https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-kamere-samochodowa-wybieramy-rejestrator-trasy-dla-samochodow/416/ 2019-06-14 08:53:11.000000

Jak wybrać kamerę samochodową? Wybieramy rejestrator trasy dla samochodów

Analizujemy ofertę rynkową i zastanawiamy się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamery samochodowej.

Groźne sytuacje na drodze nie zawsze są jednoznaczne. Czasem bywa tak, że faktyczny sprawca nie zgadza się z naszym oglądem sytuacji i nie chce wziąć na siebie winy za stłuczkę czy też innego rodzaju zdarzenie. W takiej sytuacji warto dysponować nagraniem uwiecznionym przez specjalny rejestrator, zamontowany na przedniej szybie samochodu.

Polecane kamery samochodowe

Kamery samochodowe

Tego typu urządzeniami powinni zainteresować się przede wszystkim kierowcy jeżdżący dużo i często. Jakimi możliwościami się wyróżniają? Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Między innymi tymi kwestiami zajmiemy się w niniejszym tekście.

Co to jest wideorejestrator?

Wideorejestrator jest urządzeniem pomiarowym, którego zadaniem jest pomiar prędkości i ciągła rejestracja obrazu. Wideorejestratory instalowane są w samochodach i można dzięki nim nagrać trasę, którą się poruszamy. Obraz nagrywany jest na kartę SD, a trasę z wideorejestratora można nanieść na cyfrową mapę. Nagrania z wideorejestratora mogą stanowić dowód dla policji lub ubezpieczyciela.

Wideorejestratory samochodowe - zastosowania

Kamera samochodowa to nie tylko możliwość rejestrowania nietypowych czy śmiesznych zdarzeń napotkanych na drodze. Może się ona okazać niezwykle pożyteczna w wielu niecodziennych sytuacjach.

 • Przy rekreacyjnym nagrywaniu przejechanej trasy. Dzięki temu obrana droga jest zapisana w pamięci urządzenia.
 • Podczas wypadku. Nagranie może pozwolić udowodnić swoją niewinność ,jak i stanowić dowód w sądzie (choć jego prawdziwość musi zostać poddana ocenie biegłego). Ponadto może przydać się przy walce z ubezpieczycielem o odszkodowanie.
 • Podczas bezprawnego zatrzymania. Czasem zdarza się, że kierowca otrzymuje mandat bezpodstawnie. Warto wtedy podeprzeć się filmem nagranym przez rejestrator samochodowy.
 • Poprawianie stylu i bezpieczeństwa jazdy. Nagranie video może okazać się niezwykle pomocnym materiałem, który umożliwi wyeliminowanie częstych błędów popełnianych na drodze jak i brawurową jazdę, zagrażającą życiu innym uczestnikom ruchu.

Uwaga!

Zawsze należy pamiętać, by obiektyw kamery był czysty, tak samo, jak szyba przed nim. Tylko wtedy można mieć gwarancję wyraźnego obrazu. Należy zwracać na to uwagę za każdym razem, kiedy planuje się włączyć kamerę na czas jazdy

Kamera samochodowa – ranking. Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Zarejestrowane nagranie będzie nieprzydatne, jeśli okaże się złej jakości. W takim przypadku dość łatwo można podważyć jego wiarygodność – czy to podczas postępowania sądowego czy też przy dochodzeniu o odszkodowanie. Chcąc uniknąć podobnych sytuacji, warto decydować się na kamery samochodowe dysponujące odpowiednimi parametrami technicznymi.

