Udostępnij
Skomentuj

Antywirus ESET – czy warto? Jaki wybrać?

Jednym z popularniejszych dostawców oprogramowania antywirusowego jest marka ESET. Czy to dobry wybór?

Oprogramowanie antywirusowe to ważny element zabezpieczenia komputera lub urządzeń mobilnych. W zależności od wybranego programu, można liczyć na podstawowe funkcje lub na zaawansowane i trwałe monitorowanie urządzenia oraz sieci i błyskawiczne wykrywanie potencjalnych zagrożeń. Wielu użytkowników chętnie sięga po oprogramowanie antywirusowe wiodących marek, a jedną z nich jest ESET. Czy to dobry wybór?

Co oferują antywirusy Eset?

Słowacka marka ESET to jeden z wiodących producentów oprogramowania antywirusowego. W asortymencie tej firmy znajdziemy nie tylko programy dedykowane użytkownikom indywidualnym, ale też firmom i dużym przedsiębiorstwom. Już od lat flagowym programem marki ESET pozostaje program antywirusowy ESET NOD 32 Antivirus, ale asortyment tego producenta dla użytkowników indywidualnych oraz małych firm jest znacznie szerszy i obejmuje:

Programy antywirusowe dla urządzeń z systemem Windows:

 • Oprogramowanie ESET Internet Security – zaawansowane oprogramowanie antywirusowe, ochrona przed atakami ransomware, zabezpieczenie przed hakerami, zabezpieczenie płatności i zakupów online.
 • Oprogramowanie ESET NOD32 Antivirus – podstawowa ochrona komputera, oprogramowanie antywirusowe, ochrona przed atakami ransomware.
 • Oprogramowanie ESET Smart Security Premium – najbardziej zaawansowane rozwiązanie ochronne, program antywirusowy, ochrona przed atakami ransomware, zabezpieczenie przed hakerami, zabezpieczenie płatności i zakupów online, bezpieczne przechowywanie i zarządzanie hasłami, szyfrowanie plików.

Programy antywirusowe dla urządzeń macOS:

 • ESET Cyber Security – podstawowa ochrona dla urządzenia MAC z antywirusem, skanowanie w chmurze, szybkie aktualizacje. Oprogramowanie nie obciąża i nie spowalnia pracy urządzenia.
 • ESET Cyber Security Pro – bardziej zaawansowane narzędzia ochronne, antywirus i antyspyware, skanowanie w chmurze, szybkie aktualizacje, firewall, kontrola rodzicielska.
 • ESET Security Pack – najbardziej zaawansowane oprogramowanie dla wszystkich urządzeń. Zawiera te same rozwiązania, co ESET Cyber Security Pro oraz Anti-Thief, zabezpieczenie urządzeń mobilnych, ochronę wielu platform.

W ofercie marki ESET znajdziemy również oprogramowanie chroniące urządzenia z systemem Android i to zarówno w podstawowej, darmowej wersji, jak i w wariancie płatnym, a także zaawansowane rozwiązania dla dużych firm i przedsiębiorstw.

Polecane antywirusy ESET

Czy antywirus ESET jest dobry?

Marka ESET oraz jej oprogramowanie antywirusowe nie bez powodu cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Według bardzo ostrożnych szacunków, z samego tylko programu ESET Internet Security korzysta kilka milionów mieszkańców naszego kraju, a przecież program ten, jak również pozostałe tego producenta jest oferowany także w wielu innych krajach.

ESET Antivirus, nawet w swej podstawowej postaci (ESET NOD32 Antivirus) zapewnia skuteczną ochronę:

 • Antywirusową, a także antyspyrware.
 • Zapewnia antyphishing – ochronę danych do logowania do banku, a także ochronę danych z karty kredytowej.
 • Ochronę ze skanerem UEFI, który wykrywa wirusy aktywujące się jeszcze przed uruchomieniem się systemu operacyjnego.
 • Skanowanie w chmurze, co gwarantuje bieżący dostęp do najnowszych baz wirusów oraz zagrożeń.
 • Ochronę przed ransomware – atakami z użyciem szyfrowania danych i żądaniem okupu za ich odblokowanie.
 • Darmowe wsparcie w języku polskim.

