Udostępnij
Skomentuj

Ranking czarnych lodówek. TOP 10 najpopularniejszych

Lodówki w kolorze czarnym są coraz częściej wybierane przez konsumentów. Przedstawiamy te najlepsze!

Jeszcze kilka lat temu na rynku dominowały przede wszystkim urządzenia białe, następnie sporą popularnością cieszyły się lodówki srebrne. Obecnie coraz popularniejsze stają się również urządzenia czarne. Głównie ze względu na design – bardzo dobrze pasują do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym lub skandynawskim. Co ważne, łączyć można je nie tylko z płytkami w stonowanych kolorach, ale również jasnych, na bazie kontrastu.

Oczywiście czarna lodówka powinna nie tylko dobrze wyglądać, ale również gwarantować stabilne, bezpieczne działanie oraz różne możliwości przechowywania żywności. Nie bez znaczenia są także systemy zmniejszające pobór energii czy też różnego rodzaju zabezpieczenia.

Ranking najlepszych czarnych lodówek

Chcąc wybrać sprzęt spełniający wszystkie kryteria, możemy pokusić się o dokładną analizę wszystkich sprzętów dostępnych na rynku lub skorzystać z pomocy, na przykład w postaci naszego zestawienia. Zawiera ono urządzenia cieszące się największym zainteresowaniem wśród klientów sklepu Morele.net. Ranking jest generowany automatycznie, na podstawie danych sprzedażowych. Wszystko to sprawia, że na topowych miejscach znajdą się lodówki kupowane najczęściej. Co nam dają takie dane? Określenie trendów sprzedażowych pozwoli zawęzić wybór do modeli, które zdążyły zyskać uznanie wielu klientów, co daje nam gwarancję, że mamy do czynienia ze sprzętem wysokiej jakości. Popularność przez producentów lodówek zdobywana jest bowiem między innymi poprzez przygotowywanie sprawnych systemów zapewniających efektywne, energooszczędne chłodzenie czy też implementację wielu przydatnych technologii oraz funkcji. Wszystko to sprawia, że ryzyko popełnienia błędu i zakupu modelu słabej jakości znacznie spada.

Wiele przydatnych informacji zdobędziemy także poprzez analizę komentarzy i opinii wystawianych przez klientów, którzy mieli okazję użyć interesującej nas lodówki. Dzielą się swoimi doświadczeniami, a także wskazują na wszelkie potencjalne braki lub problem, które mogą mieć wpływ na komfort korzystania ze sprzętu. Dzięki temu, jeszcze przed zakupem dowiemy się naprawdę sporo na temat konkretnych modeli lodówek.

Najczęściej kupowane czarne lodówki

Jaką czarną lodówkę wybrać?

Jak już zostało wspomniane, wpływ na decyzję zakupową powinien mieć nie tylko kolor lodówki, ale również jej wykonanie oraz działanie. Podobnie jak w przypadku innych kolorów, musimy zastanowić się przede wszystkim nad typem lodówki. Mowa tu chociażby o wyborze między urządzeniem wolnostojącym a do zabudowy. Warto pamiętać również, że czarne lodówki występują w odmianach pozbawionych zamrażalnika, umieszczonym wewnątrz chłodziarki lub oddzielonym na dole lub na górze. Sporą popularnością cieszy się również czarna lodówka dwudrzwiowa (Side by Side), gwarantująca mnóstwo swobody w rozstawianiu produktów. Oczywiście należy pamiętać również o tym, że taka lodówka jest znacznie większa, toteż potrzebuje więcej wolnego miejsca.

Podział oferowanych na rynku lodówek to jedno. Pod uwagę należy wziąć także najważniejsze parametry techniczne, które decydują o możliwościach lodówki, a także skuteczności chłodzenia i mrożenia. Na co zwrócić szczególna uwagę? Wspomnieć należy z pewnością o klasie energetycznej. Informuje nas ona o poziomie poboru energii przez sprzęt. Najlepsze pod tym względem będą modele A+++, następnie jest lodówka czarna klasa A++, A+ oraz A. Parametr ten przez wiele osób jest bagatelizowany, jednak niesłusznie. Nawet najlepsza lodówka może okazać się nietrafionym wyborem, jeśli będzie pobierała dużo energii elektrycznej. Koszty eksploatacyjne okażą się wtedy naprawdę wysokie.

Nie bez znaczenia jest także sposób przygotowania lodówki. Mowa tu zarówno o designie (bardzo atrakcyjna jest chociażby lodówka czarna lustrzana), jak i użytych materiałach. Dużym zainteresowaniem cieszą się modele ze wzmacnianymi obudowami, a także specjalnymi powłokami antybakteryjnymi, które zapewniają przechowywanie produktów w higienicznych warunkach. Do tego wszystkiego należy dodać różne funkcje i systemy zaaplikowane w lodówce. Mowa tutaj chociażby o urządzeniach No Frost, które redukują powstawanie szronu, dzięki czemu nie muszą być tak części rozmrażane. Przez klientów często poszukiwane są również takie systemy jak wymuszona cyrkulacja powietrza, komora niskich temperatur, elektroniczny wyświetlacz z panelem sterowania czy chociażby mechanizmy zmniejszające hałas generowany przez urządzenie podczas pracy.

Polecani producenci czarnych lodówek

Ze względu na panujące obecnie trendy zakupowe, coraz więcej producentów ma w swoich oferta lodówki w kolorze czarnym. Korzystamy na tym oczywiście my, klienci, ponieważ możemy liczyć na szerszy wybór. Na rynku znajdziemy między innymi czarne lodówki Samsung, Amica, Hitachi, czarne lodówki Bosch czy też Whirlpool oraz Gorenje. Sporą popularnością cieszy się także czarna lodówka Electrolux.

Jak widać, wybór oferowanych urządzeń jest naprawdę szeroki. Wszystko to sprawia, że publikowane przez nas rankingi okażą się bardzo pomocne podczas wyboru tego najlepszego modelu. Warto zwrócić na nie uwagę, zwłaszcza że są regularnie aktualizowane.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:33
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.