Udostępnij
Skomentuj

Akcesoria do pływania dla dzieci - jakie wybrać? Co zabrać na basen?

Zabawa w wodzie - nad morzem, na basenie, w ogródku - nieważne gdzie, zawsze daje dzieciom tyle samo frajdy.

Maluchy powinny od najmłodszych lat mieć styczność z wodą, żeby później się jej nie bać. W którymś momencie szkolnej edukacji i tak pojawia się basen, dlatego rodzice powinni oswajać swoje dzieci z wodą już wcześniej. Do pływania przydatne będą różne akcesoria - zapewnią one dzieciom bezpieczeństwo, a także uatrakcyjnią zabawę w wodzie. Jakie akcesoria do pływania wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Akcesoria do pływania dla dzieci - rodzaje

Naukę pływania można rozpocząć już w pierwszych miesiącach życia dziecka. Na basenach organizowane są specjalne zajęcia dla rodziców i małych dzieci. Pływanie ma pozytywny wpływ na rozwój fizyczny dziecka, dlatego nie warto rezygnować z tej aktywności. Dzieci oswajane z wodą od najmłodszych lat nie powinny bać się kąpieli w przyszłości. Bawiąc się z dziećmi w domowym basenie czy nad jeziorem lub nad morzem zawsze należy być w pobliżu. Dodatkowo warto dziecku zapewnić dodatkową ochronę w postaci dmuchanych akcesoriów, które przy okazji ułatwią naukę pływania. Akcesoria do pływania, oprócz zapewnienia maluchom ochrony, uatrakcyjnią ich zabawę. Jakie zabawki do pływania kupić niemowlakowi, a jakie starszym dzieciom?

Akcesoria do pływania można podzielić na:

  • Akcesoria zapewniające dzieciom bezpieczeństwo: 

* rękawki

* okulary do pływania

* dmuchane koła

* dmuchane krzesełka

* deski do nauki pływania

* maski do nurkowania

* zestawy do pływania: maska z rurką oraz płetwy

* kamizelki do pływania

* pas pływacki

* pałeczki nurkowe

* kółka nurkowe

  • Akcesoria do zabawy: zabawki do wody, piłki dmuchane, książeczki do kąpieli, materacyki itd.

Jakie akcesoria do pływania wybrać? Co zabrać na basen?

Rodzice powinni kupić dzieciom akcesoria, które zapewnią im bezpieczeństwo i komfort podczas nauki pływania i zabawy w wodzie. Kupując tego typu przedmioty należy dobierać je do wieku i wagi dziecka. Dmuchane koła mają podaną średnicę oraz wiek dzieci, dla których są przeznaczone. Producenci często podają także wagę dzieci, które mogą korzystać z kółka. Podobnie jest w przypadku okularków do pływania i masek do nurkowania. Dmuchane kółka dla dzieci są kolorowe, często mają kształt zwierzątek lub zdobione są postaciami ze znanych bajek. Maski do pływania mogą być sprzedawane z rurką lub bez. Rękawki do pływania mają podane wymiary. Dostępne są między innymi rękawki do pływania Cars, Nemo, Minionki, Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo malucha można zdecydować się na kamizelę z rękawkami. 

Akcesoria do pływania niezbędne na basenie to czepek i okulary do pływania. Oczywiście dziecku trzeba też kupić strój kąpielowy lub kąpielówki i klapki na basen. Baseny mają na wyposażeniu deski do pływania. Dziecku można natomiast dokupić maskę do pływania z rurką i płetwy.

Akcesoria do pływania dla małych dzieci

To przede wszystkim przedmioty zapewniające maluchowi komfort i bezpieczeństwo. Do pływania niezbędne będą:

  • Pieluszka do pływania, dzięki której nie ma możliwości, aby jakiekolwiek nieczystości dostały się do wody. Pieluszka do pływania może być używana samodzielnie lub ze zwykła pieluchą albo specjalnym wkładem, który ułatwi czyszczenie pieluch. Pieluchy są wielokrotnego użytku. 
  • Butki basenowe, oddychające, z podeszwą chroniącą przed poślizgnięciem. 
  • Rękawki do nauki pływania odpowiednie dla małych i starszych dzieci.
  • Skrzydełka do pływania. Zapewniają dziecku podporę i nie ograniczają ruchów jego rąk i nóg. Odpowiednie dla dzieci od 3go miesiąca życia.
  • Pianki do pływania. Zapewniają ochronę przed słońcem, wiatrem i piachem. Pomagają w utrzymaniu ciepła. Dzięki nim można wybrać się z dzieckiem nad wodę nawet w nieco chłodniejsze dni. Idealne dla dzieci od pierwszych miesięcy życia, sprawdzą się także jako akcesoria do pływania dla 2latka i starszych dzieci, nawet do 6go roku życia.
  • Kamizelka do nauki pływania. Dzięki pływakom można regulować wyporność kamizelki. Z pomocą wyciąganych pływaków można także regulować rozmiar kamizelki, dzięki czemu będzie to przedmiot, który posłuży dziecku przez dłuższy czas. Kupując akcesoria do pływania dla rocznego dziecka, warto rozważyć zakup kamizelki - w nauce pływania sprawdzi się doskonale.

Poza wymienionymi wyżej akcesoriami małym dzieciom można też kupić okularki do pływania czy dmuchany fotel. Najmłodszym dzieciom zabawę umili książeczka kąpielowa - kolorowe obrazki i przyciski uruchamiające dźwięk zainteresują dziecko i urozmaicą jego zabawę. Oprócz tego do kąpieli można dzieciom kupić pływające zabawki, kaczuszki i inne zwierzątka oraz pływające literki oraz cyferki. Ciekawe są też muzyczne zabawki do kąpieli - pływające żabki, które grają i pływają lub pływający żółw z klockami, który pełni funkcję sortera. Dzieci od 3go roku życia mogą bawić się w kąpieli pływającym konikiem, który porusza się dzięki gumowemu ogonkowi.

Akcesoria do pływania dla starszych dzieci

W przypadku starszych dzieci także należy zadbać o ich bezpieczeństwo, które zapewnią dmuchane rękawki i kółka. Wyprawka na basen także składa się z czepka, kostiumu, okularków oraz klapek. Starszym dzieciom można także kupić akcesoria do nauki nurkowania: maskę z rurką oraz płetwy. Zabawę urozmaicą dmuchane materace czy np. dmuchany zestaw do gry w koszykówkę.

Oferta jaką ma nasz sklep z akcesoriami do pływania jest szeroka. Zapraszamy do przejrzenia zabawek oraz akcesoriów zapewniających dzieciom bezpieczeństwo.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)