Udostępnij
Skomentuj

Szybka ładowarka do samochodu – jak wybrać i na co zwrócić uwagę?

Podpowiadamy, jaka ładowarka samochodowa zapewni wysoką funkcjonalność i oczekiwany komfort użytkowania.

Jak wybrać szybką ładowarkę do samochodu?

Podczas podróży autem niemal za każdym razem towarzyszy nam telefon komórkowy. Zdarza się jednak, że urządzenie rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego dobra ładowarka samochodowa powinna być stałym wyposażeniem każdego kierowcy. Na rynku znajdziemy sporo modeli, a każdy klient będzie mógł znaleźć sprzęt, który idealnie wpisze się w zakres jego preferencji.

Polecane ładowarki samochodowe

Zanim jednak rzucimy okiem na listę proponowanych modeli, powinniśmy zajrzeć do wnętrza samochodu. Bardzo istotna jest lokalizacja zapalniczki, do której podłączymy ładowarkę. Jeżeli znajduje się w pobliżu drążka skrzyni biegów lub dźwigni hamulca ręcznego, powinniśmy wybierać kompaktowe modele, które nie będą utrudniały obsługi tychże elementów. Dlatego podstawowym kryterium, jakim należy kierować się podczas zakupów, powinno być bezpieczeństwo jazdy oraz ergonomia urządzenia. Powinniśmy również zwrócić uwagę na komfort użytkowania. Długość przewodu należy dostosować do odległości, jaka dzieli ładowarkę wyposażoną w gniazdo USB do samochodu oraz fotel kierowcy lub pasażera. Ponadto powinniśmy dokładnie przeanalizować wszystkie parametry techniczne, które zostały przedstawione w niniejszym poradniku.

Uwaga!

Aby sięgnąć po wysokiej klasy ładowarkę samochodową, należy zwrócić uwagę na modele renomowanych producentów, którzy od lat wspierają rynek w najwyższej jakości urządzenia elektroniczne. Nic dziwnego, że ładowarka samochodowa Samsung czy ładowarka samochodowa Huawei cieszy się tak wysokim uznaniem ze strony użytkowników.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie szybkiej ładowarki samochodowej?

Na rynku znajdziemy ładowarki samochodowe o zróżnicowanych parametrach. Dlatego warto przeanalizować wszystkie dane techniczne i na tej podstawie wybrać model, który spełni nasze oczekiwania. Pamiętajmy, że wybór urządzenia wysokiej jakości zapewni długi czas pracy oraz wysoką funkcjonalność. Oto parametry, z którymi należy koniecznie zapoznać się przed zakupem.

 • Rodzaj ładowarki – najczęściej znajdziemy modele w formie adaptera. Jednak na rynku pojawiły się również ładowarki indukcyjne.
 • Moc wyjściowa – stosunek wartości ładunku elektrycznego do czasu jego przepływu. Wielkość ta wyrażona jest w amperach. Im jest wyższa, tym szybciej zostanie naładowane urządzenie.
 • Liczba gniazd – dobra ładowarka do samochodu powinna być wyposażona w więcej niż jedno złącze. Dzięki temu będziemy mogli naładować nie tylko telefon komórkowy, ale również wiele innych urządzeń.
 • Kompatybilność złącz – wśród popularnych modeli najczęściej znajdziemy takie urządzenia, jak ładowarka samochodowa USB czy ładowarka USB-C. Natomiast właścicielom smartfonów marki Apple przyda się ładowarka samochodowa lightning.
 • Wsparcie dla szybkiego ładowania – zdecydowanie warto wybierać urządzenia z taką funkcją. Szybka ładowarka samochodowa to doskonała propozycja dla osób, które zawsze chcą mieć dostęp do urządzeń mobilnych.
 • Marka – Wielu producentów smartfonów oferuje dedykowane modele ładowarek samochodowych. Jednak na rynku znajdziemy również tańsze zamienniki. Niektóre oferują atrakcyjne parametry techniczne, dlatego zawsze warto porównywać urządzenia.

Zanim podejmiemy decyzję zakupową, powinniśmy dokładnie zapoznać się z opisem produktów. Pod każdym z nich użytkownicy mogą umieszczać opinie oraz wymieniać się komentarzami. Dobrą praktyką jest również analiza testów dostępnych na portalach branżowych.

Warto wiedzieć!

