Udostępnij
Skomentuj

Oczyszczacze powietrza do 300 zł – czy warto?

Niskobudżetowe rozwiązania potrafią mile zaskakiwać. Czy tak będzie w przypadku oczyszczaczy powietrza do 300 zł?

Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza?

Od razu należy przyjąć, że lepiej mieć tani oczyszczacz powietrza, niż nie mieć żadnego. Nie ma się co czarować, że każdy sposób na walkę z zanieczyszczonym powietrzem jest dobry, a nie ma skuteczniejszego niż oczyszczacz powietrza. Dobrze dobrane urządzenie, które będzie spełniało oczekiwania użytkowników, szybko i efektywnie poprawi jakość wdychanego powietrza, co może skutkować nie tylko lepszym samopoczuciem, ale przede wszystkim mieć przełożenie na zdrowie – skończą się problemy z alergią czy ciągłym zmęczeniem. Oczyszczacze powietrza radzą sobie z większością zanieczyszczeń – z pyłami pochodzącymi ze smogu, kurzem, alergenami, bakteriami, wirusami, przykrymi zapachami, a także oparami chemicznymi. Wdychanie zanieczyszczonego powietrza jest jedną z najczęstszych przyczyn dolegliwości ze strony układu oddechowego, a czasem może prowadzić do poważnych chorób. Dlatego odpowiedź na pytanie, czy warto kupić oczyszczacz powietrza, wydaje się oczywista.

Polecane oczyszczacze powietrza do 300zł

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Wybór odpowiedniego modelu oczyszczacza powietrza już nie jest tak oczywisty. Rynek jest bowiem bardzo bogaty, a co za tym idzie – daje mnóstwo możliwości. To, jaki kupić oczyszczacz powietrza, powinno zależeć  od kilku kwestii. Ich doprecyzowanie pozwoli wybrać urządzenie idealnie dopasowane do potrzeb. Na zwrócić uwagę, kupując oczyszczacz powietrza?

 • Obszar działania – czyli metraż, jaki jest w stanie obsłużyć dane urządzenie.
 • Moc – im większa, tym praca urządzenia będzie bardziej wydajna, z kolei rachunki nie będą znacznie wyższe – oczyszczacze są zazwyczaj energooszczędne.
 • Rodzaj usuwanych zanieczyszczeń – należy sprawdzić, co konkretnie usuwa dany oczyszczacz, nie każdy bowiem radzi sobie z takimi samymi zanieczyszczeniami.
 • Wykorzystywane filtry – to od nich zależy rodzaj usuwanych zanieczyszczeń. Warto sprawdzić, ile stopni filtracji ma oczyszczacz i jaki ma to przekład na jego pracę.
 • Dodatkowe funkcje – można zakupić sam oczyszczacz, ale także oczyszczacz powietrza z nawilżaczem czy oczyszczacz powietrza z jonizacją.
 • Koszty eksploatacji –  należy zapoznać się z tym, które filtry są do czyszczenia, a które do wymiany, co ile należy to robić i ile kosztują, by uniknąć przykrych niespodzianek.
 • Design – oczyszczacze powinny stać na otwartej przestrzeni, w widocznym miejscu, dlatego warto wybrać takie urządzenie, które będzie zgodne z estetyką wnętrza.

Warto wiedzieć!

Jeśli chodzi o obszar działania – może on być większy niż metraż pomieszczenia, jednak nie odwrotnie. Jeśli w większym pomieszczeniu będzie stało urządzenie o mniejszym zasięgu, jego praca nie będzie efektywna.

Czy warto kupić tani oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza do 300zł to rozwiązanie dla tych, którzy mają mocno ograniczony budżet lub też nie widzą sensu, by wydawać większą kwotę. Czy taki zakup będzie błędem? Nic podobnego. Nawet niskobudżetowe rozwiązanie będzie efektywne, jeśli tylko odbierze się odpowiedni do swoich potrzeb oraz warunków mieszkaniowych model oczyszczacza. Co więcej – niska cena pozwala na zakup np. dwóch urządzeń, by móc oczyszczać różne pomieszczenia w tym samym czasie.

Uwaga!

Niska cena może mieć jednak swoje przełożenie nie tylko w jakości działania, ale także w ukrytych kosztach, np. serwisowania czy eksploatacji. Dlatego należy dokładnie zapoznać się z jakością i ilością filtrów w danym oczyszczaczu, częstotliwością wymiany oraz gwarancją, jaką daje producent.

Czego można oczekiwać od oczyszczaczy powietrza do 300zł, biorąc pod uwagę najistotniejsze kwestie?

Jak widać – mimo niskiej ceny, spektrum możliwości jest dość szerokie, co pozwoli na wybór zadowalającego modelu oczyszczacza. Można znaleźć oczyszczacz powietrza do 120m, a więc do wielkich pomieszczeń, jak i oczyszczacz powietrza z nawilżaczem, a także modele zupełnie podstawowe.

Oczyszczacze powietrza do 300zł – producenci

Niezależnie od tego, jaki kupuje się sprzęt, warto postawić na sprawdzone marki, które są poniekąd gwarancją jakości. Wśród oczyszczaczy powietrza do 300zł nie znajdzie się raczej kultowych producentów, ale są firmy, które cieszą się dobrymi opiniami, np.

 • Ravanson
 • Metrox
 • TCL
 • Esperanza
 • Prime 3
 • ART
 • HB

Warto także przed zakupem zapoznać się z rankingami oczyszczaczy powietrza, porównać wybrane modele i zapoznać się z recenzjami użytkowników, co może pomóc w dokonaniu odpowiedniego wyboru.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:55
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.