Udostępnij
Skomentuj

Odkurzacze bezprzewodowe: ranking 2024. Który najlepszy?

Odkurzacze bezprzewodowe: ranking 2024 to zbiór najciekawszych odkurzaczy na rynku. Jaki odkurzacz pionowy kupić?

Odkurzacz bezprzewodowy to w ostatnim czasie jeden z najpopularniejszych sprzętów małego AGD. Dzięki swoim niezaprzeczalnym zaletom coraz mocniej wypiera z rynku poprzednika. Dzieje się tak, między innymi, dlatego, że jest od odkurzacza przewodowego zauważalnie wygodniejszy. Poręczność, łatwość obsługi i wszechstronność to tylko kilka przykładowych atutów odkurzacza pionowego.

Polecane odkurzacze pionowe

Rosnąca popularność, jaką cieszą się odkurzacze bezprzewodowe, wynika z kilku ważnych czynników. Najważniejszym z nich jest pojawienie się rynkowej konkurencji, dzięki której stały się tańsze i powszechnie dostępne. Jeszcze do niedawna liczył się tylko jeden produkt – odkurzacz Dyson. To właśnie koncepcja tej firmy została zaadaptowana i rozwinięta przez innych producentów, co sprawiło, że rynek nasycił się konkurencyjnymi produktami, a cena spadła.

Odkurzacze bezprzewodowe: ranking 2024 to materiał, w którym próbujemy znaleźć odpowiedź na to, który odkurzacz bezprzewodowy zasługuje na szczególną uwagę. Choć wszystkie wydają się być do siebie podobne, w rzeczywistości jeden odkurzacz pionowy mocno różni się od drugiego. Czym konkretnie? O tym poniżej.

Odkurzacze bezprzewodowe: ranking 2024. Na co zwrócić uwagę?

Jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić? Czym powinien wyróżniać się dobry odkurzacz pionowy? Parametrów jest kilka, dlatego warto je wymienić jeszcze zanim przejdziemy do prezentacji szczególnie ciekawych modeli.

Może się wydawać, że najważniejszym parametrem dobrego odkurzacza bezprzewodowego jest siła ssania. Owszem, jest w tym dużo racji, jednak z pewnością nie jest to jedyna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Bardzo istotny jest również czas pracy na baterii. Co z tego, że zdecydujemy się na zakup odkurzacza, skoro przy jego pomocy nie będziemy w stanie odkurzyć całego mieszkania bez konieczności robienia przerw na ładowanie? Z pewnością nie bylibyśmy zadowoleni z takiego sprzętu AGD.

Kolejnym parametrem, równie istotnym co moc odkurzacza bezprzewodowego i jego bateria, jest zestaw dołączonych akcesoriów. Różnice między poszczególnymi modelami są tutaj bardzo duże. Często okazuje się, że wystarczy dopłacić kilkadziesiąt czy kilkaset złotych, by cieszyć się zdecydowanie bardziej funkcjonalnym odkurzaczem.

Dodatkowe szczotki i ssawki, elastyczna rura, uchwyt umożliwiający powieszenie odkurzacza, a także szczotka podświetleniem to najistotniejsze elementy wyposażenia dobrego odkurzacza bezprzewodowego. Nie warto na nich oszczędzać, gdyż są to dość trudno dostępne akcesoria. Jeżeli nie zdecydujemy się na ich nabycie razem z odkurzaczem, później możemy mieć problem z dobraniem akcesoriów. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy zdecydujemy się na jeden z najtańszych modeli od nieco mniej znanych producentów, pochodzących głównie z Chin.

Nie przedłużając, rzućmy okiem na to, co proponują nam producenci najpopularniejszych odkurzaczy bezprzewodowych na rynku.

Ranking odkurzaczy pionowych 2024

Worx WX038.9

Idealny dowód na to, że marka, która nie jest tak szeroko rozpoznawalna, również ma w swojej ofercie sprzęt, który będzie bardzo dobrym wyborem. Odkurzacz pionowy Worx WX038.9 to odkurzacz pionowy, który zaskakuje pozytywnie – i to na wielu polach. Przede wszystkim czas pracy. Dzięki dwóm wymiennym akumulatorom, urządzenie jest w stanie pracować aż 44 minuty. Nie można też nie docenić niskiej wagi i profilu (łatwo dociera np. pod wyższą sofę), mocną siłę zasysania, mnogości końcówek i LED-owego podświetlenia głównej szczotki. W sam raz do codziennych porządków, gdzie liczy się naprawdę dobra wydajność. I co więcej, oferuje aż trzy tryby pracy, pozwalające na dostosowanie wydajności do rodzaju zabrudzeń, z którymi ma się uporać. Worx sprawił, że sprzątanie z jego sprzętem było łatwe i przyjemne.

