Udostępnij
Skomentuj

Jak wybrać kamerę samochodową? Wybieramy rejestrator trasy dla samochodów

Analizujemy ofertę rynkową i zastanawiamy się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamery samochodowej. Przedstawiamy również najciekawsze modele.

Groźne sytuacje na drodze nie zawsze są jednoznaczne. Czasem bywa tak, że faktyczny sprawca nie zgadza się z naszym oglądem sytuacji i nie chce wziąć na siebie winy za stłuczkę czy też innego rodzaju zdarzenie. W takiej sytuacji warto dysponować nagraniem uwiecznionym przez specjalny rejestrator jazdy, zamontowany na przedniej szybie samochodu. Dzięki niemu, sytuacja okaże się klarowna. Rejestrator samochodowy, jak sama nazwa wskazuje, nagrywa bowiem wszystko to, co dzieje się przed przednią szybą pojazdu.

Tego typu urządzeniami powinni zainteresować się przede wszystkim kierowcy jeżdżący dużo i często. Dlaczego? Ponieważ są narażeni na ewentualne sytuacje groźne, do których dojść może zarówno na drodze, jak i na parkingu. Oczywiście kamera do auta przyda się również także tak zwanym niedzielnym kierowcom i wszystkim, którzy chcą się jakoś zabezpieczyć w razie konieczności dochodzenia swoich racji przed ubezpieczycielem bądź sądem.

W poniższym tekście wyjaśniamy, jaki wideorejestrator warto wybrać, czym wyróżniają się poszczególne modele, a także, jakie parametry techniczne w ich przypadku są najważniejsze. Postaramy się wskazać również na kilka urządzeń, które są szczególnie cenione wśród klientów sklepu Morele.net.

Wideorejestratory samochodowe – zastosowania

Warto podkreślić, że wideorejestrator jest urządzeniem pomiarowym, którego zadaniem jest pomiar prędkości i ciągła rejestracja obrazu. Po zainstalowaniu go w samochodzie, kierowca może nagrywać trasę, którą pokonuje – obraz jest zapisywany na karcie pamięci, a następnie może zostać naniesiony na cyfrową mapę (w zależności od wybranego modelu). Wideorejestratory przydają się przede wszystkim wówczas, gdy potrzebny jest dowód w formie nagrania w przypadku niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Jest on przedstawiany policji, ubezpieczycielowi bądź na rozprawie sądowej.

Kamera samochodowa to jednak nie tylko możliwość rejestrowania nietypowych czy śmiesznych zdarzeń napotkanych na drodze. Może się ona okazać niezwykle pożyteczna w wielu niecodziennych sytuacjach. Poniżej przedstawiamy wszystkie najważniejsze zastosowania kamer. 

 • Przy rekreacyjnym nagrywaniu przejechanej trasy. Pokonana droga jest zapisana w pamięci urządzenia i może posłużyć podczas kolejnych podróży. Jeśli rejestratory jazdy mają być wykorzystywane do wielokrotnego nagrywania tras, warto wyposażyć się w pojemną kartę pamięci. 
 • Podczas wypadku. Nagranie pozwala udowodnić swoją niewinność. Może również stanowić dowód w sądzie (choć jego prawdziwość musi zostać poddana ocenie biegłego), a także podczas walki z ubezpieczycielem o odszkodowanie.
 • Podczas bezprawnego zatrzymania. Czasem zdarza się, że kierowca otrzymuje mandat bezpodstawnie. Warto wtedy podeprzeć się filmem nagranym przez rejestrator samochodowy.
 • Poprawianie stylu i bezpieczeństwa jazdy. Nagranie video może okazać się niezwykle pomocnym materiałem, który umożliwi wyeliminowanie częstych błędów popełnianych na drodze, jak i brawurową jazdę, zagrażającą życiu innym uczestnikom ruchu.

Uwaga!

Zawsze należy pamiętać, by obiektyw kamery był czysty, tak samo, jak szyba przed nim. Tylko wtedy można mieć gwarancję wyraźnego obrazu. Należy zwracać na to uwagę za każdym razem, kiedy planuje się włączyć kamerę na czas jazdy.

