Udostępnij
Skomentuj

Batman: Arkham Collection wymagania sprzętowe i ważne informacje

Znane gry o Batmanie wreszcie dostępne są w formie trylogii – Batman: Arkham Collection. Poznaj szczegóły.

W trylogii gier z tym niezwykle popularnym superbohaterem znajdziemy takie produkcje jak: Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City oraz Batman: Arkham Knight. To obowiązkowa pozycja dla fanów kultowej postaci z filmów i komiksów. 

  • Producent: Rocksteady Studios
  • Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment 
  • Data premiery: 6 września 2019 
  • Platformy: PS4, Xbox One
  • Tryb gry: single player
  • Ograniczenia wiekowe: od 16 lat

Za produkcję trylogii odpowiada Rocksteady Studios, a wydawcą jest Warner Bros. Interactive Entertainment. Gra pojawiła się 6 września na Xbox i PlayStation. Pomimo że mamy do czynienia z odświeżoną wersją starszych tytułów, nie zobaczymy Batman: Arkham Collection na PS3, czy Xbox 360. Produkcja stawia na zabawę dla pojedynczego gracza. 

Polecane konsole

Warto wiedzieć!

Cena Batman: Arkham Collection na PS4 i Xbox One jest zbliżona i wynosi około 200 zł. Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z trylogią doskonałych produkcji, śmiało możemy mówić o znakomitym stosunku ceny do jakości. Zadowoleni będą zarówno fani uniwersum Batmana, jak i nowi gracze. Produkcja oferuje wiele godzin emocjonującej zabawy. 

Batman: Arkham Collection – fabuła, mechanika, detale

Chociaż gry prezentowane w trylogii różnią się pod kątem fabularnym, znajdziemy w nich wiele wspólnych cech. Miejscem akcji wszystkich trzech tytułów jest mroczne miasto Gotham. To świat pełen przestępców, którym nasz bohater musi stawić czoła. Tam gdzie, pojawia się Batman, nie mogło zabraknąć Jokera. Czarny charakter uniwersum ponownie postara się utrudnić rozgrywkę. Każda z gier skupionych w Batman: Arkham Collection pozwoli poznać niezwykle ciekawą opowieść.

Wszystkie trzy produkcje to trzecioosobowe gry akcji. Oznacza to, że widok będziemy obserwowali zza pleców bohatera. Dzięki temu możemy liczyć na ciekawe i zróżnicowane pojedynki. Nie da się ukryć, że walka to jeden z głównych elementów zabawy. Każda część gry oferuje przeróżne zadania i duży teren do eksploracji. Miłośnicy otwartych światów będą najbardziej zadowoleni z gry Batman: Arkham Knight, w której będziemy mogli odwiedzić wiele zakamarków miasta Gotham. 

Warto wspomnieć o warstwie audiowizualnej gier, gdyż stoi na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie postacie zostały zaprojektowane niezwykle atrakcyjnie. To samo można powiedzieć o lokacjach. Widać tu ogromne przywiązanie do detali. Mroczną atmosferę rozgrywki podkreśla doskonała muzyka. Klimat znany z komiksów i filmów jest obecny w każdej z trzech części gier. 

Batman: Arkham Collection – wymagania sprzętowe 

Chociaż Batman: Arkham Collection na PC się nie ukaże, warto zwrócić uwagę na kwestie techniczne związane z konsolami. Wielu graczy zastanawia się, którą wersję wybrać. W poniższej tabeli prezentujemy porównanie techniczne konsol. W porównaniu uwzględniliśmy klasyczną wersję konsoli PS4 oraz jej wersję PRO i najmocniejszą edycję Xboxa. 

Łatwo zauważyć, że najnowsze konsole oferują zdecydowanie lepsze działanie, niż podstawowa edycja PlayStation 4. Zarówno PS4 PRO jak i Xbox One X w Batman: Arkham Collection pokaże prawdziwą moc. Warto mieć na uwadze, że aby cieszyć się doskonałą grafiką, należy zaopatrzyć się w telewizor z obsługą 4K. W przeciwnym razie różnica pomiędzy starszą wersją PS4, czy Xbox One, a nowymi sprzętami nie będzie znacząca. 

Uwaga!

Chociaż nie zagramy w Batman: Arkham Collection na Xbox 360 i PS3, możemy liczyć na dwie części z trylogii, które zostały wydane na starszych konsolach oddzielnie. Są to Batman: Arkham Asylum oraz Batman: Arkham City. Oczywiście nie zobaczymy najwyższej jakości grafiki, rozgrywka prezentuje się rewelacyjnie, a produkcje uzyskały wysokie oceny recenzentów.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

PS5 - Xbox Series X - Pady - Gry na PlayStation - Gry na Xbox

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 04:09
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.