Udostępnij
Skomentuj

NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti - wydajność oraz specyfikacja

Prawdopodobnie już wkrótce światło dzienne ujrzy karta graficzna RTX 2070 Ti od NVIDIA. Jakie będą jej parametry?

Spekulacje na temat nowego układu graficznego od marki NVIDIA przybierają na sile. Prawdopodobnie już wkrótce zostanie zaprezentowany nowy układ, który wypełni lukę pomiędzy kartą NVIDIA GeForce RTX 2070 i RTX 2080. Mowa o modelu NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti. Co to za jednostka? Jakie będzie miała parametry?

Polecane karty graficzne

NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti – specyfikacja techniczna

Ponieważ nie odbyła się jeszcze oficjalna prezentacja tej jednostki, poniższe parametry potraktować należy jako informacje wstępne, oparte na przeciekach i spekulacjach. Zgodnie z tymi źródłami informacji, prawdopodobna specyfikacja karty NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti może prezentować się następująco:

 • Architektura – Turing.
 • Technologia – 12 nm.
 • Zegar rdzenia – do 1770 MHz w trybie boost.
 • Pamięć RAM – 8 GB GDDR6.
 • Przepustowość pamięci – 14 Gb/s.
 • Rdzenie CUDA – 2560.
 • Szyna danych – 256 bitów.
 • Cena - NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti może mieć zbliżoną cenę do obecnego kosztu karty RTX 2070, gdyż prawdopodobna jest delikatna korekta cen wśród modeli RTX.

NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti – zastosowanie

Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti ma wypełnić lukę pomiędzy parametrami jednostki NVIDIA GeForce RTX 2070 oraz NVIDIA GeForce RTX 2080. Nie będzie to więc topowy model serii ani nowa, przełomowa konstrukcja. Karta ta, a także prognozowana obniżka cen, będzie za to odpowiedzią na nowinki od marki AMD (karty graficzne z rodziny NAVI).

Biorąc pod uwagę prawdopodobne parametry jednostki NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti, można łatwo wywnioskować, że będzie to karta jak najbardziej odpowiednia do:

 • Gier – jak wszystkie karty graficzne z gamy RTX, jednostka NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti to produkt stworzony z myślą o graczach, a szczególnie tych najbardziej wymagających. Z tego względu może to być jednostka odpowiednia do mocniejszych komputerów gamingowych.
 • Projektowania i pracy – parametry karty NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti będą odpowiednie nie tylko do gier i hobbystycznego użytkowania multimediów, ale również do pracy twórczej, projektowania, grafiki czy też obróbki foto.
 • Multimediów i wszelkich innych zastosowań – karta NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti sprawdzi się niemal we wszystkich typowych zastosowaniach konsumenckich.

NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti – wydajność

Jeśli wszelkie plotki oraz spekulacje na temat jednostki NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti się potwierdzą, to na rynek trafi karta będąca o kilkanaście procent wydajniejsza od modelu NVIDIA GeForce RTX 2070, ale nie tak zaawansowana i kosztowna, jak model NVIDIA GeForce RTX 2080. Jednostka RTX 2070 Ti ma zostać wyposażona w lekko przycięty rdzeń TU104, który zapewni jej 2560 rdzeni CUDA. Karta RTX 2070 Ti ma mieć również nieco wyższe zegary od modelu RTX 2070.

Z doniesień wynika, że jednostka NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti ma być o około 10 do 15% wydajniejsza od modelu NVIDIA GeForce RTX 2070. Ponieważ sama konstrukcja karty, jej parametry i sam fakt istnienia nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez producenta, trudno o w pełni sprawdzone i wiarygodne informacje czy też jakiekolwiek testy. Na benchmark NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti trzeba będzie jeszcze poczekać, choć warto dodać, że w bazie User Benchmark pojawił się ślad po nowej konstrukcji i wszystko wskazuje na to, że chodzi właśnie o tę jednostkę.

NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti – porównanie z innymi modelami

Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti prawdopodobnie dopiero ujrzy światło dzienne, ale już teraz można zastanowić się nad tym, czy będzie to karta, na którą warto czekać i którą warto wziąć pod uwagę. Dla lepszego oglądu sytuacji, porównano więc jednostkę NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti z kartą NVIDIA GeForce RTX 2070 oraz 2080, a także z modelem AMD Radeon RX 570.

NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti vs NVIDIA GeForce RTX 2070 vs NVIDIA GeForce RTX 2080 vs AMD Radeon RX 570

Porównanie wstępnych informacji o karcie NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti vs NVIDIA GeForce RTX 2070 pokazuje, że w gruncie rzeczy różnica pomiędzy tymi jednostkami faktycznie może wynosić około 10 do 15% w wydajności, co może być dostrzegalne szczególnie w grach. Jednostka NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti zestawiona z modelem RTX 2080 jest, oczywiście, nieco słabsza, ale za to prawdopodobnie będzie kosztowała zauważalnie mniej. Najsłabiej w tej konkurencji wypada model marki AMD - Radeon RX 570, który dysponuje znacznie niższym poziomem rdzeni CUDA, a także osiągający niższy poziom taktowania.

Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti będzie nowością, ale nie przełomową i szczególnie spektakularną. Jeśli potwierdzą się plotki o tym, że jej cena będzie oscylowała w pobliżu aktualnej ceny modelu RTX 2070, to może się okazać, że ten wariant nieco wyprze swój słabszy odpowiednik z rynku.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:44
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.