Na co zwracać uwagę przy zakupie kamery samochodowej?

Zarejestrowane nagranie okaże się nieprzydatne, jeśli będzie złej jakości. W takim przypadku dość łatwo można bowiem podważyć jego wiarygodność – czy to podczas postępowania sądowego czy też przy dochodzeniu o odszkodowanie. Chcąc uniknąć podobnych sytuacji, warto decydować się na kamery samochodowe dysponujące odpowiednimi parametrami technicznymi.

Należy przy tym pamiętać, że rejestratory samochodowe występują na rynku w wielu zróżnicowanych wersjach. Nie wszystkie okażą się przydatne do nagrywania różnych groźnych sytuacji. Niektóre kamery do samochodu posłużą wyłącznie w celach rekreacyjnych. 

 • Rozdzielczość. Przyjmuje się, że obecnie minimalna rozdzielczość nagrywanego obrazu powinna wynosić 720p, czyli 1280x720 (HD). Warto jednak pamiętać, że im wyższa rozdzielczość, tym lepsza jakość obrazu. Dlatego też opłaca się pójść krok dalej i zakupić rejestrator jazdy obsługujący rozdzielczość co najmniej Full HD, zwłaszcza że ceny tego typu sprzętów cały czas maleją.

Na rynku dostępne są również wideorejestratory 4K – co jednak istotne, takie nagrania mogą swoje ważyć, dlatego należy zwrócić uwagę na pojemność pamięci wewnętrznej, a także na to, czy istnieje możliwość zainstalowania zewnętrznej karty pamięci. Oczywiście na rynku znajdziemy również wideorejestratory obsługujące rozdzielczości niestandardowe. Kamera do samochodu nagrywająca w jakości gorszej niż HD nie będzie zbytnio przydatna podczas postępowań sądowych. Może posłużyć wyłącznie w celach rekreacyjnych.

 • Zapisywanie. Chcąc uniknąć sytuacji, w której zabraknie miejsca do nagrywania filmów, należy zwrócić uwagę na to, czy urządzenie obsługuje zewnętrzne karty SD o większej pojemności lub też dysponuje dużą pamięcią wewnętrzną. 

Niektóre modele rejestratorów nagrywają w pętli - starsze filmy są automatycznie nadpisywane nowymi. Takie rozwiązanie ma swoje zalety, ale i wady. Kierowca nie musi martwić się, że jakieś zdarzenie nie zostanie zarejestrowane z powodu braku miejsca na karcie pamięci. Z drugiej strony może przez nieuwagę stracić ważne pliki. W specyfikacji kamer samochodowych podawany jest czas, po jakim może być podzielony plik. Zapis 2/5/15 oznacza, że istnieje możliwość ustawienia podziału filmu co dwie, pięć lub 15 minut.

Zewnętrzna karta pamięci okaże się niezwykle przydatna. Zwłaszcza gdy rejestrator wideo ma być wykorzystywany szczególnie często. Karty o pojemności 16, 32, 64, 128 GB i większe pozwolą również na magazynowanie nagrań w wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu kamera z rejestratorem może stać się urządzeniem codziennego użytku.

