Udostępnij
Skomentuj

Najlepszy antywirus 2024. Ranking antywirusów – TOP 5

Ranking antywirusów 2024 zawiera w sobie programy do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem.

Czy istnieje najlepszy antywirus? Na co zwracać uwagę przy wyborze programu chroniącego przed wirusami? Jaki antywirus wybrać? Poznaj najlepsze programy i zagłęb się w nasz ranking antywirusów płatnych, w których podsumowujemy wszystkie zalety poszczególnych oprogramowań!

Najlepszy antywirus, czyli jaki? Najważniejsze funkcje dobrego programu antywirusowego

Jaki antywirus zapewni nam odpowiednie bezpieczeństwo w 2024 roku? Przed podaniem konkretnych propozycji warto krótko wspomnieć o najważniejszych funkcjach, jakimi powinien charakteryzować się każdy dobry program antywirusowy. Przede wszystkim musi monitorować wszystkie działania na bieżąco (tj. w czasie rzeczywistym), aby w razie potrzeby zareagować i zablokować ewentualne zagrożenie. Mogą to być nie tylko popularne wirusy, ale także złośliwe oprogramowania śledzące, rejestrujące dane, czy też wyświetlające niepożądane reklamy.

Poza bieżącym monitoringiem podstawową funkcją programów antywirusowych jest skaner, który pozwala dokładniej przeskanować cały dysk twardy (a także podpinane zewnętrzne urządzenia). W przypadku najlepszych antywirusów może być on uruchamiany zarówno ręcznie, jak i automatycznie (np. raz na tydzień).

Zabezpieczenie komputera i serwerów przed atakami sieciowymi jest współcześnie priorytetem, jeśli chcemy bezpiecznie korzystać z Internetu. W związku z tym zazwyczaj integralną częścią antywirusa jest tzw. Firewall – pozwala on określić, które z elementów sieci są godne zaufania, a do tego blokuje ruch wywoływany przez aplikacje potencjalnie niebezpieczne.

Na jakich jeszcze obszarach powinien zapewniać bezpieczeństwo najlepszy antywirus? Z całą pewnością ważna będzie ochrona elektronicznej skrzynki pocztowej, na której zazwyczaj znajduje się wiele istotnych informacji i danych poufnych. Programy są w stanie nie tylko usprawnić korzystanie z e-maila (np. filtrując spam), ale nawet ustrzec przed phishingiem.

Przed przejściem do rankingu antywirusów warto jeszcze wspomnieć, że dobre oprogramowanie powinno być wydajne – podczas korzystania z komputera, działanie zabezpieczeń w tle nie może być odczuwalne dla użytkownika. Oczywiście też najlepszy antywirus to ten, który ma regularnie aktualizowaną bazę wirusów. W końcu nowych zagrożeń wciąż przybywa.

Ranking antywirusów 2024 – TOP 5 programów antywirusowych

Skuteczny antywirus to najlepszy antywirus! A w jaki sposób go wybrać? Pozwól, że przedstawimy Ci 5 propozycji. Każda z nich to płatny program antywirusowy, który bez kłopotu obroni Cię przed niebezpieczeństwem. Czasem warto wydać pieniądze, by być bezpieczniejszym w sieci – jeśli jednak nie czujesz takiej potrzeby, sprawdź nasz ranking darmowych antywirusów! Bez kłopotu znajdziesz tam najlepszy darmowy antywirus.

Antywirus G Data Internet Security

Jednym z najbardziej znanych i sprawdzonych antywirusów jest G Data. Ranking antywirusów 2024 nie mógłby obejść się bez tej pozycji. Oprogramowanie to należy także do wszechstronnych rozwiązań z firewallem. Jest to antywirus na komputer. Jedynym wymaganiem jest posiadanie urządzenia z systemem Windows. G Data chroni go przed atakami hakerów oraz różnych wirusów np. trojanów. Ponadto stanowi skuteczne narzędzie wykorzystujące silną zaporę sieciową. Do najważniejszych funkcji G Data należą:

