Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Nvidia GeForce RTX 2070 - wydajność oraz specyfikacja

Na rynku pojawiły się nowe karty graficzne od Nvidii. Jednostka RTX 2070 jest jedną z nich – co potrafi?

Mowa oczywiście o karcie gamingowej, która ma zagwarantować zupełnie nową jakość. Wszystko za sprawą obsługi technologii Ray Tracingu, która w sposób znaczący zwiększa realizm generowanej grafiki. To oczywiście nie wszystko, ponieważ producent zdecydował się na przygotowanie zupełnie nowej konstrukcji i zastosowanie potężnej mocy obliczeniowej. Warto podkreślić, że karta pojawi się w sprzedaży od 17 października.

Nvidia GeForce RTX 2070 – specyfikacja

 • Seria – Turing
 • Technologia – 12 nm
 • Zegar rdzenia – 1410–1620 MHz
 • Typ pamięci – GDDR6
 • Maksymalna ilość pamięci – 8 GB (taktowanie 14 000 MHz)
 • Jednostki cieniujące – 2304
 • Jednostki teksturujące – 144
 • Jednostki rasteryzujące – 64
 • Rdzenie Tensor - 288
 • Wykorzystane technologie – Ray Tracing
 • Cena – 2500-2800 złotych.

Polecane Nvidia GeForce RTX 2070

Nvidia GeForce RTX 2070 – zastosowanie

Omawiana karta graficzna ma stanowić nieco tańszą alternatywę modeli RTX 2080 oraz RTX 2080 Ti. Nie oznacza to wcale, że mamy do czynienia z jednostką w jakiś sposób ograniczoną.

Szybki rzut oka na specyfikację techniczną pozwala wywnioskować, że mamy do czynienia ze znacznie wyższą wydajnością niż w przypadku kart z serii GTX 10. Gamingowa jednostka RTX 20270 ma zagwarantować nie tylko wykorzystanie technologii Ray Tracing, ale również potężną wydajność, dzięki której żadna gra nie będzie wyzwaniem dla naszych komputerów.

Oczywiście problematyczna jest nieco kwestia ceny. 2500 złotych za jeden podzespołów to naprawdę sporo. W zamian otrzymujemy jednak 8 GB pamięci GDDR6 o taktowaniu wynoszącym aż 14 000 MHz! Technologia 12 nm gwarantuje także lepszą efektywność energetyczną. Związane jest to także z wykorzystaniem nowego, 6-bazowego systemu zasilania. Do tego dochodzi komora parowa i 13-łopatkowe wentylatory, dzięki którym praca karty nie będzie tak głośna, jak może nam się wydawać.

Nvidia GeForce RTX 2070 - wydajność

Biorąc pod uwagę ilość pamięci i jej taktowanie, wykorzystanie technologii Ray Tracing, a także jednostek Tensor, możemy przypuszczać, że nowa karta zagwarantuje wydajność, z jaką do tego pory nie mieliśmy do czynienia.

Niestety, do tej pory nie pojawiły się żadne oficjalne wyniki testów przeprowadzanych w programach diagnostycznych. Na potwierdzenie osiągów jednostki będziemy musieli zapewne zaczekać do premiery, która, jak już wspominaliśmy, została zaplanowana na 17 października.

Nvidia GeForce RTX 2070 – porównanie z innymi modelami

Ze względu na to, że nie możemy jeszcze zaznajomić się z wynikami testów wydajnościowych, porównywanie omawianej karty z modelami, które na rynku są dostępne już od jakiegoś czasu, nie ma większego sensu. Dla lepszego oglądu, warto ją jednak przyrównać do dwóch pozostałych jednostek z serii RTX.

Porównanie kart graficznych

Seria kart graficznych Nvidia GeForce FTX 2070 wnosi zupełnie nową jakość na rynek. Związane jest to nie tylko z przedstawionymi specyfikacjami, ale również z wykorzystywanymi technologiami, dzięki którym gracze mogą liczyć na doskonałe doznania wizualne.

Jak nietrudno się domyślić, karta graficzna Nvidia GeForce RTX 2070 będzie montowana w najlepszych zestawach gamingowych. Dodając do niego procesor o wysokiej wydajności oraz odpowiednią ilość pamięci RAM, możemy uzyskać sprzęt, który będzie spełniał wymagania najnowszych gier przez najbliższe kilka lat. Oczywiście pozostaje kwestia ceny, jaką należy zapłacić za takie komputery.

Jak wskazują przewidywania, najtańsze modele karty graficznej RTX 2070 mają kosztować około 2500 złotych. Do tego dochodzą również wersje niereferencyjne, przygotowane przez pozostałych producentów. Na razie nie informują oni o tym, jakie konfiguracje są przygotowane, ale z pewnością już niedługo poznamy pierwsze modele.

Udostępnij
4,0
4 oceny
2 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (2)

Karta GeForce RTX 2070 GAMING X 8G 8GB GDDR6 256 Bit, "padła" po dwoch dniach użytkowania - artefakty Space Invaders.
Karta chodzi razem z nowymi komponentami czyli cały komp jest nowy.
Napisałem dzisiaj do Morele z prośbą o wymianę w ramach gwarancji. Zobaczymy czy zdążą przed świętami z wymianą
"Padła" po dwóch dniach - niespodziewanie ; artefakty Space Invaders
Specjalista Morele | 23:17
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.