Udostępnij
https://www.morele.net/wiadomosc/laptopy-poleasingowe-i-komputery-jak-wybrac/654/ 2019-05-15 10:06:43.000000

Laptopy poleasingowe i komputery - jak wybrać?

Wybieramy dobry laptop poleasingowy

Polecane laptopy poleasingowe

Nie zawsze domowy budżet pozwala a zakup wydajnego notebooka z wyższej półki. Nie oznacza to jednak, że trzeba być skazanym na budżetowe, tanie konstrukcje. Przy ograniczonej ilości gotówki warto również zainteresować się równie dobrym, jak i niedrogim rozwiązaniem – laptopami poleasingowymi.

Co to jest laptop poleasingowy?

To nic innego jak używany sprzęt odkupiony od dużych firm. Większe przedsiębiorstwa decydują się na zakup komputerów mobilnych i stacjonarnych w leasingu (czyli atrakcyjnej biznesowej formy kredytowania). Dzięki temu po dwóch, trzech latach mogą wymienić sprzęt na nowszy, wydajniejszy, spełniający potrzeby firmy. Starsze notebooki sprzedawane są po atrakcyjnych, bardzo konkurencyjnych cenach. Dzięki temu możliwe jest kupienie laptopa poleasingowego, w bardzo dobrym stanie, wydajnego i niezawodnego. I choć jest to sprzęt używany, bardzo często obejmuje go jeszcze gwarancja producenta.

Czy warto?

Kupując laptopa poleasingowego, należy pamiętać, że jest to sprzęt używany i nie wyposażony w najnowsze podzespoły. Jednak na tym jego wady się kończą. Tego typu notebooki mogą być nawet kilkukrotnie tańsze niż w dniu premiery i konkurencyjnych rozwiązań, pozostając niewiele z tyłu pod względem wydajności za pozostałymi jednostkami. W większości przypadków laptopy mają niewielkie ślady użytkowania, dzięki czemu często wyglądają jak nowe, a także nie tracą zbyt wiele pod względem jakości i wydajności.

Laptopy poleasingowe można zarówno kupić do rozwijającej się dopiero firmy, która szuka tanich, ale i sprawdzonych rozwiązań jak i do domu przy ograniczonym budżecie. Większość z nich jest już wyposażona w legalny system operacyjny, co czyni te maszyny jeszcze bardziej atrakcyjne. W przypadku sklepu morele.net dołączana jest również płyta instalacyjna, dzięki czemu istnieje możliwość późniejszej reinstalacji systemu.

Czy można zakupić laptopa poleasingowego na raty?

Wszystko zależy od miejsca, w którym dokonuje się zakupu. W sklepie internetowym morele.net laptopy leasingowe można kupić na raty w wygodny dla klienta sposób. Jedną z możliwości jest podpisanie umowy ratalnej przywiezionej do domu przez kuriera.

Polecane komputery poleasingowe

Czy laptopy poleasingowe są objęte gwarancją?

Sklep morele.net udziela gwarancji wynoszącej co najmniej pół roku, dzięki której wszelkie wykryte wady są naprawione lub w przypadku braku możliwości usunięcia awarii, sprzęt wymieniany jest na nowy.

Komputer, a laptop poleasingowy

Oprócz laptopów, w sprzedaży można spotkać komputery poleasingowe stacjonarne. Choć nie nadają się one do gier, świetnie sprawdzą się jako maszyny do pracy biurowej, surfowania po sieci czy innych multimedialnych, niewymagających zadań. Nie oznacza to, że komputery poleasingowe są słabe – jednak najczęściej są to maszyny kupowane w celach biznesowych, do dużych i średnich firm, gdzie liczy się przede wszystkim stabilność i bezawaryjność pracy.

Komputery poleasingowe polecane są przede wszystkim osobom, które szukają rozwiązania stacjonarnego, pozwalającego na późniejszą wymianę podzespołów i dalszą rozbudowę. Laptopy poleasingowe powinny wybrać osoby szukające tanich, ale solidnych komputerów mobilnych, umożliwiających pracę w terenie, w podróży i każdym innym miejscu.

Polecane artykuły
 
Udostępnij
4,7
5 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)