Udostępnij
Skomentuj

Jakie biurko regulowane wybrać? Które najlepsze?

Biurka regulowane gwarantują komfort podczas codziennego użytkowania. Poznaj cechy najlepszych modeli.

Po biurko regulowane sięgnąć można nie tylko wówczas, gdy kompletuje się wyposażenie pokoju dziecka. Biurka z regulacją doskonale sprawdzą się także w domowym lub firmowym biurze, a także w pokoju gracza. Czym się kierować podczas zakupów?

Jakie biurko regulowane wybrać?

Regulowane biurko to uniwersalny i praktyczny element wyposażenia wnętrza potrzebny zarówno w pokoju dziecka, jak i gamera, a oprócz tego również w domowym biurze. Produkt zyskuje na popularności, stąd na rynku dostępnych jest coraz więcej modeli — wybór konkretnej wersji staje się zatem trudniejszy. Trzeba zwrócić uwagę na istotne aspekty, które wpływają na atrakcyjność danego wariantu i tym samym na opłacalność zakupu.

Polecane biurka

Ogólnie rzecz biorąc, biurko z regulowanym blatem stanowi rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od standardowych opcji. Możesz bowiem dopasować jego wymiary do Twoich wymagań w danym momencie. Dzięki temu siedzenie przy stoliku będzie wygodniejsze i jednocześnie korzystanie z komputera, czytanie, pisanie i każda inna czynność okaże się przyjemniejsza. Chcąc mieć naprawdę ergonomiczne i w pełni funkcjonalne biurko komputerowe, niewątpliwie warto przemyśleć nabycie biurka regulowanego elektrycznie lub manualnie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając biurko regulowane?

Jeżeli zależy Ci na dobrym biurku regulowanym, w pierwszej kolejności powinieneś położyć nacisk na materiał, z jakiego wykonano mebel, oraz rozmiar całej konstrukcji. Rodzaj tworzywa wpływa na cenę, ale ma też znaczenie w kontekście wytrzymałości. Jeśli chodzi o wielkość modelu, przed zakupem sprawdź szerokość, głębokość oraz wysokość — na stronach internetowych parametry te znajdziesz w opisie produktu, a w sklepach stacjonarnych wyszukasz je na karcie informacyjnej. W razie wątpliwości zapytaj o nie sprzedawcę, abyś zachował pewność, że wariant zmieści się w wybranym przez Ciebie miejscu.

Następnie zwróć uwagę na typ regulowanego biurka — poszczególne wersje odróżnia od siebie przede wszystkim przeznaczenie dla konkretnych grup odbiorców. Na rynku są chociażby biurka gamingowe regulowane stworzone z myślą o graczach, którzy potrzebują wygodnego stanowiska, żeby móc skutecznie rywalizować z przeciwnikami w trakcie wirtualnej rozgrywki lub po prostu cieszyć się ulubionymi tytułami samotnie.

Biurko regulowane do biura to mebel, którego popularność ciągle wzrasta, szczególnie wśród ludzi świadczących określone usługi zdalnie. Podobnie jak fani szeroko pojętego e-sportu, nie obejdą się oni bez praktycznego biurka regulowanego do komputera pozwalającego ustawić wymiary tak, aby bez problemu ustawić PC lub laptop na wyznaczonej przestrzeni. To rozwiązanie gwarantuje pod tym kątem niesamowity komfort, dlatego nieustannie zyskuje w oczach osób pracujących z dala od siedziby firmy.

Kontynuując tematykę najistotniejszych kryteriów zakupu idealnego wariantu, trzeba wspomnieć o sposobie regulacji. Aktualnie w sklepach znajdziesz biurko regulowane na korbkę oraz biurko regulowane elektrycznie. Pierwsza opcja ze sterowaniem mechanicznym przy pomocy siły rąk jest niewygodna, ale zapłacisz za nią mniej. Na jej korzyść przemawiają też mniejsza awaryjność i bezpieczna konstrukcja — nie ma mowy chociażby o zwarciach. Z kolei druga znacząco ułatwia proces dostosowania wysokości mebla, ponieważ w trakcie zmiany parametru nie musisz schylać się do kołowrotka — w jej przypadku wydasz już jednak więcej pieniędzy.

Znaczenie ma również zakres, w jakim da się ustawiać biurko z regulowaną wysokością. Zależy on od producenta — niektórzy wybierają wąską rozpiętość między minimalnymi i maksymalnymi wymiarami, a inni stawiają na szeroką skalę. Kluczowe wyznaczniki stanowią tutaj wzrost użytkownika oraz rodzaj wykonywanej na blacie czynności. Biurko regulowane do pracy pozwala często na uniesienie blatu w taki sposób, żeby można było zajmować się obowiązkami na stojąco. Wielu osobom pomaga to zachować efektywność w domowym biurze.

