Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Microsoft Flight Simulator – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje

Nowoczesny symulator lotnictwa niebawem pojawi się na rynku. Co należy wiedzieć o Microsoft Flight Simulator?

Microsoft Flight Simulator – podstawowe informacje o grze

Historia serii lotniczych symulatorów spod szyldu Microsoft sięga 1982 roku i trwa do dziś. Jednak po raz pierwszy mamy do czynienia z tak zaawansowaną grą, która pozwoli podróżować po całym świecie i podziwiać realnie odwzorowane miejsca. Oto najważniejsze informacje na temat tej ciekawie zapowiadającej się produkcji. 

  • Producent – Xbox Game Studios, Microsoft Studios, Asobo Studio
  • Wydawca –  Xbox Game Studios / Microsoft Studios
  • Data premiery – 2020
  • Platformy – PC,  XBOX One
  • Tryb gry – singleplayer i multiplayer
  • Ograniczenia wiekowe – bez ograniczeń

Za produkcję gry odpowiada Xbox Game Studios, Microsoft Studios oraz niezależne  Asobo Studio. Natomiast dystrybucją zajmują się wyłącznie dwa studia związane z marką Xbox. Gra ukaże się na komputerach osobistych oraz oczywiście konsoli Xbox One. Premierę zaplanowano na rok 2020, jednak wciąż czekamy na ogłoszenie dokładnej daty. Twórcy zapewnią możliwość zabawy w trybie dla pojedynczego gracza oraz zabawę sieciową. 

Polecane komputery dla graczy

Microsoft Flight Simulator – fabuła, mechanika, detale

W grze wcielamy się w postać pilota, który będzie mógł podróżować po całym globie w poszukiwaniu przepięknych krajobrazów i niesamowitych wrażeń. Gra nie przedstawia konkretnej fabuły, gdyż liczy się tu przede wszystkim doskonała zabawa za sterami samolotu. Będziemy mogli na chwilę zapomnieć od popularnych strzelanek, czy gier akcji i zrelaksować się, latając nad realnie odwzorowanym światem. Do dyspozycji gracza oddano wiele samolotów oraz aż 37 tysięcy lotnisk. Mamy do czynienia z największym symulatorem lotnictwa w historii gier. Będziemy mogli podróżować nad całym światem. Gra analizuje dane zgromadzone w chmurze, co umożliwia wczytywanie realistycznych map, które należą do Bing. Taki zabieg był konieczny, aby jakikolwiek sprzęt mógł poradzić sobie z obsługą gry. Świat Microsoft Flight Simulator to aż 2 petabajty danych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby polatać nad swoim miastem, a także zwiedzać najdalsze zakątki świata. Wszystkie budynki zostały perfekcyjnie odwzorowane, co sprawia, że rozgrywka zamienia się w wirtualną wycieczkę. 

Uwaga!

To jedna z niewielu gier, które zostały przeznaczone dla graczy w każdym wieku. Podczas zakupów należy zwracać szczególną uwagę na klasyfikację PEGI. Na pudełkach znajdują się specjalne oznaczenia, które określają ograniczenia wiekowe, a także rodzaj treści niecenzuralnych, jakie mogą pojawić się w niektórych produkcjach. Na szczęście Microsoft Flight Simulator nie zawiera ani grama przemocy. To doskonała propozycja na wspólną zabawę w rodzinnym gronie. 

Należy jednak pamiętać, że nie chodzi tylko o podziwianie przepięknie wykreowanego świata. Przede wszystkim musimy nauczyć się sterować maszyną, co nie będzie łatwym zadaniem. Wszystkie etapy lotu wymagają od gracza doświadczenia i techniki. Dlatego powinniśmy zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół, aby właściwie wystartować, utrzymać maszynę w locie i oczywiście bezpiecznie wylądować. Na początku może pojawić się sporo problemów z obsługą samolotu, zwłaszcza wśród graczy, którzy nie mają doświadczenia w symulatorach. Z czasem nabierzemy wprawy i będziemy mogli czerpać radość z podniebnych przygód. Na szczególną uwagę zasługuje realizm rozgrywki. Gra na bieżąco analizuje realną pogodę i odwzorowuje ją w grze. Gdy np. nad Warszawą pojawią się opady, będziemy mogli spodziewać ich się również w grze. Nawet kolor nieba został dostosowany do zanieczyszczeń, jakie analizowane są przez aktualne wskaźniki. Oczywiście do gry zaimplementowano realistyczny cykl dnia i nocy oraz pór roku. 

