Udostępnij
Skomentuj

Antywirus AVG – czy warto kupić? Jak wybrać?

Antywirus AVG cieszy się dużą popularnością. Czy warto po niego sięgnąć? Jakie zabezpieczenia oferuje?

Skuteczna ochrona antywirusowa to podstawa bezpieczeństwa w sieci. By zabezpieczyć komputer, system oraz gromadzone na dysku dane przed złośliwym oprogramowaniem oraz różnego typu zagrożeniami, warto dysponować odpowiednim oprogramowaniem. W sprzedaży znajdziemy antywirusy wielu różnych producentów, a w tym oprogramowanie AVG – czy jest dobre i skuteczne?

Jak wybrać antywirusa AVG? Na co zwrócić uwagę?

Wybierając antywirusa, nawet mając już upatrzoną konkretną markę oprogramowania, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, a mianowicie na:

  • Rodzaj licencji – wśród propozycji marki AVG można znaleźć zarówno programy dla zupełnie nowych użytkowników, jak i dla osób zainteresowanych kontynuacją korzystania z antywirusa tej marki. To, jaki rodzaj licencji wybierzemy, ma wpływ na cenę. Nowy antywirus AVG – cena zaczyna się od niespełna 200 zł za program AVG Internet Security, a w przypadku kontynuacji można liczyć na spory rabat.
  • Typ produktu – w sprzedaży znajdziemy programy antywirusowe w postaci pudełkowej albo elektronicznej. Jeśli chodzi o ofertę marki AVG to są to zasadniczo antywirusy w formie elektronicznej, która z resztą jest, pod wieloma względami, bardzo wygodnym i korzystnym rozwiązaniem. Zakup licencji elektronicznej jest szybki i wygodny – produkt można otrzymać niemal od razu po zakupie, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów za wysyłkę.
  • Okres licencji – antywirusy AVG są dostępne w różnorodnych opcjach, a szczególnie w wersji dwunastomiesięcznej, ale też dwuletniej oraz innych. Warto porównać ceny antywirusa AVG w różnych wariantach, bo najczęściej dłuższa licencja jest bardziej korzystna pod tym względem.
  • Liczbę chronionych stanowisk – antywirusy AVG, w zależności od wybranego rozwiązania, mogą chronić pojedyncze stanowiska, kilka urządzeń lub być opcją bez limitu (na przykład w programie AVG Ultimate), która pozwala na objęcie ochroną wszelkich sprzętów domowych stacjonarnych i mobilnych.
  • Kompatybilność z użytkowanym systemem operacyjnym – niektóre programy AVG są kompatybilne zarówno z różnymi wersjami systemu Windows, jak i OSX oraz Android, a inne dedykowane są konkretnym systemom, dlatego warto sprawdzić w specyfikacji produktu, z czym ma się do czynienia.

Antywirus AVG to dobre rozwiązanie zarówno dla użytkowników domowych, jak i dla mniejszych i większych firm. Oprogramowanie antywirusowe tej marki jest łatwe w użytkowaniu, intuicyjne i skuteczne, a jego cena może być dość atrakcyjna, a szczególnie przy zakupie licencji na dłuższy okres, a także w przypadku kontynuacji korzystania z tego oprogramowania.

Polecane antywirusy AVG

Co oferuje antywirus AVG 2019?

Marka AVG jest doskonale rozpoznawalna na rynku oprogramowania antywirusowego. Jej wieloletnia działalność oraz dopracowane programy antywirusowe , które otrzymują bardzo dobre recenzje i oceny, skłaniają kolejnych użytkowników do zakupu.

