Udostępnij
Skomentuj

Prostownice do krótkich włosów – jaką wybrać?

Wśród szerokiej oferty prostownic są też modele idealne do krótkich włosów. Dowiedz się, jak je rozpoznać.

W stylizacji krótszej fryzury nieocenionym narzędziem może okazać się prostownica. Za jej pomocą możesz łatwo i szybko wystylizować krótkie włosy. 

Polecane prostownice

Jaka prostownica do krótkich włosów, jaka będzie najlepsza?

Jeżeli nosisz krótką fryzurę, wiesz, jak trudno jest czasem znaleźć dopasowane akcesoria do modelowania włosów. Większość standardowych modeli nie sprawdza się ze względu na zbyt dużą szerokość płytek. Teoretycznie specjalna prostownica do krótkich włosów nie jest Ci niezbędna, ale może stanowić przyjemne ułatwienie codziennego układania włosów. Dzięki niej zarówno szybka stylizacja, jak i dłuższe szykowanie się na wieczorne wyjście staną się prostsze.

Dobrze dobrany, profesjonalny sprzęt fryzjerski pomoże Ci przede wszystkim dobrze uchwycić krótkie włosy. Najważniejszą cechą zatem będą odpowiednio wąskie płytki grzewcze, które są w stanie złapać nawet całkiem króciutkie fragmenty fryzury, jak pazurki czy grzywka. Do Ciebie należy decyzja, czy poszukujesz prostownicy, która jest dobra i tania, czy wolisz profesjonalny sprzęt fryzjerski jak na przykład prostownica Babyliss do krótkich włosów.

Wąska prostownica do krótkich włosów – na co zwrócić uwagę?

Jeśli Twoja krótka fryzura sprawia Ci problemy takie jak łamliwość i przesuszenie, elektryzowanie się i nawet wypadanie włosów – koniecznie wybierz bardziej kompleksowe narzędzie, wykonane przy zastosowaniu najnowszych technologii, które nie pozwalają wysokiej temperaturze niszczyć Twoich włosów. Jedną z nich jest funkcja jonizacji. Prostownice z jonizacją są coraz popularniejsze. Wytwarzają ujemny ładunek, który pozwala wygładzić włosy oraz zapobiegać ich puszeniu się i elektryzowaniu.

Drugim ciekawym pomysłem jest funkcja pary wodnej, która zapobiega wysuszaniu włosów podczas stylizacji na gorąco. Para wodna emitowana przez urządzenie pozwala na szybsze osiągnięcie zamierzonego efektu, przez co ogranicza czas kontaktu włosów z wysoką temperaturą. Prostowanie jest więc krótsze, a efekt długotrwały. Jeśli ciekawi Cię, jak to wygląda w praktyce, do przetestowania poleca się prostownica Philips do krótkich włosów z tą technologią.

Jaka prostownica najlepiej wyprostuje krótsze włosy?

Oprócz zwracania uwagi na najbardziej istotny aspekt jak płytki grzewcze o małej szerokości możesz zdecydować się na dowolne urządzenie, które tylko spełnia Twoje oczekiwania techniczne i wizualne. Nie ma szczególnych przeciwwskazań do stosowania konkretnych typów prostownic przez osoby o krótszych włosach. Prostownica Remington do krótkich włosów świetnie sprawdzi się nawet w przypadku włosów, które są bardzo cienkie i osłabione.

Jeśli chodzi o inne istotne moduły większości prostownic, być może zastanawiasz się, czy do krótkich włosów lepsze będą płytki ceramiczne, czy może płytki tytanowe. Odpowiedź brzmi: jedne i drugie mogą doskonale się sprawdzić i nie ma powodu, by się ich obawiać. Ceramiczne płytki grzewcze mogą być lepszym wyborem, jeśli szukasz tańszej, klasycznej opcji – jest to też wybór delikatniejszy i zazwyczaj gładszy, jednak przez to także podatny na zarysowania. Druga opcja, czyli prostownice tytanowe, to inwestycja w trwałość.

Jak używać prostownicy do krótkich włosów?

Tak jak w przypadku większych narzędzi, mała, a nawet miniaturowa prostownica doskonale sprawdzi się do wielu rodzajów stylizacji. Co więcej – prostownica w wersji slim może zapewnić nawet lepsze efekty, gdy masz ochotę na kręcenie włosów. Przy jej użyciu z łatwością wykonasz zatem nie tylko gładkiego, efektownego boba i idealnie wyrównasz grzywkę, lecz także możesz spróbować pokusić się o bardziej skomplikowane fryzury.

Dzięki wyjątkowo cieniutkim płytkom grzewczym prostownica do krótkich włosów doskonale spełni funkcję lokówki. Wypróbuj metodę z nawijaniem niewielkich pasm, zaciśniętych między płytkami grzewczymi, i obracaniem urządzeniem do zewnątrz. W zależności od temperatury i intensywności ruchu, a także od tego, jak ciasno zawiniesz włosy, efektem mogą być bardziej delikatne fale lub drobne loczki. Przy stylizacji termicznej zawsze pamiętaj o stosowaniu kosmetyków termoochronnych.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:07
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.