Udostępnij
Skomentuj

Jakie łóżeczko turystyczne wybrać dla dziecka? Które najlepsze dla niemowlaka?

Wybierając się na wycieczkę z maluchem, warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w łóżeczko turystyczne.

Rozkładane łóżko dla dzieci, dzięki któremu niezależnie od miejsca maluch będzie miał zapewniony komfort spania. Sen jest dla niemowlaków niezwykle ważny, więc jego miejsce spania powinno być bezpieczne, przyjazne i dobrze dostosowane do jego potrzeb, by najlepiej spełnić swoją funkcję.

Łóżeczka turystyczne dla dzieci

Przy wyborze łóżeczka turystycznego warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, które mogą okazać się niezwykle przydatne. Oczywiście najlepiej jest wybrać takie łóżeczko składane, które ma dobre kółka i blokady, jego rozkładanie nie stanowi problemu, a po złożeniu ma możliwie najmniejsze wymiary, jednak oprócz tych podstawowych elementów należy również pamiętać o przydatności łóżeczka w praktyce:

  • łóżeczko turystyczne z moskitierą – zapewnia dziecku możliwość obserwowania tego, co dzieje się poza łóżeczkiem, i jednocześnie chroni malucha przed owadami, dzięki czemu można je rozstawić na dworze
  • łóżeczko turystyczne z zadaszeniem – pozwala chronić dziecko przed promieniami słonecznymi, dzięki czemu doskonale sprawdza się w użytkowaniu poza mieszkaniem bez strachu o negatywne skutki nadmiaru promieni słonecznych
  • łóżeczko turystyczne z przewijakiem – to doskonałe, praktyczne rozwiązanie, które pomaga zaoszczędzić pieniądze na akcesoria oraz miejsce w pomieszczeniu. Przewijać z reguły usytuowany jest na górze łóżeczka przy węższej krawędzi w poprzek dłuższej, dzięki czemu jest umieszczone stabilnie i doskonale sprawuje swoją funkcję
  • łóżeczko turystyczne z materacem – kupując łóżeczko z materacem, nie trzeba się martwić o dodatkowe miękkie wyłożenie w jego wnętrzu, bowiem materac doskonale spełnia tę rolę, zapewniając dziecku najwyższy komfort wypoczynku
  • łóżeczko turystyczne z kołyską – dodatkowe elementy dołączone są do nóg łóżeczka i sprawiają, że w prosty sposób można traktować łóżeczko jako uspokajającą kołyskę. Doskonały wybór dla rodziców, których dzieci najszybciej zasypiają kołysane.
Warto wiedzieć!

Przed wyborem łóżeczka turystycznego, warto zwrócić również uwagę na dodatkowe akcesoria i rozwiązania ułatwiające użytkowanie łóżeczka: karuzele, rozpinany bok, dzięki któremu dziecko może samodzielnie wchodzić i wychodzić z łóżeczka, miękkie zabezpieczenia boków, dodatkowe kieszonki. Wszystko to sprawia, że łóżeczko turystyczne staje się wielofunkcyjnym, praktycznym narzędziem niezastąpionym w podróży.

Czy łóżeczko turystyczne jest zdrowe dla noworodka i niemowlaka?

W Internecie można znaleźć wiele sprzecznych opinii na temat tego, czy łóżeczko turystyczne jest zdrowe dla dzieci. Spór toczy się najczęściej o korzystanie z tego typu łóżeczka zamiast drewnianego łóżeczka klasycznego. Zdaniem rehabilitantów łóżeczko turystyczne nie wpływa negatywnie na drowie dziecka i posiadając produkt dobrej jakości z porządnym, twardym dnem oraz wysokiej jakości materacem, można śmiało używać go nie tylko w podróży, ale również zamiast łóżeczka klasycznego.

Warto wiedzieć!

Poleca się, by przed wyjazdem oswoić dziecko z łóżeczkiem turystycznym – pozwolić mu spać wewnątrz ­– dzięki temu nie będzie się denerwowało w nowym środowisku i miejscu spania poza domem.

Jakie łóżeczko turystyczne dla dziecka? Jak wybrać najlepszy dla niemowląt?

Na rynku można się spotkać z wieloma różnymi producentami łóżeczek turystycznych dla dzieci. Poniżej zamieszczono kilka z nich, które zyskują wśród klientów doskonałe opinie.

