Udostępnij
Skomentuj

Na jak długo wystarcza bateria 6000 mAh w smartfonie?

Wydajność ponad wszystko. Sprawdź, jakie modele telefonów z dużymi bateriami powinny Cię zainteresować.

Statystyki sprzedażowe mówią jedno – telefony komórkowe z dużymi akumulatorami to przyszłość branży technologicznej. Zapotrzebowanie na tego typu urządzenia na pewno nie zmniejszy się w nadchodzących latach, a może tylko wzrosnąć. Dzisiaj ogniwo 6000 mAh w komórkach stało się wyznacznikiem wydajności, ale już za kilka lat może być przeżytkiem, niewartym uwagi i pieniędzy. Jeśli myślisz o wytrzymałym egzemplarzu smartfona, nie ma sensu dzisiaj inwestować w akumulator słabszy niż 6000 mAh.

Ile godzin działa smartfon z baterią 6000 mAh?

Bateria 6000 mAh powinna zaspokoić potrzeby niejednego użytkownika smartfona. Wielu producentów posiada w swojej ofercie urządzenia zaopatrzone w takie pokaźne źródło energii. Teoretycznie czas jego działania na jednym ładowaniu powinien wynieść średnio 7 godzin standardowej pracy. Jednak nie jest to reguła. Spora grupa telefonów komórkowych zaopatrzonych w ogniwo o zbliżonej wielkości (5000-6000 mAh) wytrzymuje bez dodatkowego ładowania nawet dwa dni. Są także egzemplarze rozładowujące się już po około 5 godzinach.

Polecane smartfony z pojemnością baterii powyżej 6000 mAh

Na co zwrócić uwagę przy wyborze smartfona z baterią 6000 mAh?

Na wydajność akumulatora nie wpływa wyłącznie jego wielkość. Żywotność ogniwa o dużej pojemności w smartfonie oraz długość czasu pracy na jednym ładowaniu uzależnione są od różnych czynników, między innymi decydują o nich: rozmiary wyświetlacza czy technologia, w jakiej został wykonany, ilość pamięci RAM, moc procesora, optymalizacja nakładki systemowej, warunki atmosferyczne, sposób użytkowania smartfona, a także model i cena.

  • Wyświetlacz a bateria. Wybierając wydajny telefon przenośny dla siebie, zwróć uwagę nie tylko na pojemność akumulatora, ale także na parametry wyświetlacza. Może się okazać, że bateria 6000 mAh w smartfonie, który kupiłeś, będzie działała nawet o połowę krócej na jednym ładowaniu, niż takie samo ogniwo w sprzętach innych producentów. To powinien być dla Ciebie sygnał, że zamontowany w Twoim egzemplarzu ekran jest albo lepszej jakości (AMOLED zamiast IPS), albo ma znacznie większą przekątną. W obu przypadkach przekłada się to na zwiększony pobór energii.
  • Pamięć RAM. Więcej RAM, to z reguły lepsza wydajność urządzenia i stabilniejsza praca na jednym ładowaniu. Z drugiej strony każdy dodatkowy gigabajt pamięci niesie ze sobą wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną. Telefon, wykonując więcej zadań w tym samym momencie, potrzebuje dodatkowej mocy obliczeniowej. Wobec tego, kupując smartfona, zastanów się, co jest dla Ciebie ważniejsze – szybkość działania aplikacji, nakładki, animacji, czy też trochę wolniejszy system, ale za to dłuższy czas pracy na akumulatorze 6000 mAH?
  • Rola procesora. Supermocne, nowoczesne procesory montowane w telefonach komórkowych mają ogromną moc obliczeniową i wpływają na działanie wielu innych podzespołów. By zapewnić optymalne działanie urządzenia mobilnego, muszą mieć one dostęp do pokaźnego źródła energii. Bateria o pojemności 6000 mAh zazwyczaj zapewni im stabilność działania, ale też może okazać się zbyt słaba, by sprostać ich wymaganiom. Sprawdź zatem, jaki procesor napędza Twoje akcesorium. Jeśli jest to komponent najnowszej generacji, akumulator na pewno to odczuje.
  • Nakładki. Producenci smartfonów tworzą nakładki na system, by lepiej i wygodniej się z niego korzystało. Niestety użytkowanie telefonu ze źle zoptymalizowanym interfejsem może okazać się bardzo irytujące, a czasem wręcz niemożliwe. Niedziałający w odpowiedni sposób launcher drenuje ogniwo, zmuszając je do intensywniejszej pracy. Często wystarczy zainstalować inną nakładkę graficzną, by bardzo pojemny akumulator w urządzeniu mobilnym działał wydajnie i długo wytrzymywał na jednym ładowaniu.
  • Temperatura. Wiadomo, że telefony komórkowe nie lubią skrajnych temperatur, dlatego zarówno na mrozie, jak i w żarze działają na zwolnionych obrotach, bateria telefonów jest mocno eksploatowana. Jeśli chcesz, aby Twój nowoczesny telefon z dużym ogniwem działał długo i wydajnie, korzystaj z niego z umiarem w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Przeciążanie akcesorium zawsze wiąże się z jego nadmiernym nagrzewaniem, co skraca żywotność nawet najbardziej pojemnych akumulatorów.
  • Eksploatacja z głową. Przed zakupem telefonu z dużą baterią zastanów się, jaki jest Twój styl pracy. Jeżeli lubisz mieć ciągle włączony ekran na maksymalnej jasności i szybki internet LTE lub Bluetooth do przesyłania plików to Twoje ogniwo, choćby miało 6000 mAh, nie wytrzyma dłużej niż 7 godzin intensywnego eksploatowania. Aby nieco wydłużyć żywotność akumulatora, zmniejsz częstotliwość odświeżania wyświetlacza albo jego jasność, powyłączaj wszystkie aplikacje, które w danym momencie nie są Ci potrzebne. Niech Twoja komórka z dużą baterią odpocznie sobie trochę.

Jaki smartfon z baterią 6000 mAh wybrać?

Od smartfonów oczekujesz coraz częściej nie tylko świetnych osiągów, ale także megawydajności. Potrzebujesz niezawodnego sprzętu, na który zawsze będziesz mógł liczyć. Producenci telefonów przenośnych wiedzą o tym i dlatego wychodzą naprzeciw Twoim oczekiwaniom, wprowadzając na rynek komórki z wielkimi bateriami. Obecnie najbardziej wytrzymałe jednostki mogą poszczycić się ogniwem o pojemności minimum 6000 mAh. W tegorocznej ofercie dostępnych jest kilka takich modeli w różnych przedziałach cenowych. Wybierz coś dla siebie ze sklepu Morele.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:40
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.