 • Rozdzielczość. Przyjmuje się, że obecnie minimalna rozdzielczość nagrywanego obrazu powinna wynosić 720p, czyli 1280x720 (HD). Warto jednak pamiętać, że im wyższa rozdzielczość, tym lepsza jakość obrazu. Dlatego też warto pójść krok dalej i zakupić modele obsługujące rozdzielczość co najmniej Full HD, zwłaszcza że ich ceny nie są wysokie. Na rynku dostępne są również wideorejestratory 4K – co jednak istotne, takie nagrania mogą swoje ważyć, dlatego należy zwrócić uwagę na pojemność pamięci wewnętrznej, a także na to, czy istnieje możliwość zainstalowania zewnętrznej karty pamięci.
 • Zapisywanie. Chcąc uniknąć sytuacji, w której zabraknie miejsca do nagrywania filmów, należy zwrócić uwagę na to, czy urządzenie obsługuje zewnętrzne karty SD o większej pojemności (16-32 GB) lub też dysponuje dużą pamięcią wewnętrzną. Niektóre modele rejestratorów nagrywają w pętli - starsze filmy są automatycznie nadpisywane nowymi. Takie rozwiązanie ma swoje zalety, ale i wady. Kierowca nie musi martwić się, że jakieś zdarzenie nie zostanie zarejestrowane z powodu braku miejsca na karcie pamięci. Z drugiej strony może przez nieuwagę stracić ważne pliki. W specyfikacji kamer samochodowych podawany jest czas, po jakim może być podzielony plik. Zapis 2/5/15 oznacza, że istnieje możliwość ustawienia podziału filmu co dwie, pięć lub 15 minut.
 • Kąt nagrywania. Kamery samochodowe powinny mieć jak najszerszy kąt widzenia, by na nagraniu znalazły się co najmniej oba pasy jezdni. Większość rejestratorów jazdy ma kąt widzenia równy 120 stopni, jednak można również spotkać urządzenia oferujące 150 stopni i więcej. Im kąt widzenia jest szerszy, tym większy kadr zostanie uchwycony przez kamerę.
 • Czujnik ruchu. Dzięki niemu, rejestrator jazdy uruchamia się w momencie, gdy samochód ruszy z miejsca. Włącza się również w sytuacji, gdy auto zostanie uderzone na postoju. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba pamiętać o uruchamianiu dodatkowego urządzenia znajdującego się w aucie. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy takie włączanie kamery może okazać się niewystarczające np. stanie na czerwonym świetle.
 • Moduł GPS. Kamery samochodowe wyposażone w moduł GPS umożliwiają zapis nie tylko przejechanej trasy, ale również aktualnej prędkości. Niektóre urządzenia mogą być również używane jako pełnoprawne nawigacje. W ten sposób zyskujemy więc sprzęt 2w1.
 • Nagrywanie nocne. W przypadku, gdy rejestracja drogi ma następować również nocą, warto by kamera samochodowa była odporna na światło latarni lub świateł samochodów, a także była wyposażona w diody podczerwieni (IR). Jednak nawet te dwa rozwiązania nie gwarantują dobrej jakości filmu nagranego wieczorem. Najlepiej widoczny będzie obraz znajdujący się w bliskiej odległości od samochodu. Oczywiście znaczenie ma także obsługiwana rozdzielczość.
 • Akumulator. Rejestratory samochodowe mogą mieć własny, wbudowany akumulator, dzięki czemu nie ma konieczności podłączania urządzenia do zewnętrznego zasilania. Jednak najtańsze kamery oferowane w sklepach uzależnione są od instalacji elektrycznej samochodu. Jeśli w aucie znajdują się inne urządzenia podpinane do gniazda zapalniczki, warto dodatkowo dokupić przejściówkę umożliwiającą podpięcie kilku kabli naraz.
 • Wyświetlacz.. Standardowo można spotkać urządzenia wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 2-3 cale. I choć niektórzy producenci kuszą większymi ekranami, nie warto wydawać dodatkowej gotówki. Wyświetlacz, nawet niewielki, przydaje się do wprowadzenia/zmian ustawień kamery samochodowej.
 • Dźwięk. Nagrywanie filmu z dźwiękiem nie jest standardowym wyposażeniem kamer samochodowych, szczególnie tych z niższej półki. Warto jednak, by urządzenie umożliwiało zapis ścieżki audio, co pozwoli na dodawanie własnych komentarzy podczas jazdy samochodem czy też wykrycie niepokojących dźwięków podczas kolizji.
 • Złącza. Rejestratory samochodowe mogą być wyposażone w następujące złącza: USB, które umożliwi podpięcie kamery do laptopa lub komputera stacjonarnego, HDMI, za pomocą którego połączymy rejestrator z telewizorem, gniazdo zasilania, a także slot na kartę pamięci.
 • Montaż. Każda kamera samochodowa instalowana jest na przedniej szybie lub na desce rozdzielczej, za pomocą specjalnego uchwytu. Nie wszyscy producenci dbają jednak o wysoką jakość wykonania uchwytu, a także komfortowy montaż urządzenia w samochodzie. Dlatego przed zakupem warto przejrzeć testy oraz opinie innych użytkowników dotyczących samej instalacji rejestratora.
 • Dodatkowe funkcje. Oprócz standardowego rejestrowania trasy, kamery samochodowe mogą mieć kilka dodatkowych funkcji. Spośród nich należy wymienić przede wszystkim tryb parkingowy, który polega na rejestrowaniu obrazu znajdującego się przed maską auta nawet po pozostawieniu pojazdu na postoju, aparat fotograficzny (umożliwia wykonanie zdjęć np. podczas wypadku) oraz datownik – pokazuje bieżący czas nagrania.
 • Samochodowa czarna skrzynka. Niektóre rejestratory trasy mogą pełnić rolę czarnych skrzynek, które oprócz nagrywania przejechanej trasy, zapisują dodatkowe parametry jazdy jak prędkość, kierunek jazdy czy nawet wstrząsy, które działały na auto.
 • Kamera cofania. Często sprzedawane razem z rejestratorami. Montujemy wtedy dwie kamery – jedną z przodu i drugą z tyłu. Kamera, przekazując obraz do kokpitu, pozwala dojrzeć to, czego nie widać w wstecznych lusterkach ani też w tylnej szybie.