 • Kąt nagrywania. Kamery samochodowe powinny mieć jak najszerszy kąt widzenia, by na nagraniu znalazły się co najmniej oba pasy jezdni. Większość rejestratorów jazdy ma kąt widzenia równy 120 stopni, jednak można również spotkać urządzenia oferujące 150 stopni i więcej (nawet 180 stopni). Im kąt widzenia jest szerszy, tym większy kadr zostanie uchwycony przez kamerę.
 • Czujnik ruchu. Dzięki niemu, rejestrator jazdy uruchamia się w momencie, gdy samochód ruszy z miejsca. Włącza się również w sytuacji, kiedy auto zostanie uderzone na postoju. Kamera samochodowa z czujnikiem ruchu to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba pamiętać o uruchamianiu dodatkowego urządzenia znajdującego się w aucie. 
 • Moduł GPS. Kamery samochodowe wyposażone w moduł GPS umożliwiają zapis nie tylko przejechanej trasy, ale również aktualnej prędkości. Niektóre urządzenia mogą być również używane jako pełnoprawne nawigacje. W ten sposób zyskujemy więc sprzęt 2w1 – nawigacja z rejestratorem to sprzęt, który doskonale sprawdzi się na długich trasach. Kierowca nie musi bowiem szukać miejsca na szybie lub desce rozdzielczej, by zamontować dwa sprzęty o różnym przeznaczeniu.
 • Nagrywanie nocne. W przypadku, gdy rejestracja drogi ma następować również nocą, warto zakupić kamerę samochodową odporną na światło latarni lub świateł samochodów, a także wyposażoną w diody podczerwieni (IR). Jednak nawet te dwa rozwiązania nie gwarantują dobrej jakości filmu nagranego wieczorem. Znaczenie ma także rozdzielczość oraz obsługiwane tryby. Najlepsze kamery samochodowe bez problemu radzą sobie w różnych trudnych warunkach, także wieczorem i nocą. Przed dokonaniem zakupu, warto przejrzeć opinie o wideorejestratorze, który nas zainteresować. Użytkownicy często dzielą się swoimi doświadczeniami, a także wskazują, jak rejestrator do kamer sprawdza się w konkretnych sytuacjach.
 • AkumulatorRejestratory samochodowe mogą mieć własny, wbudowany akumulator, dzięki czemu nie ma konieczności podłączania urządzenia do zewnętrznego zasilania. Jednak najtańsze kamery oferowane w sklepach uzależnione są od instalacji elektrycznej samochodu. Jeśli w aucie znajdują się inne urządzenia podpinane do gniazda zapalniczki, warto dodatkowo dokupić przejściówkę umożliwiającą podpięcie kilku kabli naraz.
 • Wyświetlacz.. Standardowo można spotkać urządzenia wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 2-3 cale. I choć niektórzy producenci kuszą większymi ekranami, nie warto wydawać dodatkowej gotówki. Wyświetlacz, nawet niewielki, przydaje się do wprowadzenia/zmian ustawień kamery samochodowej.
 • Dźwięk. Nagrywanie filmu z dźwiękiem nie jest standardowym wyposażeniem kamer samochodowych, szczególnie tych z niższej półki. Warto jednak, by urządzenie umożliwiało zapis ścieżki audio, co pozwoli na dodawanie własnych komentarzy podczas jazdy samochodem czy też wykrycie niepokojących dźwięków podczas kolizji.
 • Złącza. Rejestratory samochodowe mogą być wyposażone w następujące złącza: USB pozwalające na podpięcie kamery do laptopa lub komputera stacjonarnego, HDMI, za pomocą którego połączymy rejestrator z telewizorem, gniazdo zasilania, a także slot na kartę pamięci.
 • Montaż. Każda kamera samochodowa instalowana jest na przedniej szybie lub na desce rozdzielczej, za pomocą specjalnego uchwytu. Nie wszyscy producenci dbają jednak o wysoką jakość wykonania uchwytu, a także komfortowy montaż urządzenia w samochodzie. Dlatego przed zakupem warto przejrzeć testy oraz opinie innych użytkowników dotyczących samej instalacji rejestratora.
 • Dodatkowe funkcje. Oprócz standardowego rejestrowania trasy, kamery samochodowe mogą mieć kilka dodatkowych funkcji. Spośród nich należy wymienić przede wszystkim tryb parkingowy, który polega na rejestrowaniu obrazu znajdującego się przed maską auta nawet po pozostawieniu pojazdu na postoju, aparat fotograficzny (umożliwia wykonanie zdjęć np. podczas wypadku) oraz datownik – pokazuje bieżący czas nagrania.
 • Samochodowa czarna skrzynka. Niektóre rejestratory trasy mogą pełnić rolę czarnych skrzynek, które oprócz nagrywania przejechanej trasy, zapisują dodatkowe parametry jazdy jak prędkość, kierunek jazdy czy nawet wstrząsy, które działały na auto.
 • Kamera cofaniaCzęsto sprzedawane razem z rejestratorami. Montujemy wtedy dwie kamery – jedną z przodu i drugą z tyłu. Kamera, przekazując obraz do kokpitu, pozwala dojrzeć to, czego nie widać we wstecznych lusterkach ani też w tylnej szybie.

