Udostępnij
Skomentuj

Jaki smartfon Xiaomi z dużą baterią wybrać? Który najlepszy?

Firma Xiaomi oferuje duży wybór smartfonów. Który z nich wyposażony został w dobrą baterię?

Jaki smartfon Xiaomi ma dużą baterię?

Chińska firma Xiaomi działa na od 2010 roku. Specjalizuje się w produkcji smartfonów, tabletów oraz aplikacji do swoich urządzeń. W Polsce coraz więcej osób decyduje się na zakup produktów tego przedsiębiorstwa. Duża różnorodność modeli sprawia, że trudno wybrać smartfon z dobrą baterią. Każdemu użytkownikowi zależy, aby jego telefon działał jak najdłużej, bez konieczności ładowania co kilka godzin. Niestety smartfony obsługujące dużą liczbę aplikacji szybko się rozładowują. Dlatego warto sprawdzić, który smartfon Xiaomi z dobrą baterią spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Dlaczego dzisiejsze telefony tak szybko się rozładowują? Obecnie większość modeli sprzętu Xiaomi charakteryzuje się dużym wyświetlaczem. Większe ekrany pobierają więcej mocy, co oczywiście wpływa na stan akumulatora. Dodatkowo ważną rolę odgrywają ustawienia jasności. Jeśli nie lubisz, gdy monitor Twojego telefonu jest ciemny, to musisz mieć świadomość, że również ten parametr wymaga odpowiedniego zasilania.

W telefonach, tak samo jak w komputerach, istotną rolę odgrywa procesor. To właśnie ta część odpowiada za działanie całego urządzenia i wpływa na szybkość reagowania sprzętu na wydawane przez Ciebie komendy. Procesor wpływa także na stopień energooszczędności smartfona. Starsze oraz słabsze modele nie radzą sobie aż tak dobrze z optymalizacją poboru energii jak te nowe korzystające z nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Kolejny element powodujący wysoki pobór energii to duża liczba aplikacji działająca w tle. Warto pamiętać, że jeśli w danym momencie ich fizycznie nie używasz, to one i tak cały czas są włączone. Tym samym potrzebują sporo mocy. Tak dzieje się w przypadku lokalizacji, GPS-a czy sieci W-fi.

To wszystko sprawia, że często musisz ładować telefon praktycznie codziennie. Jeśli częstotliwość korzystania z telefonu jest bardzo duża, to czasem nawet dwa razy dziennie. Dlatego warto zastanowić się nad kupnem smartfona Xiaomi z największą baterią.

Polecane smartfony Xiaomi

Czym charakteryzuje się duża bateria w smartfonach Xiaomi?

Pojemność baterii określa się skrótem mAh, który oznacza miliamperogodzinę. Obecnie na rynku dostępne są telefony, w których żywotność baterii można określić jako 4000-4500 mAh. Są to jedne z najlepszych urządzeń. Akumulator około 3000 mAh również można uznać za dobry. W przypadku, gdy ten parametr jest niższy, możesz spodziewać się, że Twój smartfon będzie wymagał częstego ładowania.

Producenci telefonów dokładają wszelkich starań, aby użytkownicy mogli cieszyć się dłużej działającymi bateriami. Dlatego wiele smartfonów wyposażona jest w specjalną funkcję Quick Charge (nazywana także Super Charge lub Turbo Power). Pozwala ona na ładowanie akumulatora w kilkadziesiąt minut. Oczywiście, aby skorzystać z tej możliwości, potrzebujesz smartfona i ładowarki wspierających to rozwiązanie. Inną opcją szybkiego ładowania telefonów jest ładowarka indukcyjna.

Analizując parametry baterii w smartfonach Xiaomi, widać, że firma dąży do wyprodukowania modeli z bardzo pojemną baterią. Pierwszym popularnym telefonem tej marki był Xiaomi Redmi 3. Już kilka lat temu urządzenia te korzystały z akumulatora 4100 mAh. Był to telefon wyróżniający się spośród innych, ponieważ działał po naładowaniu od 2 do 3 dni nawet przy wysokim stopniu eksploatacji.

