Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaki smartwatch dla dziecka warto kupić?

To, jaki smartwatch dla dziecka wybrać ma znacznie – dowiedz się na co zwracać uwagę i poznaj polecane modele.

Obecnie smartwatche są bardzo popularnym wyborem, ponieważ są nie tylko modne, ale także praktyczne. Na rynku można dostępnych jest jednak multum modeli, w związku z czym wybór jest trudny. Co warto mieć na uwadze przy wyborze?

Jaki smartwatch dla dziecka – czy ten zakup ma sens?

Na początku postawmy więc sprawę jasno, dla wszystkich niezdecydowanych: zegarek dla dziecka cechuje się niską ceną, a także jest naprawdę praktyczny. Dziecko może mieć go zawsze przy sobie, co przydaje się zwłaszcza, gdy potrzebuje awaryjnego kontaktu. Smartwatch dla dzieci wyróżnia się również tym, że dziecko go raczej nie zgubi, co także jest praktycznym rozwiązaniem. Zamiast w kieszeni, zegarek cały czas znajduje się na ręce, a opaska sprawia, że przypadkowe zgubienie to naprawdę duże wyzwanie nawet dla dzieci, które mają tendencję do gubienia swoich rzeczy. Smartwatch dziecięcy charakteryzuje się dłużej działającą baterią, co także ma wpływ na użyteczność.

Zegarki dla dzieci są dla nich wstępem do nowoczesnego świata i inteligentnych rozwiązań. Tego typu gadżety często mają przydatne funkcje, a także łączą się z telefonem, dzięki czemu można szybko podejrzeć powiadomienia. W związku z tym smartwatch dla dziecka jest bardzo dobrym pomysłem. Warto się jednak dobrze zastanowić, który dokładnie zegarek dla dziecka będzie najlepszym wyborem. W końcu nie są one aż tak tanie, jednak ich przydatność jest niezwykle duża.

Funkcje, które powinien mieć przydatny smartwatch dla dziecka

Każdy smartwatch dla dziecka powinien wyróżniać się kilkoma najważniejszymi funkcjami. Przede wszystkim jest to możliwość sparowania go z innymi telefonami. Chodzi głównie o telefon rodziców, a także samego dziecka. W ten sposób będzie on miał możliwość otrzymywania powiadomień na zegarek z telefonu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. W wielu przypadkach jest to również jedyna opcja, aby zegarek mógł połączyć się z siecią komórkową.

Kolejną podstawową funkcją jest GPS. W ten sposób możliwe jest monitorowanie pozycji zegarka i jego użytkownika. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa dziecku, a także na to, aby w razie potrzeby można je było zlokalizować. Jest to też opcja, aby rodzice mogli sprawdzić, co dziecko robi w czasie wolnym. Niemal każdy smartwatch jest jednak obecnie wyposażony w możliwość korzystania z GPS. Dzięki temu dokładność lokalizacji jest niezwykle wysoka.

Dodatkowe funkcje, na które warto zwrócić uwagę

Warto jednak pamiętać, że smartwatche często są wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Dzięki temu producenci mogą się wyróżnić na rynku, co pomaga w sprzedaży. Dodatkowymi funkcjami mogą być między innymi aparat fotograficzny, w który są wyposażone niektóre zegarki. Nie jest to oczywiście norma, jednak jest to przydatna funkcja, która w razie potrzeby pozwoli wykonać zdjęcie. Nie będzie ono oczywiście wysokiej jakości, jednak w przypadku smartwatcha dla dzieci będzie wystarczająca.

W przypadku smartfonów dla dzieci ważną opcją jest też ich konfiguracja. Wiele dzieci chce mieć zegarek, który pozwoli na ustawienie ulubionej tapety czy zmiany koloru koperty. W ten sposób będą mogły się wyróżnić. Smartwatch może być także wyposażony w praktyczne funkcje takie jak kompas, który może się przydać w przypadku zgubienia drogi. Wiele ze smartfonów pozwala także monitorować proste treningi, takie jak bieganie czy jazda na rowerze, co jest przydatne dla aktywnych dzieci.

Smartwatch dla dziecka z funkcją dzwonienia – czy wymaga telefonu?

Jeśli szukamy smartwatch dla dziewczynki lub smartwatch dla chłopca, warto wybrać model z funkcją dzwonienia. Przede wszystkim w większości przypadków wymaga to podłączenia do telefonu. W ten sposób możemy zadzwonić na zegarek tylko w przypadku, gdy jest on połączony z telefonem. Jest to jednak przydatna funkcja, jeśli dziecku nie chce się wyciągać telefonu i może rozmawiać przez zegarek.

Niektóre zegarki mają możliwość wyposażenia w kartę SIM. W ten sposób stają się zupełnie niezależnym medium, dzięki czemu nie wymagają połączenia z telefonem. Można z nich wykonywać połączenia, które są podłączone bezpośrednio do sieci komórkowej. Jest to znakomita funkcja, która pozwala na użytkowanie zegarka bez telefonu w pobliżu. Zegarek dla dzieci do dzwonienia to bez wątpienia fantastyczny pomysł na prezent, który będzie praktyczny i funkcjonalny.

Jaki smartwatch dla dziecka – polecane modele

Jeśli nie wiemy, jaki smartwatch dla dziecka wybrać nie ma się co zniechęcać. Na rynku jest ich obecnie bardzo dużo, w związku z czym ciężko podjąć decyzję. Wiele ze smartwatchy nie wyróżnia się niczym szczególnym i ma całkiem podobne funkcje. Warto jednak przejrzeć oferty producentów, aby wybrać tę najlepszą. W ten sposób będziemy w stanie kupić smartwatch, który wyróżni się dobrymi cechami, a także nowoczesnymi rozwiązaniami. Dzięki temu będziemy zadowoleni z dokonanego wyboru.