  Rejestrator jazdy z kamerą cofania okaże się bardzo wygodny podczas codziennego użytkowania. Nie tylko ze względu na łatwiejsze cofanie, ale również dzięki rejestracji obraz z tyłu samochodu. Takie nagrania również będą przydatne w wielu sytuacjach.
 • Przekątna ekranu. Większość kamer samochodowych jest wyposażona w ekrany, na których możemy podejrzeć nagrywany obraz. Często służą one również do obsługi sprzętu – nawigacja po przygotowanym menu odbywa się przy użyciu przycisków lub ekranu dotykowego. Niezależnie od funkcji, warto sprawdzić jego rozmiary. Oferowane są kamery z ekranami o przekątnej od 1,5 do nawet około 10 cali.
 • Wykonanie. Mowa tu nie tylko o wymiarach, ale również sposobie podłączenia. Sporą popularnością cieszy się kamera cofania bezprzewodowa, która nie musi być łączona z urządzeniem przednim poprzez ciągnący się przewód. Bardzo ciekawa jest także kamera samochodowa w lusterku. Zastępuje ona tradycyjne lusterko samochodowe, zapewniając podgląd na to, co dzieje się z tyłu i z przodu. Kamera samochodowa na lusterko pozwala oczywiście także na rejestrowanie obrazu oraz obsługę wielu funkcji dodatkowych.

Warto wiedzieć!

Dobra jakość filmu jest niezwykle istotna w przypadku kupna kamerki. Najtańsze urządzenia już przy gorszej pogodzie (np. pochmurnym niebie) mogą zarejestrować nagranie, z którego nie da się odczytać tablic rejestracyjnych samochodu. Dobry wideorejestrator sprawi, że nagrania nie będą mogły zostać podważone podczas rozprawy sądowej lub w trakcie spraw o ubezpieczenie.

Dodatkowe funkcje wideorejestratora samochodowego

Odpowiedź na pytanie, jaka kamera samochodowa, często jest zależna od wszelkich dodatków – zarówno w postaci wyposażenia, jak i obsługiwanych funkcji. Kamery posłużyć mogą bowiem nie tylko do nagrywania obrazu. Na co mogą liczyć klienci?

 • Rejestrator trasy GPS - zapisuje informacje na temat lokalizacji, prędkości jazdy i czasu. Do tego wszystkiego zapamiętuje pokonaną trasę, co możemy wykorzystać podczas kolejnych podróży. Kamera samochodowa z GPS zapewni więc kompleksową obsługę podczas jazdy.
 • Sterowanie głosem – nowoczesne kamery samochodowe z nagrywaniem mogą być obsługiwane za pomocą komend głosowych. Bez odrywania rąk od kierownicy, można uruchomić nagrywanie, zrobić zdjęcie, przełączyć się z kamery przedniej na tylną czy też zapisać ostatnie minuty jazdy. Warto sprawdzić, ile oraz jakie komendy obsługują poszczególne kamerki samochodowe.
 • Wspomaganie – kamera samochodowa może pozwolić na zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy. Wszystko za sprawą wspomagania, które informuje kierowcę o zjechaniu ze swojego pasa jezdni czy też o konieczności zachowania odpowiedniego odstępu od auta znajdującego się z przodu. Kamera samochodowa przód-tył to także dobry pomocnik podczas parkowania.
 • Nawigacjawiele nowych wideorejestratorów przejmuje funkcje innych urządzeń. Kupując nowoczesny model, możemy być więc pewni, że nie będzie to tylko kamera samochodowa. Rejestrator doskonale sprawdza się również jako nawigacja – wskazuje trasy, a także dostarcza wielu przydatnych informacji o ograniczeniach prędkości czy też fotoradarach.
 • Łączność – niektóre wideorejestratory obsługują łączność Bluetooth oraz Wi-Fi. Można je sparować na przykład ze smartfonami, dzięki czemu w łatwy sposób pobierzemy nagrania lub wyślemy poprzez łączność internetową.

