Udostępnij
Skomentuj

Ranking odkurzaczy pionowych. Top 10 najlepszych modeli

Odkurzacz pionowy to wygoda i oszczędność czasu. Który odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Oto propozycje.

Domowe porządki nie należą do obowiązków, które każdy wykonuje z przyjemnością. Wiele zadań można jednak ułatwić, korzystając z nowoczesnego sprzętu AGD, oferowanego przez czołowych producentów. Dobry przykład stanowią odkurzacze pionowe. Ranking uwzględniający popularność poszczególnych modeli pozwoli Ci wybrać najlepszy z nich, który świetnie sprawdzi się w Twoim mieszkaniu. Z jego pomocą dostrzeżesz, jak łatwo posprzątać dom bez zbędnego wysiłku.

Polecane odkurzacze pionowe

Ranking odkurzaczy pionowych

Zanim zdecydujesz się na zakup, spójrz jednak nie tylko na popularność sprzętu oraz opinie klientów, ale także na parametry. Dopiero po ich przeanalizowaniu masz całkowitą pewność, że odkurzacz bezprzewodowy, który zamierzasz kupić, jest odpowiedni. Właściwie dobrany, wielofunkcyjny odkurzacz pionowy pozwoli Ci wyczyścić nawet trudno dostępne miejsca i niełatwe w pielęgnacji powierzchnie, jak na przykład grube dywany. Sprawdź więc, na co zwrócić szczególną uwagę, aby Twój nowy zakup nie zawiódł oczekiwań.

W naszym rankingu przedstawiamy 10 propozycji z różnych przedziałów cenowych. To urządzenia od wiodących na rynku producentów, których renoma została potwierdzona opiniami zadowolonych użytkowników. Bezprzewodowy odkurzacz Xiaomi, okurzacz Dreame, odkurzacz bezprzewodowy Philips czy odkurzacz bezprzewodowy Bosch? Postaramy się ułatwić wybór.

Odkurzacz bezprzewodowy - na co zwrócić uwagę?

Odkurzacz ręczny to urządzenie, które ma być, w pierwszej kolejności, skuteczne. Założeniem inwestycji w ten rodzaj sprzętu jest bowiem uprzyjemnianie codziennych czynności, takich jak sprzątanie, a nie dalsze utrudnianie. Z tego powodu, dobry odkurzacz bezprzewodowy powinien charakteryzować się wysoką siłą ssania. Większość dostępnych modeli posiada regulację mocy, co oznacza, że na co dzień nie trzeba wykorzystywać pełnego potencjału odkurzacza. Są jednak takie sytuacje, w których warto zapewnić sobie większą wydajność w zasięgu palca.

Wśród wielu odkurzaczy bezprzewodowych warto również zwrócić uwagę na te modele, które producenci wyposażyli w baterie o dużej pojemności. Używanie odkurzacza w trybie najwyższej dostępnej wydajności może sprawić, że ten rozładuje się już po kilku minutach, przez co nie zdążymy posprzątać tego, co sobie zaplanowaliśmy. Im większa bateria, tym dłuższy czas pracy.

Dodatkowy atut stanowią akcesoria pomagające sprzątać trudniej dostępne miejsca, jak szczotka do dywanów czy końcówki przydatne w sprzątaniu szczelin i kątów. Warto również zwrócić uwagę, czy na wyposażeniu odkurzacza znalazła się szczotka z podświetleniem. To spore ułatwienie, pozwalające zdecydowanie wyraźniej dostrzec kurz i inne zabrudzenia.

Dla osób cierpiących na alergię ważne będą również filtry, jakie znalazły się na wyposażeniu odkurzacza. Dzięki nim sprzątanie nie będzie się wiązało z atakiem kataru czy kichania.

Ranking odkurzaczy pionowych

 1. Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10

  Zestawienie najpopularniejszych odkurzaczy pionowych otwiera propozycja Xiaomi, o której śmiało można powiedzieć, że jest odkurzaczem kompletnym. Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10 to sprzęt, który zaskoczy swojego nabywcę wszechstronnością i długim czasem pracy na baterii.

  Podstawowe parametry pracy odkurzacza, takie jak tryb, moc czy stan baterii można kontrolować przy pomocy wbudowanego wyświetlacza TFT. Zastosowane ogniwo ma pojemność 3000 mAh, co pozwala nawet na 65 minut pracy.

