Udostępnij
Skomentuj

The Isle – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

Na 2019 rok przewidziana została premiera The Isle – gry survivalowej opowiadającej o losach dinozaurów.

Co ciekawe, The Isle jest produkcją z gatunku MMO. Gracze w świecie wielkich gadów bawią się już od końcówki 2015 roku, ponieważ to właśnie wtedy gra pojawiła się w tak zwanym wczesnym dostępie. Jak utrzymują twórcy, prace nad finalną wersją są już na ukończeniu. Zapraszamy na poradnik o The Isle. Dowiesz się podstawowych informacji o tej produkcji, a także sprawdzisz wymagania gry.

Polecane karty graficzne

The Isle – informacje ogólne o grze

Za przygotowanie tej nietypowej produkcji odpowiada studio Afterthought LLC, dla którego jest do debiutanckie dzieło. Do tej pory gra zainteresowała sporą grupę graczy, którzy oceniają ją raczej pozytywnie. Jaki sprzęt okaże się wystarczający, by móc pokierować losem dinozaura?

  • Producent – Afterthought LLC
  • Wydawca – Afterthought LLC
  • Data premieryWrzesień 2019 rok (wczesny dostęp od 2 grudnia 2015 roku)
  • Tryb gry – single player

Już niebawem czeka nas premiera The Isle. Gra od końca 2015 roku znajduje się w fazie wczesnego dostępu. Możemy ją zakupić w postaci kodu, który należy aktywować na platformie Steam. Niestety wersja “PL” The Isle prawdopodobnie nie zostanie wydana. W grze dostępny jest język angielski. Rozgrywka przeznaczona jest dla pojedynczego gracza i oferuje nam duży świat przeznaczony do eksploracji. Tytuł wyszedł wyłącznie na pecety. Fani Xboxa i PlayStation na  The Isle prawdopodobnie liczyć nie mogą. Być może ta sytuacja zmieni się za jakiś czas. Twórcy gier komputerowych czasami wydają swoje produkcje na kolejne platformy. Dzieje się to najczęściej po odniesieniu sukcesu sprzedażowego.

The Isle – fabuła, mechanika, detale

Świat gry jest ogromną wyspą, na której żyją dinozaury. Gracze dostają możliwość pokierowania jednego z nich – warto w tym miejscu podkreślić, że twórcy odwzorowali wiele ich rodzajów. Wspomnieć należy chociażby o Tyranozaurze Rexie, Karnotaurze czy też Gallimimie.

The Isle to gra survivalowa, dlatego naszym głównym zadaniem jest utrzymanie swojego gada przy życiu. W tym celu zdobywamy pożywienie, szukamy wody i staramy się unikać potencjalnych zagrożeń. W zależności do tego, na którego dinozaura się zdecydujemy, będziemy mogli polować na inne zwierzęta lub jeść wyłącznie rośliny. Oczywiście cały czas trzeba uważać na większych kompanów, którzy będą w stanie bez problemu pozbawić nas życia.

Wszystko po to, aby cały czas się rozwijać i sprawić, że niewielki osobnik stanie się dorosłym, potężnym dinozaurem, z którym będzie musiała się liczyć cała wyspa. Co ciekawe, gra pozwala na tworzenie stad, a nawet na przygotowywanie gniazd, w którym wyklują się małe dinozaury. Możemy się później nimi opiekować i zachęcić innych graczy, by zechcieli się w nie wcielić. Jeśli już o innych osobach mowa, należy podkreślić, że na jednym serwerze wspólnie może grać maksymalnie 100 graczy. Sprawia to, że większość stworzeń dostępnych na wyspie i tak jest sterowana przez sztuczną inteligencję.

Dzięki temu nie musimy martwić się tym, że szybko padniemy łupem żądnego krwi gracza. Gra pozwala na prowadzenie dynamicznej bądź spokojnej rozgrywki, skupionej wokół rozwoju naszego dinozaura. Poza ciekawym podejściem do rozgrywki survivalowej, The Isle zasługuje na uwagę również ze względu na przygotowaną oprawę graficzną.

Zarówno wyspa, jak i modele stworzeń prezentują się naprawdę dobrze, co pozwala lepiej wczuć się w klimat gry. Warto jeszcze nadmienić, że produkcja jest rozwijana od dobrych kilku lat – w tym czasie wyeliminowano wiele błędów, a także wprowadzono nowe mechaniki. Możemy jednocześnie spodziewać się, że twórcy nadal będą rozwijać swoje dziecko.

The Isle – fabuła, mechanika, detale

The Isle – wymagania sprzętowe

Ze względu na szczegółowość opracowanej oprawy graficznej, a także specyfikę samej rozgrywki, musimy spodziewać się, że gra do obsługi będzie wymagała więcej niż przyzwoitego sprzętu. Potwierdzają to zresztą oficjalne wymagania.

The Isle – minimalne wymagania gry

Poniższe wymagania gry The Isle są raczej przystosowane do obecnie panujących trendów na rynku gamingowych komputerów. Warto zauważyć, że nawet starsze wersje systemu Windows pozwolą nam na zabawę z produkcją.

The Isle – rekomendowane wymagania gry

Poniższe technikalia zapewnią nam komfortową rozgrywkę i zabawę na bardzo wysokim poziomie. Nie musimy obniżać rozdzielczości lub jakości grafiki. Gra będzie działała płynnie i nie doświadczymy spadków animacji.

  • Procesor: Intel Quad Core 3.4 GHz
  • Karta graficzna: 4 GB, Nvidia GeForce GT 970/3 GB lub lepsza
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Dostępne miejsce na dysku: 20 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

The Isle – jaki komputer do gry?

Chcąc liczyć na stabilną rozgrywkę, bez wiecznych spowolnień czy też istnego pokazu slajdów, należy zainwestować w dobrej jakości, czterordzeniowy procesor. Warto celować w układy Intel siódmej i ósmej generacji bądź należące do serii AMD Ryzen. Bardzo pomocna okaże się również gamingowa karta graficzna, najlepiej z 4 GB pamięci własnej. Uzupełnieniem specyfikacji będzie pamięć RAM typu DDR4.

The Isle  - jaki laptop do gry?

Nie powinniśmy zapominać także o połączeniu internetowym, które musi być możliwie jak najszybsze. W przypadku laptopów zastosować można tę samą zasadę, z którą mieliśmy do czynienia w komputerach stacjonarnych. Po pierwsze, co najmniej czterordzeniowy procesor. Po drugie, gamingowa karta graficzna ze sporą ilością pamięci własnej – polecane są modele AMD Radeon RX oraz Nvidia GeForce GTX 10. I po trzecie, pamięć RAM typu DDR4 – im więcej, tym lepiej.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 22:07
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.