Odkurzacz pionowy Worx WX038.9

Odkurzacz pionowy Worx WX038.9

Bosch BBHF214G

Myślisz nad zakupem odkurzacza bezprzewodowego, ale nie chcesz wydawać na początek sporej sumy pieniędzy i wolałbyś zacząć od czegoś tańszego? Właśnie z myślą o takich użytkownikach powstał ten odkurzacz bezprzewodowy Bosch. W modelu Bosch BBHF214G zastosowano podstawowe komponenty, jednak w tej cenie ciężko byłoby oczekiwać czegokolwiek więcej. Tani odkurzacz bezprzewodowy ma spore ograniczenia, jednak w tym konkretnym przypadku nie są one szczególnie odczuwalne. Dobry odkurzacz bezprzewodowy za 500 złotych i mniej? To właśnie Bosch BBHF214G.

Odkurzacz pionowy Bosch BBHF214G

Odkurzacz pionowy Bosch BBHF214G

Philips PowerPro Aqua FC6409/01

Odkurzacz bezprzewodowy Philips po prostu musiał znaleźć się na tej liście. To jeden z popularniejszych producentów na rynku, dlatego ciężko byłoby przejść obojętnie obok jego produktów. Na liście rekomendacji znalazł się odkurzacz bezprzewodowy Philips PowerPro Aqua FC6409/01. Dlaczego właśnie ten odkurzacz pionowy? Głównie z uwagi na fakt wyposażenia go w bardzo interesujący dodatek, jakim jest funkcja mycia podłogi. To sprzęt w sam raz do wykorzystania na powierzchniach, które raz na jakiś czas dobrze byłoby przetrzeć na mokro.

Odkurzacz pionowy Philips PowerPro Aqua FC6409/01

Odkurzacz pionowy Philips PowerPro Aqua FC6409/01

Tefal X-Force Flex 11.60 TY9890

Obecny w naszym zestawieniu odkurzacz bezprzewodowy Tefal udowadnia, że tego typu konstrukcje są czymś zdecydowanie więcej, niż tylko prostymi odkurzaczami o nieco innym kształcie, niż dotychczas najpowszechniejsze. Tefal X-Force Flex 11.60 TY9890 to jeden z najlepiej wyposażonych modeli na rynku, dedykowany wymagającym klientom. Gięta rura pozwala dostać się nawet w trudno dostępne miejsca, a funkcja mycia zwiększa jego funkcjonalność o sprzątanie na mokro. Do tego cały zestaw szczotek i ssawek, pomocny w utrzymaniu w czystości całego mieszkania. Odkurzacz bezprzewodowy Tefal X-Force Flex 11.60 TY9890 to kompleksowe rozwiązanie dla utrzymania domu w czystości.

Odkurzacz pionowy Tefal X-Force Flex 11.60 TY9890

Odkurzacz pionowy Tefal X-Force Flex 11.60 TY9890

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10

Xiaomi odkurzacz pionowy to jedno z najczęstszych zapytań do wyszukiwarki internetowej gdy mowa o odkurzaczach bezprzewodowych. Z tego też powodu nie mogło zabraknąć przedstawiciela chińskiej marki w naszym zestawieniu. Padło na model cieszący się ogromną popularnością, czyli odkurzacz Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10. Dlaczego właśnie ten? Zdecydowały mocna bateria, niezła siła ssania i sporo wyposażenia dodatkowego, jakie może okazać się przydatne w codziennej eksploatacji. To jeden z tych odkurzaczy, które jako pierwsze bierzemy pod uwagę, gdy mowa o modelach bezprzewodowych.