Warto wiedzieć!

Dobra jakość filmu jest niezwykle istotna w przypadku kupna kamerki. Najtańsze urządzenia już przy gorszej pogodzie (np. pochmurnym niebie) mogą zarejestrować nagranie, z którego nie da się odczytać tablic rejestracyjnych samochodu.

Kamery samochodowe – cena

Na koniec warto zastanowić się, ile kosztują dostępne na rynku urządzenia. Będzie to oczywiście zależało od obsługiwanych funkcji, a także parametrów technicznych, które zostały przez nas opisane powyżej. Najtańsze kamery zakupimy już za około 50 złotych. Jeśli jednak zależy nam na wysokiej rozdzielczości i funkcjach dodatkowych, powinniśmy przygotować się na wydatek od 150 do nawet ponad tysiąca złotych. Zawsze warto dokładnie sprawdzić możliwości interesującej nas kamery.

Jak widać – każdy, niezależnie od budżetu, nie powinien mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniej kamerki do samochodu. Warto też sprawdzać opinie użytkowników , bo mogą się okazać bardzo pomocne przy zakupach.

Podobne artykuły
 

Groźne sytuacje na drodze nie zawsze są jednoznaczne. Czasem bywa tak, że faktyczny sprawca nie zgadza się z naszym oglądem sytuacji i nie chce wziąć na siebie winy za stłuczkę czy też innego rodzaju zdarzenie. W takiej sytuacji warto dysponować nagraniem uwiecznionym przez specjalny rejestrator, zamontowany na przedniej szybie samochodu.

Polecane kamery samochodowe

Kamery samochodowe

Tego typu urządzeniami powinni zainteresować się przede wszystkim kierowcy jeżdżący dużo i często. Jakimi możliwościami się wyróżniają? Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Między innymi tymi kwestiami zajmiemy się w niniejszym tekście.

Co to jest wideorejestrator?

Wideorejestrator jest urządzeniem pomiarowym, którego zadaniem jest pomiar prędkości i ciągła rejestracja obrazu. Wideorejestratory instalowane są w samochodach i można dzięki nim nagrać trasę, którą się poruszamy. Obraz nagrywany jest na kartę SD, a trasę z wideorejestratora można nanieść na cyfrową mapę. Nagrania z wideorejestratora mogą stanowić dowód dla policji lub ubezpieczyciela.

Wideorejestratory samochodowe - zastosowania

Kamera samochodowa to nie tylko możliwość rejestrowania nietypowych czy śmiesznych zdarzeń napotkanych na drodze. Może się ona okazać niezwykle pożyteczna w wielu niecodziennych sytuacjach.

 • Przy rekreacyjnym nagrywaniu przejechanej trasy. Dzięki temu obrana droga jest zapisana w pamięci urządzenia.
 • Podczas wypadku. Nagranie może pozwolić udowodnić swoją niewinność ,jak i stanowić dowód w sądzie (choć jego prawdziwość musi zostać poddana ocenie biegłego). Ponadto może przydać się przy walce z ubezpieczycielem o odszkodowanie.
 • Podczas bezprawnego zatrzymania. Czasem zdarza się, że kierowca otrzymuje mandat bezpodstawnie. Warto wtedy podeprzeć się filmem nagranym przez rejestrator samochodowy.
 • Poprawianie stylu i bezpieczeństwa jazdy. Nagranie video może okazać się niezwykle pomocnym materiałem, który umożliwi wyeliminowanie częstych błędów popełnianych na drodze jak i brawurową jazdę, zagrażającą życiu innym uczestnikom ruchu.

Uwaga!

Zawsze należy pamiętać, by obiektyw kamery był czysty, tak samo, jak szyba przed nim. Tylko wtedy można mieć gwarancję wyraźnego obrazu. Należy zwracać na to uwagę za każdym razem, kiedy planuje się włączyć kamerę na czas jazdy

Kamera samochodowa – ranking. Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Zarejestrowane nagranie będzie nieprzydatne, jeśli okaże się złej jakości. W takim przypadku dość łatwo można podważyć jego wiarygodność – czy to podczas postępowania sądowego czy też przy dochodzeniu o odszkodowanie. Chcąc uniknąć podobnych sytuacji, warto decydować się na kamery samochodowe dysponujące odpowiednimi parametrami technicznymi.