 • kompleksowa ochrona przed cyberzagrożeniami – dzięki wysokiej wykrywalności, jaką zapewniają dwie niezależne technologie detekcji;
 • kontrola zachowania plików i programów – za sprawą proaktywnego zabezpieczenia opartego na chmurze odpierającej nieznane zagrożenia;
 • dodatkowa funkcja AntiRansomware – chroni przed zaszyfrowanymi plikami oraz cyberprzestępczością;
 • Exploit Protection – to opcja zapewniająca odpowiednią ochronę luk bezpieczeństwa;
 • szybka ochrona poczty e-mail – umożliwia przeskanowanie zaszyfrowanych wiadomości już w momencie ich odbierania;
 • połączenie technologii BankGuard wraz z konfigurowalnym modułem keylogger Protection – stanowi niezawodną ochronę bankowości i zakupów online przed nadużyciami oraz wyłudzeniami danych;
 • G DATA USB KEY WORD – ochroni Twój komputer przed napędami USB podającymi się za inne urządzenia;
 • indywidualne zarządzanie aktualizacjami – pozwala zmienić konfigurację aktualizacji bez dodatkowych kosztów;
 • Firewall – zabezpiecza Cię przed atakami hakerów poprzez monitorowanie całego ruchu sieciowego na komputerze;
 • Antispam – skanuje skrzynkę odbiorczą pod kątem spamu.

Antywirus Kaspersky Internet Security Multi

Niektórzy użytkownicy próbują rozstrzygnąć, który z nich to najlepszy antywirus – G Data czy Kaspersky. Powodem tego jest fakt, iż oba te programy uznawane są za najefektywniejsze produkty. Co takiego oferuje Kaspersky? G Data stanowi program dość uniwersalny, podczas gdy jego alternatywa kojarzy się głównie z ochroną komputerów przeznaczonych do użytku domowego oraz biznesowego. Należy także do najczęściej testowanej i nagradzanej marki tworzącej antywirusy, która zdobyła między innymi „Symbol Cyberbezpieczeństwa 2019” przyznany przez „Monitor Rynkowy” oraz tytuł „Monitora Biznesu” w „Rzeczpospolitej”.

Oprogramowanie Kaspersky można zainstalować na komputerze PC, Mac czy innym urządzeniu z systemem Android. Nowoczesna technologia skutecznie blokuje szkodliwe programy, szpiegowanie z użyciem kamery sieciowej itp. Główne funkcje tego antywirusa to:

 • blokowanie m.in. wirusów, kryptolokerów i ataków,
 • blokowanie internetowych narzędzi gromadzących dane,
 • detekcja szpiegowskich oprogramowań występujących na urządzeniu Android,
 • ochrona płatności,
 • blokowanie nieautoryzowanego dostępu do kamery internetowej,
 • szyfrowanie przesyłanych i odbieranych danych online.

Tak wszechstronne działanie oprogramowania z pewnością zasługuje na podium rankingu w kategorii na najlepszy program antywirusowy. Jego uniwersalność i możliwość zastosowania na różnych urządzeniach zachęcają do zakupu.

Antywirus Symantec Norton Security 3.0 Deluxe

Jak wygląda sytuacja G Data vs Norton? Symantec Norton Security 3.0 Deluxe to doskonały, aczkolwiek specjalistyczny antywirus dedykowany dla małych przedsiębiorstw. Za pomocą tego oprogramowania możesz także zlokalizować zagubiony sprzęt. Zyskaj skuteczną ochronę poufnych danych przed najnowszymi zagrożeniami. Dzięki dostępnym narzędziom zabezpieczysz zarówno tożsamość użytkowników, jak i dokonywanych przez nich transakcji w trybie online.

Jak wypada G Data vs Norton? Jak prezentuje się ranking antywirusów po dodaniu tego produktu? To drugie oprogramowanie jest nazywane najlepszą usługą zabezpieczającą dla klientów indywidualnych, co potwierdzają wyróżnienia przyznane przez PC Magazine. Wśród funkcji oferowanych przez Symantec Norton Security 3.0 Deluxe znajdziesz:

 • ochronę 5 urządzeń przy jednej subskrypcji,
 • zabezpieczenie przed wirusami, programami szpiegowskimi, złośliwym oprogramowaniem i innymi cyberzagrożeniami,
 • pełne bezpieczeństwo transakcji online,
 • intuicyjny portal zapewniający łatwe zarządzanie zabezpieczeniami na wszystkich urządzeniach,
 • system alarmowania o niebezpiecznych dla Androida aplikacjach jeszcze przed rozpoczęciem ich pobierania.