Odkurzacz pionowy Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10

Odkurzacz pionowy Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10

Samsung Bespoke Jet Pro VS20A95973B

Odkurzacze bezprzewodowe to produkty, które znaleźć można na różnych półkach cenowych. Od najtańszych, których cena nie przekracza 500 złotych, po konstrukcje za kilka tysięcy złotych. Przykładem modelu z górnego pułapu jest odkurzacz bezprzewodowy Samsung. Naturalnie, nie każdy odkurzacz Samsung kosztuje tyle, ile model umieszczony w naszym zestawieniu. Niemniej, to właśnie Samsung Bespoke Jet Pro VS20A95973B szczególnie trafił w gusta klientów. Czy zdecydowała moc i funkcja mycia, czy może było to bardzo atrakcyjne wzornictwo, charakterystyczne dla serii produktów Samsung Bespoke? Niezależnie od tego, argumentów za wyborem Samsung Bespoke Jet Pro VS20A95973B jest sporo.

Odkurzacz pionowy Samsung Bespoke Jet Pro VS20A95973B

Odkurzacz pionowy Samsung Bespoke Jet Pro VS20A95973B

Dyson V10 Absolute

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson to klasa sama w sobie. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie produkty tej marki cieszą się szczególnie wysoką renomą. To właśnie Dyson zapoczątkował modę na odkurzacze bezprzewodowe, za co firmie należą się słowa uznania. Choć od tego czasu minęło już wiele lat, producent wciąż radzi sobie bardzo dobrze. Przykładem może być model Dyson V10 Absolute, który na tle konkurencji wyróżnia się solidnymi, równymi parametrami. Dysponuje również zestawem akcesoriów, a atrakcyjne wzornictwo przyciąga uwagę bardziej wymagających klientów. Odkurzacz pionowy Dyson V10 Absolute to właściwy model do każdego domu.

Odkurzacz pionowy Dyson V10 Absolute

Odkurzacz pionowy Dyson V10 Absolute

Dreame T30

Dreame to kolejna z chińskich marek, którą szczególnie upodobali sobie klienci sklepów internetowych w Polsce. Czemu zawdzięcza swoją popularność? Przede wszystkim wyjątkowo korzystnemu stosunkowi ceny do oferowanych możliwości. Przykładem jest odkurzacz bezprzewodowy Dreame T30, którego wyposażenie i parametry śmiało można nazwać kompletnymi. Co bardzo istotne, wcale nie przełożyło się to na cenę odkurzacza, która czyni go niezwykle atrakcyjną propozycją. Odkurzacz Dreame T30 to dowód na to, że również w tym segmencie można otrzymać wiele za niewiele.

Odkurzacz pionowy Dreame T30

Odkurzacz pionowy Dreame T30

Viomi A9

To kolejny z produktów udowadniających, że odkurzacz bezprzewodowy wcale nie musi być droższy od rozwiązań przewodowych, a wręcz przeciwnie. Kosztuje praktycznie tyle samo, oferując przy tym znacznie wyższy komfort użytkowania. Cena Viomi A9 może zadziwiać, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że jest to odkurzacz bezprzewodowy ze szczotką z podświetleniem LED, co do zasady dostępną w znacznie droższych modelach. Odkurzacz bezprzewodowy Viomi A9 to pierwszy wybór, gdy najwyższym priorytetem jest cena.

Odkurzacz pionowy Viomi A9

Odkurzacz pionowy Viomi A9

Jimmy JV85 Pro

Zestawienie zamyka odkurzacz bezprzewodowy Jimmy JV85 Pro. Znalazł się w nim głównie z uwagi na bardzo bogate wyposażenie, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę jego rozsądną cenę. Odkurzacz Jimmy to bardzo dobra alternatywa dla produktów Xiaomi czy Dreame. Kiedy warto po niego sięgnąć? O tym decydują indywidualne kwestie, takie jak poszczególne elementy wyposażenia.

Odkurzacz pionowy Jimmy JV85 Pro

Odkurzacz pionowy Jimmy JV85 Pro

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać?

Przedstawiony wyżej ranking odkurzaczy udowodnił, że wybór właściwego sprzętu może okazać się dość skomplikowany. Wiele zależy od tego, jakim konkretnie budżetem dysponujemy, ponieważ im więcej pieniędzy, tym łatwiej dobrać odkurzacz do indywidualnych preferencji. Odkurzacze bezprzewodowe różnią się od siebie kilkoma kluczowymi parametrami, o których warto pamiętać.

