Udostępnij
Skomentuj

Smartwatch Samsung Galaxy Watch – parametry i recenzja

Czy warto kupić smartwatch Samsung Galaxy Watch? Jak działa? Jakie ma parametry?

Samsung Galaxy Watch to następca popularnego smartwatcha Samsung Gear Sport. Jest to urządzenie, które od razu rzuca się w oczy za sprawą dość eleganckiego designu. Smartwatche cieszą się umiarkowaną popularnością, ale i to się zmienia wraz z kolejnymi modelami tych urządzeń, które służą dziś do wielu różnych zastosowań. Jak prezentuje się model Galaxy Watch? Czy warto po niego sięgnąć?

Polecane smartwatche Samsung

Samsung Galaxy Watch – parametry, cena

Najnowsze smartwatche topowych marek nie należą do urządzeń zbyt tanich, aczkolwiek cena urządzenia Galaxy Watch nie zniechęca. Zegarek ten można kupić za około 1300 złotych, co przy jego funkcjonalności nie wydaje się przesadą. Oczywiście jest to cena wyjściowa, a czasami udaje się znaleźć oferty z obniżkami, co pozwoli na zakup w jeszcze niższej cenie. Jeśli zaś chodzi o parametry techniczne i detale, to zaprezentowano je w poniższej tabeli.

Samsung Galaxy Watch to zaawansowany smartwatch o uniwersalnym zastosowaniu. Nie jest to typowo sportowy smartwatch, ale dzięki temu ma bardziej stonowany design i sporo funkcji smart oraz multimedialnych. Dobrze sprawdza się także w zastosowaniu sportowym.

Samsung Galaxy Watch – wygląd, wykonanie

Tym, co zwraca uwagę jest właśnie design zegarka Galaxy Watch, który jest raczej elegancki i uniwersalny. Koperta jest dostępna w 3 wersjach kolorystycznych (czarnej, srebrnej oraz w odcieniu różowego złota), co pozwala dobrać zegarek do indywidualnego stylu.

Model w odcieniu różowego złota jest szczególnie oryginalny – nie ustępuje klasycznym zegarkom o biżuteryjnym charakterze. Wariant czarny oraz srebrny można uznać za wersje unisex, gdyż ich design można personalizować zarówno poprzez zakup paska o dowolnym kolorze, jak również zmieniając wygląd i styl tarczy.

Jeśli chodzi o wykonanie smartwatcha Samsung Galaxy Watch, to także nie ma się do czego przyczepić. Koperta została starannie wykonana i wykończona, a silikonowy pasek jest wytrzymały i wygodny podczas użytkowania. Zegarek ten jest dość masywny, co nie pozostaje obojętne dla komfortu użytkowania, ale i tak jest lżejszy od wielu innych zegarków sportowych.

Samsung Galaxy Watch – funkcjonalność, obsługa

Zegarek Galaxy Watch nie sprawia problemów technicznych, obsługuje się go łatwo i intuicyjnie. Do obsługi służy zarówno ekran dotykowy, jak i ruchomy pierścień wokół ekranu. Jest to urządzenie o szerokiej funkcjonalności typu smart oraz sportowej.

Funkcje sportowe i turystyczne

Smartwatch Samsung Galaxy Watch to zegarek przydatny podczas uprawiania sportu, a szczególnie podczas najpopularniejszych dyscyplin. Jego funkcjonalność ułatwia monitorowanie postępów, prowadzenie statystyk, analizę informacji oraz planowanie treningów. Do funkcji, które warto wymienić, należą:

 • Funkcje i pomiary dostosowane do najpopularniejszych dyscyplin sportowych: biegania, jazdy na rowerze, pływania, ćwiczeń siłowych, fitnessu.
 • Automatyczne wykrywanie wykonywanych ćwiczeń, by dopasować pomiary do bieżącej aktywności.
 • Pomiar tętna.
 • Pomiar spalanych kalorii.
 • Pomiar dystansu.
 • GPS.

Funkcje rekreacyjne

Smartwatch Samsung Galaxy Watch to urządzenie, które sprzyja nie tylko aktywności ruchowej, ale również działaniom rekreacyjnym i relaksującym. Do najważniejszych funkcji tego typu należą:

 • Funkcja monitorowania snu.
 • Funkcja monitorowania stresu wraz ze wskazówkami związanymi z jego redukowaniem.
 • Sterowanie muzyką.

Funkcje smart

Urządzenie Samsung Galaxy Watch to prawdziwy smartwatch, gdyż nie brak w nim funkcji nastawionych na inteligentne i zautomatyzowane rozwiązania. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem tego typu jest możliwość kontroli wszelkich kompatybilnych inteligentnych urządzeń domowych (telewizora, AGD, robota sprzątającego) przy pomocy specjalnej aplikacji SmartThings.

Samsung Galaxy Watch – zalety i wady

Smartwatch Samsung Galaxy Watch ma nie tylko ogrom zalet, ale też swoje mankamenty. Informacje na ten temat przedstawiono w poniższej tabeli.

Samsung Galaxy Watch

Zalety

 • Elegancki i dopracowany design.
 • Szeroka funkcjonalność smart, rekreacyjna i sportowa.
 • Łatwa obsługa (ekran dotykowy, pokrętło, przyciski).
 • Wiele aplikacji do dyspozycji.
 • Solidne wykonanie.
 • Wodoodporność do 50 m.
 • Rozsądna cena.

Wady

 • Pomimo obecności funkcji NFC brak możliwości płacenia zegarkiem w Polsce (płatności Samsung Pay nie są obsługiwane w naszym kraju).
 • Bateria, pomimo dobrej pojemności, nie wytrzymuje za długo. Wbrew obietnicom producenta nie będzie to 7 dni, a od 2 do 4.
 • Kompatybilność wyłącznie ze smartfonami z systemem Android.

Samsung Galaxy Watch – podsumowanie. Czy warto?

Oferta inteligentnych zegarków nie jest mała, a do tego dochodzą jeszcze zegarki sportowe, co sprawia, że kupujący ma naprawdę spory wybór i trudny orzech do zgryzienia. Urządzenie Samsung Galaxy Watch ma mnóstwo przydatnych funkcji codziennych, organizacyjnych, rekreacyjnych i sportowych, dlatego można uznać go za zegarek o uniwersalnym charakterze, a przynajmniej w kwestii zastosowania.

Największym mankamentem tego urządzenia jest kompatybilność wyłącznie z systemem Android, co dyskwalifikuje go w odniesieniu do posiadaczy smartfonów z systemem Windows lub iOS. Jeśli jednak dysponujemy właśnie systemem Android i szukamy zegarka o uniwersalnym zastosowaniu w rozsądnej cenie, to zdecydowanie warto zainteresować się właśnie modelem Galaxy Watch. Oczywiście nie może on konkurować z topowymi zegarkami sportowymi pod względem sportowych funkcji, ale też nie jest to ta półka cenowa, dlatego można śmiało wybrać go, jeśli uprawiamy jedną z obsługiwanych i wspieranych, przez to urządzenie, dyscyplin sportowych.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:49
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.