Udostępnij
Skomentuj

Telefon sam się włącza i wyłącza – jak rozwiązać ten problem?

Co należy zrobić, gdy telefon sam się wyłącza i włącza? Prezentujemy kilka przydatnych wskazówek.

 Niektórzy użytkownicy zmagają się z problemami resetów smartfona. Zdarza się, że podczas normalnego użytkowania telefon nagle się wyłącza, aby za chwile ponownie uruchomić system operacyjny. W niniejszym poradniku przeczytasz, jakie są przyczyny tego typu usterek, i w jaki sposób można sobie z tym poradzić. Sprawdź kilka cennych rad i ciesz się komfortem korzystania z urządzenia.

Polecane smartfony

Telefon sam się resetuje – przyczyny

Na samoistne resetowanie się smartfona może wpływać wiele czynników. Lista potencjalnych przyczyn jest dosyć długa, dlatego należy dokładnie zapoznać się z kwestiami, które poruszamy. Warto zaznaczyć, że w wielu przypadkach tego typu zachowanie smartfona nie świadczy o poważnej awarii, a jedynie usterce, którą można wyeliminować samemu.

Czy reset telefonu usuwa wszystko? Na całe szczęście nie. Jednak przy takim wyłączeniu zamkną się wszystkie Twoje aplikacje i możesz utracić np. SMS-a, w którego trakcie pisania byłeś. Inną sytuacją jest tak zwany „twardy reset” – go jednak można wykonać jedynie w ustawieniach telefonu. W takim razie, jakie mogą być powody, przez które telefon sam się wyłącza i włącza?

Dlaczego telefon sam się wyłącza i włącza ?

Jak każde urządzenie elektroniczne, telefon może niekiedy nas zawodzić. Oczywiście technologia stale się rozwija, a producenci nadal starają się, aby komfort obsługi stał na najwyższym poziomie. Dlaczego smartfon sam się resetuje?

Problem może leżeć po stronie sprzętowej, a także w kwestii oprogramowania. Dlatego należy dokładnie zbadać przyczynę. Warto nadmienić, że w wysokiej klasy smartfonach problemy natury technicznej zdarzają się niezwykle rzadko. Wystarczy jednak jakiś kłopot z oprogramowaniem, baterią czy instalacja niezaufanej aplikacji, aby telefon zawiesił się lub zresetował. Czy model telefonu ma znaczenie? Co zrobić, gdy telefon sam się wyłącza i włącza? Smartfony Xiaomi, Samsung, czy iPhony czy powody zawsze są takie same?

Co zrobić, gdy telefon sam się wyłącza i włącza? Jak rozwiązać problem?

Istnieje kilka sposobów na to, aby naprawić usterkę związaną z resetującym się telefonem. W zależności od przyczyny problemu możemy np. usunąć niektóre aplikacje, zadbać o właściwe funkcjonowanie baterii lub zaktualizować oprogramowanie. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób możemy samodzielnie poradzić sobie z problemem, zanim zdecydujemy się na wizytę w serwisie. Przedstawiamy najpopularniejsze problemy związane z tym, dlaczego telefon sam się wyłącza i włącza.

Czy telefon sam się wyłącza i włącza przez stan baterii?

Jeżeli Twój telefon sam się restartuje, problemem może być przegrzewająca się bateria telefonu. Nie ulega wątpliwości, że długie rozmowy, granie w gry czy korzystanie z wymagających aplikacji mogą znacznie się do tego przyczynić. Dalszą konsekwencją będzie nieprawidłowe działanie systemu. Ponadto tak obciążony akumulator po prostu przegrzewa się szybciej. Warto o tym pamiętać i dbać o optymalne wykorzystanie baterii podczas korzystania z urządzenia.