W asortymencie marki AVG znajdziemy szeroką i kompleksową ofertę oprogramowania antywirusowego, a w tym programy dedykowane użytkownikom indywidualnym, ale też firmom, przedsiębiorstwom, a także AVG antywirus dla szkół. Szczególną popularnością w ofercie tej marki cieszą się:

  • Antywirus AVG Ultimate – zaawansowana ochrona antywirusowa dla użytkowników domowych – bez limitu urządzeń. Rozwiązanie to ma ponad 80 praktycznych funkcji, a wśród nich warto wyróżnić: skaner antywirusowy, ochronę przed ransomware, ochronę płatności online, zabezpieczenie kamery internetowej, ochronę poczty e-mail, blokadę złośliwych aplikacji, ochronę przed hakerami i wiele innych. Jest to oprogramowanie kompatybilne zarówno z systemem Windows, jak również OSX oraz Android.
  • AVG Internet Security – kompleksowa i niedroga ochrona antywirusowa. Według szacunków marki AVG jest to oprogramowanie stosowane przez miliony użytkowników na świecie. W ramach tego programu użytkownik otrzymuje antywirusa, ochronę internetu (np. weryfikowanie linków, ochronę przed pobieraniem szkodliwych plików), sejf danych, ochronę kamery internetowej, ochronę przed ransomware. Jest to rozwiązanie dedykowane użytkownikom komputerów z systemem Windows.
  • AVG antywirus darmowy – w asortymencie marki AVG nie zabrakło również uproszczonego, ale i darmowego narzędzia antywirusowego, które zapewnia podstawową ochronę antywirusową, prosty interfejs, blokowanie wirusów i podejrzanych aplikacji, aktualizację zabezpieczeń w czasie rzeczywistym. Antywirus darmowy AVG jest dostępny za darmo na stronie producenta i może być stosowany na urządzeniach z systemem Windows, OSX i Android, ale wyłącznie w ramach użytku osobistego (nie dla użytkowników komercyjnych).

Oczywiście to nie wszystko, co marka AVG ma do zaoferowania. Wśród propozycji tego producenta znajdziemy również AVG Internet Security w wersji Unlimited (dla wszystkich urządzeń, bez limitu stanowisk) oraz szeroki wybór pakietów antywirusowych dla firm i użytkowników biznesowych – na przykład AVG File Server Edition, który zapewnia profesjonalną ochronę serwerów.

Czy antywirus AVG jest dobry?

Przed zakupem oprogramowania antywirusowego, a szczególnie jednej z bardziej zaawansowanych licencji lub licencji kilkuletniej, które są kosztowne, warto zorientować się, czy dany produkt spełnia określone kryteria.

Antywirus AVG, a szczególnie w wersji AVG Ultimate, to rozwiązanie doceniane przez samych użytkowników, jak również dobrze radzące sobie w niezależnych testach. Gdy zerkniemy na jakikolwiek ranking antywirusów, możemy mieć pewność, że antywirus AVG się w nim znajdzie – nie zawsze na czołowej pozycji, ale wśród najlepszych rozwiązań.

Użytkownicy oprogramowania AVG cenią je za wygodny interfejs i szeroką funkcjonalność, ale najważniejszą kwestią pozostaje jednak skuteczność ochrony antywirusowej oraz liczba zabezpieczeń, jaka wchodzi w skład wybranego rozwiązania tej marki. Warto dodać, że nawet darmowy antywirus AVG zapewnia dobrą ochronę przed podstawowymi zagrożeniami, a wersja płatna lub pakiet AVG Ultimate są jeszcze bardziej skuteczne.

Niektórzy są zdania, że programy antywirusowe są zbędne albo uciążliwe w użytkowaniu i że lepiej z nich zrezygnować. O ile łatwo można przekonać się, jak wiele zagrożeń czyha w sieci, a nawet w samej skrzynce mailowej (choć może to być przykre doświadczenie), o tyle kwestia uciążliwości oprogramowania antywirusowego bywa faktem. Pozostaje więc odpowiedzieć na pytanie o to, czy antywirus AVG spowalnia komputer? Zarówno producent, jak i użytkownicy twierdzą, że nie, a nawet może przyspieszyć jego działanie dzięki odpowiednim narzędziom – AVG Ultimate dysponuje narzędziem TuneUp, które przyspiesza komputer, optymalizuje zasilanie, usuwa zbędne dane zapychające pamięć podręczną i zajmuje się kluczowymi usterkami, które mogą mieć wpływ na pracę urządzenia. Jak widać – AVG antywirus ma wiele do zaoferowania i z pewnością jest to rozwiązanie godne uwagi.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:14
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.