Udostępnij
Skomentuj

Jakie akcesoria do maszynki kupić? Polecane modele

Po jakie akcesoria do maszynki do włosów sięgnąć? Jakie części dokupić i na co zwrócić uwagę?

Wiele modeli maszynek do włosów jest standardowo wyposażonych w różnego typu akcesoria. Najczęściej są to różnego typu nasadki i końcówki, a czasami także innego rodzaju dodatki. Jeśli użytkowana maszynka elektryczna do włosów nie posiada potrzebnych akcesoriów lub uległy one zniszczeniu, warto rozejrzeć się za nimi w sklepie. Jakie akcesoria znajdziemy w sprzedaży? Co wybrać i na co zwrócić uwagę?

Dostępne akcesoria maszynek do włosów

Maszynki do włosów można wyposażyć w dodatkowe części i akcesoria. Dostępność zależy oczywiście od tego, jaki to model maszynki. Jeśli chodzi o tanie maszynki do strzyżenia, to nie tylko nie są one wyposażone w wiele akcesoriów w zestawie, ale też trudniej dokupić do nich dodatkowe wyposażenie. O wiele większy wybór akcesoriów jest natomiast do urządzeń markowych, a szczególnie ze średniej i wyższej półki cenowej. Co znajdziemy w sklepach?

 • Akcesoria do strzyżenia maszynką – czyli wszystkie te elementy, które przydadzą się do strzyżenia włosów. Przykładem są wymienne końcówki do maszynki do włosów, głowica goląca, ale też nakładka na maszynkę do włosów Philips i tym podobne elementy różnych marek. 
 • Kosmetyczki, pokrowce i akcesoria do przechowywania – nie są niezbędne, ale ułatwiają bezpieczne i wygodne przechowywanie maszynki do strzyżenia i akcesoriów.
 • Akcesoria do czyszczenia i konserwacji – czyli pędzelki do oczyszczania ostrza, ale też oliwka do konserwacji oraz preparaty do dezynfekcji maszynki i ściereczki. 
 • Części zamienne – do wielu urządzeń można dokupić części na zmianę, a szczególnie dotyczy to części podlegających zużyciu (ostrzy, folii tnącej do głowicy golącej i tak dalej). Są one dostępne głównie do urządzeń markowych – na przykład z łatwością kupimy części do maszynki do włosów Philips lub Braun, ale do urządzeń mało znanych marek już niekoniecznie. 
 • Akcesoria związane z zasilaniem maszynki – baterie, akumulator lub zasilacz to także przydatne akcesoria. Maszynki bezprzewodowe do włosów mogą działać na zwykłe baterie, a wówczas warto mieć ich zapas, ale w większości przypadków maszynka bezprzewodowa do włosów jest wyposażona w akumulator oraz zasilacz – po czasie może okazać się, że akumulator będzie gorzej działać albo zasilacz ulegnie zniszczeniu lub zagubieniu. 

W sprzedaży można znaleźć różnorodne części i nakładki na maszynki do strzyżenia, a także pokrowce i akcesoria do czyszczenia urządzenia. Maszynka bezprzewodowa potrzebować może również baterii lub akumulatora na zmianę albo nowej ładowarki i akcesoria tego rodzaju także są dostępne w sprzedaży. 

Polecane maszynki

Czym kierować się przy wyborze?

Akcesoria oraz części do maszynek do włosów należy dobierać starannie i kierując się poniższymi kwestiami:

 • Przydatnością – niektóre akcesoria, choć są dostępne i popularne, niekoniecznie są przydatne w rękach każdego użytkownika. Nawet jeśli dostępna jest kolejna nakładka do maszynki Philips, goląca głowica do maszynki albo innego rodzaju akcesoria, to nie oznacza, że koniecznie warto je kupić. Przed zakupem warto zastanowić się, czy wybrany element faktycznie się przyda i czy będzie użytkowany. 
 • Kompatybilnością – każda maszynka do cięcia włosów ma określone wymiary, typ mocowania akcesoriów i swoją specyfikę działania. To oznacza, że akcesoria i części wymienne nie są uniwersalne. Przykładowo: nasadka grzebieniowa Philips raczej nie będzie pasowała do maszynki Esperanza lub Braun, a maszynki do strzyżenia Philips nie uda się wyposażyć w wymienne ostrza do maszynki Remington i tak dalej. Zwracać należy uwagę nie tylko na producenta urządzenia i akcesoriów, ale też na model urządzenia – zazwyczaj w parametrach technicznych akcesoriów można znaleźć informację o tym, do jakiej maszynki są dedykowane. 
 • Ceną – dość oczywistą zależnością jest fakt, że części do maszynki do włosów Philips, Braun, Panasonic czy Remington są droższe niż akcesoria mniej znanych marek i dotyczy to zarówno akcesoriów takich, jak końcówka do maszynki do włosów Philips lub głowicy golącej albo akumulatora na zmianę, ale też akcesoriów takich, jak pędzelek do czyszczenia lub kosmetyczka. Przy zakupie warto więc zwracać uwagę na cenę, a w przypadku akcesoriów bardziej uniwersalnych (jak choćby pędzelek do czyszczenia), można sięgnąć po tańsze rozwiązania. 
 • Dostępnością – już na etapie zakupu maszynki do włosów warto zweryfikować dostępność części i akcesoriów. Jeśli ich wybór jest szeroki i nie ma problemu z zakupem, nie trzeba od razu myśleć o zakupie zapasowej nasadki do maszynki do włosów lub dodatkowego zasilacza. Jeśli jednak do wybranego urządzenia trudniej o części i akcesoria, warto rozważyć ich zakup z wyprzedzeniem, póki nie stanowi on problemu. 

Jakie akcesoria warto kupić?

Oferta akcesoriów oraz części do maszynek do włosów jest szeroka. Co warto kupić?

 • Dodatkowe nasadki – szczególnie, gdy maszynka w standardowym wyposażeniu nie posiadała wszystkich kompatybilnych rozwiązań. Przyda się zarówno grzebień do strzyżenia maszynką, jak również nakładki do golenia, trymowania i formowania włosów oraz zarostu.
 • Akcesoria do czyszczenia i konserwacji – które są niezbędne, by urządzenie zachowało dobry stan.
 • Akcesoria do przechowywania – które umożliwią bezpieczne przechowywanie urządzenia. Szczególnie dobrze sprawdzają się dedykowane etui albo stojaki.
 • Części eksploatacyjne – jeśli fabryczne uległy zużyciu lub niebawem może to nastąpić. Z łatwością kupimy części do maszynki do strzyżenia Philips, Braun lub Panasonic. Marki takie, jak Braun czy Philips części zamienne maszynki do strzyżenia oferują na bieżąco, a dzięki temu nie trzeba martwić się ich dostępnością, dopóki urządzenie jest dalej produkowane i szeroko dostępne. 

Maszynka do strzyżenia bezprzewodowa lub przewodowa, z trymerem i golarką lub bez – wszystko to urządzenia, które mogą wymagać drobnej naprawy, wymiany części albo dokupienia dodatkowych akcesoriów. Ich dostępność jest spora, ale dotyczy głównie urządzeń markowych. Łatwo zauważyć, że bez problemu można znaleźć akcesoria do maszynki do strzyżenia Philips, Braun lub Remington, ale do najtańszych urządzeń mniej znanych marek już niekoniecznie. Z tego właśnie względu, warto zwracać uwagę na tę kwestię już przy zakupie urządzenia.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:07
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.