Grafika prezentuje się imponująco. Tereny, nad którymi będziemy latać zostały odwzorowane perfekcyjnie. Wszystkie budynki, lasy, morza, rzeki, strumyki, piaski pustyni, czy zaśnieżone szczyty robią kapitalne wrażenie. Tak zaawansowanej gry pod względem grafiki na rynku jeszcze nie było. Twórcy sięgnęli po nowoczesne mechaniki, dzięki czemu udało się idealnie odwzorować powierzchnię globu. Już pierwsze zwiastuny rozgrywki ukazują wspaniałe loty nad Barceloną, Brukselą, Kopenhagą, czy Wenecją. Pojawił się również screen, który przedstawia samolot na tle Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. A to tylko ułamek tego, co nas czeka w grze. 

 

Dowiedz się więcej

Microsoft Flight Simulator to nie tylko gra dla miłośników lotnictwa, ale również pokaz możliwości najnowszych technologii i zdecydowany krok w przyszłość. Być może wkrótce zobaczymy więcej gier, które korzystają z tak zaawansowanego silnika. Pamiętajmy, że już pod koniec 2020 roku na rynku pojawią się nowe konsole. 

Microsoft Flight Simulator – wymagania sprzętowe

Oczywiście tak zaawansowana pod kątem graficznym produkcja wymaga świetnego komputera, który doskonale poradzi sobie z obsługą gry. Szybki procesor, wysokiej klasy karta graficzna oraz duży zasób pamięci RAM to najważniejsze elementy gamingowego sprzętu. Twórcy nie przedstawili jeszcze oficjalnych wymagań, dlatego postanowiliśmy zaproponować podzespoły, dzięki którym prawdopodobnie będziemy mogli bawić się przy tej produkcji. 

Do uruchomienia gry powinien wystarczyć nam procesor Intel Core i7 trzeciej generacji o taktowaniu na poziomie 3,5 GHz lub jednostka marki AMD o podobnej specyfikacji. Warto również zwrócić uwagę na kartę graficzną. W tym przypadku polecamy AMD Radeon RX 480 lub NVIDIA GeForce GTX 970. Warto zadbać o jak najwyższy zasób pamięci RAM – minimum 8 GB. Nie wiemy jeszcze, ile miejsca na dysku twardym zajmą pliki z grą. Jednak warto pozostawić ok. 100 GB wolnej przestrzeni. Najprawdopodobniej jedynym systemem operacyjnym, który pozwoli na grę, będzie 64-bitowy Windows 10. Taka konfiguracja sprzętowa powinna wystarczyć, abyśmy mogli bawić się przy Microsoft Flight Simulator. Jednak są to przypuszczalne wymagania sprzętowe. Możliwe, że celem uzyskania płynnej animacji, konieczne będzie obniżenie jakości detali graficznych.

Microsoft Flight Simulator – jaki komputer kupić?

Gracze liczą, że będą mogli cieszyć się jak najlepszą grafiką w grze Microsoft Flight Simulator. Dlatego poszukują nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym uzyskają szybką animację i jak najwyższą rozdzielczość. W tym celu polecamy bardzo szybki procesor Intel Core i7 czwartej generacji, a także wysokiej klasy kartę graficzną. Jednostka NVIDIA GeForce GTX 1070 lub Radeon RX Vega 56 z pamięcią 8GB powinna sprawdzić się doskonale. Komputer do gry w Microsoft Flight Simulator będzie potrzebował dużej pamięci RAM, dlatego rekomendujemy zasób 12 GB. Tak skonstruowany zestaw prawdopodobnie pozwoli na obsługę omawianej produkcji, a także wielu innych gier, które ukażą się w ciągu najbliższych lat. To doskonała propozycja dla wymagających graczy. 

Warto wiedzieć!

Jeżeli Twój komputer nie poradzi sobie z obsługą Microsoft Flight Simulator, warto wybrać konsolową edycję gry, która ukaże się na platformie Xbox One. Zalecamy sięgnąć po najnowszą wersję konsoli – Xbox One X, aby cieszyć się obrazem w jakości 4K. Oczywiście  sprzęt powinniśmy podłączyć do telewizora, który również obsługuje taką technologię. Wsparcie dużego ekranu i wygodnego kontrolera znacznie poprawi komfort zabawy.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:23
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.