Później na polski rynek wchodziły smartfony Xiaomi z mniejszą baterią od 3000 do 4000 mAh (na przykład Xiaomi bateria 4500). Jednak wtedy zastosowano oszczędne procesory, więc efekt był podobny, jak w pierwszym urządzeniu. W 2018 roku chiński potentat wypuścił na rynek prawdziwą perełkę wśród telefonów. Model Redmi MI MAX 3 oferuje akumulator o pojemności aż 5500 mAh.

A co zrobić, jeśli Twoja bateria w smartfonie Xiaomi jest pojemna, jednak korzystasz z telefonu tak często, że i tak musisz ją ładować nawet dwa razy dziennie? Warto w takiej sytuacji zastanowić się, czy faktycznie wszystkie aplikacje muszą być cały czas włączone. Przede wszystkim wyłącz funkcję autoobracania ekranu. Zmiana położenia obrazu z pionowego na poziomy i odwrotnie zabiera sporo energii. Na największe zużycie akumulatora wpływają również widgety. Elementy te potrzebują bardzo dużo aktualizacji. Są one praktycznie cały czas pobierane z sieci. I chociaż Ty o tym nie wiesz, to wgrywają się one w tle, pobierając w ten sposób energię. Dlatego warto ograniczyć ich ilość. Istnieje także możliwość ręcznego odświeżania widgetów, co zawsze wpłynie na stan baterii.

Jeśli chcesz, aby Twój telefon dłużej działał, to zwróć także uwagę na czas czuwania ekranu oraz tryb gotowości. Ustaw automatyczne wygaszanie mniej więcej po 15-20 sekundach od ostatniego użycia. Jak już wyżej zostało wspomniane, duże monitory potrzebują więcej energii do działania. Jeśli nie korzystasz w danym momencie ze smartfona, nie ma potrzeby, aby jego ekran świecił. Kolejna kwestia to pobieranie danych z sieci. Zarówno opcja Wi-fi, jaki i LTE sprawiają, że Twój telefon szybko się rozładowuje. Dlatego gdy nie potrzebujesz internetu, to po prostu go wyłącz.

Parametry smartfonów Xiaomi z mocną baterią

Smartfon Xiaomi bateria 5500 to obecnie jeden z lepszych produktów, które można znaleźć na rynku. Są to telefony z bardzo dużą baterią, która działa przez kilka dni. Jednak oprócz tego parametru, warto także zwrócić uwagę na inne elementy wyróżniające telefony chińskiej marki. Przede wszystkim istotna jest wbudowana pamięć RAM telefonu. Smartfon, który musi przechować dużą liczbę aplikacji, zdjęć i filmików nawet przy dobrej baterii nie będzie poprawnie funkcjonował. Dlatego im większa pamięć, tym lepiej działa wybrany przez Ciebie model. Jeśli wiesz, że Twój telefon zawsze ma przeładowaną pamięć, to dobrym rozwiązaniem będzie smartfon Dual Sim.

Kolejna ważna kwestia to nowoczesny procesor. Firma Xiaomi wypuszcza na rynek telefony w różnych przedziałach cenowych. Dlatego charakteryzują się one zastosowaniem mniej lub bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Najnowocześniejsze smartfony wyposażono w bardzo mocne i szybkie procesory. Tańsze modele mają wbudowane słabsze części, co nie oznacza, że ich działanie jest złe. Wręcz przeciwnie. Nawet przy gorszych parametrach smartfony Xiaomi bardzo dobrze funkcjonują.

Ile kosztują smartfony Xiaomi z dobrą baterią?

W poprzednim paragrafie został poruszony bardzo ważny temat, a mianowicie cena telefonu. Warto zatem dokładnie przeanalizować, czy smartfony Xiaomi z mocną baterią to duży wydatek. Najbardziej zaawansowany telefon Xiaomi z baterią 5500 mAh to koszt rzędu ponad 2000 zł. Oczywiście taka cena idzie w parze z jakością. Xiaomi Redmi Mi MAX 3 to bardzo dobry produkt.

Kolejna półka cenowa to Xiaomi bateria 4000 mAh. Za taki smartfon należy zapłacić od 600 zł do około 1200 (cena różni się w zależności od innych parametrów). Obecnie dostępne są także modele obsługujące najnowszą sieć internetową. Smartfon 5G z dobrą baterią dopiero wchodzi na polski rynek. Jego cena to od 1400 zł do około 1800 zł.

Udostępnij
4,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:22
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.