Sprawdź listę aplikacji

Na rynku stale pojawiają się aplikacje, które można pobrać i zainstalować w pamięci naszego urządzenia. Należy jednak pamiętać, że oprogramowanie niekiedy może znacznie obciążać podzespoły smartfona. Jeżeli telefon sam się wyłącza i włącza, warto przejrzeć listę zainstalowanych aplikacji i usunąć te, z których nie korzystamy. Dobrą praktyką będzie rezygnacja z niektórych gier, zwłaszcza jeśli or czy pamięć RAM nie pozwala na komfortową rozrywkę.

Aktualizacja oprogramowania sprawia, że telefon sam się wyłącza i włącza?

Kolejnym ważnym czynnikiem jest aktualizacja oprogramowania. To proces, który powinien być wykonywany regularnie. Aby sprawdzić, czy posiadamy aktualny system operacyjny, wystarczy zajrzeć do ustawień urządzenia. Aktualizacja przebiega bardzo szybko, jest prosta do uruchomienia i może pomóc w przypadku, gdy smartfon sam się resetuje. Zdecydowanie warto ją przeprowadzić. Sprzęt po prostu zacznie działać znacznie lepiej.

Problem z kartą SIM

Jeżeli telefon sam się resetuje, problemem może być uszkodzona karta SIM. Styki po pewnym czasie mogą być przetarte. To sprawia, że smartfon może mieć problem z identyfikacją karty. Niewykluczone, że pojawią się również kłopoty z działaniem urządzenia. Jeżeli przeczyszczenie karty ściereczką nasączoną alkoholem nie pomoże, warto udać się do salonu operatora, celem uzyskania nowej karty. Oczywiście numer telefonu zostanie zachowany.

Zużyta bateria

Wspominaliśmy, że bateria niekiedy się przegrzewa. Kolejnym etapem może być jej uszkodzenie. Gdy smartfon nie może pracować na optymalnym poziomie, nic dziwnego, że się wyłącza. Oczywiście baterię należy wymieniać co jakiś czas, gdyż proces zużywania się akumulatora jest naturalny. Jednak racjonalne korzystanie ze smartfona sprawi, że będziemy mogli dłużej cieszyć się komfortem pracy. Warto o tym pamiętać i spróbować ograniczyć wielogodzinne rozmowy, granie w gry czy użytkowanie wymagających dla podzespołów aplikacji. Kilka dobrych praktyk zapewni nam oczekiwaną wygodę pracy.

Rozgrzana bateria

Kiedy telefon sam się wyłącza i włącza, bateria może być już bardzo rozgrzana. Jeżeli w danej chwili smartfon jest znacznie obciążony przez gry czy działające w tle aplikacje, może się zresetować, aby chociaż przez chwilę ochłodzić baterię. Jest to standardowa funkcja, którą często implementują producenci na pokłady urządzeń. Restart powinien być ostrzeżeniem dla użytkownika. Należy nadmienić, że nowsze telefony pozwolą na korzystanie z wielu funkcji jednocześnie. Dlatego przed zakupem warto wziąć pod uwagę nie tylko pojemność akumulatora, ale również zasób pamięci RAM czy taktowanie procesora. Wszystkie informacje znaleźć można w specyfikacji technicznej.

Aplikacje i oprogramowanie systemowe

Wspominaliśmy, jak ważna jest aktualizacja oprogramowania. Warto dodać, że stare wersje, podobnie jak niesprawdzone aplikacje mogą stanowić przyczynę resetowania naszego smartfona. Nie ulega wątpliwości, że tego typu problemy zdarzają się bardzo często. Na szczęście dosyć łatwo można sobie z tym poradzić. Wystarczy pamiętać, aby pobierać wyłącznie sprawdzone aplikacje, dzięki czemu zachowamy wygodę pracy i rozrywki na optymalnym poziomie.

Mamy nadzieję, że znalazłeś rozwiązanie swojego problemu, a także wiesz, dlaczego Twój telefon sam się wyłącza i włącza. Czy przyczyną była karta SIM, bateria czy przestarzałe oprogramowanie? Koniecznie podziel się w sekcji komentarzy, co było przyczyną!

Udostępnij
2,7
11 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:59
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.