 • Rozdzielczość. Przyjmuje się, że obecnie minimalna rozdzielczość nagrywanego obrazu powinna wynosić 720p, czyli 1280x720 (HD). Warto jednak pamiętać, że im wyższa rozdzielczość, tym lepsza jakość obrazu. Dlatego też warto pójść krok dalej i zakupić modele obsługujące rozdzielczość co najmniej Full HD, zwłaszcza że ich ceny nie są wysokie. Na rynku dostępne są również wideorejestratory 4K – co jednak istotne, takie nagrania mogą swoje ważyć, dlatego należy zwrócić uwagę na pojemność pamięci wewnętrznej, a także na to, czy istnieje możliwość zainstalowania zewnętrznej karty pamięci.
 • Zapisywanie. Chcąc uniknąć sytuacji, w której zabraknie miejsca do nagrywania filmów, należy zwrócić uwagę na to, czy urządzenie obsługuje zewnętrzne karty SD o większej pojemności (16-32 GB) lub też dysponuje dużą pamięcią wewnętrzną. Niektóre modele rejestratorów nagrywają w pętli - starsze filmy są automatycznie nadpisywane nowymi. Takie rozwiązanie ma swoje zalety, ale i wady. Kierowca nie musi martwić się, że jakieś zdarzenie nie zostanie zarejestrowane z powodu braku miejsca na karcie pamięci. Z drugiej strony może przez nieuwagę stracić ważne pliki. W specyfikacji kamer samochodowych podawany jest czas, po jakim może być podzielony plik. Zapis 2/5/15 oznacza, że istnieje możliwość ustawienia podziału filmu co dwie, pięć lub 15 minut.
 • Kąt nagrywania. Kamery samochodowe powinny mieć jak najszerszy kąt widzenia, by na nagraniu znalazły się co najmniej oba pasy jezdni. Większość rejestratorów jazdy ma kąt widzenia równy 120 stopni, jednak można również spotkać urządzenia oferujące 150 stopni i więcej. Im kąt widzenia jest szerszy, tym większy kadr zostanie uchwycony przez kamerę.
 • Czujnik ruchu. Dzięki niemu, rejestrator jazdy uruchamia się w momencie, gdy samochód ruszy z miejsca. Włącza się również w sytuacji, gdy auto zostanie uderzone na postoju. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba pamiętać o uruchamianiu dodatkowego urządzenia znajdującego się w aucie. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy takie włączanie kamery może okazać się niewystarczające np. stanie na czerwonym świetle.
 • Moduł GPS. Kamery samochodowe wyposażone w moduł GPS umożliwiają zapis nie tylko przejechanej trasy, ale również aktualnej prędkości. Niektóre urządzenia mogą być również używane jako pełnoprawne nawigacje. W ten sposób zyskujemy więc sprzęt 2w1.
 • Nagrywanie nocne. W przypadku, gdy rejestracja drogi ma następować również nocą, warto by kamera samochodowa była odporna na światło latarni lub świateł samochodów, a także była wyposażona w diody podczerwieni (IR). Jednak nawet te dwa rozwiązania nie gwarantują dobrej jakości filmu nagranego wieczorem. Najlepiej widoczny będzie obraz znajdujący się w bliskiej odległości od samochodu. Oczywiście znaczenie ma także obsługiwana rozdzielczość.
 • Akumulator. Rejestratory samochodowe mogą mieć własny, wbudowany akumulator, dzięki czemu nie ma konieczności podłączania urządzenia do zewnętrznego zasilania. Jednak najtańsze kamery oferowane w sklepach uzależnione są od instalacji elektrycznej samochodu. Jeśli w aucie znajdują się inne urządzenia podpinane do gniazda zapalniczki, warto dodatkowo dokupić przejściówkę umożliwiającą podpięcie kilku kabli naraz.
 • Wyświetlacz.. Standardowo można spotkać urządzenia wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 2-3 cale. I choć niektórzy producenci kuszą większymi ekranami, nie warto wydawać dodatkowej gotówki. Wyświetlacz, nawet niewielki, przydaje się do wprowadzenia/zmian ustawień kamery samochodowej.
 • Dźwięk. Nagrywanie filmu z dźwiękiem nie jest standardowym wyposażeniem kamer samochodowych, szczególnie tych z niższej półki. Warto jednak, by urządzenie umożliwiało zapis ścieżki audio, co pozwoli na dodawanie własnych komentarzy podczas jazdy samochodem czy też wykrycie niepokojących dźwięków podczas kolizji.
 • Złącza. Rejestratory samochodowe mogą być wyposażone w następujące złącza: USB, które umożliwi podpięcie kamery do laptopa lub komputera stacjonarnego, HDMI, za pomocą którego połączymy rejestrator z telewizorem, gniazdo zasilania, a także slot na kartę pamięci.
 • Montaż. Każda kamera samochodowa instalowana jest na przedniej szybie lub na desce rozdzielczej, za pomocą specjalnego uchwytu. Nie wszyscy producenci dbają jednak o wysoką jakość wykonania uchwytu, a także komfortowy montaż urządzenia w samochodzie. Dlatego przed zakupem warto przejrzeć testy oraz opinie innych użytkowników dotyczących samej instalacji rejestratora.
 • Dodatkowe funkcje. Oprócz standardowego rejestrowania trasy, kamery samochodowe mogą mieć kilka dodatkowych funkcji. Spośród nich należy wymienić przede wszystkim tryb parkingowy, który polega na rejestrowaniu obrazu znajdującego się przed maską auta nawet po pozostawieniu pojazdu na postoju, aparat fotograficzny (umożliwia wykonanie zdjęć np. podczas wypadku) oraz datownik – pokazuje bieżący czas nagrania.
 • Samochodowa czarna skrzynka. Niektóre rejestratory trasy mogą pełnić rolę czarnych skrzynek, które oprócz nagrywania przejechanej trasy, zapisują dodatkowe parametry jazdy jak prędkość, kierunek jazdy czy nawet wstrząsy, które działały na auto.
 • Kamera cofania. Często sprzedawane razem z rejestratorami. Montujemy wtedy dwie kamery – jedną z przodu i drugą z tyłu. Kamera, przekazując obraz do kokpitu, pozwala dojrzeć to, czego nie widać w wstecznych lusterkach ani też w tylnej szybie.

