Udostępnij
Skomentuj

Jaki wideorejestrator do 200 zł? - Najlepsze kamery samochodowe 2023

Szukasz wideorejestratora w niskiej cenie? Dowiedz się, jak wybrać urządzenie w przedziale do 200 zł.

Jaki wideorejestrator do 200 zł wybrać?

Kamera samochodowa do nagrywania drogi w trakcie podróży czy wideorejestrator z kamerą cofania to coraz popularniejsze elementy wyposażenia kierowcy. Taki sprzęt okazuje się niezwykle przydatny w sytuacjach, gdy na drodze ma miejsce nieoczekiwane zdarzenie i potrzeba dowodów, aby zaprezentować jego wiarygodny przebieg. Jeśli dopiero rozpoczynasz filmowanie swoich tras podczas jazdy, wideorejestrator do 200 zł stanowi dla Ciebie doskonałą propozycję.

Polecane wideorejestratory do 200 zł

W podanym przedziale cenowym możesz znaleźć wiele akcesoriów elektronicznych tego typu, które dobrze spełniają swoją funkcję. Przed zakupem konkretnego egzemplarza powinieneś jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Najważniejszą rolę w przypadku kamery samochodowej do 200 zł odgrywają rodzaj i liczba złącz. We wspomnianej kwocie zdarzają się urządzenia pozbawione podstawowych portów, stosowanych powszechnie w technologii. Koniecznie zadbaj o obecność wejścia USB lub HDMI, żeby bez problemu przesyłać pliki na dyski zewnętrzne.

Ogromne znaczenie w kontekście wyboru sprzętu do filmowania trasy ma rozdzielczość nagrywania. Na rynku jesteś w stanie zaobserwować sporo modeli do 200 zł z obiektywem Full HD (1920 × 1080 pikseli) i warto, abyś właśnie wśród nich szukał wyposażenia dla siebie. Dzięki aparatowi o takich parametrach technicznych zyskujesz pewność, że zarejestrowane obrazy zachowują wysoką ostrość i widać na nich niezbędne szczegóły.

Oprócz tego połóż nacisk na jakość wyświetlacza, na którym możesz zobaczyć materiały wideo. W jego przypadku zwróć uwagę na typ panelu oraz przekątną. Jeśli chodzi o pierwszy aspekt, to kwocie do 200 zł nie posiadasz zbyt wielu opcji, ponieważ te dość tanie akcesoria zazwyczaj prezentują treści multimedialne na monitorze LCD. Mimo wszystko pamiętaj, że różne konstrukcje LCD inaczej pokazują kolory. Druga ze wspomnianych cech jest ściśle związana z rozmiarem opisywanego elementu. Na rynku występują wersje o odległości między kątami na poziomie od 1,5 do 4 cali – celuj w duże egzemplarze, gwarantujące dobrą czytelność.

Przed zakupem nowego urządzenie sprawdzaj również, jakie karty pamięci obsługuje dany model. Decydując się na użytkowanie sprzętu z obiektywem HD lub Full HD, musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że pliki z filmami będą potrzebować sporo miejsca w przestrzeni cyfrowej. Dlatego rozpatruj tylko kamery współpracujące z pojemnymi nośnikami. Warianty 8 czy 16 GB okazują się nie wystarczające, bo wymuszają częste usuwanie starych nagrań.

Nie zapominaj też o części konstrukcji odpowiedzialnej za montaż przyrządu wewnątrz kabiny samochodowe. Producenci stosują różne rozwiązania, lecz w tej klasie zazwyczaj spotkasz się z modelami przyczepianymi do szyby, co nie zawsze gwarantuje odpowiednią wygodę i bezpieczeństwo. Najlepiej, żeby aparat można było przytwierdzić do lusterka wstecznego.

Kamera samochodowa do 200 zł – czego możemy oczekiwać?

Szukając kamery samochodowej przód tył za mniej niż 200 zł, powinieneś wiedzieć, że tego typu akcesoria elektroniczne stanowią propozycję z niższej półki cenowej. Korzystanie z takiego wyposażenia jest zatem związane z pewnymi kompromisami. Na pierwszy plan wysuwa się jakość wykonania – w opisywanych tutaj egzemplarzach pozostawia ona wiele do życzenia. Tańszym wideorejestratorom brakuje wytrzymałości, co sprawia, że istnieje duże ryzyko wystąpienia awarii po ewentualnym upadku aparatury w trakcie jazdy.

Ponadto rzadko zdarza się, aby sprzęt w kwocie do 200 zł posiadał odbiornik GPS. Moduł ten pozwala nie tylko na określanie dokładnej lokalizacji podczas nagrywania, ale również precyzyjny pomiar przejechanej odległości oraz aktualnej prędkości. Wspomniany dodatek nie jest niezbędny w podróży, choć niewątpliwej przydaje się w niecodziennych sytuacjach, gdy na przykład zachodzi potrzeba udowodnienia prowadzenia pojazdu zgodnie z przepisami.

