Udostępnij
Skomentuj

Ładowarka indukcyjna do samochodu – jaką wybrać?

Ładowarka indukcyjna sprawdzi się nie tylko w domu czy biurze, ale i w samochodzie. Jaką opcję wybrać do auta?

Samochodowe ładowarki indukcyjne cieszą się coraz większą popularnością. Są niezwykle wygodne. Nie trzeba ich bowiem co chwilę podpinać i odpinać od telefonu, co zwiększa nie tylko komfort jazdy, ale i jej bezpieczeństwo. Jaka ładowarka indukcyjna do samochodu sprawdzi się najlepiej? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Ładowarka indukcyjna do samochodu – jaką wybrać?

W niektórych samochodach ładowarki indukcyjne są już wbudowane w kokpit, co ułatwia korzystanie z nich. Najczęściej deska rozdzielcza ma wówczas specjalnie wydzielone miejsce na telefon, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że nie będzie on odpowiednio zabezpieczony w trakcie jazdy. Jeżeli jednak nasze auto jest pozbawione takiego udogodnienia, nie pozostaje nam nic innego, jak kupić samochodową ładowarkę indukcyjną. Podpina się ją do gniazdka zapalniczki – i gotowe!

Oferta rynkowa ładowarek indukcyjnych do samochodu jest niezwykle zróżnicowana. W pierwszej kolejności, warto się więc zastanowić, czy zależy nam na modelu uniwersalnym czy też dedykowanym konkretnej marce smartfonów. Oto kilka możliwości, jakie mamy:

 • ładowarka indukcyjna do samochodu Samsung – to popularne rozwiązanie, głównie z uwagi na fakt, że smartfony tej marki cieszą się na rynku dużym uznaniem. Jest wyposażona w technologię szybkiego ładowania, co skraca cały proces,
 • ładowarka indukcyjna do samochodu iPhone – to model dedykowany smartfonom firmy Apple,
 • ładowarka indukcyjna do samochodu Xiaomi – podstawowym atutem tego wariantu jest korzystny stosunek ceny do jakości, z czego słynie ta marka.

Najlepsza ładowarka indukcyjna do samochodu – parametry

Niezależnie od tego, na jaki wariant ostatecznie się zdecydujemy, warto przeanalizować opisujące go parametry techniczne. To one bowiem przesądzają o jego funkcjonalności. Wśród najważniejszych czynników, które warto wziąć po uwagę podczas zakupu ładowarki indukcyjnej do samochodu wymienia się:

 • Napięcie prądu ładowania. To od niego uzależniona jest m.in. szybkość ładowania. Dobrej jakości rozwiązania osiągają napięcie na poziomie 9V (zamiennie na natężenie 1,8A). Część dostępnych na rynku rozwiązań jest również wyposażona w funkcję typu fast, co umożliwia szybkie ładowanie indukcyjne telefonu.
 • Materiał, z którego wykonano ładowarkę. Istotne jest to, żeby było to tworzywo wytrzymałe i solidne, co jest gwarancją trwałości sprzętu. Pozwoli to zabezpieczyć go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Powierzchnia ładowarki zaś powinna być wykonana z antypoślizgowego materiału. Zapobiegnie to ześlizgiwaniu się telefonu.

  Na rynku dostępne są również ładowarki samochodowe z magnesem przytrzymującym telefon. Możemy także zdecydować się na kupno specjalnej naklejki, która zapobiegnie ześlizgiwaniu się telefonu. Dobrym rozwiązaniem są również modele indukcyjne z uchwytem na szybę. Doskonale zabezpieczają one smartfon przed niekontrolowanym ruchem podczas jazdy samochodem.

 • Rozmiar powierzchni aktywnej. Warto pamiętać, że nie jest on tożsamy z rozmiarem całej ładowarki. Im jest on większy, tym szybciej przebiega ładowanie smartfona, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku dużego urządzenia. W przypadku indukcyjnej ładowarki samochodowej należy jednak dopasować rozmiar powierzchni aktywnej (i rozmiar całej ładowarki) do ilości miejsca, jakim dysponujemy w aucie.
 • Kształt. Na rynku dostępne są zarówno prostokątne, jak i okrągłe ładowarki indukcyjne w formie mat, na których telefon kładzie się na płasko. Lepszym rozwiązaniem do samochodu są jednak modele umożliwiające położenie smartfonu pod kątem, łatwiej nam wówczas korzystać z niego podczas ładowania i na przykład przeczytać wskazania nawigacji.
 • Dodatkowe opcje. Nie są niezbędne, jednak zwiększają funkcjonalność sprzętu. Wśród najważniejszych dodatkowych opcji wymienia się diodę lub wyświetlacz LED/LCD. Informują one o stanie ładowania baterii.
 • Marka i cena. Jeżeli od sprzętu oczekujemy niezawodności i wysokiej sprawności działania, warto zdecydować się na ładowarkę indukcyjną do samochodu renomowanego producenta. Najczęściej markowe produkty są droższe. Oferują jednak lepszą jakość.
 • Design. Nie jest kwestią najważniejszą, jednak warto zdecydować się na sprzęt, który będzie stylistycznie dopasowany do wnętrza auta. Większość dostępnych na rynku samochodowych ładowarek indukcyjnych ma nowoczesny design, który doskonale sprawdza się w pojazdach. Nie będziemy więc mieć żadnych trudności w znalezieniu atrakcyjnego wizualnie rozwiązania.

Ładowarka indukcyjna może się okazać bardzo przydatnym sprzętem w samochodzie. Oferta rynkowa wariantów dedykowanym do stosowania w aucie wbrew pozorom jest niezwykle zróżnicowana. Z jednej strony sprawia to, że z pewnością znajdziemy rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb użytkowników. Z drugiej jednak utrudnia podjęcie właściwej decyzji. Warto więc przed zakupem dokładnie przeanalizować parametry urządzenia. W ten sposób uda nam się wybrać najlepszy model.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 04:30
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.