Warto wiedzieć!

Dobra jakość filmu jest niezwykle istotna w przypadku kupna kamerki. Najtańsze urządzenia już przy gorszej pogodzie (np. pochmurnym niebie) mogą zarejestrować nagranie, z którego nie da się odczytać tablic rejestracyjnych samochodu.

Kamery samochodowe – cena

Na koniec warto zastanowić się, ile kosztują dostępne na rynku urządzenia. Będzie to oczywiście zależało od obsługiwanych funkcji, a także parametrów technicznych, które zostały przez nas opisane powyżej. Najtańsze kamery zakupimy już za około 50 złotych. Jeśli jednak zależy nam na wysokiej rozdzielczości i funkcjach dodatkowych, powinniśmy przygotować się na wydatek od 150 do nawet ponad tysiąca złotych. Zawsze warto dokładnie sprawdzić możliwości interesującej nas kamery.

Jak widać – każdy, niezależnie od budżetu, nie powinien mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniej kamerki do samochodu. Warto też sprawdzać opinie użytkowników , bo mogą się okazać bardzo pomocne przy zakupach.

Podobne artykuły
 
Kategoria: Poradniki
Data: 13.05.2019
Social
5,0
6 ocen
44 komentarzy
Moja ocena
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Paweł
super artykuł
(2) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2015-06-30
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Internauta
Witam
Bardzo ciekawy artykuł ale czy można prosić o podobne zestawienie kamer, które są w zestawach z kamerami cofania? Dokładniej mówiąc czy istnieją takie kamery które mają czujniki ruchu w przedniej i tylnej kamerze? Już kilka razy idioci uszkodzili mi tylny zderzak w samochodzie ale nie znam sprawców ponieważ kamery, które testowałem miały czujniki ruchu tylko w przedniej kamerze.
Pozdrawiam
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2016-11-22
NORBERT
Przede wszystkim liczy się jakość użytych podzespołów i materiałów naprawdę dobre rejestratory kosztują ponad 1000 zł i żadna z dobrych marek nie została wymieniona. Tanie obudowy nie wytrzymują wysokich temperatur Zima wykańcza tanią elektronikę i akumulatorki ,po sezonie sprzęt się rozpada lub przestaje nagrywać.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2015-08-26
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Paweł
Zamiast wyświetlacza wbudowany moduł Wi-Fi i oprogramowanie Blackvue
pozwala do zmiany ustawień i przeglądania nagrań wykorzystać każdy smartfon nawet z iOS. Warto wspomnieć ,że coraz bardziej popularne są rejestratory dwukanałowe
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2015-09-04
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Anton
Mam złe doswiadczenie z Rejestratorem trasy DOD GSE580 z modułem GPS. Pierwszy egzemplarz musialem oddac do reklamacji, niestabilnie pracowal modul GPS - tylko czasami sie załaczal.. Po 30 dniach otrzymalem inny egzemplarz, lecz wystepowaly te same usterki i po paru miesiacach stracilem calkowicie mozliwosc rejestracji predkosci. Ponadto nie jest odporny na wode, po lekkim deszczu na motocyklu musialem go suszyc 2 tygodnie by ożył. Po prostu tandeta za 1400 zl. Stanowczo nie polecam.!!!!
(1) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2015-11-09
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Norbert
Akurat Dod ma spore problemy z plastikami ,które ulegają zniekształceniu na słońcu i ostrość się trochę rozmywa. Niestety Chińczycy trochę oszczędzają kosztem jakości
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2015-11-21
Michał M.
Witam,
Kupiłem ostatnio wideorejestrator marki GCS REVERSE. Koszt dość niewielki a w zestawie jest kamera cofania. Ufff jakie szczęście ponieważ skończyły się problemy z parkowaniem mojej kochanej Żony. Już nie obija wszystkich aut na parkingu
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2015-12-01
