Udostępnij
Skomentuj

Nvidia Quadro P600 – wydajność oraz specyfikacja

Nvidia Quadro P600 pojawiła się na rynku na początku 2017 roku. Oparta jest o architekturę Pascal 14 nm, choć dostępna ilość pamięci nie jest bardzo wysoka – wynosi jedynie 2 GB. To sprawia, że jest to karta dedykowana do jedynie podstawowych zastosowań.

Nvidia Quadro P600 to karta dedykowana do komputerów stacjonarnych. Podobnie jak Nvidia Quadro P600 Mobile zawiera jedynie 384 jednostki cieniujące, ale i całkiem wysokie taktowanie zegara. Mimo to niewielka przepustowość magistrali i niewielka ilość pamięci GDDR5 sprawiają, że swoje zastosowanie znajduje jedynie w podstawowych, domowych czynnościach. Profesjonalni gracze z pewnością nie będą zadowoleni z tego GPU.

Polecane karty graficzne

Nvidia Quadro P600 – specyfikacja

Nvidia Quadro P600 – zastosowanie

Jest to karta graficzna, która sprawdzi się w zastosowaniach domowych i biurowych. Do odtwarzania filmów czy pracy na pakietach biurowych i tworzenia prezentacji jest wystarczająca. Będziemy w stanie nawet stworzyć niewymagające wielkiej mocy obliczeniowej symulacje. Niestety to wszystko, co czego Nvidia Quadro P600 nam się przyda.

Jeśli chodzi o gry komputerowe, musimy pogodzić się faktem, że odpalimy na niej jedynie starsze tytuły, a i to często jedynie na wymaganiach minimalnych. Uruchomimy:

  • Rise of the Tomb Raider,
  • Forza Horizon 4,
  • Battlefield 5,
  • Apex Legends.

Niestety jedynie na ustawieniach minimalnych. Jeśli jednak nie szukamy wysokiej wydajności w grach i jesteśmy w stanie przeboleć brak wysokich detali graficznych, karta może okazać się atrakcyjnym cenowo zakupem.

Nvidia Quadro P600 – wydajność

Nvidia Quadro P600 mieści się pomiędzy GTX 465 a Radeonem HD 6850 jeśli chodzi o wydajność wyliczaną na podstawie jednostek cieniujących czy pamięci GDDR5.

Nvidia Quadro P600 w testach PassMark uzyskuje jedynie 3168 punktów – nie jest to dramatycznie niski wynik, acz praktycznie wszystkie nowe karty będą miały lepszy. Patrząc na wyniki benchmarków 3DMark, również nie będziemy pozytywnie zaskoczeni.

W 3DMark 11 Performance GPU układ uzyskuje 4655 punktów. Jedynie test Ice Storm wskazuje nieco więcej, niż cała reszta modeli – prawie 244 tysiące punktów. To zadziwiająco wysoki wynik.

Nvidia Quadro P600 – porównanie z innymi modelami

Sprawdźmy jak będzie wyglądać pojedynek Nvidia Quadro P600 vs P1000 – czy większa cyfra będzie oznaczać lepszą wydajność? Sprawdzimy również, jak bardzo w tyle prezentowane tu GPU pozostaje za popularnym GTX.

W porównaniu do modelu P1000 widzimy niewielki wzrost wydajności. Pojedynek Nvidia Quadro P1000 vs GTX 1060 nie pozostawia złudzeń – drugi z GPU jest lepszy i to prawie dwukrotnie. Ciekawie jednak wygląda porównanie z FirePro W5000. To model bardzo podobny wydajnościowo do opisywanego tu P600, jednak posiada o wiele niższe taktowanie, choć dwukrotnie tyle jednostek cieniujących.

Nvidia Quadro P600 – u jakich producentów?

Cena Nvidia Quadro P600 to nieco ponad 900 złotych, czyli całkiem rozsądnie. Na rynku dostępnych jest kilku producentów, którzy oferują karty z tym chipsetem. Są to:

  • Lenovo NVIDIA Quadro P600,
  • HP NVIDIA Quadro P600.

Doskonale sprawdzą się w niskobudżetowych komputerach domowych i biurowych.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:12
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.