Udostępnij
Skomentuj

PREYON Brown All Claw – recenzja klawiatury 60%

PREYON Brown All Claw to klawiatura mechaniczna 60%, która może pochwalić się aż trzema rodzajami łączności.

PREYON Brown All Claw jest nowym przedstawicielem ciągle powiększającej się rodziny klawiatur mechanicznych w rozmiarze 60%. Tego typu modele dosłownie szturmują rynek, więc nic dziwnego, że debiutujący dopiero na rynku polski producent również ma je w swojej ofercie. Brown All Claw ma jednak kilka asów w rękawie!

Recenzowana klawiatura jest nie tylko bardzo mała i poręczna, jak zresztą wszystkie modele w rozmiarze 60%, ale umożliwia także bezprzewodową łączność z kilkoma urządzeniami równocześnie. PREYON Brown All Claw to uniwersalny i kompaktowy sprzęt dla wszystkich graczy. Może przydać się także podczas codziennej pracy z komputerem. A do tego jest stosunkowo tania.

Klawiatura 60% dla każdego

Urządzenia typu PREYON Brown All Claw absolutnie nie mają sobie równych w kwestii kompaktowości i mobilności. Ich niewielki rozmiar sprawia, że możemy zabrać je wszędzie ze sobą, zmieszczą się nawet do niektórych kieszeni! Klawiatury mechaniczne 60% są wybornym rozwiązaniem dla graczy, którzy mają małe biurko lub potrzebują więcej przestrzeni np. na bardziej zamaszyste ruchy myszką.

PREYON Brown All Claw

Jest też jeden argument przemawiający właśnie za modelami 60%: wielu użytkowników chwali je za ich… wygląd! Klawiatury gamingowe, takie jak PREYON Brown All Claw, sprawiają naprawdę bardzo dobre wrażenie. To głównie dzięki małym przestrzeniom między klawiszami takie upchnięcie może się po prostu podobać.

Trzy metody łączności

PREYON Brown All Claw oferuje aż trzy metody łączności. USB, łączność Bluetooth i połączenie bezprzewodowe 2,4 GHz. Przy czym kabla będziemy używać pewnie głównie do ładowania – łączność przewodowa jest tu jedynie jednym z trzech wariantów i traktować ją można jako opcję rezerwową.

W zestawie z klawiaturą znajdziemy specjalny odbiornik podłączany do portu USB. Zapewnia on stabilne i szybkie połączenie 2,4 GHz z komputerem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby za pomocą Bluetooth sparować PREYON Brown All Claw aż z trzema różnymi urządzeniami równocześnie.

Dlaczego to takie ważne? Przy takich sposobach łączności możemy z PREYON Brown All Claw pracować w tym samym czasie na komputerze, tablecie, telefonie i telewizorze, w locie przeskakując pomiędzy sparowanymi sprzętami, gdy tego potrzebujemy. Bluetooth nie jest technologią doskonałą, więc cierpi na nieznaczne opóźnienia – dlatego do grania najlepiej wykorzystać łączność 2.4 GHz lub kabelek. Wszechstronność PREYON Brown All Claw zasługuje na oklaski, szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę relatywnie niską cenę urządzenia.

Gateron Brown

Kluczowym aspektem w przypadku klawiatur mechanicznych są zastosowane w nich przełączniki. W przypadku recenzowanego modelu producent zdecydował się na montaż switchy Gateron Brown. Brązowe przełączniki stanowią złoty środek między liniowymi czerwonymi (te najlepiej sprawdzają się w grach) a głośno klikającymi switchami niebieskimi (które preferowane są przez osoby dużo piszące).

PREYON Brown All Claw

Gateron Brown to więc switche o uniwersalnym charakterze, zapewniające wygodę użytkowania niezależnie od tego, czy klawiaturę wykorzystujemy do grania czy pracy biurowej. Charakterystyka modeli 60% (czyli np. brak strzałek) sprawia, że znacznie lepiej sprawdzają się one w gamingu niż pisaniu, niemniej jednak jedno nie wyklucza zupełnie drugiego.

Dodatkowe funkcje

Sterownik do PREYON Brown All Claw przygotowany przez producenta dla komputerów PC pozwala między innymi na rejestrację makr czy skorzystanie z dodatkowych efektów podświetlenia. Częścią funkcji możemy też sterować za pomocą klawiaturowych skrótów, jednak ustawienie wszystkiego w aplikacji jest znacznie wygodniejsze.

Warto wspomnieć też o baterii, bowiem w PREYON Brown All Claw zastosowano ogniwo o pojemności 2500 mAh. Może ono wystarczyć nawet na 200 godzin użytkowania (niestety, aby osiągnąć taki czas, trzeba wyłączyć podświetlenie RGB), co jest świetnym wynikiem. Przy korzystaniu z klawiatury 8h dziennie będziemy musieli ją ładować tylko raz w miesiącu!

Czy warto kupić PREYON Brown All Claw?

PREYON Brown All Claw jest produktem nowej na rynku akcesoriów gamingowych firmy, ale już teraz oferuje możliwości i jakość wykonania na poziomie klawiatur znacznie droższych. Jest to zatem świetny obiekt polowań dla łowców okazji – w swojej klasie cenowej może być prawdziwym hitem.

PREYON Brown All Claw można polecić w zasadzie każdemu, jednak powinni się nim zainteresować przede wszystkim gracze. Bardzo dobre przełączniki Gateron Brown, trzy tryby łączności i możliwość programowania makr oraz mocna bateria sprawiają, że jest to urządzenie bardzo uniwersalne. Mała i zwarta konstrukcja wygląda rewelacyjnie, ale ten typ klawiatur niekoniecznie będzie się dobrze sprawdzał w codziennej pracy z dokumentami lub arkuszami kalkulacyjnymi.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:02
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.