Ostateczna ocena antywirusa ESET jest trudna, jak i każdego innego programu tego typu, ale można bazować na kilku źródłach informacji:

 • Na funkcjonalności produktu i informacjom ze strony producenta.
 • Na wynikach testów przeprowadzanych przez różnych pasjonatów i redakcje tematycznych portali.
 • Na opiniach samych użytkowników, jakie bez problemu znajdziemy zarówno w sklepach online przy konkretnym produkcie, jak i na forach internetowych. Antywirus ESET opinie ma dobre i wskazujące na to, że jest to oprogramowanie skuteczne, a przy tym nie obciążające nadmiernie systemu.

Jaką licencję na antywirus ESET wybrać?

Decydując się na zakup oprogramowania antywirusowego, trzeba dopasować je nie tylko do rodzaju użytkowanego systemu, ale też podjąć kilka innych decyzji. W sprzedaży znajdziemy bowiem różnego typu licencje, a wśród nich:

 • Licencje pudełkowe – czyli produkt fizyczny, który otrzymamy po zamówieniu w określony sposób i w określonym czasie. Mankamentem tego rozwiązania jest dłuższy czas oczekiwania na produkt albo konieczność podjechania gdzieś po jego odbiór.
 • Licencje elektroniczne – przeważają w asortymencie marki ESET. Antywirus ESET online można pobrać od razu po zakupie i zaksięgowaniu płatności, co zdecydowanie przyspiesza całą procedurę.

Typ licencji ze względu na rodzaj nośnika to jednak nie wszystko, nad czym należy się zastanowić przed zakupem. Wybierając antywirusa ESET możemy bowiem kupić:

 • Nową licencję – to produkt dedykowany nowym użytkownikom, którzy nie posiadają aktualnie licencji tego oprogramowania.
 • Kontynuację licencji – to wyłącznie przedłużenie licencji ESET antywirus – klucz przedłuża ją od dnia zakończenia starej licencji o określony czas, a nie od momentu zakupu lub wprowadzenia klucza.

Wybierając licencję na antywirusa, zawsze dobrze jest porównać ofertę dla nowych użytkowników z ofertą dla osób kontynuujących korzystanie z oprogramowania. Czasami może zdarzyć się sytuacja, w której cena produktu dla nowego klienta będzie lepsza – na przykład ze względu na jakąś promocję.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie antywirusa ESET?

Wybierając program antywirusowy ESET warto kierować się jeszcze kilkoma kryteriami:

 • Liczba stanowisk – oprogramowanie ESET można kupić w wielu różnych wariantach. Popularny jest nie tylko antywirus na pojedyncze stanowisko, ale też na 2, 5 lub więcej urządzeń. Oczywiście szerszy zakres licencji najczęściej idzie w parze z nieco wyższą ceną.
 • Okres licencji – wśród propozycji marki ESET przeważają programy o dwunastomiesięcznym okresie licencji, ale są też programy na 24 miesiące, a nawet na 36 miesięcy. Zazwyczaj dłuższa licencja, po przeliczeniu, okazuje się nieco tańsza.
 • Zgodność z systemem operacyjnym – należy upewnić się, że wybrany program jest dedykowany do użytkowanego systemu operacyjnego (np. Windows).
 • Cena – antywirus ESET, a szczególnie w wersji najbardziej podstawowej, można kupić już za kilkadziesiąt złotych w ramach kontynuacji. Wersja na urządzenia mobilne jest jeszcze tańsza, a oprogramowanie dla nowych użytkowników zazwyczaj bywa droższe o kilkadziesiąt procent.
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:22
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.