Do tego wszystkiego dodać możemy również poszczególne technologie, takie jak chociażby HDR, G-sensor, tryb parkingowy czy też zwykłe wykonywanie zdjęć. Producenci często dokładają wszelkich starań, aby ich kamery służyły nie tylko do nagrywania tego, co dzieje się przed przednią szybą. Dzięki temu przyjmują funkcje wielu innych sprzętów.

Kamera samochodowa – ranking

Jeśli nadal nie wiecie, jaki kupić wideorejestrator, z pomocą spieszy nasze zestawienie najpopularniejszych urządzeń dostępnych w sklepie Morele.net. Ranking kamer samochodowych jest generowany automatycznie, na podstawie danych sprzedażowych. Pozwala więc szybko sprawdzić, jakie obecnie panują trendy zakupowe.

Jest to niezwykle przydatna informacja. Dzięki niej łatwo zawęzić wybór wyłącznie do najlepszych i najchętniej kupowanych kamer samochodowych. Ranking bierze pod uwagę szeroki zakres cenowy, dlatego okaże się przydatny także wówczas, gdy będziecie zastanawiali się, jaki wideorejestrator do 200 zł, 500 zł czy też 1000 zł.

Ranking kamer samochodowych

Kamery samochodowe – cena

Na koniec warto zastanowić się, ile kosztują dostępne na rynku urządzenia. Będzie to oczywiście zależało od obsługiwanych funkcji, a także parametrów technicznych, które zostały przez nas opisane powyżej. Najtańsze kamery zakupimy już za około 50 złotych. Jeśli jednak zależy nam na wysokiej rozdzielczości i funkcjach dodatkowych, powinniśmy przygotować się na wydatek od 150 do nawet ponad tysiąca złotych. Zawsze warto dokładnie sprawdzić możliwości interesującej nas kamery.

Czy warto kupić wideorejestrator samochodowy?

Choć odpowiedzieliśmy już na pytanie, jaką kamerę samochodową kupić, niektórzy mogą zastanawiać się w ogóle nad sensem zakupu oraz montażu tego typu sprzętów. Wideorejestrator samochodowy to urządzenie, które doskonale sprawdzi się w razie jakichkolwiek zdarzeń groźnych – niezależnie od tego, czy doszło do nich podczas jazdy czy też na parkingu. 

Kamera zapewni nagrania, które przekażemy policji. Przyda się również podczas rozprawy sądowej i w trakcie walki o odszkodowanie. Biorąc to pod uwagę, zakupić ją powinni przede wszystkim kierowcy zawodowi, a także wszyscy ci, którzy często podróżują. Warto przy tym pamiętać, że kamera często obsługuje wiele funkcji dodatkowych. Może zostać wykorzystana jako nawigacja lub pomoc w trakcie doskonalenia jazdy.

Żeby jednak to wszystko okazało się możliwe, warto dostępne wideorejestratory przeanalizować pod kątem najważniejszych parametrów technicznych, a także tego, jakie funkcje obsługują kamery samochodowe. Opinie innych klientów również okażą się przydatne. Podobnie jak nasz ranking.

Udostępnij
5,0
7 ocen
41 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (27)