  Odkurzacz pionowy Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10

 2. Dreame V12

  To jeden z najlepiej wyposażonych odkurzaczy ręcznych na rynku. Zgodnie z informacjami producenta, zestaw sprzedażowy Dreame V12 składa się z aż 13 elementów, w tym zestawu pomocnych końcówek.

  Odkurzacz Dreame jest w stanie pracować na baterii nawet 90 minut, dlatego nie straszna mu nawet większa powierzchnia dużego domu jednorodzinnego.

  Odkurzacz pionowy Dreame V12

 3. Dreame V10 Pro

  Podium rankingu uzupełnia kolejny model z koncernu Xiaomi. Dreame V10 Pro charakteryzuje się bardzo korzystnym stosunkiem ceny do możliwości, a jego niewątpliwym atutem jest 5-stopniowy system filtracji, powstrzymujący nawet do 99,94% mikrocząsteczek.

  Co istotne, ten odkurzacz stojący jest bardzo łatwy w eksploatacji. Pojemnik na nieczystości można opróżnić bez dotykania odpadów, a filtr i wałek szczotki nadają się do mycia. Pozwala to znacząco wydłużyć ich okres eksploatacji.

  Odkurzacz pionowy Dreame V10 Pro

 4. Dreame V11

  To przykład odkurzacza łączącego w sobie atrakcyjne wzornictwo z użytecznością. Wykończenie Dreame V11 sprawia, że mówimy o jednym z najbardziej eleganckich odkurzaczy na rynku. Dodatkowo to konstrukcja naprawdę lekka i poręczna, co jeszcze bardziej ułatwia codzienną eksploatację.

  Mimo ograniczenia ciężaru i przyciągającego wzrok wzornictwa, Dreame V11 imponuje możliwościami. Na jego wyposażeniu znalazła się, między innymi, bateria o pojemności 3000 mAh, pozwalające nawet na 90 minut pracy.

  Odkurzacz pionowy Dreame V11

 5. Dreame T20

  Czy odkurzacz bezprzewodowy może być zaawansowanym urządzeniem, wykorzystującym technologię z przemysłu lotniczego? Dreame T20 udowadnia, że jak najbardziej tak. Wszystko za sprawą silnika Space 4.0, generującego ciśnienie aż 25 000 Pa. Osiąga prędkość aż 125 000 obrotów na minutę, dzięki czemu zapewnia moc nawet do najtrudniejszych zadań.

  Który tryb odkurzania wybrać? Dzięki Dreame T20 ten problem przechodzi do historii. Odkurzacz jest w stanie automatycznie dostosować moc do powierzchni, którą w danym momencie sprząta.

  Odkurzacz pionowy Dreame T20

 6. Jimmy JV85 Pro

  To odkurzacz pionowy, który udowadnia, że sprzęt tego typu wcale nie musi być nudny. Jego charakterystyczne, kolorowe wzornictwo przyciąga wzrok, czym robi wrażenie nie tylko podczas pracy. Jimmy JV85 Pro sprawdzi się jako ciekawy dodatek w tych mieszkaniach, w których nie ma możliwości wygospodarowania miejsca na przechowywanie odkurzacza poza zasięgiem wzroku.

  Odkurzacz Jimmy JV85 Pro oferuje jednak nie tylko ciekawy wygląd. Warto wspomnieć, między innymi, o zginanej rurze, pozwalającej wygodnie sprzątać przestrzenie o mocno utrudnionej dostępności, takie jak podłoga pod meblami.

  Odkurzacz pionowy Jimmy JV85 Pro

 7. Dreame V9

  Prosty odkurzacz bezprzewodowy? Odkurzacz pionowy łatwy w obsłudze? To właśnie Dreame V9. To model, który robi dokładnie to, co powinien, bez zbędnych dodatków czy elementów wyposażenia, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na jego cenę.

  Nabywca odkurzacza Dreame V9 otrzymuje, poza samym urządzeniem, zestaw niezbędnych końcówek, które można przymocować do rury, by podczas sprzątania pozostawały w zasięgu ręki. Specyfikacji dopełnia wydajny silnik i bateria pozwalająca na 60 minut pracy. Odkurzacz bezprzewodowy dla każdego? To właśnie Dreame V9.