  • Łóżeczka turystyczne Kinderkraft – firma produkująca wysokiej jakości łóżeczka dla dzieci. W swojej ofercie prezentują wiele niezwykle praktycznych, solidnie wykonanych łóżeczek z dodatkami, moskitierami, daszkami, poziomami i bocznymi wyjściami oferowane w wielu różnych kolorach wyposażone w doskonałej jakości materace
  • Łóżeczka turystyczne Chicco – w ofercie firmy można znaleźć wiele różnych łóżeczek turystycznych wysokiej jakości, które doskonale sprawdzają się również na co dzień, dzięki solidnej konstrukcji i zaopatrzeniu w materace wysokiej jakości
  • Łóżeczka turystyczne Caretero – firma zajmuje się produkcją turystycznych łóżeczek dla dzieci z bocznym wyjściem i moskitierą oraz wieloma różnymi dodatkami. Produkty mają stabilną konstrukcję i wygodne materace, a w ofercie można znaleźć zarówno łóżeczka najprostsze jak i posiadające cały szereg dodatków
  • Łóżeczko turystyczne Lionelo – firma oferuje łóżeczka turystyczne z całą gamą dodatków i ułatwień, dzięki którym łóżeczko staje się niezwykle przydatnym wyposażeniem. Produkty są solidne i posiadają wysokiej jakości materace.

Od kiedy łóżeczko turystyczne dla dziecka?

Z łóżeczka turystycznego można korzystać już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Dzięki solidnej konstrukcji, miękkiemu materacowi i moskitierze dziecko czuje się w łóżeczku komfortowo i ma zapewnione bezpieczeństwo przed urazami i podduszeniami. Dla najmłodszych dzieci można zaopatrzyć się w łóżeczko turystyczne dwupoziomowe wyposażone w regulowaną wysokość (2 poziomy), lub w trzypoziomowe, dzięki któremu maluch będzie znajdował się wyżej i łatwiej będzie o niego zadbać.

Przy wyborze łóżeczka należy kierować się jego wytrzymałością, bowiem mają one różne ograniczenia, gdzie brana pod uwagę jest waga dziecka oraz jego wzrost. Łóżeczko turystyczne do ilu kg będzie najlepsze dla dziecka? Wszystko zależy od jego wytrzymałości łóżeczka i czasu, jaki chce się z niego korzystać. Najczęstszymi kategoriami wagowymi są: łóżeczko turystyczne do 20 kg oraz łóżeczko turystyczne do 30 kg. Istnieje również łóżeczko turystyczne dla bliźniaków, którego wytrzymałość i rozmiary są odpowiednio większe.

Odpowiedź na pytanie: „Do jakiego wieku sprawdza się łóżeczko turystyczne?”, również zawiera się w jego wytrzymałości, bowiem nie ma ograniczenia wiekowego, wszystko zależy od wielkości akcesorium i liczby kilogramów, które jest w stanie udźwignąć.

Jak złożyć łóżeczko turystyczne?

Łóżeczko turystyczne dwupoziomowe oraz jednopoziomowe składa się w taki sam sposób. Przede wszystkim należy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu. Składanie należy zacząć od rozłożenia szkieletu i dociśnięcie środka łóżeczka, by uzyskało sztywność. Następnie należy upewnić się, że łóżeczko stoi stabilnie aby zamontować materacyk. Składanie łóżeczka turystycznego jest niezwykle proste i bardzo szybkie, dzięki czemu poradzi sobie z nim każdy.

Jak wyprać łóżeczko turystyczne?

Łóżeczka turystycznego nie da się wyprać w pralce, dlatego też można to zrobić przed domem, na balkonie lub w wannie. Trzeba przygotować odpowiednią mieszankę wybranego środka czyszczącego, następnie zmoczyć materiał łóżeczka i umyć je ręcznie, a na koniec spłukać.

Łóżeczka turystyczne wysychają stosunkowo szybko, dlatego nie należy się martwić, kilka godzin na słońcu bądź w ciepłym pomieszczeniu w zupełności wystarczy do ich wysuszenia.

Czy do łóżeczka turystycznego potrzebny jest materac?

Większość obecnych na rynku łóżeczek wyposażona jest w materac. Ich jakość zależy jednak od wykonania i niektóre łóżeczka – szczególnie te gorszej jakości – mogą mieć zbyt cienki materac, który nie zapewni dziecku odpowiedniego komfortu. W takim wypadku należy dokupić do łóżeczka turystycznego dodatkowy materac, bądź wykorzystać materac z łóżeczka domowego.

Jaki materac do łóżeczka turystycznego najlepszy?

Dobry materac do łóżeczka turystycznego to przede wszystkim taki, który wymiarami będzie odpowiadał łóżeczku, by zapewnić dziecku komfort i bezpieczeństwo. Często doskonale sprawdzają się materace z łóżeczek tradycyjnych. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ciężar materaca, im lżejszy, tym łóżeczko dłużej będzie w stanie służyć dziecku.

Kojec czy łóżeczko turystyczne - co wybrać dla niemowlaka?

Zarówno kojec jak i łóżeczko turystyczne doskonale nadają się jako miejsca do spania dla dzieci, jednak kojce składa się nieco ciężej, są większe i mniej poręczne, przez co gorzej sprawdzają się w podróży. Łóżeczko turystyczne sprawdza się lepiej jako akcesorium na wyjazdy ze względu na prosty sposób składania, stosunkowo niewielką powierzchnię po złożeniu oraz niewielką jak na tego typu akcesorium wagę.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:25
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.