super artykuł
Witam
Bardzo ciekawy artykuł ale czy można prosić o podobne zestawienie kamer, które są w zestawach z kamerami cofania? Dokładniej mówiąc czy istnieją takie kamery które mają czujniki ruchu w przedniej i tylnej kamerze? Już kilka razy idioci uszkodzili mi tylny zderzak w samochodzie ale nie znam sprawców ponieważ kamery, które testowałem miały czujniki ruchu tylko w przedniej kamerze.
Pozdrawiam
Przede wszystkim liczy się jakość użytych podzespołów i materiałów naprawdę dobre rejestratory kosztują ponad 1000 zł i żadna z dobrych marek nie została wymieniona. Tanie obudowy nie wytrzymują wysokich temperatur Zima wykańcza tanią elektronikę i akumulatorki ,po sezonie sprzęt się rozpada lub przestaje nagrywać.
Z akumulatorkami to jest masakra. Ja teraz patrzę na M5 Truecama bo zmienili na coś innego tam w środku i ma to działać lepiej. Ludzie już coś tam skrobią, że faktycznie spora różnica. Temperaturki już spadaja wiec faktycznie może coś się w koncu zmieniło na lepsze. Może sam ją chapnę na święta.
Zamiast wyświetlacza wbudowany moduł Wi-Fi i oprogramowanie Blackvue
pozwala do zmiany ustawień i przeglądania nagrań wykorzystać każdy smartfon nawet z iOS. Warto wspomnieć ,że coraz bardziej popularne są rejestratory dwukanałowe
Mam złe doswiadczenie z Rejestratorem trasy DOD GSE580 z modułem GPS. Pierwszy egzemplarz musialem oddac do reklamacji, niestabilnie pracowal modul GPS - tylko czasami sie załaczal.. Po 30 dniach otrzymalem inny egzemplarz, lecz wystepowaly te same usterki i po paru miesiacach stracilem calkowicie mozliwosc rejestracji predkosci. Ponadto nie jest odporny na wode, po lekkim deszczu na motocyklu musialem go suszyc 2 tygodnie by ożył. Po prostu tandeta za 1400 zl. Stanowczo nie polecam.!!!!
Akurat Dod ma spore problemy z plastikami ,które ulegają zniekształceniu na słońcu i ostrość się trochę rozmywa. Niestety Chińczycy trochę oszczędzają kosztem jakości
Witam,
Kupiłem ostatnio wideorejestrator marki GCS REVERSE. Koszt dość niewielki a w zestawie jest kamera cofania. Ufff jakie szczęście ponieważ skończyły się problemy z parkowaniem mojej kochanej Żony. Już nie obija wszystkich aut na parkingu
Mnie by się przydała taka kamerka do tego by mi już
żaden cham anteny nie zayebał bezkarnie!!
Poszedłem załatwić sprawę-wracam-antena odcięta !!
Każdemu zdarzy się zapomnieć i nie schować anteny
od CB radia.
Zgłosiłem na policje ale że nie było monitoringu na parkingu to pewnie sprawca pozostanie bezkarny.
Kupie sobie taką kamerkę co by rejestrowała wszystko co się dzieje na około auta tak bym mógł bezpiecznie i bez obaw zostawić auto na parkingu
"na około auta"... niestety nie ma takich cudów, chyba ze zakupisz 3 kamerki i zamontujesz tak by faktycznie pokryc 360stopni
:)
powodzenia
jak nie ma takich kamer 360 :D są i to juz dawno :P
cytuje ,,Już nie obija wszystkich aut na parkingu,, to jak zdała egzamin na prawko?
Dla mnie przy zakupie liczył się przede wszystkim dobry tryb nocny, bo w dzień to większość kamer daje obecnie radę, gorzej w nocy. Kąt nagrywania min. 150 stopni, monitor parkingu z czujnikiem ruchu. Ja mam Xblitza Night od ponad pół roku i jestem zadowolony. Zawsze też warto jak dana kamerka nagrywa oglądając filmiki na YT, których jest sporo
Witam, co do Xblitz to ja mam akurat GO ich produkcji.. Mała, zgrabna i fajnie się komponuje z wnętrzem:P Dla mnie fajną sprawą jest wbudowane zasilanie w uchwyt, bardzo wygodne. Co do obrazu to fajna jakość:)
Ja tez mam Xblitza. Nawet dokładnie ten model co na zdjęciu.
Generalnie katastrofa. Kamera nie trzyma ustawień - resetuje je bez przyczyny raz na jakiś czas po wyłączeniu silnika. Ssawka do szyby dawno przestała działać poprawnie (bardzo mały ruch sasysający).
Raz juz była na gwarancji - wymienili płytę główną i dalej to samo. ogólnie nie polecam.
musze szukac nowej
Nigdy Media Tech nigdy .. to dziadowski sprzet ktory przegrzewajac sie wylacza sie podczas nagrywania ... lipa nie warta nawet złotowki ... ale musze przyznac ze obraz nagrywala w całkiem dobrej jakosci w dzien oczywiscie ... jednym słowem NIE POLECAM
Dobry artykuł, choć nie odsyła do rejestratorów naprawdę dobrych. Ja szukałem dla siebie dość długo i ostatecznie kupiłem Xblitz P500. Jakość filmów FullHD, soczewka 150 stopni, matryca Sony, uchwyt magnetyczny, generalnie w zestawie były 2 uchwyty i statyw. Jak na razie jestem bardzo zadowolony.
Witam.

