Udostępnij
Skomentuj

Samsung Crystal UHD – co należy wiedzieć o najnowszych telewizorach?

Koreański producent zaprezentował nową serię telewizorów Samsung Crystal UHD 2020. Sprawdź polecane modele.

Telewizory serii Samsung Crystal UHD 2020 wyróżniają się atrakcyjną specyfikacją, a zarazem korzystną ceną. Chociaż w hierarchii stoją niżej od popularnych modeli QLED, z pewnością trafią do szerokiego grona odbiorców. Sprawdź, czy warto zainteresować się zakupem.

Polecane telewizory Samsung

Samsung Crystal UHD - specyfikacja techniczna

Nowe telewizory należą do podstawowych modeli, jednak na ich pokładzie znajdziemy technologie, które dotychczas gościły tylko wśród droższych sprzętów. Przede wszystkim należy podkreślić, że każde z urządzeń oferuje technologię 4K – Samsung Crystal UHD pozwoli nam dostrzec na ekranie wiele nawet tych najdrobniejszych szczegółów.

Kolejną zaletą wszystkich telewizorów serii będzie technologia HDR. Dzięki niej możemy liczyć na obraz o zakresie jasności porównywalnym do tego, jaki naturalnie widzi ludzkie oko. To kolejny krok w stronę realizmu przekazywanych treści. Nie zabrakło również wielu funkcji dodatkowych, które z pewnością docenią gracze. Ponadto niektóre z modeli otrzymały Tryb Ambient, który pozwoli spersonalizować ekran telewizora i wykorzystać go jako domową ozdobę.

Seria Samsung Crystal UHD 2020 obejmuje wiele telewizorów o zróżnicowanej specyfikacji technicznej. Jednak zawsze można liczyć na bardzo wysoką jakość ekranu oraz komfort użytkowania. W szerokiej ofercie każdy z klientów z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Samsung Crystal UHD - dostępne konfiguracje

Długo oczekiwana premiera Samsung Crystal UHD przyniosła nam interesujące rozwiązania na każdą kieszeń. Seria została podzielona na kilka grup, a każda z nich obejmuje modele o różnej długości przekątnej ekranu i charakterystycznych technologiach.

  • Samsung Crystal UHD TU7100 – najtańsza grupa telewizorów, która obejmuje ekrany o przekątnej długości 43, 50, 55, 58, 65, 70 oraz 75 cali. To doskonała propozycja dla oszczędnych klientów poszukujących nowoczesnych rozwiązań w atrakcyjnej cenie. Technologia 4K wreszcie stała się standardem i jest na wyciągnięcie ręki.
  • Samsung Crystal UHD TU8000 – telewizory ze średniej półki cenowej, które oferują wiele ciekawych funkcjonalności. Jednym z wielu atutów jest wspomniany Tryb Ambient czy funkcja Game Motion Plus. W ofercie znajdziemy wyświetlacze o przekątnej 43, 50, 55, 65 i 82 cali.
  • Samsung Crystal UHD TU8500 – wizytówka serii. Dostępne telewizory wyróżniają się bogatym zestawem nowoczesnych technologii. Prawdziwą nowość stanowi Dynamiczny Wyświetlacz Krystaliczny, który gwarantuje najwyższą jakość ekranu dzięki doskonałemu odwzorowaniu barw. Dostępne ekrany to 43, 50, 55 oraz 65 cali.

Oferta jest bardzo bogata i zróżnicowana. W serii Samsung Crystal UHD TU8500 wyświetlacz możemy idealnie dostosować do osobistych preferencji oraz budżetu przeznaczonego na zakup telewizora. Nie ulega wątpliwości, że nowe urządzenia producenta spotkają się z niemałym zainteresowaniem.

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego modelu, powinniśmy dokładnie zapoznać się z pełną specyfikacją urządzenia. Warto również przyjrzeć się dodatkowym funkcjom oraz dostosować długość przekątnej do powierzchni pomieszczenia, w którym będziemy oglądać telewizję. Dzięki temu dokonamy rozsądnego zakupu.

Samsung Crystal UHD - ekran

Niezależnie od wyboru przekątnej ekranu, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jakość wyświetlanych treści. Oczywiście każdy z telewizorów zaoferuje nam technologię 4K, na tym jednak nie kończą się elementy specyfikacji wyświetlaczy. We wszystkich modelach serii Samsung Crystal UHD procesor zapewni bardzo wysoką szczegółowość detali i optymalne skalowanie do wspomnianej rozdzielczości. Na duże słowa uznania zasługuje również znakomite odwzorowanie kolorów zarówno na pokładzie tańszych, jak i droższych modeli.

bulb-learn-more-section-icon

Najwyższy realizm barw zauważymy na ekranach flagowych telewizorów serii Samsung Crystal UHD. Wspomniany Dynamiczny Wyświetlacz Krystaliczny wprowadza naturalny obraz, który zostanie doceniony przez najbardziej wymagających entuzjastów nowinek technologicznych. Kolejną innowacją jest system Dual LED. Dzięki niemu temperatura koloru będzie idealnie dostosowana do obrazu. W ten sposób odbiorca uzyska wyższy kontrast oraz poprawę kątów widzenia.

