersję ceramiczną udogodnienia zwiększają wygodę korzystania z farelki, jednak nie są konieczne do prawidłowego działania urządzenia.

Gdzie kupić termowentylator?

Wymarzony termowentylator z powodzeniem możemy znaleźć w różnych sklepach stacjonarnych, które specjalizują się w sprzedaży artykułów RTV oraz AGD. Podczas tradycyjnych zakupów często możemy dodatkowo obejrzeć urządzenie z każdej strony, dzięki czemu łatwiej dobrać farelkę pasującą do danego pomieszczenia. Wcale nie gorszym rozwiązaniem jest korzystanie ze sklepów internetowych. Na morele.net znajdziemy bogatą ofertę termowentylatorów o zróżnicowanych właściwościach, mocy i materiale wykonania. Co więcej, na stronie morele.net znajdują się również liczne opinie i recenzje, które mogą ułatwić wybór urządzenia.

Ile kosztuje termowentylator?

Bardzo cichy termowentylator nie tylko zagwarantuje nam komfort w postaci ciepła, ale nie będzie również nas rozpraszał ani przeszkadzał w codziennych obowiązkach. Ta wygoda ma jednak wpływ na cenę farelki. W zależności od modelu i oferowanych przezeń udogodnień cena termowentylatora może wahać się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Podstawowe modele oferujące regulację temperaturę możemy kupić za około 50 złotych. Musimy jednak uważać, ponieważ w dużej mierze należą one do urządzeń o mniejszym rozmiarze i mocy, która nie poradzi sobie z dogrzewaniem pomieszczeń. Nie znaczy to, że w cenie do 100 złotych nie znajdziemy dobrej jakości wentylatorów do ogrzewania mniejszych pomieszczeń. Termowentylatory ceramiczne wysokiej jakości i o dużej mocy możemy znaleźć w cenie 250–300 złotych. To sprawia, że w dłuższej perspektywie czasu są naprawdę opłacalne i wydajne.

Jak naprawić termowentylator?

Gdy już zaopatrzymy się w to wspaniałe urządzenie, dobrze jest dowiedzieć się jak naprawić termowentylator. Najlepszym wyborem podczas naprawy zawsze jest zwrócenie się do specjalistów, którzy mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tego typu sprawach. Kolejnym dobrym pomysłem jest skorzystanie z gwarancji producenta. Gdy chcemy samodzielnie spróbować naprawić zepsutą farelkę, powinniśmy odłączyć ją od prądu i dokładnie obejrzeć nie tylko urządzenie, ale także przewód elektryczny i wtyczkę. Jeśli podejrzewamy, że problem znajduje się w środku, w przypadku mniej skomplikowanych termowentylatorów możemy zerknąć pod obudowę urządzenia i spróbować namierzyć usterkę. Ważne jest, aby robić to po odłączeniu farelki od prądu.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 02:02
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.