Optymalnym wyborem będzie wysokiej jakości ładowarka o mocy minimum 2 amperów. Dzięki temu będziemy mogli relatywnie szybko zasilić swoje urządzenia. Istotnym aspektem, o którym łatwo zapomnieć podczas zakupów jest odpowiednie zabezpieczenie ładowarek. Wysokiej jakości gadżety powinny oferować ochronę przed zwarciem, przepięciem oraz nadmiernym naładowaniem.

Szybka ładowarka do samochodu a standardowa ładowarka

Niegdyś ładowarki samochodowe zapewniały użytkownikom dosyć powolną pracę. Ich zastosowanie najczęściej ograniczało się jedynie do utrzymania stanu baterii na zadowalającym poziomie. Z czasem jednak taki stan rzeczy znacząco się zmienił, a dziś na rynku pojawiło się wiele urządzeń, które wspierają technologię szybkiego ładowania. Oczywiście tradycyjna ładowarka najczęściej wystarczy, aby sporadycznie prowadzić rozmowy za pośrednictwem zestawu głośnomówiącego. Jednak przy wielu pozostałych funkcjach świetnie sprawdzi się nowoczesna ładowarka – szybkie ładowanie to dla wielu kierowców najważniejsza technologia.

Urządzenia te znajdą zastosowanie wśród użytkowników, którzy często korzystają z aplikacji nawigacyjnych w smartfonie. Możemy bez trudu podłączyć sprzęt do ładowania i przez wiele godzin odsłuchiwać komunikatów, które pozwolą nam dotrzeć do celu. Smartfony wykorzystujemy również, jako przenośne odtwarzacze muzyki. W tym przypadku również szybkie ładowarki samochodowe sprawdzą się idealnie. Który sprzęt warto wybrać? Kilka polecanych modeli prezentujemy w poniższej tabeli.

Green Cell Wieloportowa ładowarka samochodowa USB

 • Prąd wyjściowy – 7.8 A
 • Rodzaj ładowarki – Adapter
 • Złącza – 3 x USB
 • Funkcja Quick Charge 3.0
 • Napięcie wejściowe – 12-24 V
 • Napięcie wyjściowe – 5-12 V

Ładowarka Aukey samochodowa ultraszybka

 • Prąd wyjściowy – 10.2 A
 • Rodzaj ładowarki – Adapter
 • Złącza – 4 x USB
 • Funkcja Quick Charge 3.0
 • Napięcie wejściowe – 12-24 V
 • Napięcie wyjściowe – 5 V

Ładowarka Ednet Quick Charge 3.0

 • Prąd wyjściowy – 3 A
 • Rodzaj ładowarki – Adapter
 • Złącza – 2 x USB
 • Funkcja Quick Charge 3.0
 • Napięcie wejściowe – 12-24 V
 • Napięcie wyjściowe – 6.5-10 V

Ładowarka Hama Qualcomm® Quick Charge™ 3.0

 • Prąd wyjściowy – 3 A
 • Rodzaj ładowarki – Adapter
 • Złącza – 1 x USB
 • Funkcja Quick Charge 3.0
 • Napięcie wejściowe – 12-24 V
 • Napięcie wyjściowe – 6.5-10 V

To oczywiście tylko niektóre spośród wielu szybkich ładowarek samochodowych, jakie znajdziemy w sklepie Morele.net. Szeroki asortyment produktów sprawi, że możemy wybrać sprzęt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Pamiętajmy, że modele cenionych producentów wystarczą nawet na lata. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem ładowarki z nieco wyższej półki cenowej.

bulb-learn-more-section-icon

Dowiedz się więcej

Niektóre szybkie ładowarki samochodowe zostały wyposażone zarówno w złącze tradycyjne USB, jak i USB typu C. Dzięki temu będziemy mogli nie tylko podłączyć smartfona, ale również ultrabooka. Tego typu urządzenia znajdą zastosowanie wśród wszystkich kierowców, dla których auto stanowi podstawowe narzędzie pracy.

Szybka ładowarka do samochodu – cena

Oprócz znakomitych parametrów technicznych warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny czynnik, jakim charakteryzuje się szybka ładowarka samochodowa – cena, która zawsze powinna iść w parze z jakością. Możliwości najtańszych urządzeń są dosyć ograniczone i mogą nie wystarczyć, aby zapewnić oczekiwane działanie. Ile zapłacimy więc za dobrą ładowarkę? Optymalnym rozwiązaniem jest wybór urządzenia, które zakupimy już za 50-80 zł. Wiele z tych gadżetów oferuje wysoką funkcjonalność i znajdzie zastosowanie w rękach wymagających klientów.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:35
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.