Udostępnij
Skomentuj

Jaki prezent na roczek dla dziecka?

Zastanawiasz się jaki prezent sprawdzi się dla rocznego dziecka? Sprawdź nasze propozycje i wybierz idealny prezent dla roczniaka.

Co kupić dla rocznego dziecka?

Jeśli nie masz pomysłu co kupić dla roczniaka zastanów się, czy znasz dzieci w podobnym wieku. Przypomnij sobie, czym się bawią, a być może dzięki temu wpadniesz na ciekawy i oryginalny pomysł.

Ważne jest, aby prezent był adekwatny do wieku dziecka. Wiele osób bez zastanowienia kupuje prezenty, na które dziecko jest za małe lub za duże. Przykładowo, nie warto kupować prezentu przeznaczonego dla noworodków, jak i takiego dla dzieci powyżej 2 lat. Rodzice odłożą zabawkę w kąt i zapomną o jej istnieniu. Najlepiej sprawdzą się zabawki z oznaczeniami “od 12 miesięcy”. Warto zwrócić uwagę czy zabawki posiadają odpowiednie certyfikaty i pochodzą od zaufanych producentów. Jest to bardzo ważne, gdyż zabawki dla rocznego dziecka powinny być przede wszystkim bezpieczne.

Pomysły na prezent na pierwsze urodziny.

Jeździki

Jeździki to niezwykle popularne prezenty na tę okazję. Dlaczego? Dzieci je uwielbiają, a ich żywotność i użyteczność to zazwyczaj kilka lat. Wiele jeździków posiada także funkcję pchania, która pomoże dziecku w nauce chodzenia. Specjalne ograniczniki zapobiegają upadkom i przechyleniom pojazdu na siebie.

Zobacz jeździki

Zabawki do kąpieli

Jedne dzieci uwielbiają kąpiele, dla innych natomiast, nie jest to ulubiona część dnia. Aby urozmaicić czas w wanience, warto zająć dziecko ciekawymi zabawkami. Piłeczki, siatki do łowienia, łódki czy gumowe zwierzątka to coś, co na pewno przekona wiele maluchów do kąpieli. Zestaw zabawek do kąpieli świetnie się sprawi w przypadku rocznych dzieci.

Zobacz zabawki do kąpieli

Zabawki interaktywne

Dzieci uwielbiają grające, świecące i ruszające się zabawki. Na rynku istnieje wiele zabawek, które nie tylko bawią, ale również uczą. Wybierając zabawkę interaktywną na roczek warto sprawdzić, jakie posiada funkcje oraz czy na pewno jest dostosowana do wieku naszego jubilata.

Zobacz zabawki interaktywne

Sorter

Roczek to wiek, kiedy dzieci zaczynają poznawać kształty i kolory. Sortery to zabawki, które wpłyną pozytywnie na rozwój dziecka. Dzięki zabawie sorterem, dziecko poprawi sprawność manualną i intelektualną. Roczek to świetny czas na zabawę z kształtami i kolorami, dlatego taki prezent sprawdzi się idealnie.

Zobacz sortery

Pchacz

Roczne dzieci są zazwyczaj na etapie nauki chodzenia. Pchacze sprawdzą się zarówno podczas nauki, jak i w okresie, gdy dziecko będzie się już samodzielnie, swobodnie poruszać. Wiele pchaczy wydaje dźwięki, zmienia kolory lub posiada wnętrze z kolorowych elementów, które kręcą się podczas pchania.

Zobacz pchacze

Puzzle lub układanki 

To sprawdzony i zawsze udany prezent. Dla roczniaka możemy postawić na piankowe puzzle i drewniane układanki z dużymi elementami. Takie zabawki nie tylko zajmą dziecko na długi czas, ale także pozytywnie wpłyną na jego rozwój manualny i intelektualny.

Zobacz puzzle piankowe

Rowerek biegowy

Jeśli dziecko potrafi już chodzić, a za kilka tygodni zbliża się lato, można zastanowić się nad zakupem rowerka biegowego. Rowerki biegowe nie posiadają pedałów, a ich siłę napędową stanowią nóżki malucha. Jeżeli wiemy, że roczniak jeszcze nie postawił swoich pierwszych kroków, ten prezent sprawdzi się na drugie urodziny.

Zobacz rowerki biegowe

Rowerek trójkołowy

Rowerki trójkołowe sprawdzą się świetnie jako prezent na roczek. To prezent, który “rośnie” razem z dzieckiem. Początkowo dziecko usadzimy i będziemy wozić, pchając pałąk rowerka. Kiedy maluch podrośnie, sam zacznie pedałować, a kij do popychania stanie się zbędny. Rowerek trójkołowy to prezent, który posłuży przez wiele miesięcy, a nawet lat.

Zobacz rowerki trójkołowe

Książka z opowieściami lub edukacyjna

Wiele dzieci lubi, gdy czyta im się przed snem. Jeśli młodzi rodzice nadal tego nie praktykują, powinni zacząć, ponieważ czytanie książek dziecku zacieśnia więź między rodzicem a dzieckiem, a także wycisza dziecko przed snem. Księgi z baśniami i opowiadaniami to ponadczasowy prezent, który nigdy nie wyjdzie z mody. Jeśli chcemy, możemy także postawić na książeczki edukacyjne, uczące pierwszych słów, kolorów czy naśladownictwa dźwięków.

Zobacz książki dla dzieci

Bujak lub koń na biegunach

Kto z nas nie marzył kiedyś o koniu na biegunach? To ponadczasowa zabawka, która spodoba się każdemu maluchowi. Na rynku spotkamy nie tylko konie, ale również inne zwierzęta na biegunach. Możemy postawić na klasyczną wersję drewnianego konika lub na bardziej nowoczesną, udoskonaloną o wiele innych funkcji.

Zobacz bujaki lub konie na biegunach

Namiot lub tunel

Dzieci uwielbiają tworzyć domki i bazy z koców i krzeseł. Aby uniknąć bałaganu i ciągłego ściągania się koca na głowę, sprezentuj maluchowi namiocik lub tunel do zabawy. Jeśli chodzi o namioty, bardzo modne w ostatnim czasie stały się tipi - materiałowe namioty oparte na korpusie z drewnianych kijków. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są także namioty samorozkładające się i tunele. Aby urozmaicić dziecku zabawę w namiocie, można dokupić zestaw kolorowych piłeczek.

Zobacz namioty i tunele do zabawy

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 21:22
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.