Udostępnij
Skomentuj

Nvidia Quadro P2000 w laptopie – wydajność oraz specyfikacja

Nvidia Quadro P2000 to średniej klasy GPU, które jest dość popularne w laptopach biznesowych i gamingowych. Nic dziwnego – swoją mocą dorównuje GTX 1050 Ti – jednej z najczęściej wybieranych kart graficznych.

Nvidia Quadro P2000 wykonany został na architekturze Pascal, która cechuje się wyjątkową wydajnością. Układ oferuje aż 768 jednostek cieniujących, przez co doskonale sprawdza się w grach, ale również w programach do obsługi grafiki czy tworzących wizualizacje. Dedykowany jest procesorom z generacji Kaby Lake i Coffee Lake.

Polecane karty graficzne

Nvidia Quadro P2000 – specyfikacja

Nvidia Quadro P2000 – zastosowanie

Nvidia Quadro P2000 w benchmarku UserBenchmark znajduje się na okolo 66 miejscu wśród wszystkich, zgromadzonych w bazie kart i jednostek graficznych. To całkiem dobry wynik, który sprawia, że GPU znajduje się w pierwszych 10% najlepszych układów, które zostały do tej pory wypuszczone na rynek.

Mimo posiadania sporej liczby jednostek cieniujących i wysokiego taktowania zegara, przeważającym zastosowaniem jest praca desktopowa z narzędziami graficznymi do tworzenia wizualizacji. Tutaj UserBenchmark pokazuje około 73%. Wraz z coraz to wyższym numerem serii, zmienia się również stosunek wydajności w grach komputerowych do obróbki grafiki i wideo. Na tym układzie bez problemu odpalimy na wysokich ustawieniach takie pozycje jak:

  • F1 2018,
  • Far Cry 5,
  • X-Plane 11.11,
  • Kingdom Come: Deliverance.

Nawet przy ustawieniach ultra powinien spokojnie dać sobie radę. Niestety jest to już nieco zbyt słaby układ na jakość 4K, ale czy jest ona ważna podczas gry na laptopie o niezbyt wysublimowanej matrycy ekranu?

Nvidia Quadro P2000 – wydajność

Pamiętajmy, że Nvidia Quadro P2000 potrzebuje sterowników dedykowanych, by móc osiągnąć pełną wydajność i pociągnąć wspomniane wyżej gry. Wtedy również będzie osiągać bardzo podobne wyniki do GTX 1050 Ti, o którym wspominaliśmy wcześniej. Innym, bardzo zbliżonym wydajnościowo modelem jest GeForce GTX 780.

W benchmarkach 3DMark Nvidia Quadro P2000 osiaga całkiem przyzwoite wyniki. W teście Time Spy Score uzyskuje około 2259 punktów. To efekt wysokiego taktowania, które sięga nawet 1607 MHz i szyny pamięci o przepustowości 128 bitów. GPU wyposażone jest w pamięć GDDR5 o wielkości 4 GB – wydaje się to stosunkowo niewiele, ale mamy pewność, że jest ona maksymalnie wykorzystana.

Nvidia Quadro P2000 – porównanie z innymi modelami

Jeśli ktoś nie wierzy w wydajność tego GPU, zrobimy porównanie Nvidia Quadro P2000 vs Intel HD Graphics 630 – wbudowanej jednostki, która obsługuje procesory niebieskich. Warto również sprawdzić, jak sprawdza się ta jednostka właśnie w porównaniu do GTX 1050 Ti oraz do GTX 1060 mobile.

Nvidia Quadro P2000 spisuje się całkiem nieźle w porównaniu do innych modeli. Faktycznie jej osiągi są bardzo zbliżone do GTX 1050 Ti. Warto zwrócić uwagę, jaką różnicę w wydajności daje większa liczba jednostek cieniujących. Widać to doskonale przy GTX 1060 – to samo taktowanie, ale fpsów o wiele więcej.

Nvidia Quadro P2000 – w jakich laptopach?

Nvidia Quadro P2000 sprawia, że cena laptopów wyposażonych w to GPU jest całkiem spora. Jednak nie tylko to ma wpływ na koszt zakupu. Te urządzenia są zwyczajnie bardzo wydajne i doskonale sprawdzą się w pracy, jak i w domu. Do modeli, które posiadają Nvidia Quadro P2000 zaliczamy:

  • Laptop HP Zbook 17 G5 – jeden z tańszych laptopów z tym GPU, który dodatkowo ma 16 GB RAM-u i monitor 17.3 cala, dzięki czemu doskonale nadaje się do gier,
  • Laptop Lenovo ThinkPad P52 – wyposażony w nawet 32 GB RAM-u i procesor o taktowaniu turbo 4,40 GHz to doskonały model do pracy i zastosowań komercyjnych,
  • Laptop Lenovo ThinkPad P72 – laptop o w miarę umiarkowanej cenie, który posiada 16 GB pamięci RAM i ekran 17.3 cala, dzięki któremu wygodnie zagramy w każdą grę.

Rozpiętość cenowa sprzętu jest dość duża – od 10 tysięcy za HP do nawet 15 tysięcy złotych za super wydajne Lenovo. Kupując takiego laptopa mamy jednak pewność, że będzie się spisywał na medal przez bardzo długi czas.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:50
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.