Samsung Crystal UHD - dodatkowe funkcje

Oczywiście premiera Samsung Crystal UHD przyniosła wiele dodatkowych funkcji, które zachwycą zarówno miłośników kina, jak i graczy. Dzięki temu klienci mogą liczyć na ponadprzeciętny komfort rozrywki.

Kilku zmian doczekał się system Smart TV. Oprócz dostępu do znanych aplikacji, z których stale korzystają miliony użytkowników na całym świecie, nie zabraknie interesujących nowości. Telewizor może teraz współpracować ze smartfonem i wyświetlić jego ekran. Po włączeniu odpowiedniej funkcji wystarczy dotknąć smartfonem telewizora, cerem sparowania obydwu sprzętów. Właściciele telewizorów linii TU8500 będą mogli na podzielonym ekranie oglądać treści zarówno z telewizora, jak i telefonu. Wszystko za sprawą funkcji MultiView.

Warto nadmienić, że nowe telewizory Samsunga oferują możliwość korzystania z usług marki Apple. Bez trudu uruchomimy Apple TV lub Apple Music. Miłośnicy sprzętów z logo nadgryzionego jabłka z pewnością docenią te funkcje.

Każdy telewizor Samsung Crystal UHD zagwarantuje udogodnienia dla graczy. To nie tylko HDR czy rozdzielczość 4K. Gdy uruchomimy grę, telewizor rozpozna naszą aktywność i rozpocznie pracę w specjalnym trybie. Użytkownicy mogą liczyć na redukcję opóźnień podczas zabawy, a także możliwość skorzystania z opcji Game Motion Plus, która dostępna jest dla posiadaczy modeli serii TU8000 oraz TU8500. Dzięki temu rozgrywka stanie się płynna i niezwykle satysfakcjonująca.

Samsung Crystal UHD - premiera

Wielu klientów pytało, kiedy Samsung Crystal UHD wreszcie zagości na rynku. Nowe urządzenia dostępne są już teraz. To z pewnością doskonała wiadomość dla osób, które poszukują nowoczesnych rozwiązań na najbliższe lata. W szerokiej ofercie znajdziemy wiele modeli, które pozwolą nam uzyskać najwyższy komfort rozrywki.

Samsung Crystal UHD - cena

Ile zapłacimy za nowe telewizory Samsung Crystal UHD? Koszt zakupu uzależniony jest oczywiście od wyboru modelu. Jednak nie zabraknie sprzętów, które zakupimy na bardzo korzystnych warunkach. Cena Samsung Crystal UHD w najtańszym wariancie to zaledwie 1499 zł. Właśnie tyle kosztuje 43-calowy model Samsung UE43TU7002. Natomiast na średniej półce cenowej znajdziemy np. telewizory 55-calowe – idealną propozycją może być Samsung UE55TU8502. Oferta obejmuje również rozwiązania przeznaczone dla najbardziej wymagających klientów. Za najdroższy telewizor serii zapłacimy około 10000 zł. Należy jednak podkreślić, że w każdym przypadku stosunek ceny Samsung Crystal UHD do oferowanej jakości stoi na znakomitym poziomie.

Samsung Crystal UHD - czy warto?

Nadszedł czas, aby zastanowić się, czy urządzenia Samsung Crystal UHD TV warte są zakupu. W tym miejscu warto przypomnieć ich najważniejsze cechy.

  • Możliwość wyboru jednego z wielu dostępnych modeli
  • Rozdzielczość 4K
  • Technologia HDR
  • Nowości w systemie Smart TV
  • Specjalne funkcje dla graczy
  • Możliwość synchronizacji telewizora ze smartfonem
  • Znakomity stosunek ceny do jakości produktu

Nie ulega wątpliwości, że nowe ekrany Samsung Crystal UHD prezentują się bardzo atrakcyjnie i zaskoczą również wymagających użytkowników. Każdy z telewizorów oferuje rozdzielczość 4K i technologię HDR. Kolejnym atutem jest poszerzenie funkcjonalności systemu Smart TV. Producent nie zapomniał również o miłośnikach gier. Na szczególną uwagę zasługuje świetna cena Samsung Crystal UHD. Z pewnością warto zainteresować się zakupem urządzeń tej serii. To może być idealna okazja na zmianę telewizora.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:01
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.