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
damian123456
Mnie by się przydała taka kamerka do tego by mi już
żaden cham anteny nie zayebał bezkarnie!!
Poszedłem załatwić sprawę-wracam-antena odcięta !!
Każdemu zdarzy się zapomnieć i nie schować anteny
od CB radia.
Zgłosiłem na policje ale że nie było monitoringu na parkingu to pewnie sprawca pozostanie bezkarny.
Kupie sobie taką kamerkę co by rejestrowała wszystko co się dzieje na około auta tak bym mógł bezpiecznie i bez obaw zostawić auto na parkingu
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2016-04-14
Gosc
"na około auta"... niestety nie ma takich cudów, chyba ze zakupisz 3 kamerki i zamontujesz tak by faktycznie pokryc 360stopni
:)
powodzenia
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2016-04-25
andy
jak nie ma takich kamer 360 :D są i to juz dawno :P
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2016-06-13
ooo
cytuje ,,Już nie obija wszystkich aut na parkingu,, to jak zdała egzamin na prawko?
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2016-07-28
Tomek A
Dla mnie przy zakupie liczył się przede wszystkim dobry tryb nocny, bo w dzień to większość kamer daje obecnie radę, gorzej w nocy. Kąt nagrywania min. 150 stopni, monitor parkingu z czujnikiem ruchu. Ja mam Xblitza Night od ponad pół roku i jestem zadowolony. Zawsze też warto jak dana kamerka nagrywa oglądając filmiki na YT, których jest sporo
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2016-01-13
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Eros
Witam, co do Xblitz to ja mam akurat GO ich produkcji.. Mała, zgrabna i fajnie się komponuje z wnętrzem:P Dla mnie fajną sprawą jest wbudowane zasilanie w uchwyt, bardzo wygodne. Co do obrazu to fajna jakość:)
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2016-01-23
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
xxx
Ja tez mam Xblitza. Nawet dokładnie ten model co na zdjęciu.
Generalnie katastrofa. Kamera nie trzyma ustawień - resetuje je bez przyczyny raz na jakiś czas po wyłączeniu silnika. Ssawka do szyby dawno przestała działać poprawnie (bardzo mały ruch sasysający).
Raz juz była na gwarancji - wymienili płytę główną i dalej to samo. ogólnie nie polecam.
musze szukac nowej
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2016-06-08
bosman
Mam. Nie polecam. Dziwne menu, jakość video odpowiada cenie. Jednak problemy z softem - resetuje się niewiadomo dlaczego raz na jakiś czas, znów na problem z nadpisywaniem plików. Bateria po rozłączeniu trzyma kilkanaście sekund więc grzebanie w menu mussi byc z rękoma w górze i włączonym silniku. Na szczęście eksplozja uchwytu (rozpadł się w upalnym słońcu) wydarzyła sie w 11 miesiącu użytkowania. Od kilku dni po wyłączeniu silnika włącza się i wyłącza kilka razy zamisat zamilknąć po trzeciej sekundzie..
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2019-04-25
robi529
Nigdy Media Tech nigdy .. to dziadowski sprzet ktory przegrzewajac sie wylacza sie podczas nagrywania ... lipa nie warta nawet złotowki ... ale musze przyznac ze obraz nagrywala w całkiem dobrej jakosci w dzien oczywiscie ... jednym słowem NIE POLECAM
(1) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2016-09-29
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Markos
Dobry artykuł, choć nie odsyła do rejestratorów naprawdę dobrych. Ja szukałem dla siebie dość długo i ostatecznie kupiłem Xblitz P500. Jakość filmów FullHD, soczewka 150 stopni, matryca Sony, uchwyt magnetyczny, generalnie w zestawie były 2 uchwyty i statyw. Jak na razie jestem bardzo zadowolony.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2016-10-15
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Marcin
Witam.

