Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Android TV 10 – kiedy nowa aktualizacja?

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku wybrane telewizory otrzymają nową wersję systemu Android TV.

Polecane telewizory z AndroidTV

Oprogramowanie oznaczone liczbą „10” zostało ogłoszone na targach IBC 2019. Zgodnie z najświeższymi doniesieniami, ma istnieć duża szansa, że nowy system zadebiutuje jeszcze w tym roku. Wszystko za sprawą nowych zestawów deweloperskich, które mają pozwolić na tworzenie nowych wersji programów, właśnie na system Android TV 10. Wszystko to oznaczałoby, że system na telewizory będzie wprowadzany w podobnym czasie, co na smartfony.

Android TV 10 – zmiany

Obecnie nie znamy jeszcze oficjalnej listy poprawek i nowości, jakie powitają nas wraz z przeprowadzeniem aktualizacji. Część zmian została już jednak ogłoszona, posługiwać możemy się również mniej lub bardziej prawdopodobnymi plotkami.

Wiele wskazuje na to, że system Android TV 10 wprowadzi nowe funkcje oszczędzania danych, co ma zagwarantować między innymi lepszą wymianę plików przy użyciu wolnego łącza Wi-Fi. Spodziewać możemy się także, że zmiany zostaną wprowadzony w funkcjach gwarantowanych przez Asystenta Google na Android TV.

Android TV – aplikacje

Najwięcej możemy jednak spodziewać się po odświeżeniu Sklepu Play. Do tej pory użytkownicy zgłaszali wiele problemów z obsługą sklepu. Narzekania dotyczyły przede wszystkim mało przystępnego interfejsu, który nie tylko jest brzydki, ale również trudny w obsłudze. Zwłaszcza w przypadku korzystania z wyszukiwania głosowego.

Chcąc zniwelować te trudności, producent odświeży interfejs i zapewni lepsze wyszukiwanie dostępnych aplikacji. Kluczem do sukcesu ma stać się szybkie dotarcie do interesujących nas programów. To jednak nie wszystko, ponieważ będziemy mogli skorzystać także z nowego, znacznie prostszego, systemu opłat. Ma to zachęcić użytkownik do korzystania także z aplikacji płatnych. Do tego wszystkiego dojdzie także usprawniony mechanizm subskrypcji.

Jakie zmiany zostały jeszcze potwierdzone? Google postanowiło usprawnić również system Android Auto, dzięki któremu możemy w łatwy sposób połączyć smartfon z samochodem. Tu także możemy liczyć na zupełnie nowy interfejs, który pozwoli łatwiej i szybciej przeglądać kolejne aplikacje. Do tego dojść ma także lepsze wyświetlanie systemu na szerszych ekranach, a także ciemny motyw. Wszystko to zagwarantuje wygodniejsze korzystanie z funkcjonalności systemów wbudowanych w samochodach.

Android TV 10 – kiedy premiera?

Jak już zostało wspomniane, możemy liczyć na skorzystanie z najnowszej wersji systemu jeszcze w tym roku. Jeśli jednak chodzi o nowe urządzenia z preinstalowanym systemem Android TV 10, na rynku powinny pojawić się w połowie 2020 roku. Będzie to więc dobry czas na zastanowienie się nad zakupem kolejnego telewizora.

Na dłuższą listę zmian, które wprowadzi Android TV 10 przyjdzie nam jeszcze poczekać. Z pewnością możemy spodziewać się wyższej stabilności działania oprogramowania, a także lepszej obsługi zainstalowanych aplikacji, które zostały przystosowane do wymagań stawianych przez system.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:15
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.