Smartwatche dla dzieci różnią się między sobą również ceną. Warto zwrócić uwagę na to, że im więcej dodatkowych funkcji, tym drożej. Największą różnicę cenową robi fakt posiadania osobnego slotu na kartę SIM, co jest bardzo pożądaną funkcją. Dzięki niej będziemy w stanie wykonywać połączenia bezpośrednio ze smartwatcha, co jest przydatne i funkcjonalne. Warto jednak pamiętać, że nie każdy smartwatch posiada taką funkcję.

Garett Electronics Kids Sun Pro 4G

Pierwsza propozycja na naszej liście jest jednocześnie tą najdroższą. Smartwatch dla dzieci renomowanej firmy Garett wyróżnia się przede wszystkim miejscem na kartę SIM. Dzięki temu można z niego wykonywać połączenia. Jednocześnie jest on bardzo intuicyjny w obsłudze, dzięki czemu dziecko błyskawicznie się jej nauczy. W przypadku pierwszego smartwatcha dla dziecka jest to niezwykle ważne rozwiązanie.

Garett posiada też możliwość wymiany paska, dzięki czemu jest uniwersalny i może być dostosowany pod wymagania dziecka. Jego kolejną zaletą jest płynność działania, która stoi na wysokim poziomie, dzięki czemu smartwatch się nie zacina. Dokładność lokalizacji to jedna z jego najważniejszych cech, która pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa dziecku i monitorowanie jego pozycji.

Garett Electronics Kids Sun Pro 4G

Garett Electronics Kids Sun Pro 4G

Art AW-K01G

Kolejną propozycją na naszej liście jest najtańszy smartwatch. Firma Art wyposażyła go jednak w kilka praktycznych funkcji. Przede wszystkim jest on dobrym wstępem do innych urządzeń tego typu. Posiada między innymi licznik kroków, dzięki czemu jest rozwiązaniem dla aktywnych dzieci. Poza tym pozwala na połączenie się z telefonem, a także pokazuje powiadomienia, które na niego przyjdą. Ponadto posiada łączność GPS, co także jest niezwykle ważne zwłaszcza w smartwatchach, które są w takiej cenie. Pozwala on także monitorować sen, co jest ważne jeśli dziecko chce korzystać z zegarka przez cały dzień.

Art AW-K01G

Art AW-K01G

Garett Electronics Kids Twin 4G

Kolejna propozycja firmy Garett jest nieco tańsza. Nadal nie jest jednak pozbawiona swojej najważniejszej funkcji, czyli łączności bez potrzeby parowania z telefonem. Dzięki temu smartwatch może być zupełnie niezależnym urządzeniem. Dla wielu osób jest to niezwykle ważne, ponieważ w ten sposób dziecko nie potrzebuje telefonu, aby mieć zapewnioną łączność ze światem.

Smartwatch Garett pozwala też na intuicyjną obsługę, co jest ważne w przypadku dzieci. Dla wielu z nich będzie to pierwsza styczność z inteligentnym zegarkiem, przez co łatwo będzie mu się odnaleźć. Firma Garett to też synonim solidności wykonania. Smartwatch jest niezwykle wytrzymały, co ma duże znaczenie w przypadku zegarków przeznaczonych przede wszystkim dla dzieci. Nie jest łatwo go zepsuć.

Garett Electronics Kids Twin 4G

Garett Electronics Kids Twin 4G

360 Kids Kid's Watch E2

Smartwatch firmy 360 Kid’s posiada wiele praktycznych rozwiązań. Przede wszystkim ma on możliwość skonfigurowania rozwiązań pod dziecko, dzięki czemu będzie ono mogło przykładowo zmienić tapetę. Zegarek obsługuje połączenia z siecią 4G, dzięki czemu może być użytkowany bez połączenia z telefonem.

Jedną z funkcji, które wyróżniają właśnie ten smartwatch, jest wbudowany aparat o rozdzielczości dwóch megapikseli. Pozwala on na robienie prostych zdjęć, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Co ważne może ona służyć do wideorozmów, które są możliwe do wykonania na tym inteligentnym zegarku. Ważnym rozwiązaniem jest też przycisk SOS, który pozwala na awaryjne wezwanie pomocy wraz z podaniem lokalizacji.

360 Kids Kid's Watch E2

360 Kids Kid's Watch E2

Calmean Nemo2

Zegarek firmy Calmean to bardziej budżetowa propozycja, która zapewnia jednak kilka ciekawych rozwiązań. Przede wszystkim jest to rozbudowana konfiguracja smartwatcha. Pozwala on na wybór koloru paska, który jest dostępny w kolorze różowym, zielonym, niebieskim i czarno-czerwonym. Zegarek pozwala na zainstalowanie karty SIM, dzięki czemu nie potrzebuje połączenia z telefonem.

Lokalizacja jest wbudowana, dzięki czemu można monitorować pozycję dziecka w aplikacji w telefonie. Dokładność lokalizacji jest niezwykle wysoka, dzięki czemu dziecko jest bezpieczne. Warto wybrać ten smartwatch, ponieważ zapewnia zarówno przydatne funkcje, jak i dużą wytrzymałość. Dzięki temu jest jednym z najlepszych wyborów na pierwszy smartwatch dla dziecka.

Calmean Nemo2

Calmean Nemo2

Udostępnij
5,0
7 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 05:35
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.