Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jak wybrać zegarek dla dziecka z GPS?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zegarka z GPS dla dziecka? Jaki kupić? Czy warto?

Inteligentne zegarki są popularne nie tylko wśród dorosłych użytkowników, ale także wśród dzieci. Smartwatch z GPS może przydać się dziecku w codziennym zastosowaniu, a rodzicom pozwoli upewnić się, gdzie znajduje się w danej chwili ich pociecha.

Polecane zegarki z GPS dla dzieci

Czym powinien charakteryzować się dobry smartwatch dla dziecka?

Inteligentne zegarki dla młodszych użytkowników dość mocno różnią się od modeli dedykowanych dorosłym nabywcom. Zegarki dla dzieci różnią się od zegarków dla dorosłych zarówno ceną, jak również designem i funkcjami. Co powinien oferować smartwatch dla dziecka? Najważniejsze cechy i funkcje to:

 • GPS – to kwestia priorytetowa, jeśli zależy nam na tym, by móc lokalizować aktualne miejsce przebywania dziecka. Oczywiście będzie to wymagało odpowiedniej konfiguracji (nadajnik musi być uruchomiony w zegarku), ale robi się ją jednorazowo.
 • Budzik – to przydatny dodatek, który ułatwi poranne pobudki.
 • Możliwość odbierania powiadomień – zegarek z GPS dla dziecka może także wyświetlać informacje o przychodzących wiadomościach tekstowych, co ogranicza potrzebę zerkania na telefon.
 • Możliwość odbierania połączeń głosowych – to opcja, która pozwoli skontaktować się z dzieckiem w razie potrzeby.
 • Wodoodporna konstrukcja – w przypadku zegarka dla dzieci, warto wybrać model wodoodporny.
 • Niewielkie gabaryty – zegarek z GPS dla dziecka nie może być tak duży i masywny, jak modele dla dorosłych użytkowników. W tym wypadku liczy się lekkość oraz subtelność, dlatego wybór najczęściej pada na zegarki wykonane z tworzyw sztucznych.
 • Atrakcyjny design – to kwestia, która ma znaczenie przy zakupie każdego zegarka, ale w przypadku zegarka z GPS dla dziecka jest szczególnie istotna. Warto więc zegarek wybrać wspólnie z dzieckiem albo dobrze zastanowić się, jaka kolorystyka lub kształt przypadnie dziecku do gustu.
 • Wytrzymała bateria – warto sprawdzić, jaka jest pojemność baterii (im wyższa, tym lepiej) i szacunkowe informacje producenta o tym, jak długo zegarek może funkcjonować bez ponownego ładowania akumulatora.

Czy warto kupić zegarek z GPS dla dziecka?

Wielu rodziców chętnie korzystałoby z funkcji sprawdzania aktualnego miejsca pobytu dziecka, do czego można użyć właśnie zegarka z GPS. Taka możliwość wcale nie musi być nadużywana na co dzień, ale bardzo przydaje się wówczas, gdy nie mamy pewności, gdzie znajduje się dziecko, gdy się spóźnia lub oddaliło się samowolnie. Zegarek z GPS pomaga także w bardziej dramatycznych sytuacjach, jak zaginięcie lub zgubienie drogi. Mimo to warto przemyśleć, czy taki zakup jest potrzebny, gdyż z lokalizacji GPS można korzystać również w inny sposób.

Alternatywą dla zegarka z GPS może być GPS w telefonie – większość dzieci posiada smartfony, które są wyposażone w GPS oraz szereg funkcji dodatkowych. W zależności od urządzenia, można skorzystać z opcji lokalizacji telefonu, a tym samym jego posiadacza. Jednak mankamentem tego rozwiązania jest fakt, iż o wiele łatwiej zapomnieć, zgubić lub utracić telefon niż zegarek, który ma się cały czas na ręce.

Popularne zegarki z GPS dla dziecka

Jeśli nie mamy pomysłu na to, który zegarek z GPS kupić dla dziecka, to warto przyjrzeć się najpopularniejszym urządzeniom tego typu. Do najczęściej kupowanych zegarków z GPS dla dzieci należą:

 • Smartwatch Media-Tech KIDS Locator GPS 2.0 MT858 – niedrogi smartwatch z GPS dla dzieci. Zegarek wyposażono w nadajnik GPS, a także miejsce na kartę SIM, co umożliwia sparowanie zegarka ze smartfonem rodziców. Zegarek posiada także funkcję SOS, głośnik oraz mikrofon. Uwagę zwraca jego estetyczny design i kontrastowa kolorystyka.
 • Smartwatch XBLITZ Kids Watch GPS-Watch Me – kolejny z najpopularniejszych zegarków z GPS dla dziecka. Urządzenie umożliwia śledzenie lokalizacji GPS zegarka, a także powiadamia, gdy dziecko opuści określoną strefę. Zegarek wyposażono w slot na kartę SIM, głośnik i mikrofon, dlatego można przeprowadzać rozmowy głosowe za jego pośrednictwem.
 • Smartwatch Garett Kids 5 – kolejny z popularnych zegarków dla dzieci, który posiada GPS z opcją śledzenia, a także aparat, latarkę LED, funkcję SOS oraz opcję monitorowania snu.
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:40
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.