Decydując się na zakup odkurzacza bezprzewodowego należy rozważyć, jak mocną baterią dysponuje. O ile w przypadku typowego mieszkania w bloku to raczej kwestia drugoplanowa, bo większość odkurzaczy poradzi sobie bez najmniejszego problemu, tak większy dom może okazać się wyzwaniem. Jeżeli chcemy mieć możliwość pozbycia się kurzu z całego domu za jednym razem, warto sięgnąć po odkurzacz pionowy z jak najmocniejszą baterią.

Istotnym parametrem odkurzacza bezprzewodowego jest również siła ssania. Tu podobnie, im więcej, tym lepiej, jednak nie zawsze powinien to być parametr decydujący. Duża siła ssania przyda się przede wszystkim na dywanach, zwłaszcza tych z dłuższym włosiem. Jeżeli w naszym mieszkaniu czy domu takich nie ma, odkurzacz bezprzewodowy da sobie radę nawet wtedy, gdy nie wykorzystamy pełni jego mocy.

Bardzo ważną cechą, którą powinien legitymować się dobry odkurzacz pionowy, jest bogaty zestaw akcesoriów do odkurzacza. Do szczególnie przydatnych elementów wyposażenia należą szczotka z podświetleniem LED, łamana rura, elastyczna rura i zestaw ssawek. Odkurzacz bezprzewodowy – ranking to materiał, który zwraca uwagę również na ten element, dlatego warto korzystać z niego podczas zakupów.

Odkurzacz bezprzewodowy: jaka moc będzie wystarczająca?

Jak wspomnieliśmy wyżej, wymagania pod względem mocy ssania dużo zależą od tego, jaką powierzchnię ma sprzątać dany odkurzacz. W przypadku podłóg gładkich, takich jak płytki czy panele, nie ma to większego znaczenia, ponieważ właściwie każdy odkurzacz da sobie radę. Podobnie w przypadku wykładzin i dywanów z krótkim włosiem. Nieco więcej problemów mogą sprawić grubsze dywany i meble.

Doświadczenie użytkowników odkurzaczy pionowych wskazuje na to, że rozsądne minimum dla tego typu urządzenia to około 20 000 Pa. Warto pamiętać o tym, że odkurzacz jest w stanie pracować z maksymalną mocą zaledwie przez kilka minut, co sprawia, że z tego trybu korzysta się jedynie sporadycznie.

Dlaczego warto kupić odtwarzacz bezprzewodowy?

Odkurzacz pionowy to bardzo wygodny sprzęt AGD, z którego korzysta się naprawdę przyjemnie. Samo to, że nie trzeba szukać gniazdka i rozwijać kabla mówi samo za siebie. Dzięki temu sięgamy po odkurzacz zdecydowanie częściej, przez co w naszym mieszkaniu znaleźć można o wiele mniej kurzu i brudu. Odkurzacz bezprzewodowy czyni sprzątanie przyjemniejszym, a to oznacza, że spełnia swoją rolę dokładnie tak, jak powinien.

Kolejnym argumentem za zakupem właśnie odkurzacza bezprzewodowego jest jego cena. Jeszcze do niedawna były to bardzo drogie konstrukcje, niedostępne dla tych, którzy szukali zwykłego odkurzacza. Dziś, zwłaszcza dzięki chińskim firmom, różnice między odkurzaczami przewodowymi, a bezprzewodowymi zacierają się.

Odkurzacz bezprzewodowy to również praktyczne urządzenie, które pomoże w sprzątaniu mebli, zasłon i wszystkich tych powierzchni, na których osadza się kurz. Wiele modeli legitymuje się bogatym wyposażeniem dodatkowym, przez co znacząco wzrasta ich funkcjonalność. Warto wspomnieć chociażby o funkcji mopowania, dostępnej w nieco droższych odkurzaczach myjących.

To tylko kilka najistotniejszych argumentów przemawiających za tym, że najlepszy czas na zakup odkurzacza pionowego jest właśnie teraz. Nie pożałujesz!

Udostępnij
5,0
2 oceny
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Tylko i wyłącznie roomba, mam model i3 i jest super.
Specjalista Morele | 02:13
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.