Ja również kupiłem P500 i jestem zadowolony, potrzebowałbym jeszcze jednego małego uchwytu. Jeżeli kolego nie korzystasz z tego małego uchwytu przyklejanego do szyby to może mógłbyś odsprzedać ?
Pytałem u dystrybutora ale obiecywali ze będą mieli za miesiąc, jak zadzwoniłem to okazało się że dostawa nie doszła i kazali czekać kolejny miesiąc. Teraz szukam na forum mając nadzieję ze mało kto używa ten mały uchwyt.

Pozdrawiam.
Kupiłem XBLITZ z dwoma kamerami . To jest złom. Akumulator w tej kamerze to lipa dodatkowo nie jest wstanie się naładować przez gniazdo zapalniczki .
Serwis to jedno nieporozumienie - oddałem kamerę to mi powiedzieli że wszystko ok . Ponownie wysyłam bo jest dalej to samo i dodatkowo nagrany obraz jest pocięty i nagrany w połowie
Zgadzam się. Wysyłałem im kamerkę 3 razy z czego 2 razy w ramach gwarancji. Wszystko było zawsze "w porządku".
Kompletne nieporozumienie.
Fajny artykuł przydany do zapoznania się przed wyborem rejestratora na co zwracać uwagę. Osobiście od niedawna używam Xblitz P100 wydaje mi się, że firma warta uwagi i robią solidne sprzęty. Co do modelu p100 to jak dla mnie ma najciekawszą stylizację i na prawdę cieszy oko wyglądem, parametrami i funkcjami nie odstępuje od innych modeli.
Miałem najpierw g1 ale odpadała i ogólne problemy. Teraz wziąłem a5s i wszystko śmiga jak należy, na szybie siedzi pewnie, nagrania w nocy wyraźne. Pierwszy raz jestem zadowolony z kamerki do auta
Jeździłem z różnymi kamerami ,ale pod względem możliwości absolutnie wybija się Blackvue . Pomijam już cenę i jakość wykonania bo dla mnie to nie było najważniejsze ,choć cena może być barierą ,ale apka pozwalająca na żywo monitorować samochód naprawdę robi wrażenie.
A ja kupiłem niedawno Truecama a4 i uważam że świetny sprzęcik. Nie jest to chiński klon, które nawet i tutaj w rankingu się przejawiają. Świetne mocowanie, nic nie odpada od szyby a jakość obrazu, matryca 5/5. Czasami mi się śmieć chce jak ludzi wolą kupować po 3-4 rejestratory tanie niż 1 a dobry.
Chyba fantazjujesz.
Po co ktoś miałby kupić 3 czy 4 inne rejestratory zamiast 1 szt?
Ja mam chyba kamerę MIO 518 . Wszystko działa poprawnie tylko nie można wyłączyć zapisu prędkości, nawet jak wyłączy się GPS. Można sobie zaszkodzić. A w ogóle to chciał bym taką kamerkę która miała by na kablu mały obiektyw, a całą resztę żeby schować gdzieś głębiej w samochodzie żeby nie kusić złodzieja. Jest coś takiego na rynku?
Hej, planuje zakup jakiejs kamery, głównie po to żeby w razie dziury w drodze albo wypadku mieć haka na ubezpieczyciela czy nie daj Boże na policji dowód. No i teraz nie wiem, bo nie potrzebuje nie wiadomo czego, ale czy taka ttańsza kamera (przedział 100-200 czy 300 pln) wszystko pokazuje jak trzeba? Tzn. Zależy mi głównie na zapisywaniu prędkości i jakości obrazu aby film był czytelny w miarę. Na pewno nie chcę takich z obrazem na lusterku wstecznym. I czy w razie usterki jest gdzie to serwisować? Budżet mam większy, ale warto w to inwestować czy tańszy sprzęt też da rade?