Ja również kupiłem P500 i jestem zadowolony, potrzebowałbym jeszcze jednego małego uchwytu. Jeżeli kolego nie korzystasz z tego małego uchwytu przyklejanego do szyby to może mógłbyś odsprzedać ?
Pytałem u dystrybutora ale obiecywali ze będą mieli za miesiąc, jak zadzwoniłem to okazało się że dostawa nie doszła i kazali czekać kolejny miesiąc. Teraz szukam na forum mając nadzieję ze mało kto używa ten mały uchwyt.

Pozdrawiam.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-07-02
Arek
Kupiłem XBLITZ z dwoma kamerami . To jest złom. Akumulator w tej kamerze to lipa dodatkowo nie jest wstanie się naładować przez gniazdo zapalniczki .
Serwis to jedno nieporozumienie - oddałem kamerę to mi powiedzieli że wszystko ok . Ponownie wysyłam bo jest dalej to samo i dodatkowo nagrany obraz jest pocięty i nagrany w połowie
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2016-12-04
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
wam
Zgadzam się. Wysyłałem im kamerkę 3 razy z czego 2 razy w ramach gwarancji. Wszystko było zawsze "w porządku".
Kompletne nieporozumienie.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-07-26
Mikos
Fajny artykuł przydany do zapoznania się przed wyborem rejestratora na co zwracać uwagę. Osobiście od niedawna używam Xblitz P100 wydaje mi się, że firma warta uwagi i robią solidne sprzęty. Co do modelu p100 to jak dla mnie ma najciekawszą stylizację i na prawdę cieszy oko wyglądem, parametrami i funkcjami nie odstępuje od innych modeli.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-01-16
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
fafaj
Miałem najpierw g1 ale odpadała i ogólne problemy. Teraz wziąłem a5s i wszystko śmiga jak należy, na szybie siedzi pewnie, nagrania w nocy wyraźne. Pierwszy raz jestem zadowolony z kamerki do auta
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-04-10
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
ALEX
Jeździłem z różnymi kamerami ,ale pod względem możliwości absolutnie wybija się Blackvue . Pomijam już cenę i jakość wykonania bo dla mnie to nie było najważniejsze ,choć cena może być barierą ,ale apka pozwalająca na żywo monitorować samochód naprawdę robi wrażenie.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-04-26
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Maciek
A ja kupiłem niedawno Truecama a4 i uważam że świetny sprzęcik. Nie jest to chiński klon, które nawet i tutaj w rankingu się przejawiają. Świetne mocowanie, nic nie odpada od szyby a jakość obrazu, matryca 5/5. Czasami mi się śmieć chce jak ludzi wolą kupować po 3-4 rejestratory tanie niż 1 a dobry.
(1) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-05-08
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Kamil
Chyba fantazjujesz.
Po co ktoś miałby kupić 3 czy 4 inne rejestratory zamiast 1 szt?
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-06-26
t.runo
Ja mam chyba kamerę MIO 518 . Wszystko działa poprawnie tylko nie można wyłączyć zapisu prędkości, nawet jak wyłączy się GPS. Można sobie zaszkodzić. A w ogóle to chciał bym taką kamerkę która miała by na kablu mały obiektyw, a całą resztę żeby schować gdzieś głębiej w samochodzie żeby nie kusić złodzieja. Jest coś takiego na rynku?
(1) (1)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-05-12
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
leomessi
Hej, planuje zakup jakiejs kamery, głównie po to żeby w razie dziury w drodze albo wypadku mieć haka na ubezpieczyciela czy nie daj Boże na policji dowód. No i teraz nie wiem, bo nie potrzebuje nie wiadomo czego, ale czy taka ttańsza kamera (przedział 100-200 czy 300 pln) wszystko pokazuje jak trzeba? Tzn. Zależy mi głównie na zapisywaniu prędkości i jakości obrazu aby film był czytelny w miarę. Na pewno nie chcę takich z obrazem na lusterku wstecznym. I czy w razie usterki jest gdzie to serwisować? Budżet mam większy, ale warto w to inwestować czy tańszy sprzęt też da rade?
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-08-02
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
lenia
bardzo dobry jest rejestrator jazdy marki Xblitz, szczególnie polecam model który mamy Black Bird
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-08-30
ambroży
Warto ciut dołożyć i kupić np coś takiego http://www.royall.pl/ z jakościa Full HD ( matryca Sony) i jakośc obrazu i w dzien i w nocy jest bardzo dobra a to najwazniejsze w kamerze, z mozliwocia nagrywania w pętli, masz ochrone przed utratą waznych danych. ROYALL  CAR-7S jest jedna z lepszych na rynku w tej kwocie
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-12-03
Michał
