Udostępnij
Skomentuj

Jaki smartfon Xiaomi z NFC kupić? Polecane modele

Jedną z najbardziej pożądanych technologii w urządzeniach mobilnych stało się NFC. Sprawdź dlaczego.

Jakie modele Xiaomi posiadają NFC?

Modele wyposażone w takie udogodnienie zazwyczaj znajdują się w nieco wyższym przedziale cenowym. Warte uwagi są przede wszystkim urządzenia serii Mi, wyróżniane także dzięki wysokim parametrom w pozostałych specyfikacjach technicznych. Jeżeli chodzi o smartfony Xiaomi z NFC, lista oferowanych produktów pozostaje na razie krótka, ale można zaobserwować rosnące zainteresowanie wspomnianą technologią. Z pewnością mają na to wpływ trendy obowiązujące wśród konsumentów, a co za tym idzie – ich nowe potrzeby.

Telefony Xiaomi z NFC wyróżniają się wysoką jakością działania oraz obszerną pamięcią. Przykładem takiego urządzenia może być model Mi 8, który oferuje także niezwykle duży, jasny wyświetlacz, pozwalający na odtwarzanie plików audiowizualnych. Smartfony z tej serii charakteryzuje również dobra rozdzielczość – dowodem może być Mix 3 – jego parametry sięgają 1080 × 2340 pikseli. Wspomniane wartości stanowią gwarancję wyraźnego obrazu, płynności przejść i możliwości dostrzeżenia najmniejszych detali.

Nie należy zapominać jednak o innej serii urządzeń wspomnianej marki – która także oferuje technologię Near Field Communication – Redmi. Tutaj propozycją sprzętu o nieprzeciętnej jakości działania może stanowić Note 8T, znajdujący się wysoko w rankingach smartfonów tego producenta. Jest to Xiaomi z funkcją NFC, oferujący jednocześnie czujnik linii papilarnych oraz wyświetlacz IPS. Z kolei model Pro zawiera także aparat Quad Camera 64MP, pozwalający na wykonywanie profesjonalnych, ostrych zdjęć.

Polecane smartfony Xiaomi z NFC

Dlaczego część smartfonów Xiaomi nie posiada NFC?

W naszym kraju technologię Near Field Communication wykorzystuje się zazwyczaj w płatnościach mobilnych. W Chinach, rodzimym kraju interesującej Cię marki, takie czynności wykonywane są za pomocą kodów QR, dlatego opisywany moduł nie znajduje zastosowania w telefonach wspomnianego producenta. Zawarcie charakteryzowanej funkcji na ojczystym rynku, w tańszych modelach smartfonów, jest nieopłacalne – jak widać, inaczej wygląda to w przypadku telefonów Xiaomi NFC w Polsce.

Warto jednak zauważyć, że marka stopniowo dostrzega potrzeby współczesnych konsumentów, nie tylko na rynku chińskim, i stara się wdrażać obowiązujące trendy w kolejne generacje urządzeń. Należy wspomnieć, że jeżeli chodzi o Xiaomi NFC, 2020 rok stanowi moment nowych, interesujących ofert w sklepach internetowych. Można zaobserwować większą liczbę modeli oferujących pożądaną funkcję, a co za tym idzie – rosnącą popularność urządzeń tego producenta wśród polskiej społeczności użytkowników telefonów komórkowych.

Jak włączyć NFC w Xiaomi?

Włączenie możliwości przesyłania danych za pomocą technologii Near Field Communication jest dziecinnie proste. Warto jednak pamiętać o kilku krokach. Telefon Xiaomi z funkcją NFC powinien pozwolić na rozwinięcie paska powiadomień u góry ekranu – wystarczy posuwistym ruchem przejechać palcem w dół wyświetlacza. Po rozwinięciu dodatkowych funkcji, jeżeli nie znajduje się tam poszukiwane hasło, należy wejść w Ustawienia > Łączność > Udostępnianie. Tutaj zobaczysz opcję połączenia o takim charakterze i będziesz mógł ją uruchomić.

Niestety, nie każdy smartfon jest wyposażony w taki moduł, dlatego przed zakupem upewnić się, czy istnieje w ogóle możliwość uruchomienia opisywanej technologii. Telefony Xiaomi z NFC stanowią naprawdę wygodne rozwiązanie jeżeli chodzi o płatności mobilne, co przekłada się na komfort użytkowania sprzętu. W przypadku braku łączności warto zaś sprawdzić, czy działanie zastosowanej technologii jest włączone, co można łatwo zweryfikować z pomocą powyższej instrukcji.