Należy jednak podkreślić, że pomimo opisanych wyżej mankamentów, które dotyczą zdecydowanej większość urządzeń w cenie do 200 zł, wciąż warto kupić taki rejestrator samochodowy. Tani, dobry model znanej marki potrafi często filmować materiały wideo w bardzo wysokiej jakości, zbliżonej nawet do tej osiąganej w profesjonalnym wyposażeniu za kilka tysięcy złotych. Kiedy obiektyw umożliwia zapisywanie obrazu z trasy przy zachowaniu świetnej ostrości, inne elementy nie mają ogromnego znaczenia, bo akcesorium spełnia swoją funkcję.

Ranking wideorejestratorów do 200 zł

Jeśli szukasz niedrogiego aparatu na co najmniej kilka lat użytkowania, Twoją uwagę powinien zwrócić sprzęt od popularnych producentów, doceniany przez konsumentów i ekspertów. W poniższym rankingu kamer samochodowych znajduje się kilka z najciekawszych propozycji, dostępnych aktualnie na rynku. Wśród nich dominują kompaktowe egzemplarze, idealne do eksploatacji w pojazdach różnego typu.

Pierwszy wariant to wideorejestrator Xblitz – na przykład model Z4 albo Black Bird. Podobnie jak każdy wideorejestrator Tracer i inne urządzenia z przedziału cenowego do 200 zł wspomniane wersje nie posiadają lokalizatora GPS, a poza tym nie zachwycają wytrzymałością. Mimo wszystko okazują się doskonałym wyborem ze względu na jakość nagrywania, ponieważ wysoka rozdzielczość pozwala uwieczniać ostry obraz.

Pod kątem wydajności działania na zbliżonym poziomie do wymienionych produktów marki xBlitz są egzemplarze wideorejestratora Mio z serii MiVue, a w szczególności konstrukcja o oznaczeniu C312. Ta kamera jako jedna z nielicznych w asortymencie Mio kosztuje poniżej 200 zł, co niewątpliwie czyni ją dobrą, a być może najlepszą kamerą samochodową do 200 zł. Precyzyjny czujnik wstrząsu, trwała obudowa, a do tego filmowanie z zachowaniem ostrości – to tylko niektóre z jej atutów.

Oprócz podanych w prezentowanym tutaj przedziale cenowym do wyboru masz jeszcze kamerę samochodową Xiaomi od znanego producenta z Chin oraz wideorejestrator Navitel. Urządzenia Xiaomi trudno spotkać w polskich sklepach, ale z pewnością warto zwracać na nie uwagę, ponieważ oferują ponadprzeciętną jakość i wszechstronność w tej klasie. Sprzęt Navitel stanowi z kolei gwarancję solidności – świetnie sprawdzają się na przykład modele R200 i R400.

Rejestrator jazdy do 200 zł a jakość nagrań

Materiały wideo sfilmowane przy użyciu wideorejestratora do 200 zł z reguły nie zawodzą, jeśli tylko korzystasz z akcesorium wyposażonego w obiektyw HD lub Full HD. Wartość wspomnianego parametru technicznego na poziomie HD, czyli 720 pikseli na cal to absolutne minimum, abyś mógł dostrzegać najważniejsze szczegóły na nagraniach. Słabsze aparaty nie pozwalają na zobaczenie wszystkiego, ponieważ w ich przypadku obraz nie zachowuje wystarczającej ostrości.

Pamiętaj jednak, że nawet w przypadku kamery samochodowej do 200 zł w wersji HD bądź Full HD jakość plików nie zawsze zachwyca. W wyjątkowych warunkach pogodowych, kiedy brakuje promieni słonecznych, a także wtedy, gdy jedziesz z dużą prędkością, niektóre fragmenty kadru często ulegają rozmazaniu, co wpływa negatywnie na widoczność kluczowych detali. Dobre egzemplarze w cenie do 200 zł nierzadko potrafią dorównywać kilkukrotnie droższym urządzeniom pod względem działania, lecz w trudnych okolicznościach nie radzą sobie aż tak dobrze.

W każdym razie, jeśli dopiero rozpoczynasz swoich podróży samochodem i szukasz taniego sprzętu wideorejestrator do 200 zł powinien spełniać Twoje oczekiwania. Tego rodzaju akcesorium stanowi budżetową propozycję, ale mimo pewnych wad i mankamentów świetnie sprawdza się w pojazdach różnego typu. Podejmując określone kompromisy przede wszystkim w zakresie braku lokalizatora GPS, możesz spokojnie inwestować pieniądze w aparat tej klasy.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:23
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.