ambroży, ale czerwona przyssawka, to płachta na byka
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2018-09-11
Adam
Absolutny top to Blackvue i szkoda strzępić języka.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-09-11
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Tomasz
Ja mam kamera samochodowa orllo falcon z wifi i jesten naprawde zadowolony obraz super w nocy też i wszystkie niezbędne funkcje.polecam
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-09-12
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Karola2
Bardzo przydatne zestawienie, dziękuję! Widzę, że z tymi rejestratorami to wcale nie jest taka łatwa sprawa. A tak swoją drogą, zastanawiam się, czy wypożyczalnie samochodów https://speedrental24.pl takie jak ta, posiadają w autach rejestratory. Wypożyczając auto wolałabym mieć takie zabezpieczenie na wypadek wypadku.. A tak swoją drogą, to jedyna forma obrony.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-09-22
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
rystar
Ostatnio widziałem filmiki nagrywane kamerką Mikavi 4K PQ3. Nawet po kompresji na YT wyglądają nieźle. A czysty film to już bajka. W środku też siedzą solidne elemetny. Chipset Novatek, matryca OmniVision. Do tego Polska firma jest dystrybutorem.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-09-28
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Arkes
Bardzo użyteczny poradnik. Choć można by niektóre funkcje szerzej opisać. Jak dla mnie obecnie GPS i Wifi to niezbędne minimum jeśli chodzi o rejestratory, Zwłaszcza przy "sprawnych inaczej" pomiarach prędkości, dobrze mieć dowód w postaci nagranej trasy i pomiaru prędkości. Jak na razie jeśli chodzi o tę funkcje bezkonkurencyjny jest Mikavi PQ3.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2018-01-13
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
kamil_dzon
Fajnie że napisaliście taki poradnik, ja teraz kupiłem kamerkę Royall Car 7S i muszę powiedzieć że jedna z lepszych jakie miałem. Dobrze nagrywa, jakość samej kamerki też jest w porządku. Ma szeroki kąt 170 stopni, co się przydaje. No i cena jest na dobrym poziomie.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2018-03-01
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
tobiasz49
A mi z kolei bardzo podszedł do gustu Xblitz P500 z wbudowanym jonizatorem poprawiającym powietrze w samochodzie. Łatwy montaż, dobra jakość wykonania. Jedna z lepszych kamerek jakie miałem. No i cena nie jest wygórowana, co ważne.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2018-03-23
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Adaś
Niedawno zakupiłem rejestrator trasy i zdążył uchronić mnie już przed dwoma mandatami. Każdy kierowca jeżdżący na dłuższe trasy powinien się w go zaopatrzyć. W sumie ten co na krótkie również. Dla siebie wybrałem ten model : Ferguson Eye Drive FHD170 Rejestrator samochodow, zamówiłem na stronie wasserman. Rejestrator sprawdza się znakomicie, firma od której kupuje też jest rzetelna, wszystko na czas, gwarancja itp. Nie pierwszy produkt, który od nich biorę ;)
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2018-07-02
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Seba
mi się udało znaleźć dobrą kamerkę w niskiej cenie na stronie wasserman, na drugi dzień po zamówieniu była już u mnie :)
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2018-07-23
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Iwona
Mężowi kupiłam kamerkę Xblitz p100 i jest mega zadowolony. Jest prosta w obsłudze bezawaryjna i bardzo przydatna - kupiłam ją w odpowiednim momencie bo była super promocja
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2018-07-31
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Kames
Można by trochę uaktualnić to zestawienie. Ja np znalazłem dla siebie kamerkę Mikavi PQ1 której kąt nagrywania to aż 170 stopni. I to ponieżej 400 zł. W tej cenie ciężko znaleźć coś o lepszych paramatrach. Nawet w kamerkach z wyższej półki takie parametry to rzadkość .
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2018-08-16
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Michał
A ja szukam kamerki, która ma sprawną detekcję ruchu. Wiele kamerek reaguje sobie jak chce na ruch lub ma zasięg 1 cm jak goclever, a zapis 1min to ~166mb! 1920×1080p
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2018-09-11
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Janusz
Przydał się artykuł, mam nadzieję, że kiedyś nagram tego chama co mi z Passata zawsze znaczek wyciągnie
(1) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2018-10-21
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.