Ile kosztują smartfony Xiaomi z NFC?

Koszty związane z zakupem urządzeń tej marki bywają dość wysokie – warto jednak pamiętać, że technologia, która została wykorzystana w procesie produkcji, nie tylko wiązała się z odpowiadającym nakładem pieniężnym, lecz także zapewnia konsumentowi wiele udogodnień. W znaczący sposób ułatwia realizowanie niektórych czynności z życia codziennego, chociażby robienie zakupów. Rozpoznanie tego, który Xiaomi ma NFC, połączone jest z obserwacją różnorodnych cen produktów, ponieważ oprócz tego modułu mogą być zastosowane inne interesujące funkcje oraz ulepszenia.

Jedne z najbardziej popularnych telefonów Xiaomi NFC w Polsce to urządzenia serii Redmi. Ceny tych modeli wahają się od 649 zł (8T) do 1229 (Note 9 Pro), więc, jak widać, jest to dosyć szeroki wachlarz ofert. Wraz z kosztami związanymi z zakupem tych smartfonów, rosną również wartości przekątnej ekranu, wielkości pamięci i inne, istotne dla użytkowników, parametry techniczne. Druga z wymienionych propozycji wyróżnia się także ogromną baterią (5929 mAh) oraz szybkim ładowaniem, umożliwiającym długotrwałą pracę.

Nieco mniejsza, jednak wiążąca się z większym nakładem finansowym, jest seria Xiaomi Mi. To urządzenia, które także charakteryzuje wysokie zaufanie konsumentów na polskim rynku. Jeżeli chodzi o urządzenia Xiaomi NFC, 2020 prezentuje obiecujące oferty – zaczynające się od 1429 zł (Note 10 Lite) do 5244,75 (10 Pro). Warto poświęcić chwilę uwagi pierwszemu modelowi – to sprzęt, który gwarantuje wysoką jakość wykonywanych zdjęć oraz nagrywanych vlogów za pomocą specjalnego trybu. Drugi z kolei oszałamia wielkością przekątnej ekranu, sięgającą aż 6,67 cali, a także niebywale wydajnym procesorem.

Oczywiście, wymienione propozycje nie wyczerpują rankingu najbardziej polecanych modeli tej marki, jednak pozwalają na wstępne zarysowanie nakładu finansowego, który wiąże się z zakupem urządzenia. W przypadku smartfonów Xiaomi z NFC lista pozostaje otwarta, ponieważ mamy do czynienia z marką, która nieustannie poszukuje nowych rozwiązań, mających na celu spełnienie wszelkich potrzeb konsumenckich. Warto tutaj pamiętać, że inwestycja w sprzęt o takim charakterze to transakcja wiązana – im bardziej zaawansowany technologicznie telefon, tym żywotniejsza bateria, a co za tym idzie – większa wydajność.

Czy warto kupić Xiaomi z NFC?

Zakup tego rodzaju urządzenia z pewnością spełni wymagania najbardziej wymagających użytkowników innowacyjnych gadżetów. Po rozpoznaniu, który Xiaomi ma NFC, warto sporządzić sobie listę priorytetów. Czy zależy Ci na dużej przekątnej ekranu, a może po prostu samej rozdzielczości? W jakich warunkach będzie przebiegała eksploatacja smartfona? Może będziesz korzystał z niego sporadycznie? Lub intensywnie działał za pomocą dostępnych funkcji? Zastanów się nad tym, czego tak naprawdę poszukujesz w sprzęcie o takim charakterze, a następnie podejmij najlepszą decyzję.

Urządzenia typu Xiaomi NFC w Polsce cieszą się rosnącą popularnością nie tylko ze względu na wspomnianą technologię, lecz także wysoką jakość pracy. Różnorodne funkcje i naprawdę wytrzymała bateria, a także moduł pozwalający na bezdotykowe udostępniane informacji sprawiają, że zdecydowanie warto zakupić ten sprzęt. Taka inwestycja przyniesie przede wszystkim satysfakcję, co stanowi nadrzędny cel firmy, która produkuje opisywane smartfony.

Udostępnij
5,0
4 oceny
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Mi Max 3 nie ma nfc
Specjalista Morele | 17:55
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.