  Odkurzacz pionowy Dreame V9

 8. Deerma DX700S

  To odkurzacz, który od wymienionych wyżej konstrukcji jest nawet dziesięciokrotnie tańszy. Dlaczego tak? Przede wszystkim z uwagi na fakt, że Deerma DX700S to odkurzacz pionowy przewodowy. Choć korzystanie z niego nie będzie aż tak wygodne, jak w przypadku odkurzacza bezprzewodowego, zasilanie z sieci też ma swoje atuty. Przede wszystkim mowa tu o braku konieczności ładowania baterii i pamiętania, by po skończonej pracy podłączyć ogniwo do zasilania.

  Mimo niskiej ceny, Deerma DX700S to odkurzacz wyposażony w zestaw niezbędnych akcesoriów, rozszerzających jego możliwości sprzątania.

  Odkurzacz pionowy Deerma DX700S

 9. Dreame V10

  To kolejny z odkurzaczy pionowych,w  którym to praktyczność i korzystny stosunek ceny do zawartości opakowania stoją na pierwszym miejscu. Dreame V10 sprzedawany jest w zestawie złożonym z aż dziesięciu elementów, co czyni go kompleksowym rozwiązaniem pomocnym w eliminacji kurzu ze wszystkich powierzchni w naszym domu.

  Dreame V10 może pracować na baterii nawet przez 60 minut, a jego siła ssania to aż 22 000 Pa. To parametry, które z całą pewnością wystarczą każdemu.

  Odkurzacz pionowy Dreame V10

 10. Deerma DX700

  Zestawienie najpopularniejszych odkurzaczy kończy model Deerma DX700, czyli podobnie jak bliźniacza konstrukcja umieszczona wyżej, model przewodowy. Od odkurzacza Deerma DX700S różni się, przede wszystkim, kolorem. Wszyscy, dla których ma to znaczenie, dzięki niemu mogą wybierać między białą a czarną wersją kolorystyczną.

  To niedroga konstrukcja celująca w potrzeby tych, którzy szukają wygodnego odkurzacza bez konieczności pamiętania o ładowaniu.

  Odkurzacz pionowy Deerma DX700

Najczęściej wybierane typy odkurzaczy pionowych

Podstawowy podział odkurzaczy ręcznych uwzględnia różnicę w zasilaniu. W sklepach możemy znaleźć zarówno konstrukcje wyposażone w baterie, jak i modele zbliżone do tradycyjnych odkurzaczy - wymagające stałego zasilania energią elektryczną z gniazdka. Współcześnie zdecydowanie większą popularnością cieszą się odkurzacze bezprzewodowe. Choć to kolejne urządzenie w domu, o którego ładowaniu trzeba pamiętać, wygoda użytkowania wynagradza to ze sporą nawiązką.

Można również klasyfikować odkurzacze stojące pod względem ich wyposażenia, a także wielkości i przeznaczenia. Są odkurzacze uniwersalne, które w dużym stopniu zastępują modele tradycyjne, a także służące do czyszczenia zdecydowanie mniejszych powierzchni, jak np. samochód. Niektórzy producenci wprowadzają na rynek także zupełnie małe odkurzacze, w sam raz do szybkiego uprzątnięcia biurka, sprzętu elektronicznego itp.

Najpopularniejsi producenci odkurzaczy pionowych

Przez lata rynkowej obecności, synonimem producenta odkurzaczy pionowych stała się brytyjska firma Dyson. To właśnie charakterystyczne odkurzacze Dyson spopularyzowały segment odkurzaczy bezprzewodowych, sprawiając, że te stały się obiektem pożądania w wielu gospodarstwach domowych.

Na rozwój nowej gałęzi rynku mocno wpłynęły również konstrukcje rodem z Chin. Tutaj zdecydowanym liderem jest koncern Xiaomi, wraz z przynależnymi do niego markami Dreame i Viomi. Odkurzacze pionowe trafiły również do oferty takich firm, jak Philips, Bosch, Electrolux czy Samsung.

Odkurzacz pionowy Xiaomi będzie najlepszym wyborem? Jak zwykle, w przypadku tej firmy, mamy do czynienia z atrakcyjnym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości, jednak wszystko zależy od rzeczywistych potrzeb konkretnego użytkownika.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:21
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.