Udostępnij
Skomentuj

Android TV 10 – kiedy nowa aktualizacja?

Android TV 10 nadal cieszy się dużą popularnością. Sprawdź więcej o systemie operacyjnym dla Smart TV.

Funkcja Smart TV na zawsze odmieniła świat telewizji. Klasyczna kablówka odchodzi do lamusa, a domowe centra rozrywki, jak wprost można nazwać telewizory ze Smart TV stają się coraz popularniejsze. Jednym z najbardziej uznanych systemów przeznaczonych na telewizory jest Android TV. Jest on nie tylko wbudowywany systemowo w TV z Androidem, ale również dostępny w formie przystawek do telewizorów, dzięki czemu każdy telewizor z wejściem HDMI jest w stanie zostać przekształcony w przystający do dzisiejszych czasów inteligentny telewizor z Androidem.

Polecane telewizory

Android TV 10 – najpopularniejsza wersja oprogramowania?

Naturalne jest, że wraz z postępem technologicznym systemy operacyjne w komputerach, czy telewizorach są aktualizowane. Nie inaczej jest z systemem stworzonym przez Google. Różne wersje Android w ciągu ostatnich lat były udostępniane użytkownikom.

Na pytanie, jaki jest najnowszy Android TV, na przełomie 2019 i 2020 roku odpowiedzią był Android TV 10. Ta przełomowa wersja systemu pomimo upływu lat nadal jest jedną z najpopularniejszych wersji Android TV i w połowie 2022 roku stanowiła nadal ponad 20% wszystkich urządzeń z tym systemem.

Co to jest Android TV?

Wiele osób zastanawia się jednak, co to jest Android TV i jakie możliwości daje. Odpowiedź jest prosta. To system operacyjny na Smart TV stworzony przez Google, pozwalający ściągać aplikacje na telewizor. Android do TV sprawia, że zwykły telewizor zamienia się w wielofunkcyjne urządzenie. Poza popularnymi na Android TV aplikacjami takimi jak Netflix, HBO Max czy YouTube.

Android TV pozwala na granie na telewizorze, oglądanie zdjęć czy sprawdzanie pogody. Dostępne są również przeglądarki na Android TV, dzięki którym w wygodny sposób przejrzysz informacje z sieci na telewizorze. System ten zrewolucjonizował korzystanie z telewizorów. Jest szeroko dostępny, często aktualizowany oraz posiada wiele funkcji. Dzięki polityce Google konto, którego używamy na telewizorze, może być zsynchronizowane, chociażby ze smartfonami z systemem operacyjnym Android. Na tle konkurencji takiej jak Samsung Smart TV czy Apple TV, google’owski system nie ustępuje ani przystępnością, ani wydajnością i stanowi poważną oraz wartą przemyślenia alternatywę.

Kiedy Android 10 został wprowadzony na rynek? Co się zmieniło?

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, Android TV stale się rozwija i dostaje od amerykańskiego przedsiębiorcy zarówno mniejsze, jak i duże aktualizacje. Przełomową wersją systemu był Android TV 10. Do dzisiaj system jest używany przez rzeszę ludzi, więc zdziwienie budzi fakt, że na pytanie, kiedy Android 10 miał swoją premierę, odpowiedzią jest grudzień 2019 roku. Od ponad 3 i pół roku system stale sprawuje się wzorowo, szczególnie w starszych urządzeniach bez szans na aktualizację do nowszych wersji. Wiele zmian, które dzisiaj są standardem premierę miały właśnie w dziesiątej odsłonie systemu.

„Dziesiątka” znacznie usprawniła wydajność systemu oraz wprowadziła szyfrowanie danych użytkowników, co zwiększyło poziom bezpieczeństwa. Zmieniony został też interfejs urządzenia w obszarze sklepu z aplikacjami. Zmian w systemie było na tyle dużo, że nie sposób wszystkich wymienić w tym miejscu, jednak Android 10 był milowym krokiem w historii tego systemu operacyjnego.

Jaki jest najnowszy Android TV?

Chociaż Android TV 10 nadal jest funkcjonalny, od jego premiery minęło sporo czasu. Po świetnie przyjętej „dziesiątce” na rynek wprowadzono Android TV 11 w połowie 2020 roku. Po jedenastej odsłonie systemu kolej przyszła na Android TV 12, który premierę miał w 2021 roku.

Następcą „dwunastki” i jednocześnie najnowszą wersją Androida na telewizory został Android TV 13, który na rynek trafił pod koniec 2022 i wprowadził kolejne usprawnienia systemu. Każda kolejna wersja tego systemu jest aktualna z panującymi trendami oraz najwyższym możliwym poziomem technologicznym, a jej twórcy starają się, aby system spełniał oczekiwania klientów.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:56
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.