Zwróć też uwagę na dodatkowe udogodnienia w postaci na przykład specjalnej wnęki na wtyczki i przewody. Współczesna technologia w połączeniu z ludzką pomysłowością nie zna granic, dzięki czemu realne staje się projektowanie biurek z innowacyjnymi funkcjami zwiększającymi jeszcze bardziej komfort w trakcie pracy lub rozrywki. W przypadku wspomnianej komory chodzi o schowanie kabli, żeby nie przeszkadzały w swobodnym ułożeniu nóg albo rąk. Ciekawych modyfikacji jest na rynku naprawdę sporo — oprócz tej opisanej przed chwilą spotkasz też chociażby wygodne szuflady albo wzmocnione nogi.

Na sam koniec zostaje wygląd — trudno o konkretne wskazówki w tym aspekcie, ponieważ o gustach się nie dyskutuje. Warto jednak podkreślić, że firmy kierują swoje oferty do szerokiego grona klientów i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. W profesjonalnych sklepach kupisz egzemplarze o klasycznym, nowoczesnym lub dziecięcym designie, a także wymienione już wcześniej biurka gamingowe regulowane, które tego typu klientów przyciągają również stroną wizualną.

Jakie są rodzaje biurek regulowanych?

Biurka regulowane można podzielić ze względu na kilka kryteriów. W pierwszej kolejności rozróżnia się meble dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Cechują je odmienne walory estetyczne związane z budową i kolorystyką. Modele dla juniorów nie tylko tworzą im miejsce do nauki, ale są też uzupełnieniem aranżacji ich pokojów — stąd typowe dla nastolatków wyraźne, nierzadko jaskrawe wzornictwo. Wersje zaprojektowane z myślą o dorosłych użytkownikach odznaczają się raczej bardziej stonowaną barwą i kształtem nadającym poważnego charakteru.

Drugie, omówione już kryterium podziału, to sposób regulacji — na rynku spotkasz biurko regulowane elektrycznie oraz biurko regulowane na korbkę. Ostatnią rozróżniającą cechą jest kwestia tego, co możesz zmieniać jako użytkownik. Większość wersji pozwala wyłącznie podnosić i opuszczać blat, ale wybrane z nich rozbudowano również o nastawialne pochylenie płyty. Dzięki temu biurko z regulowanym blatem w kilka sekund da się przemienić na przykład w stół kreślarski lub stanowisko do pracy z laptopem. Ułożenie pod dowolnym kątem wpływa pozytywnie na komfort.

Jak odpowiednio dobrać wysokość biurka regulowanego?

Wyżej przeczytałeś już krótką wzmiankę na ten temat. Przede wszystkim liczy się wzrost — należy wybrać model odpowiadający Tobie lub chociażby Twojemu dziecku podczas siedzenia. W tym kontekście ważną rolę odgrywa opisany wyżej szczegółowo zakres regulacji. Sięgnij po wariant z parametrami spełniającymi oczekiwania osoby, która będzie z niego korzystać.

Zwróć uwagę także na przeznaczenie stolika — jeżeli interesuje Cię biurko regulowane do pracy, prawdopodobnie świetnie sprawdzi się wersja do użytkowania również na stojąco. Jeśli pragniesz z kolei dobrego biurka regulowanego do komputera, lepsza będzie opcja niższa. W każdym razie zawsze trzeba kierować się indywidualnymi przyzwyczajeniami oraz cechami fizycznymi potencjalnego właściciela nowego mebla. W ten sposób minimalizujesz ryzyko nieudanego zakupu i ewentualnej wymiany albo w najgorszym wypadku utraty pieniędzy.

Dowiedziałeś się już w zasadzie wszystkiego, co ważne w kontekście wyboru biurka z regulacją. Kładąc nacisk na zaprezentowane w powyższym poradniku aspekty, bez problemu wypatrzysz dla siebie lub bliskiej osoby odpowiedni model. W sklepie Morele znajdziesz inspiracje i atrakcyjne egzemplarze od najpopularniejszych aktualnie firm na rynku. Opinie innych konsumentów pozwolą Ci poznać praktyczne wady i zalety konkretnych wariantów, a w rezultacie podjąć właściwą decyzję. Nie wahaj się — regulowane biurko to niezwykle praktyczny element wyposażenie wnętrza, który warto mieć w swoim domu.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:38
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.