Udostępnij
Skomentuj

Jaki telewizor Manta? Czy warto? Co wybrać?

Analizujemy ofertę urządzeń RTV polskiego producenta Manta – czy znajdą się w niej dobrej jakości telewizory?

Oferowane sprzęty mają przyciągać przede wszystkim atrakcyjnymi cenami. Za stosunkowo niewielkie pieniądze polski klient może zakupić telewizory Smart TV, obsługujące rozdzielczość 4K, system Android i łączność internetową. Wszystko to sprawia, że telewizory Manta są wybierane zarówno przez osoby spragnione filmowych premier, jak i użytkowników decydujących się wyłącznie na obsługę telewizji kablowej bądź naziemnej.

Polecone telewizory Manta

Jakiej produkcji jest telewizor Manta?

Do 2011 roku urządzenia sygnowane polską marką były produkowane w Chinach. Wtedy właśnie zapadła decyzja o przeniesieniu linii do naszego kraju, a dokładniej mówiąc, do jednej z fabryk znajdujących się w Łodzi.

Podyktowane zostało to chęcią przygotowywania dla rodzimego konsumenta sprzętów wysokiej jakości. Mając to na uwadze, warto sprawdzić, na co obecnie możemy się zdecydować i jakie są ceny poszczególnych modeli telewizorów.

Jaka przekątna ekranu w telewizorach Manta?

Chcąc rywalizować z największymi producentami, Manta musiała przygotować bardzo szeroką ofertę, zawierającą urządzenia, które mają szansę trafić do bardzo szerokiej grupy odbiorców. Dlatego też w sklepach możemy znaleźć modele w każdym rozmiarze.

Mowa tu między innymi o urządzeniach niewielkich, dobrze sprawdzających się w pomieszczeniach o ograniczonym metraż. Telewizor 32 cale (np. Manta 32LHN28L) zakupimy obecnie za mniej niż 550 złotych. Za taką cenę otrzymujemy rozdzielczość HD Ready i wyświetlacz typu LED.

Jeżeli jesteśmy w stanie dołożyć 200-250 złotych, możemy liczyć na telewizor 40 cali (np. Manta LED4004T2-PRO). To oczywiście nie wszystko, ponieważ polski producent stara się dotrzeć także do osób poszukujących znacznie większych ekranów – telewizor 50 cali zakupimy za około 1100 złotych (np. Manta 50LFN59C), w ofercie znajdują się również modele 55-calowe, 60-calowe i 65-calowe. Wybór wydaje się więc szeroki.

Co ważne, telewizory Manta są produkowane z wykorzystaniem wyświetlaczy LED, zapewniających znacznie wyższą jakość generowanego obrazu niż modele LCD. Jeżeli chodzi o rozdzielczość, tylko najtańsze urządzenia obsługują HD Ready, w przypadku pozostałych kategorii są to urządzenia Full HD oraz 4K.

Jaki system Smart TV w telewizorze Manta?

Oczywiście w ofercie polskiego producenta nie zabrakło również urządzeń typu Smart TV. Są to przeważnie telewizory o przekątnej od 50 do 65 cali. Dobrym na to przykładem jest chociażby model Manta 55LUA57L za 1499 złotych.

Co ciekawe, telewizory te korzystają z systemu operacyjnego Android, który zapewnia dostęp do bardzo szerokiego zestawu aplikacji. Znajdą się tam nie tylko serwisy streamingowe, ale również wiele gier, aplikacji sieciowych i społecznościowych. Pod tym względem telewizor Manta Android sprawdzi się bardzo dobrze.

Technologie i dodatki w telewizorach Manta

Ze względu na przedziały cenowe, w jakich dostępne są telewizory Manta, nie możemy spodziewać się po nich zbyt wielu ciekawych dodatków, które są typowe dla sprzętów z wysokiej półki. Wspomniane już telewizory z Androidem zapewniają łączność internetową, dzięki której możemy nie tylko pobierać aplikacje, ale również korzystać z innych sieciowych rozwiązań.

Co ważne, na rynku znajdziemy telewizory Manta HDR – dzięki technologii generującej obraz o szerokim zakresie jasności, kolory stają się żywsze i bardziej realistyczne. Tego typu urządzenia dobrze sprawdzą się wówczas, gdy podłączymy je do konsoli do gier. Poza tym, liczyć możemy na dodatki typu wbudowany tuner DVB-C, nowoczesny pilot z klawiaturą, możliwość nagrywania na nośniku USB czy też zintegrowany odtwarzacz DVD.

Czy warto kupić telewizor Manta?

Producent określany jest jako dostawca najtańszych telewizorów 4K, pozostałe modele również proponują wiele za stosunkowo niewielkie pieniądze. Najtańsze urządzenia zakupimy za około 480-500 złotych (24 cale), modele 65-calowe za około 2500 złotych, natomiast za flagowy telewizor Manta, wyróżniający się przekątną 70 cali, systemem Android i technologią HDR zapłacimy 3799 złotych.

Pod względem wyposażenia i cen, urządzenia polskiego producenta są naprawdę łakomym kąskiem, który zainteresuje przede wszystkim osoby o ograniczonym budżecie. Jeżeli natomiast chodzi o jakość pracy i generowanego obrazu, jest przeciętnie, czego można się było spodziewać. Razić może przede wszystkim odwzorowanie kolorów i luminacja, choć oczywiście w ramach tak zwanego „standardowego użytku” parametry obrazu okażą się wystarczające. Wszystko to sprawia, że w telewizory Manta warto inwestować wtedy, gdy zależy nam na zakupie przyzwoitego sprzętu za niewielkie pieniądze.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:47
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.