bardzo dobry jest rejestrator jazdy marki Xblitz, szczególnie polecam model który mamy Black Bird
Warto ciut dołożyć i kupić np coś takiego http://www.royall.pl/ z jakościa Full HD ( matryca Sony) i jakośc obrazu i w dzien i w nocy jest bardzo dobra a to najwazniejsze w kamerze, z mozliwocia nagrywania w pętli, masz ochrone przed utratą waznych danych. ROYALL  CAR-7S jest jedna z lepszych na rynku w tej kwocie
Absolutny top to Blackvue i szkoda strzępić języka.
Ja mam kamera samochodowa orllo falcon z wifi i jesten naprawde zadowolony obraz super w nocy też i wszystkie niezbędne funkcje.polecam
Bardzo przydatne zestawienie, dziękuję! Widzę, że z tymi rejestratorami to wcale nie jest taka łatwa sprawa. A tak swoją drogą, zastanawiam się, czy wypożyczalnie samochodów https://speedrental24.pl takie jak ta, posiadają w autach rejestratory. Wypożyczając auto wolałabym mieć takie zabezpieczenie na wypadek wypadku.. A tak swoją drogą, to jedyna forma obrony.
Ostatnio widziałem filmiki nagrywane kamerką Mikavi 4K PQ3. Nawet po kompresji na YT wyglądają nieźle. A czysty film to już bajka. W środku też siedzą solidne elemetny. Chipset Novatek, matryca OmniVision. Do tego Polska firma jest dystrybutorem.
Bardzo użyteczny poradnik. Choć można by niektóre funkcje szerzej opisać. Jak dla mnie obecnie GPS i Wifi to niezbędne minimum jeśli chodzi o rejestratory, Zwłaszcza przy "sprawnych inaczej" pomiarach prędkości, dobrze mieć dowód w postaci nagranej trasy i pomiaru prędkości. Jak na razie jeśli chodzi o tę funkcje bezkonkurencyjny jest Mikavi PQ3.
Fajnie że napisaliście taki poradnik, ja teraz kupiłem kamerkę Royall Car 7S i muszę powiedzieć że jedna z lepszych jakie miałem. Dobrze nagrywa, jakość samej kamerki też jest w porządku. Ma szeroki kąt 170 stopni, co się przydaje. No i cena jest na dobrym poziomie.
A mi z kolei bardzo podszedł do gustu Xblitz P500 z wbudowanym jonizatorem poprawiającym powietrze w samochodzie. Łatwy montaż, dobra jakość wykonania. Jedna z lepszych kamerek jakie miałem. No i cena nie jest wygórowana, co ważne.
Niedawno zakupiłem rejestrator trasy i zdążył uchronić mnie już przed dwoma mandatami. Każdy kierowca jeżdżący na dłuższe trasy powinien się w go zaopatrzyć. W sumie ten co na krótkie również. Dla siebie wybrałem ten model : Ferguson Eye Drive FHD170 Rejestrator samochodow, zamówiłem na stronie wasserman. Rejestrator sprawdza się znakomicie, firma od której kupuje też jest rzetelna, wszystko na czas, gwarancja itp. Nie pierwszy produkt, który od nich biorę ;)
mi się udało znaleźć dobrą kamerkę w niskiej cenie na stronie wasserman, na drugi dzień po zamówieniu była już u mnie :)
Mężowi kupiłam kamerkę Xblitz p100 i jest mega zadowolony. Jest prosta w obsłudze bezawaryjna i bardzo przydatna - kupiłam ją w odpowiednim momencie bo była super promocja
mam od nich kamerkę s8, fajna, nie za duża ale dobra jakościowo.
Vantrue - nagrywa przód tył wnętrze boki - nie ma lepszej - zdecydowanie najlepszy tryb parkingowy na rynku.