Udostępnij
Skomentuj

Jaki robot sprzątający na mokro wybrać?

Zagwarantuj sobie olśniewającą czystą podłogę w domu dzięki najnowocześniejszym urządzeniom sprzątającym.

Odkurzacz samojezdny z funkcją mopowania to rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie wygodę. Urządzenie samodzielnie porusza się po domu dzięki zestawowi czujników, wykrywając przeszkody i omijając je. Sprzęt pozwoli Ci zadbać o czystość w mieszkaniu niezależnie od rodzaju nawierzchni – poradzi sobie zarówno z dywanem, jak i panelami czy śliskimi kafelkami.

Polecane roboty odkurzająco-mopujące

Który robot sprzątający na mokro kupić?

Jeżeli czeka Cię decyzja, jaki dobry sprzęt czyszczący kupić do swojego mieszkania i marzysz o tym, aby dzięki niemu podłogi były nie tylko wolne od kurzu, ale także zabrudzeń, to warto poświęcić chwilę, aby dowiedzieć się, na co zwracać uwagę. Przede wszystkim inteligentny robot sprzatający musi być przystosowany do zadań, jakie dla niego znajdziesz. Jeżeli nie będzie w stanie przejeżdżać do sąsiednich pomieszczeń, to nie przyniesie żadnego pożytku. Ciągłe nadzorowanie jego pracy również mija się z założeniem tego urządzenia.

Z pewnością kusi Cię, aby spojrzeć na ranking robotów sprzątających odkurzająco-mopujących, jednak kluczowe dla decyzji powinny być parametry sprzętu. Popularność czy wysoka jakość mogą nie znaleźć odzwierciedlenia, jeżeli urządzenie będzie musiało automatycznie myć czy sprzątać w pobliżu schodów, w ciasnych pomieszczeniach czy na trudnych w oczyszczaniu podłożach. Dlatego tak istotne jest upewnienie się, że kupowany produkt zadziała w Twoim domu.

Jak działa robot mopujący do podłóg?

Przed wybraniem odpowiedniego modelu warto dowiedzieć się, jak dokładnie działa. Możesz w tym celu obejrzeć egzemplarze popularnych marek. Robot sprzątający iRobot znaleziony w asortymencie sklepu przedstawi specyfikację, na podstawie której wywnioskujesz, co potrafi. Zauważysz zatem, że sprzęt mopujący oferuje sprzątanie na sucho oraz na mokro. Wybierając odpowiedni tryb, przystosujesz go do pracy na konkretnym typie podłogi, a godzinami pracy i sterowaniem zajmą się wgrane algorytmy.

Skuteczność urządzenia zależna będzie od obszaru mopowania oraz wydajności silnika. Ta natomiast związana jest z zasilaczem, który odpowiada za napędzenie wszystkich podzespołów. Domowy robot mopujący zaoferuje kilka trybów pracy, abyś miał swobodę wyboru, czy uruchamia się, kiedy wrócisz z pracy, czy raczej działa pod Twoją nieobecność – na przykład z powodu generowanego hałasu. Po skończeniu pracy urządzenie najczęściej wróci do miejsca, skąd wystartowało i zacznie ładować swój akumulator, nie przeszkadzając domownikom.

Zalety i wady odkurzaczy automatycznych sprzątających na mokro

Wśród niewątpliwych zalet tego typu urządzeń z pewnością na pierwszy plan wysuwa się ich samodzielne działanie, które nie wymaga zaangażowania od właściciela. Wystarczy zaprogramować sprzęt, a on poradzi sobie z całą resztą. Myśląc, jak wybrać najlepszego robota mopującego, nie musisz się ograniczać, ponieważ bogaty asortyment modeli sprawia, że możesz kupić zarówno tani egzemplarz, jak i droższy do trudniejszych zadań.

Wadą tych samodzielnych sprzętów jest ich konieczność polegania na własnych możliwościach. Przez to trudno im pokonać klatki schodowe czy przebrnąć przez w wąskie przejścia, gdzie nie zmieści się nawet najlepszy robot mopujący. Opinie klientów nie zawsze odzwierciedlają ten aspekt, ponieważ zależy on od układu pomieszczeń właściciela. Ponadto koszt automatycznego sprzętu czyszczącego jest znacznie wyższy niż w przypadku tradycyjnych urządzeń.

Jakie powierzchnie myje robot mopujący?

Jak wskazuje nazwa, ten automatyczny produkt sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mógłbyś użyć także tradycyjnego mopa. Nie straszne mu zatem wszystkie powierzchnie, które można wyszorować na sucho lub na mokro. Zaopatrując się w wysokiej klasy urządzenie, jak na przykład robot sprzątający Roborock, masz pewność, że poradzi sobie w każdych warunkach. Nie bez znaczenia będą zastosowane szczotki i ściereczki.

Większość modeli ma kilka trybów pracy, w tym także tryb intensywnego mycia, dzięki któremu urządzenie poradzi sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami. Jeżeli natomiast boisz się o swoje podłogi, możesz zastosować jedynie tryb zamiatania. Każdy robot sprzątający Xiaomi czy  Samsung będzie posiadał takie opcje. Jeśli nie jesteś pewny, jaki sprzęt czyszczący kupić, to produkty sprawdzonych marek zagwarantują bezpieczeństwo Twoim podłogom.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:51
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.