Udostępnij
Skomentuj

Wymagania sprzętowe Manor Lords i najważniejsze informacje o grze

Manor Lords to interesująca strategia nawiązująca do czasów feudalnej Europy. Poznaj szczegóły rozgrywki.

Manor Lords stanowi znakomitą propozycję dla fanów gier komputerowych typu RTS. Nie zabraknie tu jednak elementów znanych z innych gatunków, dzięki czemu rozgrywka jest różnorodna i wciąga na długie godziny. Sprawdź, jak prezentuje się fabuła i jaki komputer do Manor Lords warto kupić.

Polecane karty graficzne

Informacje ogólne o Manor Lords

Już pierwsze zapowiedzi gry Manor Lords wzbudziły zainteresowanie wielu fanów wirtualnej rozrywki. Zanim jednak przeanalizujemy fabułę oraz wymagania sprzętowe, warto rzucić okiem na garść podstawowych szczegółów.

 • Producent – Slavic Magic
 • Wydawca – Slavic Magic
 • Data premiery – 2022
 • Wczesny dostęp – Od listopada 2020
 • Platforma – PC
 • Ograniczenia wiekowe – Od 12 lat

Za produkcję i dystrybucję gry odpowiada jednoosobowe studio Slavic Magic. Omawiana produkcja będzie pierwszym komercyjnym tytułem twórcy. Chociaż oficjalna premiera Manor Lords została zaplanowana dopiero na rok 2022, już w listopadzie 2020 roku zagramy w formie wczesnego dostępu. Warto pamiętać, że rozgrywka została przeznaczona wyłącznie dla użytkowników powyżej dwunastego roku życia. Stosowne informacje na temat ograniczeń wiekowych znajdziemy na opakowaniach z grami. Natomiast w przypadku zakupów cyfrowych, powinniśmy dokładnie przeanalizować opisy poszczególnych tytułów.

Wymagania sprzętowe Manor Lords

Gra wzbudza niemałe zainteresowanie. Gracze już przed premierą zastanawiają się, jaki laptop do Manor Lords sprawdzi się najlepiej lub czy konieczna będzie wymiana karty graficznej na pokładzie komputera stacjonarnego. Czas uciąć wszelkie spekulacje i zaprezentować oficjalne wymagania sprzętowe. Sprawdź, czy Twój sprzęt zapewni wydajną rozgrywkę.

Manor Lords – wymagania sprzętowe (minimalna konfiguracja)

 • Procesor – Intel Core i5-3470 lub AMD FX-6350
 • Karta graficzna – 2 GB GeForce GTX 670 lub Radeon R9 285
 • Pamięć RAM – 8 GB
 • Przestrzeń dyskowa – 30 GB
 • System operacyjny – Windows 10 o architekturze 64-bitowej

Minimalne wymagania sprzętowe gry nie są zbyt wysokie i nie powinny przekroczyć możliwości gamingowego komputera. Do uruchomienia Manor Lords wystarczy nam procesor Intel Core i5 trzeciej generacji lub podobny układ marki AMD. Natomiast zalecana karta graficzna to 2 GB GeForce GTX 670 lub Radeon R9 285. Powinniśmy również pamiętać o zasobie pamięci RAM na poziomie 8 GB oraz pozostawić minimum 30 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym. Najlepiej zagrać na systemie Windows 10 w wersji 64-bitowej. Tak przygotowany komputer pozwoli nam na wygodną rozgrywkę, jednak nie będziemy mogli dostrzec detali w najwyższej jakości. Aby osiągnąć płynną animację i jak najlepszą grafikę, warto sięgnąć po mocniejsze podzespoły.

Manor Lords – wymagania sprzętowe (rekomendowana konfiguracja)

 • Procesor – Intel Core i5-4690K lub AMD Ryzen 5 1400
 • Karta graficzna – GeForce GTX 1070 lub Radeon RX 5700
 • Pamięć RAM –16 GB
 • Przestrzeń dyskowa – 30 GB
 • System operacyjny – Windows 10 o architekturze 64-bitowej

Rekomendowana konfiguracja obejmuje procesor Intel Core i5 czwartej generacji oraz podobny układ spod szyldu AMD. Natomiast zalecane jednostki graficzne to karta GeForce GTX 1070 i Radeon RX 5700. Ponadto komputer warto wyposażyć w pamięć RAM na poziomie 16 GB. Tak przygotowany sprzęt zapewni oczekiwaną wydajność i pozwoli nam cieszyć się znakomitą grafiką.

Fabuła, mechanika, detale w Manor Lords

Gra nie została osadzona w żadnej epoce historycznej, chociaż widać tu silną inspirację średniowieczem. W Manor Lords będziemy budować miasta i osady, pełne elementów charakterystycznych dla tychże czasów. Ponadto przy lokowaniu kolejnych budynków należy uwzględnić ukształtowanie terenu, a także przebieg szlaków handlowych. Warto nadmienić, że mieszkańcy mogą być narażeni na nieszczęścia w postaci głodu, chorób czy wojen, co akcentuje rys historyczny, a jednocześnie wymaga od gracza wielu roztropnych decyzji.

Mamy do czynienia z typową grą strategiczną, w której wydarzenia obserwujemy z lotu ptaka. Oprócz budowania miasta zajmiemy się również bitwami, gdzie liczy się odpowiednia taktyka. Do dyspozycji gracza oddano wiele rozmaitych jednostek, dzięki którym zaskoczymy wroga na różne sposoby. Kluczową rolę odgrywa właściwe ustawienie jednostek. Odpowiednia formacja i trafne decyzje na polu walki znacznie przybliżą nas do zwycięstwa.

Na słowa uznania zasługuje bardzo atrakcyjna grafika. Już pierwsze materiały z rozgrywki prezentują szczegółowo zaprojektowane budynki. Dokładnie to samo można powiedzieć o wszystkich jednostkach, jakie biorą udział w bitwie. Ponadto spodziewamy się bardzo atrakcyjnej ścieżki dźwiękowej. Wszystko to sprawia, że na premierę Manor Lords czeka wielu entuzjastów gier strategicznych.

Jaki komputer do Manor Lords?

Rekomendowane wymagania sprzętowe Manor Lords mogą być zbyt wysokie dla właścicieli nieco starszych komputerów. Ponadto na rynku pojawia się obecnie wiele gier, które działać będą wyłącznie na mocniejszych pecetach. Nie ulega więc wątpliwości, że rok 2020 to doskonały czas na wymianę sprzętu. Jednym z modeli polecanych przez graczy może być np. komputer Zotac MEK Mini z procesorem Intel Core i7 dziewiątej generacji oraz kartą graficzną GeForce RTX 2070 SUPER. Ponadto użytkownicy mogą liczyć na zasób 16 GB pamięci RAM, a także szybki dysk SSD. To znakomita propozycja dla miłośników gier.

Jaki laptop do Manor Lords?

W ofercie sklepu Morele.net znaleźć można wiele wysokiej klasy laptopów gamingowych. Zaawansowane notebooki nie tylko zapewnią komfort rozgrywki przy Manor Lords, ale również zagwarantują wydajność przy wielu innych znakomitych produkcjach. Do sprzętów, które z pewnością można polecić graczom, należy np. MSI GP75 Leopard z procesorem Intel Core i7 dziewiątej generacji, dedykowaną kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, zasobem 16 GB pamięći RAM oraz szybkim dyskiem SSD. Zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej temu modelowi, a także zapoznać się z pełną ofertą przenośnych komputerów dla graczy.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:33
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.