Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Prysznic turystyczny – jaki wybrać? Który najleoszy?

Prysznic turystyczny to bardzo wygodne i przydatne rozwiązanie w czasie wakacji czy urlopowych wypadów na łono natury.

Daje bardzo duży komfort — szczególnie jeśli nie mamy w pobliżu dostępu do typowego natrysku i jest po prostu luksusem nie do przecenienia. Istnieją różne modele i wersje od tych analogowych po w pełni zautomatyzowane. Wśród jakich rozwiązań możemy wybierać ? Kiedy i gdzie przyda się taki prysznic ? Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru ? Odpowiedzi na te wszystkie pytania poniżej.

Prysznic grawitacyjny

To pierwszy, najprostszy i najtańszy rodzaj prysznicowe turystycznych. Budowy konstrukcji składa się z worka elastycznego lub pojemnika, który umieszcza się nad osobą korzystającą z prysznica. Woda pod wpływem grawitacji wypływa z końcówki, a my możemy wziąć prysznic nawet z dala od cywilizacji.

Najczęściej takie modele można spotkać jako solarne. Specjalny materiał absorbuje energię cieplną ze słońca i przekazuje ją wodzie. Zawartość nagrzewa się znacznie szybciej niż w nieprzystosowanych konstrukcjach. Wiele modeli ma także specjalny termometr mierzący temperaturę i rozpiskę, która podaje przybliżony czas, w jakim woda nagrzeje się do pożądanego poziomu. Dostępne są także różne wersje pojemnościowe. Najpopularniejsze są 10 litrowe, ale dostępne są również większe. Najtańsze modele kosztują już kilkanaście złotych i można kupić je np. w Internecie.

Plusy: Brak konieczności podłączenia do prądu, możliwość użycia w każdych warunkach.

Prysznic z pompką

Drugim, nieco bardziej komfortowym rozwiązaniem są prysznice turystyczne z pompką. Działają na podobnej zasadzie co te grawitacyjne lub pojemnik z wodą znajduje się na ziemi. Przy pomocy pompki ręcznej lub nożnej wytwarzamy w środku pojemnika ciśnienie, a woda wypływa poprzez końcówkę umieszczoną nad nami. Po kilku użyciach można przyzwyczaić się do takiej formy i nie sprawia ona problemów.

Dostępne są różne modele – te do zawieszenia lub postawienia na ziemi. Rozwiązanie to jest doskonałym kompromisem my ceną a komfortem użytkowania. Najtańsze modele kosztują już od kilkudziesięciu złotych, a kupić je możemy we wszystkich sklepach turystycznych czy internecie.

Plusy: duże ciśnienie wody i komfort użytkowania, brak konieczności podłączania do prądu.

Prysznic elektryczne 12v

Najbardziej komfortową grupą prysznic turystycznych — są te zasilane prądem. Podłącza się je do gniazda zapalniczki, a cały proces jest zautomatyzowany. Pompka w prysznicu dzięki elektryczności zapewnia odpowiednie ciśnienie, a woda wylatuje pewnym strumieniem, rozpraszając się na wszystkie strony. Taka forma jest najbardziej zbliżona do tego domowego, a wygoda pozwala na częste kąpiele. Najpopularniejsze pojemności to 20 i 40 l. W zupełności wystarczy to na komfortowy prysznic i nie sprawi problemu z napełnieniem. Pojemniki wykonane są z plastiku, co gwarantuje dużą odporność na uszkodzenia w trudnym terenie czy podczas transportu. Ceny rozpoczynają się od 100 zł – 200 zł i nie są zbyt wygórowane jak za możliwość wzięcia komfortowego prysznica podczas wakacji. To dobra inwestycja, szczególnie jeśli często podróżujemy.

Plusy: Duża wygoda użytkowania, duże pojemności prysznica, możliwość przechowywania pojemnika z wodą w dowolnym miejscu.

Dodatkowe akcesoria

Gdy mamy możliwość przewozu dodatkowych elementów możemy znacznie zwiększyć swój komfort i rozbudować podstawowy prysznic. Oprócz samego urządzenia możemy pokusić się o składany parawan. Prysznic z kabiną będzie naprawdę dobrą namiastką tego hotelowego jak na trudne warunki. Kolejnym małym, aczkolwiek przydatnym dodatkiem są końcówki do prysznica. Mógł mieć mniejsze lub większe dziurki, rozpraszać strumień lub go centralizować. Wiele modeli zapewni najwygodniejsze rozwiązanie.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:01
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.