Udostępnij
Skomentuj

Antywirus Bitdefender – czy warto? Jaką licencję wybrać?

Poszukując antywirusa, warto zwrócić uwagę na programy Bitdefender. Co znajdziemy w ofercie tej marki?

Wśród popularnych antywirusów znajdziemy nie tylko propozycje marki ESET, Norton lub Kaspersky, ale też wiele innych, jak choćby właśnie antywirus Bitdefender. Oprogramowanie tej marki jest dedykowane użytkownikom indywidualnym oraz firmom, dlatego raczej bez problemu dopasujemy coś dla siebie. Jak wybrać antywirusa Bitdefender? Na co zwrócić uwagę i czy warto po niego sięgnąć?

Jak wybrać antywirusa Bitdefender?

Zakup programu antywirusowego wymaga dopasowania odpowiedniego rozwiązania do indywidualnych potrzeb. Kluczowe kwestie, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem, to:

 • Typ licencji – do wyboru są licencje elektroniczne oraz pudełkowe, ale akurat w przypadku oprogramowania antywirusowego Bitdefender, dominują programy na licencji elektronicznej, która jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Zaletą licencji elektronicznej jest błyskawiczna dostawa online – najczęściej już na chwilę po zakupie i opłaceniu zamówienia.
 • Zgodność z systemem operacyjnym – wybierając oprogramowanie marki Bitdefender, warto zwrócić uwagę na to, czy jest ono dedykowane konkretnym systemom operacyjnym. Jeśli posiadamy wiele urządzeń, które wymagają ochrony antywirusowej i są one wyposażone w różne systemy operacyjne, to dobrym wyborem będzie Bitdefender Family Pack z nielimitowaną liczbą stanowisk.
 • Rodzaj licencji – programy antywirusowe są oferowane zarówno w wersji dla nowych użytkowników, jak i w formie kontynuacji licencji. Antywirusy Bitdefender również są oferowane w obu wariantach i warto zwrócić na tę kwestię uwagę – kontynuacja ochrony zazwyczaj bywa nieco tańsza od zupełnie nowej licencji.
 • Liczba stanowisk – programy antywirusowe Bitdefender są oferowane w wielu różnych wariantach. To zarówno niedrogie licencje na pojedyncze stanowiska, jak również na 5, 10 lub nawet na dowolną liczbę urządzeń. Warto już na wstępie zastanowić się, jak wiele sprzętów chcemy wyposażyć w ochronę antywirusową Bitdefender, by dobrać optymalny rodzaj licencji.
 • Okres licencji – czas trwania ochrony antywirusowej w ramach licencji także może być różny. W sprzedaży znajdziemy zarówno licencję na 12 lub 24 miesiące, ale też na 18 lub nawet 36 miesięcy. Zazwyczaj im dłuższy okres obowiązywania licencji, tym bardziej opłacalny zakup.

Bitdefender to marka będąca dobrą alternatywą dla konkurencyjnych, a często zauważalnie droższych, dostawców oprogramowania antywirusowego. Antywirusy Bitdefender są zarówno chętnie wybierane przez użytkowników, jak również doceniane w wielu testach i recenzjach.

Polecane antywirusy Bitdefender

Jakie antywirusy oferuje Bitdefener?

Oferta oprogramowania antywirusowego Bitdefender jest kompleksowa i dopasowana zarówno do potrzeb użytkowników domowych, jak i do oczekiwań firm oraz przedsiębiorstw. Zasadniczą część asortymentu stanowi jednak właśnie oprogramowanie dedykowane użytkownikom indywidualnym, a w tym:

Ochrona dla urządzeń z systemem Windows

 • Bitdefender Internet Security – oprogramowanie antywirusowe, ochrona przed zagrożeniami ransomware, darmowe wsparcie online, ochrona w sieci, ochrona Wi-Fi, ochrona bankowości online, VPN (200 MB dziennie), menadżer haseł, niszczarka plików, firewall, kontrola rodzicielska, szyfrowanie plików.
 • Bitdefender Total Security – bardziej zaawansowane oprogramowanie, które zawiera wszystkie funkcje programu Bitdefender Internet Security oraz moduł antykradzieżowy, a także rozwiązanie przyspieszające pracę urządzeń.
 • Bitdefender Family Pack – jeszcze szersza wersja oprogramowania antywirusowego, która zawiera wszystko to, co program Bitdefender Internet Security oraz Bitdefender Total Security oraz posiada ulepszoną opcję kontroli rodzicielskiej i jest przeznaczona do zastosowania na wszystkich domowych urządzeniach (nielimitowana liczba stanowisk).

Ochrona dla urządzeń z systemem macOS

W przypadku urządzeń z systemem macOS rekomendowane rozwiązanie to Bitdefender Total Security lub Bitdefender Family Pack, gdyż program Bitdefender Internet Security nie jest zbyt funkcjonalny dla urządzeń z tym systemem. Antywirus Bitdefender na maca najlepiej więc kupić w wariancie Total Security lub Family Pack (ta druga opcja będzie szczególnie dobrym wyborem, jeśli w domu jest wiele urządzeń z różnymi systemami operacyjnymi i wszystkie chcemy zabezpieczyć).

Ochrona dla urządzeń mobilnych z Androidem

Oprogramowanie antywirusowe Bitdefender to dobry wybór także dla użytkowników urządzeń mobilnych z systemem Android, jak smartfon lub tablet. Można kupić odrębny program jedynie do urządzeń mobilnych albo korzystać na nich z licencji w ramach programu Bitdefender Family Pack.

Czy antywirus Bitdefender jest dobry?

Bitdefender to jeden z liderów na rynku oprogramowania antywirusowego. Świadczy o tym nie tylko dobra opinia o marce i wysokie zainteresowanie kupujących, ale też wyniki testów i recenzje branżowe. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię, a mianowicie na to, jak szeroki zakres ochrony gwarantuje podstawowa wersja programu – Bitdefender Internet Security.

W ramach licencji na Bitdefender Internet Security użytkownik otrzymuje nie tylko program antywirusowy i kilka innych kluczowych funkcji, ale też rozwiązania takie, jak:

 • Ochrona płatności online – dedykowana przeglądarka safepay dodatkowo zabezpiecza wszelkie transakcje płatnicze.
 • VPN – zazwyczaj dostępny w ramach dodatkowych opłat u innych dostawców oprogramowania antywirusowego. W przypadku oferty Bitdefender, użytkownik może korzystać z VPN, szyfrować swój ruch sieciowy, ale do dyspozycji ma pakiet 200 MB dziennie na urządzenie.
 • Ochrona kamery internetowej – zamiast zaklejać ją lub szukać modelu z zaślepką, można w ogóle zapomnieć o tym zagadnieniu, gdyż oprogramowanie Bitdefender chroni przed zagrożeniami z tej strony.
 • Szyfrowanie plików – jeszcze lepsza ochrona dla kluczowych dokumentów.
 • Ochrona rodzicielska.

Program Bitdefender ma przejrzyste menu i funkcjonalny interfejs, nie spowalnia pracy urządzenia, na którym jest użytkowany, a także skutecznie chroni przed zagrożeniami, dlatego warto wziąć go pod uwagę, jeśli szukamy dobrego i sprawdzonego programu antywirusowego. Jeszcze jedną istotną kwestią, która przemawia za tym, by wybrać antywirus Bitdefender jest koszt zakupu. Cena antywirusa Bitdefender jest bardzo atrakcyjna na tle produktów konkurencji.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:08
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.