Antywirus McAfee Mobile Security

Program antywirusowy McAfee Mobile Security umożliwia bezpieczne przeglądanie Internetu, dzięki skutecznemu zabezpieczeniu przed wirusami, sieciami botów i innymi złośliwymi lub szpiegującymi oprogramowaniami. Technologie wykorzystywane w McAfee Active Protection stanowią gwarancję ochrony ze względu na wariant skanowania i detekcji złośliwych kodów w aplikacjach, plikach oraz kartach SD. Czy jest to najlepszy antywirus? Poznaj jego zalety i przekonaj się, czy to coś, czego potrzebujesz! Antywirus McAfee Mobile Security może się pochwalić następującymi urozmaiceniami:

 • funkcją profilu aplikacji – umożliwia ograniczenie dostępu do aplikacji za pomocą jednego z trzech profili. Teraz stworzysz bezpieczną strefę dla dzieci, przyjaciół czy rodziny;
 • alertem aplikacji – pozwala na monitorowanie i powiadamianie użytkownika w razie wystąpienia niepotrzebnego oraz podejrzanego żądania dostępu do danych wraz z generowaniem raportów ułatwiających podjęcie trafnej decyzji odnośnie do zaufania określonej aplikacji;
 • filtrem połączeń oraz wiadomości SMS;
 • wydłużonym czasem pracy baterii – następuje w momencie zamknięcia aplikacji oraz wyłączenia odpowiednich ustawień;
 • opcją czyszczenia pamięci – pozwala na zwolnienie pamięci RAM, usprawnienie działania urządzenia oraz redukcję zużycia energii;
 • widgetem ekranu głównego – zyskujesz możliwość konfiguracji za pomocą intuicyjnego panelu;
 • Przydatnymi funkcjami lokalizacji i ochrony telefonu w przypadku zagubienia lub kradzieży: CaptureCam, SCREAM, opcja blokowania telefonu, S.O.S. (wariant automatycznego zapisywania lokalizacji urządzenia w razie wyczerpania baterii) oraz ochrona przed odinstalowaniem programów zabezpieczających (wymagająca podania hasła);
 • bezpieczeństwem sieci Wi-Fi – w razie próby sfałszowania protokołu ARP (rozpoznawania adresów) program antywirusowy spowoduje automatyczne zerwanie połączenia oraz wyświetli odpowiednie powiadomienie;
 • zabezpieczeniem sieci Web – w przypadku detekcji podejrzanego kodu antywirus zapobiegnie odwiedzeniu niebezpiecznej strony poprzez blokadę witryny.

ESET NOD32 Antivirus

NOD 32 Antivirus system należy do programów antywirusowych, które mają na celu szybką i wydajną ochronę Twojego komputera. Oprogramowanie skutecznie rozpoznaje i eliminuje wirusy, robaki internetowe, programy szpiegujące, adware oraz phishing. Produkt wykorzystuje odpowiednie skanowanie wszystkich połączeń z Internetem wraz z pamięcią operacyjną, jak również analizę heurystyczną. Pozwala to na blokowanie nowych zagrożeń oraz właściwą ochronę komputera w momencie pomiędzy pojawieniem się niebezpieczeństwa a dokonaniem aktualizacji. Co więcej, NOD 32 stosowany jest do ochrony oraz filtrowania poczty elektronicznej.

Ranking antywirusów 2024 z pewnością pomoże Ci dobrać odpowiednie oprogramowanie. Na początek koniecznie przeanalizuj listę funkcji poszczególnych produktów. Dzięki temu wybierzesz specjalistyczne narzędzie, które w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom i zapewni pełną ochronę komputerowi oraz urządzeniom mobilnym. Który z nich według Ciebie to najlepszy antywirus? Koniecznie podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy!

Udostępnij
5,0
4 oceny
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Zadziwi mnie, że w świetle tego co Rosja wyczynia, ktoś odważy się zakupić Kaspersky Lab...
Specjalista Morele | 19:11
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.